Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > PC Games - HARDWARE - Console > PC Games

PC Games Totul despre jocurile pe calculator

Reply
 
Thread Tools
Old 05-01-10, 18:36   #61
X3M_5P33D3R

Stage 3
 
X3M_5P33D3R's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 148
Default Re: RACE DRIVER GRID Drift Mod

Video download http://dl.transfer.ro/movie_2-Transf...Jan-d0a2c9.mp4
se vede cu linii orizontale (Stie cineva Sony Vegas 8 sa ma invete se pe mine)
X3M_5P33D3R is offline   Reply With Quote
Old 05-01-10, 18:51   #62
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: RACE DRIVER GRID Drift Mod

iti recomand Adobe Premiere PRo..mult mai bun si mai usor de folosit !

PS: vezi ca se cam pixeleaza la fum , iar dungile sunt din cauza codarii / filmarii slabe ! Ca sa eviti dungi ( ma refer in casete, televiziuni, nunti etc), iti trebuie o camera progresiva. In rest la 25fps sau mai in jos or sa iti apara acele dungi !
__________________


Last edited by dolb; 05-01-10 at 19:05.
dolb is offline   Reply With Quote
Old 08-01-10, 13:20   #63
gonzy_et

Stage 5
 
gonzy_et's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 501
Default Re: RACE DRIVER GRID Drift Mod

Vreu sa organizez asa numinte DRIFT DAYS adica intro zi si ora stabilita noi toti care vor sa participe numar maxim de jucatori 12 si sa facem concursuri pe punctaj unde o sa fie locul 1,2,3 si daca este o intalnire de antrenament.

Mam gandit ca concursurile se pot face chear si Batle drift, Drift Gp sau Freestyle Drift asa cum e in joc si punctele se iau in calcul.
Sau de exemplu mam gandit la un sinstem tip D1 fiindca avem putine piste putem face drift pe pista de Freestyle si acolo pe harta de exemplu marcam un anumit pasaj (curbe,cekpoints) une numai acolo putem face drift dar acolo trebuie sa comunicam pe ms pe casti sau cel mai bine pe cetul din joc. La acest tip de competitie trebuie multa disciplina si buna intelegere si fair play din partea fiecaruia (nu ca unu o ia razna si mere altundeva si isi face puncte) problema la asa tip de sistem e ca 12 jucatori in 7 minute apuca sa faca macar 3 ture punctate fiecare si totalul punctelor se pune ca final.
cam asa ceva ca exemplu http://kepfeltoltes.hu/view/100108/G...toltes.hu_.jpg
Vreu parerea voastara la aceasta treaba si sfaturi cum am putea sa face si idei noi.
gonzy_et is offline   Reply With Quote
Old 08-01-10, 13:36   #64
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: RACE DRIVER GRID Drift Mod

M-as baga si eu , dar mai mult la Battle drift sau Drift GP...nu imi place Freestyle, nu prea ma impac cu el .
dolb is offline   Reply With Quote
Old 08-01-10, 16:23   #65
ANDR31

Stage 5
 
ANDR31's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 1,176
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: RACE DRIVER GRID Drift Mod

vreau sa ma bag si eu ma . . . DAR de atata timp nu a zis numeni nimic atunci cand ati facut vreo sesiune, deci cum ati vrea sa se adune lumea ? dati si voi massuri sau postati aici pe site un program care l-am putea respecta toti sau macar o parte. Ideea lui gonzy este foarte provocatoare dar daca nu exista disciplina o puteti lasa balta.
__________________
ANDR31 is offline   Reply With Quote
Old 08-01-10, 16:43   #66
gonzy_et

Stage 5
 
gonzy_et's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 501
Default Re: RACE DRIVER GRID Drift Mod

Quote:
Originally Posted by ANDR31 View Post
vreau sa ma bag si eu ma . . . DAR de atata timp nu a zis numeni nimic atunci cand ati facut vreo sesiune, deci cum ati vrea sa se adune lumea ? dati si voi massuri sau postati aici pe site un program care l-am putea respecta toti sau macar o parte. Ideea lui gonzy este foarte provocatoare dar daca nu exista disciplina o puteti lasa balta.
Andrei prima data am pus numai ca si idee sa vad ce zice lumea pareri si sfaturi astept si tu de can ai introdus id ul me nici macar orata nu ai aparut pe vizible
GONZY_RACER e id ul meu si pentru ceilalti care sunt interesati ca si dolb.

Last edited by gonzy_et; 08-01-10 at 16:50.
gonzy_et is offline   Reply With Quote
Old 12-01-10, 08:26   #67
gonzy_et

Stage 5
 
gonzy_et's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 501
Default Re: RACE DRIVER GRID Drift Mod

Quote:
Originally Posted by gonzy_et View Post
Vreu sa organizez asa numinte DRIFT DAYS adica intro zi si ora stabilita noi toti care vor sa participe numar maxim de jucatori 12 si sa facem concursuri pe punctaj unde o sa fie locul 1,2,3 si daca este o intalnire de antrenament.

Mam gandit ca concursurile se pot face chear si Batle drift, Drift Gp sau Freestyle Drift asa cum e in joc si punctele se iau in calcul.
Sau de exemplu mam gandit la un sinstem tip D1 fiindca avem putine piste putem face drift pe pista de Freestyle si acolo pe harta de exemplu marcam un anumit pasaj (curbe,cekpoints) une numai acolo putem face drift dar acolo trebuie sa comunicam pe ms pe casti sau cel mai bine pe cetul din joc. La acest tip de competitie trebuie multa disciplina si buna intelegere si fair play din partea fiecaruia (nu ca unu o ia razna si mere altundeva si isi face puncte) problema la asa tip de sistem e ca 12 jucatori in 7 minute apuca sa faca macar 3 ture punctate fiecare si totalul punctelor se pune ca final.
cam asa ceva ca exemplu http://kepfeltoltes.hu/view/100108/G...toltes.hu_.jpg
Vreu parerea voastara la aceasta treaba si sfaturi cum am putea sa face si idei noi.
Mai vreu pareri si sfaturi la acest subiect cum putem inbunatatii idea mea sa fie mai fair play totul? Vreau sa va implicati si voi in organizare sa fit mai activi.
gonzy_et is offline   Reply With Quote
Old 13-01-10, 13:46   #68
gonzy_et

Stage 5
 
gonzy_et's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 501
Default Re: RACE DRIVER GRID Drift Mod

Am mai gasit ceva care near ajuta mult la sistemult de punctaj ca sa ne dezvoltam campionatul dupa model original am gasit regulamentul 2010 de la King Of Europe Drift.http://www.kingofeurope.net/2010/ind...id=8&Itemid=49
Punctajul se poate folosi cum e aci si sa facem drift Gp sau batle drift
Si vreu si ajutorul vostru fiindca nu pot singur sa rezolv tot datim idei sfatur cum am putea comunica in timpul curselor.
gonzy_et is offline   Reply With Quote
Old 13-01-10, 15:46   #69
ANDR31

Stage 5
 
ANDR31's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 1,176
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: RACE DRIVER GRID Drift Mod

de comunicat ar fi cel mai simplu cu o pereche de casti stereo + un cont pe skipe pentru ca nu consuma prea multe resurse si se aude foarte bine.
ANDR31 is offline   Reply With Quote
Old 14-01-10, 09:41   #70
gonzy_et

Stage 5
 
gonzy_et's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 501
Default Re: RACE DRIVER GRID Drift Mod

Quote:
Originally Posted by ANDR31 View Post
de comunicat ar fi cel mai simplu cu o pereche de casti stereo + un cont pe skipe pentru ca nu consuma prea multe resurse si se aude foarte bine.
Miam si facut cont pe skype GONZY_RACER si sigur se pot face conferinte vocale aci sau nu ? ma poti contacta

Si daca se va face sigur pe skype vem avea comunicarea, multi aveti cont pe el.
gonzy_et is offline   Reply With Quote
Old 16-01-10, 23:58   #71
gonzy_et

Stage 5
 
gonzy_et's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 501
Default Re: RACE DRIVER GRID Drift Mod

Am hotarat cum sa se desfasoare acest GRID DRIFT DAY

Regulament
1.Se va face inainte de asa numita competitiie vreo 30 min incalzire pe o alta pista decat cea pe care se desfasoara competitia.
-Driver assists: Allowed
-Collision: on (numai la incalzire)
-Damage: Off (numai la incalzire)

2.Dupa 30min incalzire urmeaza un fel de Calificare pe pista pe care o sa fie competitia adica o sa aveti 2 ture la dispozitie, (castigatorul acestui calificari primeste 20 de puncte)
-Driver assists: Allowed
-Collision: on
-Damage: on (aveti grija unul de altul lasati distanta)

3.Dupa calificare urmeaza cate 3 etape adica de 3 ori 5 ture pe pista propriuzisa. Punctajul optinut la drift din joc in cele 3 etapa se aduna si dupa totalul acesta se vor da punctele de campionat.
-Driver assists: Allowed
-Collision: off
-Damage: on

Punctajul (punctajul dupa fiecare DRIFT DAY o sa fie afisat pe acest forum)

12 Locuri Maximum pe server

Primiti 20 points fiecare jucator daca apareti numai pe server + punctele optinute pentru locuri

Castigatorul Calificarilor primeste 20 points

1Winner : 110 points
2 Place :100 points
3 Place :90 points
4 Place :80 points
5 Place :70 points
6 Place :60 points
7 Place :50 points
8 Place :40 points
9 Place :30 points
10 Place :20 points
11 Place :10 points
12 Place :5 points

Conditii de participare

-Obligatoriu sa aveti cont pe forum la 4tuning.ro
-Comunicarea se va face pe yahoo messinger si in timpul competitiei pe cetul din joc (sa urmariti cetul din joc)
-parola o sa primiti pe yahoo mesinger sau forum
-A te inscrie trebuie sa ma contactati si lasati pe forum idul de yahoo mess si numele ce vei folosii in joc exemplu ( Forum:Gonzy_et, Joc:Tamasxxl, ID YMes: Gonzy_racer) sa pot face o lista cu participanti

P.S amu urmeaza sa decidem ziua in care sa dam cursa intro vinere miar fi mie bine de la 8:30 putem si vota
Propunerea mea in 29 Ianuarie 2010

Last edited by gonzy_et; 17-01-10 at 00:08.
gonzy_et is offline   Reply With Quote
Old 19-01-10, 14:56   #72
gonzy_et

Stage 5
 
gonzy_et's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 501
Default Re: RACE DRIVER GRID Drift Mod

Vad ca vati speriat ca nu lasati nici o vorba, vreu sa repet punctele sunt numai asa adica pe ceva tre sa mergem nu se poate numai free ride dar nu e campionat strict e Drift Day adica facem asa o intalnire cu regulamentul asta cand ni se scoala si avem timp asta e dc Drift Day si nu campionat. Si vad ca nici oamenti nu se prea inghesuie vreu sa va atrag atentiea e vorba de a 1:30 maxim desfasurata evenimentului si asta sa folositi ca relaxare nu ca strofocare de a castiga sau pe puncte e pur ideologie driftului (driftul nu e un sport ca si restul motor sportului sa abordez curbele cat mai rapid ci e stilul cum le abordez important) si asta sa ne unesca fiindca suntem putini.
gonzy_et is offline   Reply With Quote
Old 19-01-10, 15:46   #73
X3M_5P33D3R

Stage 3
 
X3M_5P33D3R's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 148
Default Re: RACE DRIVER GRID Drift Mod

Io intru imi place regulametul doar ca dupa parerea mea ar la punctul "Conditii de participare" eu zic ce este nevioe si de casti + micofon si nu cer neaparat cont pe skype putem folosi si teamspeak (5mb) si stiu io pe cineva care tine server aproape non stop si e simplu de folosit spun asta pe ca e greu sa ne intelegem pe gamechat.
X3M_5P33D3R is offline   Reply With Quote
Old 19-01-10, 17:03   #74
ANDR31

Stage 5
 
ANDR31's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 1,176
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: RACE DRIVER GRID Drift Mod

Intru si eu + ca sunt total de acord cu voi, ne trebuie niste casti cu microfon si niste reguli usor de respectat in timpul curselor . . . . eu propun organizarea acestei intreceri sambata asta, dupamasa, ce ziceti ?
ANDR31 is offline   Reply With Quote
Old 20-01-10, 12:20   #75
gonzy_et

Stage 5
 
gonzy_et's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 501
Default Re: RACE DRIVER GRID Drift Mod

Sunt deacord cu tine nu stiu eu pot dar cand se intuneka spre 6 dupa masa ca asa 1:30 min tine totul max si eu sunt deacord dar mai trebuie contactati oameni fiindca nu prea sau bagat in povest.
-Sistemul de punctare si desfasurare e cam ce am postat mai demult dar sistemul de comunicare cred ca e bun teamspeak dar eu nu am asa experienta cu el sasi scoata fiecare si sa ma contactati pe mesinger cine mai vrea sa intre cu noi in Grid Drift Day id meu GONZY_RACER.
-Dade reusim sa ne adunam macar 6 oameni
-Circuitul cu cate ture o sa postez incurand pe forum.
-MAi ziceti si la alti care stiti ca vin si le place

Astept un raspun de la KENZOR si DOLB si mai am cativa in mesinger
gonzy_et is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -