Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > 4TuningDAYS CLUJ la Iulius Mall - 17-18 MAI 2008

Reply
 
Thread Tools
Old 20-05-08, 20:54   #121
ZanDer

Stage 5
 
ZanDer's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,913
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cursa de Accelerare 400 m - Nocturna KO Racing

Quote:
Originally Posted by morghen View Post

zeama/toiul frectziei:
afirmatzia "luatzi-va mashini shi facetzile shi nu va mai plangetzi" e dea dreptul "self-ejaculanta"....shi raspunsul pe masura: da ia-tzi tu daca eshti jmeker shi dijtept.
M-ai vazut tu pe mine cumva sa ma plang ca ii cu mine in grupa ? Nu cred
ZanDer is offline   Reply With Quote
Old 20-05-08, 23:47   #122
cipig60

Stage 5
 
cipig60's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 467
Default Re: Cursa de Accelerare 400 m - Nocturna KO Racing

Mai baieti aici nu e vorba nici de dusmanie nici de invidie.e vorba in primul rand de Barbatie!!!Adica ma intrec cu unul care e victima sigura de 1000 de ori si cu ala despre care cred de fapt nu stiu ce sa cred o iau o dau..........poate la anu cand pun 2.0 Turbo!!
Pai daca asta intelegem noi prin curse am mai spuso prin curierat la TM vine cupa nu te mai obosi sa vi tu la ea.Multa bafta
cipig60 is offline   Reply With Quote
Old 21-05-08, 00:13   #123
tm8bnz

Stage 5
 
tm8bnz's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,584
Member of:
[Moderators]
[RR]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cursa de Accelerare 400 m - Nocturna KO Racing

E ciudat,in persoana,in fata mea nu ai spus nimic din ce spui aici ! Sa fie oare vorba tocmai de acea "barbatie" de care vorbesti ?

Iti aduc aminte ca la clasa imediat superioara se aflau nu unu ci TREI colegi de club.
Daca recitesti ultimul meu post,in ultima propozitie ai sa intelegi de ce nu am optat sa urc cu DOUA clase peste ceea unde se incadreaza masina mea !

Si defapt de ce purtam aceasta discutie ? Ce relevanta are o cursa pe 280m ? Poate masina ta e mult mai tare pe 400m,nu ai de unde sa sti,atat timp cat nu ne confruntam pe aceasta distanta ! Asa ca hai la Oradea,si astept acolo sa imi spui stand in fata mea aceste texte (,) cu barbatie !
__________________
Driving a race car is like sex,all men think they're good at it ! ... Jay Leno

Last edited by tm8bnz; 21-05-08 at 00:15.
tm8bnz is offline   Reply With Quote
Old 21-05-08, 01:16   #124
PaulMIG

Stage 5
 
PaulMIG's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,002
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[SKODA]
Default Re: Cursa de Accelerare 400 m - Nocturna KO Racing

N-are rost sa apara discutii de genu asta pentru ca toti suntem o apa si un pamant. Cipi are tot respectul (la fel ca multi altii) pentru munca depusa la jucaria ta si a altora de genu, pentru ca trage intr-un mare fel. Inteleg perfect ca nu te-ai dus la A4 pentru ca erau 3 colegi de club, dar totusi nu poti sa zici ca masina ta este de A2 (nici macar stock, sa nu mai vorbim in stadiul actual). La asta cred ca s-a referit Cipi, daca crezi ca esti de A2 apai poti sa ceri cupa acasa la TM. E bine ca sunt masini ca a ta pentru ca ii motiveaza pe restu sa lucreze la ale lor sa intreaca R5-urile. Deci multa bafta tuturor si pana la urmatoarea, sa cresteti in putere si sa scadeti in greutate!
PaulMIG is offline   Reply With Quote
Old 21-05-08, 04:38   #125
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cursa de Accelerare 400 m - Nocturna KO Racing

am inteles ca au fost probleme cu biletele la intrare, neconcordante.
ma interesez de subiect, si daca este asa, voi considera un vot de blam catre organizatorii cursei de viteza.
desi nu am avut nici-o implicare in organizare, simplul fapt ca am promovat aceasta cursa ne face sa fim deranjati de eventuale nereguli adimistrative.
lungimea cursei, calitatea asfaltului, organizarea si dinamica ei, privesc strict organizatorii.

dar pretul biletului, modul de incasare, etc, pot aduce false asocieri negative cu 4tuning
noi nu am facut decat sa promovam aceasta cursa ca eveniment paralel cu 4tuningDAYS.
nu am avut implicare in organizare, nici asociere in plan administrativ.

va rog sa imi semnalati pe PM daca au fost nereguli de acest gen
Gratzian is offline   Reply With Quote
Old 21-05-08, 11:28   #126
cipig60

Stage 5
 
cipig60's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 467
Default Re: Cursa de Accelerare 400 m - Nocturna KO Racing

Quote:
Originally Posted by tm8bnz View Post
E ciudat,in persoana,in fata mea nu ai spus nimic din ce spui aici ! Sa fie oare vorba tocmai de acea "barbatie" de care vorbesti ?

Iti aduc aminte ca la clasa imediat superioara se aflau nu unu ci TREI colegi de club.
Daca recitesti ultimul meu post,in ultima propozitie ai sa intelegi de ce nu am optat sa urc cu DOUA clase peste ceea unde se incadreaza masina mea !

Si defapt de ce purtam aceasta discutie ? Ce relevanta are o cursa pe 280m ? Poate masina ta e mult mai tare pe 400m,nu ai de unde sa sti,atat timp cat nu ne confruntam pe aceasta distanta ! Asa ca hai la Oradea,si astept acolo sa imi spui stand in fata mea aceste texte (,) cu barbatie !
Sa fim seriosi ca un Corrado 1.8 cu compresor nu te poate face decat poate la viteza totala si daca ti minte am vazut si am spus ca nu ai dat in ea la macsim.Tu ai spus ca i ai dat dar oricare cunoscator de pe margine care a ascultat motorul te poate contrazice.Poate ma insel ca nimeni nu e AS
PS ce sa i ti mai spun in fata cand ecsplicatia ta pt starturiile proaste a fost
"am slicuri si cand plec de pe loc din cauza aderentei fff bune i mi pune masina in bot" adica eu eram un copil care a venit sa auda ca frumos urla tobele masiniilor de curse.Inca o data succes in continuare
cipig60 is offline   Reply With Quote
Old 21-05-08, 11:55   #127
tm8bnz

Stage 5
 
tm8bnz's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,584
Member of:
[Moderators]
[RR]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cursa de Accelerare 400 m - Nocturna KO Racing

Daca nu ai fi un copil ce asculta cat de frumos urla tobele te-ai gandi putin si ai realiza ca ce spun eu legat de plecarea proasta e complet adevarat !
Ma cam subestimezi ca persoana !
tm8bnz is offline   Reply With Quote
Old 21-05-08, 13:26   #128
Fixius


Stage 5
 
Fixius's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 3,976
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[MERCEDES]
[VW]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Cursa de Accelerare 400 m - Nocturna KO Racing

intr-un cuvant: frumoase masini, si FOARTE PROASTA ORGANIZARE, ca de obicei...
Fixius is offline   Reply With Quote
Old 21-05-08, 16:01   #129
hvwdoru

Stock
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 5
Default Re: Cursa de Accelerare 400 m - Nocturna KO Racing

nici o masina de la grupa a3 ,cel putin cele din cluj, nu erau sub 160 cai cat prevede grupa asa ca nu stiu ce va tot luati de bnz
uni nu stiu sa mai si piarda
hvwdoru is offline   Reply With Quote
Old 21-05-08, 18:15   #130
bogdan_kwx

Stage 5
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,389
Default Re: Cursa de Accelerare 400 m - Nocturna KO Racing

eu inteleg probleme pt ca m-am lovit exact de aceeas problema la craiova cu acelas tip de masina.M-am inscris la C si D apoi lumea revoltata mi-a cerut sa ma dau cu cistigatorul de la D.nu i-am refuzat dar si ala s-a dovedit o prada usoara pt micul 5.Toti m-au luat oarecum asa ....cu masinuta mea.Si ca sa fie totl la discretia publicului m-am pus la start cu celebra dacia nova turbo am apsat butonul de pe maneta si ... sa facut loc in jurul masinii , chibitii fugeau ca potirnichiile si nova s-a oprit dupa 20 m cind voiam sa plec si eu asa mai vijelios.asta e dar spectatorii ar trebui sa fie mai civilizati si concurentii de asemenea pt ca este un SPORT si nimic mai mult
bogdan_kwx is offline   Reply With Quote
Old 21-05-08, 20:06   #131
PaulMIG

Stage 5
 
PaulMIG's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,002
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[SKODA]
Default Re: Cursa de Accelerare 400 m - Nocturna KO Racing

Eu nu inteleg cu ce este de vina Gratian sau 4TuningRO!? Cei de la KO Racing au postat in primele pagini ale topicului pretul de 10 ron/bilet! Daca in ultimul moment au decis sa dubleze pretul, nu inseamna ca s-au consultat cu 4Tuning sau nu inseamna ca 4Tuning a indus in eroare pe cineva! Numai un copil ar putea lua in considerare contrariul. N-are rost sa incerci sa-i scoti in vreun fel vinovati, pentru ca, foarte clar a explicat Gratian, 4Tuning nu a fost implicat in nici un fel in organizarea curselor KO Racing!
PaulMIG is offline   Reply With Quote
Old 21-05-08, 20:12   #132
Fixius


Stage 5
 
Fixius's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 3,976
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[MERCEDES]
[VW]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Cursa de Accelerare 400 m - Nocturna KO Racing

Quote:
Originally Posted by Fixius View Post
intr-un cuvant: frumoase masini, si FOARTE PROASTA ORGANIZARE, ca de obicei...

cine e deacord cu mine ???
Fixius is offline   Reply With Quote
Old 21-05-08, 21:23   #133
cipig60

Stage 5
 
cipig60's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 467
Default Re: Cursa de Accelerare 400 m - Nocturna KO Racing

Quote:
Originally Posted by tm8bnz View Post
Daca nu ai fi un copil ce asculta cat de frumos urla tobele te-ai gandi putin si ai realiza ca ce spun eu legat de plecarea proasta e complet adevarat !
Ma cam subestimezi ca persoana !
Acum santem toti copiiiii asa ca eu m am suparat si nu vreau sa mai vb cu dumneavoastra.
cipig60 is offline   Reply With Quote
Old 21-05-08, 21:36   #134
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Cursa de Accelerare 400 m - Nocturna KO Racing

Quote:
Originally Posted by bogdan_kwx View Post
eu inteleg probleme pt ca m-am lovit exact de aceeas problema la craiova cu acelas tip de masina.M-am inscris la C si D apoi lumea revoltata mi-a cerut sa ma dau cu cistigatorul de la D.nu i-am refuzat dar si ala s-a dovedit o prada usoara pt micul 5.Toti m-au luat oarecum asa ....cu masinuta mea.Si ca sa fie totl la discretia publicului m-am pus la start cu celebra dacia nova turbo am apsat butonul de pe maneta si ... sa facut loc in jurul masinii , chibitii fugeau ca potirnichiile si nova s-a oprit dupa 20 m cind voiam sa plec si eu asa mai vijelios.asta e dar spectatorii ar trebui sa fie mai civilizati si concurentii de asemenea pt ca este un SPORT si nimic mai mult
Concurentii s-au luat de tine din cauza participarii tale la grupa 101-130. Stiu....acum o sa spui ca pe talon ai 1,4 -120 de cai......dar oare nu tre sa urci o grupa mai sus avand 1,7 volvo? Parerea mea sincera e ca mai multe furori faci cand te inscrii cu o masina la o grupa mai sus, (sau doua....in cazul tau se poate ) decat sa cauti victorii usoare.....stii bine ca ai dublul puterii gsi-ului meu. pt ce ai facut din masina meriti tot respectul. O vina o are si tanti organizatoarea care nu a interesat-o decat sa ia bani mai multi....restu....grupe si verificari a durut-o in cot. personal te consider castigatorul grupei c.....cu toate ca ai fost descalificat iar castigator am ramas eu. Daca vrei cupa.....imi dai un pm si se rezolva. Bafta
__________________

2,0 MPI.......109 iepe si shase cai frumosi
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 21-05-08, 21:48   #135
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Cursa de Accelerare 400 m - Nocturna KO Racing

filme?
CLASAMENT SAU CINE ERA CEL MAI BUN?
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -