Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > PC Games - HARDWARE - Console > PC Games

PC Games Totul despre jocurile pe calculator

Reply
 
Thread Tools
Old 23-12-09, 10:17   #31
ANDR31

Stage 5
 
ANDR31's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 1,176
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: RACE DRIVER GRID Drift Mod

OK bai "drifterilor" (ca sa vorbesc pe limba voastra) am sa fac un filmulet in shift cu provocarea lui gonzy, iar de GRID, il pun si eu la descarcat chiar acum si ma veti putea provoca oricand online .... ne vedem pe viu, sa vedem atunci
__________________
ANDR31 is offline   Reply With Quote
Old 23-12-09, 13:31   #32
gonzy_et

Stage 5
 
gonzy_et's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 501
Default Re: RACE DRIVER GRID Drift Mod

Quote:
Originally Posted by ANDR31 View Post
OK bai "drifterilor" (ca sa vorbesc pe limba voastra) am sa fac un filmulet in shift cu provocarea lui gonzy, iar de GRID, il pun si eu la descarcat chiar acum si ma veti putea provoca oricand online .... ne vedem pe viu, sa vedem atunci
asa te vreu ANDR31 sa vi sati arat dc si cum se face efectiv racing si mai ales domeniul de drift e un domeniu special une conteaza mult controlul masini.

Si iara alta treaba eu stiu toate dezavantajele si la GRID nu trebuiau enumerate pe postarile denainte sa nu ma consideri un om care e incepator in domeniu virtual racing si doar GRID stie (Grid folosesc doar pentru drift in rest curse nici nu am mai jucat decand am terminat jocul adica de cand a aparut cai slab in domeniul asta) Curse online joc momentan 1.TOCA3 fiindca handling beton si variabilitate de masini si piste
2.RFACTOR cu moduri de exemplu Turing car legends, Drift revolution, astai simulator profesional.
3.Regele simulatoarelor LIVE FOR SPEED care stii bine daca esti cunoscator ca nici nu poti juca cu tastatura numai cu maus sau cum fac eu cu volan. E un joc care setarile ce faci la masina in joc pot face si in realitate cu una care are aceasi putere cum e acolo.(ma refer la cadere roti,schimburi de diferential si reglare, reglarea suspensiilor in NM masuri ce se potrivesc si in realitate.)acest joc e ideal sa joci cu LOGITEC G25 real simulator restus jocuri.

Jocuri ce momentan nu am pe comp si le iubesc in ordine cronologica

1.GTR2
2.GTR EVO primu joc PC une oficial a aparut NURBURGRIN NORDSCHLEFE
3.Dirt 1
4.seria Race fiindca sunt cam la fel toate ma refer la handling
5.Dirt 2 frumus dar mai usor decat 1 dar se reda viteza bine tipic raliu si driftul la serpentine e mai real decat in 1 dar cam putin am jucat
6.Intre toate simulatoarele eu am jucat iara mult NFS Porsche fiind foarte uimit de EA ce a realizat atuncea si nu a mai reusit dupa aia sa scoate. STIFT nici nu pupa handlingul la Porsche
....
....
....
....si ar mai fii dar nu leam jucat de mult si numi amintesc
Apoi sa nuti povestesc de jocui mai vechi ex. GP2,GP3,COLIN MACRAE 2,QRALLY, VRALLY, MONACO RACING, TOCA2 TURINGCARS- care e de codemasters si e ca o baza pentru handling jocurile codmasters de az.

Si am mai vrut sa zic degeaba a adus pe nustiu cine de la Simbin care a facut si GTR2 ai fost tipic client vrajit de EA sunt chestii de marcheting si cu Drivers experiens si filmari une se vorbeste de un hendling nou ce e si drept da tam zis nu e stralucit e mai bun decat restul ce a scos NFS. Si credema stiu ce zic eu momentan am 23 de ani am avut din 2000 PC si am jucat jocuri majoritatea racing stiu ce vorbesc.

P.S. te astept la un drift puternic online
gonzy_et is offline   Reply With Quote
Old 23-12-09, 13:33   #33
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: RACE DRIVER GRID Drift Mod

GrandPrix 2 inca ramane epic !
dolb is offline   Reply With Quote
Old 23-12-09, 13:53   #34
gonzy_et

Stage 5
 
gonzy_et's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 501
Default Re: RACE DRIVER GRID Drift Mod

Quote:
Originally Posted by kenzor View Post
nu ma ajuta nimeni?(
Pretene nu inteleg ce Grid 8 (te referi la 8 ball pack care eu stiam ca exista numai pe consola)
Eu si majoritatea jucam Grid ultima versiune 1.3 patsh si mere perfect.
gonzy_et is offline   Reply With Quote
Old 23-12-09, 14:03   #35
ANDR31

Stage 5
 
ANDR31's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 1,176
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: RACE DRIVER GRID Drift Mod

No, am instalat iar GRID + patch 1.3, deci am putea juca

Edit: numele meu din joc este tot ANDR31.
ANDR31 is offline   Reply With Quote
Old 23-12-09, 14:09   #36
gonzy_et

Stage 5
 
gonzy_et's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 501
Default Re: RACE DRIVER GRID Drift Mod

Quote:
Originally Posted by ANDR31 View Post
No, am instalat iar GRID + patch 1.3, deci am putea juca

Edit: numele meu din joc este tot ANDR31.
Da prietene dar ar fii mai bine id ul de mess al meu e mai sus intrun post il repet iara Gonzy_racer
gonzy_et is offline   Reply With Quote
Old 23-12-09, 16:23   #37
kenzor

Stage 5
 
kenzor's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 544
Default Re: RACE DRIVER GRID Drift Mod

@gonzy..nu ma refeream la grid 8,ci la "8-|" un emoticon..dar ma rog,am rezolvat problema.
kenzor is offline   Reply With Quote
Old 23-12-09, 20:17   #38
gonzy_et

Stage 5
 
gonzy_et's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 501
Default Re: RACE DRIVER GRID Drift Mod

Quote:
Originally Posted by kenzor View Post
@gonzy..nu ma refeream la grid 8,ci la "8-|" un emoticon..dar ma rog,am rezolvat problema.
esti tare te astept id ul meu stii ma poti contacta prietene sa ne dam dea latu sau in 8 cum vrei
gonzy_et is offline   Reply With Quote
Old 23-12-09, 20:22   #39
Victor_WRC
VW Driver


Stage 5
 
Victor_WRC's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,607
Member of:
[4Tuning International]
[4Rally]
[VW]
Default Re: RACE DRIVER GRID Drift Mod

dupa minim 2 luni de cand nu am mai jucat grid.....am zis sa reincep dinnou.....vreau sa spun ca primu lucru pe care l-am zis a fost asa " Sa-mi bag p***a cu se poate misca" .......vreau sa zic ca dupa ce scoruri faceam acum sunt praf......asa ca @ gonzy_et daca esti pe ms da-mi 1 buzz sa jucam putin .......
Victor_WRC is offline   Reply With Quote
Old 23-12-09, 20:24   #40
kenzor

Stage 5
 
kenzor's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 544
Default Re: RACE DRIVER GRID Drift Mod

@victor,da'mi id'ul tau,ca suntem cam la acelasi nivel poate ne invartem putin :">
kenzor is offline   Reply With Quote
Old 23-12-09, 22:03   #41
ANDR31

Stage 5
 
ANDR31's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 1,176
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: RACE DRIVER GRID Drift Mod

nu stiu ce sa zic dar nici eu nu am mai juca de vreo 4 luni GRID dar azi am jucat iar online. Cel nai bun scor a fost de 7 mil @ pe locul 3, deci trageti voi concluziile
ANDR31 is offline   Reply With Quote
Old 23-12-09, 23:57   #42
Victor_WRC
VW Driver


Stage 5
 
Victor_WRC's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,607
Member of:
[4Tuning International]
[4Rally]
[VW]
Default Re: RACE DRIVER GRID Drift Mod

foarte misto sesiunea din seara asta...Felicitari Kenzor pt rezultate.....cine mai vrea sa ni se alature cand mai facem cate o sesiune PM me cu id de ms
Victor_WRC is offline   Reply With Quote
Old 24-12-09, 00:17   #43
kenzor

Stage 5
 
kenzor's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 544
Default Re: RACE DRIVER GRID Drift Mod

ms victor :d chiar daca mie rusine sa spun ce diferenta a fost intre noi,a fost frumos)
next time sper sa fim mai multi;d;d
kenzor is offline   Reply With Quote
Old 24-12-09, 02:05   #44
Victor_WRC
VW Driver


Stage 5
 
Victor_WRC's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,607
Member of:
[4Tuning International]
[4Rally]
[VW]
Default Re: RACE DRIVER GRID Drift Mod

Quote:
Originally Posted by kenzor View Post
ms victor :d chiar daca mie rusine sa spun ce diferenta a fost intre noi,a fost frumos)
next time sper sa fim mai multi;d;d
asta e si gandeste-te ca deabea azi cu tine ce am mai exersat ....data viitoare vreau sa vad scoru meu la tine
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Victor_WRC vs Kenzor.JPG
Views:	85
Size:	52.5 KB
ID:	1235075  
Victor_WRC is offline   Reply With Quote
Old 25-12-09, 12:45   #45
gonzy_et

Stage 5
 
gonzy_et's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 501
Default Re: RACE DRIVER GRID Drift Mod

Ma bucur ca am gasit o trupa noua de profesionisti la Grid Drift impart aceasi passiune de a derapa virtual am si facut o mica sesiune de Craciun une am facut cunostinta cu toti, si au iesti drifturi in grup fenomenale distractie curata une se simte la fiecare competitior iubirea fata de drift si jocul Grid.
Trupa de drift virtula GRID momentan:
-X3M_5P33D3R
-Victor_WRC
-Kenzor
-Gonzy_et
.............. mai asteptam si pe altii.
Baieti va urez un Craciun fericit si sa intrati in derapaj intrun an nou plin de cauciucuri si racing adevarat.

P.S. am auzit ca la mica sesiune de aseara am fost si filmat si cred ca va urma si videoclipul pe forum (une va puteti uita cum arata aceste sessiuni de drift)
gonzy_et is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -