Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > 4TuningDAYS 2008 - 15-16 Martie - ROMEXPO

4TuningDAYS 2008 - 15-16 Martie - ROMEXPO Expozitia de Tuning, Car-Audio, Masini Modificate & Rally

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 26-03-08, 13:03   #61
Bogdan YBR
Opel Driver

Stage 5
 
Bogdan YBR's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 2,066
Member of:
[Opel]
Default Re: SQ League - 4TuningDays @ Romexpo 2008

e si tu acum....
stii ca mereu s-a asteptat dupa fisele de arbitrare
Bogdan YBR is offline  
Old 26-03-08, 13:09   #62
beautiful_girl

Stage 2
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 25
Default Re: SQ League - 4TuningDays @ Romexpo 2008

chiar asa.... dar de ce mereu tb sa se intample la fel....??? se pare ca cineva nu se tine de cuvant....
beautiful_girl is offline  
Old 30-03-08, 16:50   #63
Swat-Cat

Stage 5
 
Swat-Cat's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 2,501
Member of:
[SEAT]
Default Re: SQ League - 4TuningDays @ Romexpo 2008

data viitoare iau fisele eu direct....nu mai astept....
Swat-Cat is offline  
Old 30-03-08, 20:12   #64
margineanu ovidiu

Stage 5
 
margineanu ovidiu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 849
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: SQ League - 4TuningDays @ Romexpo 2008

.......................
margineanu ovidiu is offline  
Old 05-04-08, 23:23   #65
Swat-Cat

Stage 5
 
Swat-Cat's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 2,501
Member of:
[SEAT]
Default Re: SQ League - 4TuningDays @ Romexpo 2008

deci ni se rupe (de) fisele de arbitrare
Swat-Cat is offline  
Old 06-04-08, 10:43   #66
margineanu ovidiu

Stage 5
 
margineanu ovidiu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 849
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: SQ League - 4TuningDays @ Romexpo 2008

...........s-a mai trecut o saptamana
margineanu ovidiu is offline  
Old 06-04-08, 14:17   #67
bad_boy2k

Stage 5
 
bad_boy2k's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 900
Default Re: SQ League - 4TuningDays @ Romexpo 2008

diseara ma duc sa-i trag d urechi pe responsabili )
bad_boy2k is offline  
Old 09-04-08, 09:06   #68
margineanu ovidiu

Stage 5
 
margineanu ovidiu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 849
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: SQ League - 4TuningDays @ Romexpo 2008

sincer deja mi-a trecut entuziasmul de a vedea acele fise....pacat...banuiesc ca ati fost foarte ocupati cu emma dar sigur erau doritori care sa le posteze aici daca le dadeati cuiva.asta e...
__________________
TEAM SQNLL
DIY Mobile Audio
7ch active,audison&soundstream&u dimension
scanspeak D2904/7100,15M ,21W/8554-00,jl12w7,d511r,h701,400bt,2xhollywood spv20,2xspv45
margineanu ovidiu is offline  
Old 10-04-08, 07:32   #69
bogdan2670

Stage 5
 
bogdan2670's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 604
Default Re: SQ League - 4TuningDays @ Romexpo 2008

Quote:
Originally Posted by margineanu ovidiu View Post
sincer deja mi-a trecut entuziasmul de a vedea acele fise....pacat...banuiesc ca ati fost foarte ocupati cu emma dar sigur erau doritori care sa le posteze aici daca le dadeati cuiva.asta e...

Din fericire.....cei care tb sa se ocupe de fise nu au nici pe departe de a face cu EMMA .
De fapt responsabil si cel care a promis ca se rezolva este CLAUDIU(ReLLaXX).
Nu condamn pe nimeni dar poate chiar nu se doreste ca aceste fise sa ajunga la participanti............
bogdan2670 is offline  
Old 10-04-08, 11:22   #70
margineanu ovidiu

Stage 5
 
margineanu ovidiu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 849
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: SQ League - 4TuningDays @ Romexpo 2008

Quote:
Originally Posted by bogdan2670 View Post
Din fericire.....cei care tb sa se ocupe de fise nu au nici pe departe de a face cu EMMA .
De fapt responsabil si cel care a promis ca se rezolva este CLAUDIU(ReLLaXX).
Nu condamn pe nimeni dar poate chiar nu se doreste ca aceste fise sa ajunga la participanti............
nu as vrea sa fiu inteles gresit,nici eu nu condamn pe nimeni,dar asta simt eu acum si chiar as fi vrut sa vad diferenta intre masinile noastre(pardon,ca nu mai e a ta )pe partea de sunet comparativ cu restul,dar dupa atata timp parca nu mai are importanta...,nu mai e aceeasi atmosfera de atunci.va salut pe toti
margineanu ovidiu is offline  
Old 10-04-08, 23:06   #71
ceachi

Stage 5
 
ceachi's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 721
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: SQ League - 4TuningDays @ Romexpo 2008

Mai oameni buni treaba avem cu totii dar jumatate de ora , o ora pentru scanarea fiselor se gaseste daca nu ma ofer eu sa vin la voi la atelier le iau le scanez (chiar daca nu am scaner) si vi le inapoiez!
Anul trecut la fel a facut si Radu (Viperu) n-a mai dat fisele n-a mai zis nimic ,nu stiu care a fost motiul dar acum daca e vorba doar de o penalizare gresita a unui montaj nu o sa moara nimeni ,toata lumea a inteles ca a fost o "gresala" si chiar daca nu au inteles si publicarea fiselor ar continua scandalul tot nu e un motiv de ai priva pe concurenti de fisele dupa care au fost arbitrati!
Ginditi-va ca Ovidiu vine tocmai de la Arad 1200 Km dus-intors ca sa afle parerea arbitrilor despre masina lui !
Fusobal i-a explicat cum a facut arbitrajul dar urmarind fisa de arbitraj si facind comaratii intre masini apropiate de a lui zic eu ca iar da mai multe informatii si poate l-ar ajuta sa progreseze!
In fine nu stiu care sunt dedesupturile (daca sunt) dar sa lasati pe oamenii astia fara fise zic eu ca e lipsa de respect fata de ei si in final fata de voi , ginditiva ca vati facut un nume totusi !
ceachi is offline  
Old 11-04-08, 06:44   #72
bogdan2670

Stage 5
 
bogdan2670's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 604
Default Re: SQ League - 4TuningDays @ Romexpo 2008

Asa Mihai fii...rebel
bogdan2670 is offline  
Old 11-04-08, 12:05   #73
bad_boy2k

Stage 5
 
bad_boy2k's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 900
Default Re: SQ League - 4TuningDays @ Romexpo 2008

pai si n-are dreptate??
nusu de ce dar cred k n-o sa vedem acele fishe...
bad_boy2k is offline  
Old 02-05-08, 18:06   #74
margineanu ovidiu

Stage 5
 
margineanu ovidiu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 849
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: SQ League - 4TuningDays @ Romexpo 2008

incet incet e 4tuning day cluj....
margineanu ovidiu is offline  
Old 09-05-08, 00:33   #75
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: SQ League - 4TuningDays @ Romexpo 2008

Pana la urma niciodata nu e prea tarziu. Consider ca e macar de bun simt din partea mea (in mod special) sa scriu aceste randuri.


Din diverse motive am accesat forumul (si net-ul in general) foarte putin in ultimele 3-4 saptamani. Nu ca ar fi asta o scuza...

Am trecut nu o data prin faza in care am asteptat nejustificat de mult dupa o etapa pentru o cupa, o eticheta, o diploma, niste fise de arbitrare sau macar niste amarate de rezultate. Stiu atat de bine cat de nasoala e situatia incat mi se pare de 10 ori mai greu sa cred ca am ajuns (intr-un fel sau altul) sa provoc aceeasi senzatie altora. Poate nu conteaza, dar fara nici cea mai mica intentie.

Explicatie generala:

Am luat personal fisele de arbitrare de Fuscobal in seara de duminica. Am pus fisele de la SQ impreuna cu o parte din fisele de arbitraj de la concursurile de interior, toata intr-o mapa in micul spatiu/birou pe care organizatorii il aveau la dispozitie. Am avut certitudinea ca le voi gasi in acelasi loc dar in momentul in care s-au strans toate lucrurile mapa respectiva s-a pierdut undeva. Am cautat personal acele fise de 3 ori pana acum, peste tot unde am stiut ca pot sa fie si nu le-am gasit. Lui Radu (bad_boy) am apucat sa-i spun acest lucru pe viu... Greseala este integral a mea, si mi-o asum ca atare. Undeva acele fise exista. In secunda in care am sa le gasesc le voi afisa ca atare.

Nu exista nici un interes ca aceste fise sa nu fie publice, si nici un interes sa "le pierd". In momentul in care am avut PLACEREA sa aduc cupele si diplomele aveam trei zile nedormite la activ. Am fost o mana de oameni care au incercat sa faca ceva care sa umple golul lasat de cei ce puteau sa faca mai mult. Sprijinul extern a fost minim, daca nu inexistent, si am facut tot ce am facut din pasiune, si in nici un caz pentru noi. Fusco si-a mai delectat auzul cu masinile voastre...si ii multumesc si cu ocazia asta pentr ajutor... Restul...am alergat non stop. Dar, spun eu, a meritat.

Speram ca efortul organizarii acestei etape fara nume, fara directie si fara forma finita sa aduca un sprijin efectiv din partea voastra. Idei constructive, ceva palpabil care pana la urma sa va foloseasca tot VOUA. Dincolo de faptul ca nu a fost asa unii dintre voi striga dupa acele fise de parca de asta ar depinde intregul rezultat al sistemelor jurizate. NU spun ca nu aveti dreptate.. Spun doar ca puteati sa fiti mai practici. Pentru voi..

Unii dintre voi au criticat regulamentul, arbitrajul si unii chiar arbitrul. Voi de ce doriti fise? Sa faceti ce cu ele?

Unii dintre voi stiu cat mi-am dorit ca la Romexpo sa existe o etapa EMMA. Unii stiu ca am discutat si am incercat sa fac acest lucru posibil. Iar in secunda in care am stiut ca nu se poate am incercat pe ultima 100 de metri sa facem.... CEVA. Orice, care sa ofere macar un colt pasionatilor de Sound Quality. Asta este tot ce am vrut si din punctul meu de vedere, asa cum a fost, am reusit. Poate, pe bune, data viitoare "nimic" va fi mai bun.

Unii dintre voi ar face bine sa-mi explice de ce isi doresc atat de mult fisele de la Romexpo in timp ce la ultima etapa EMMA au fost prezente doar 7-8 masini, marea majoritate ale echipei Brax. NU spuneati ca acolo sunt adevaratii arbitrii, adevaratele masini si organizarea perfecta? De ce nu ati fost acolo? Poate fiindca interesul pe care l-ati acordat EMMA a venit doar din partea voastra. Si de multe ori cred ca ganditi bine daca ganditi asa. Dar nu puneti la zid o initiativa din cauza lipsei perfectiunii. NU ne obliga nimeni sa ne batem capul daca nu ne doare. Ne batem capul tocmai fiindca pe NOI ne doare, nu ne INTERESAZA. Daca reusiti sa simtiti diferenta, binenteles...


beautiful_girl... Am o promisiune de care trebuie sa ma tin. Nu ne stim atat de bine incat sa ne etichetam definitiv dar pot sa iti promit ca daca e sa gresesc, cu orice, nu o fac cu intentie. Macar de atat nu iti dau voie sa ma acuzi. In rest, da, sunt DATOR cu o promisiune. Nu am uitat, nu ignor.

Ovidiu... Mi-am dorit sa-ti ascult masina, din mai multe motive. Mi-am dorit si sa apucam sa schimbam niste vorbe in plus. Poate ca sa intelegi mai mult din ce inceram sa facem. Imi pare sincer rau ca nu am gasit nici pana azi fisele. Promit sa le mai caut. Din pacate este scaparea mea si nu am cum sa indrept asta in momentul asta. Iti multumesc tie si baietilor de la Oradea pentru prezenta. Pentru nu stiu a cata oara puteti sa fiti un exemplu pentru cei mai comozi!


ceachi... NU cauta subantelesuri acolo nu sunt. Nu face greseala asta. Ai primit o explicatie pe larg in acest post de care nu ai mai beneficiat vreodata cand au disparut sau intarziat detalii, rezultate sau fise. Apreciaza macar atat. Nu ne-am facut un nume si nici nu-l dorim. Intentia noastra a fost cu totul si cu totul alta. Poate iti dai seama si tu care anume a fost aceea. Cat despre respectiva depunctare, iti GARANTEZ ca era ultimul lucru de care sa tin cont in toata discutia.


Am sa inchid acest topic pana cand pot sa fac un aport util de informatie. Va stau la dispozitie pe PM, telefonic sau Live, pentru absolut orice fel de intrebare sau gand. 24 din 24. Va multumesc pentru rabdare si intelegere. E tot ce pot sa fac in momentul asta.
__________________
www.melodix.ro
ReLLaXX is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -