Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > PC Games - HARDWARE - Console > PC Games

PC Games Totul despre jocurile pe calculator

Reply
 
Thread Tools
Old 22-12-09, 12:02   #16
taz1vas

Stage 4
 
taz1vas's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 293
Default Re: RACE DRIVER GRID Drift Mod

Grid este praf si pulbere.
Shift este acceptabil la felul in care conduci masina dar nu este simulator si devine plictisitor dupa 3-4 curse .
Daca vreti simulator auto/racing recomand gtr 2 ,gtr evolution.
http://www.gtr-evolution.com/gallery.htm
taz1vas is offline   Reply With Quote
Old 22-12-09, 12:46   #17
ANDR31

Stage 5
 
ANDR31's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 1,176
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: RACE DRIVER GRID Drift Mod

taz1vas are in mare parte dreptate dar mie GRID nu mi se pare praf. SHIFT are intradevar grafica foarte buna dar cu ultimul patch se si conduce foarte bine din tastatura + niste setari adecvate stilului de condus ... doar daca esti bou nu poti controla masina

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
Grid a rezistat cam o zi la mine pe PC...
pai amice, la tine cred ca nu rezista nimic
__________________
ANDR31 is offline   Reply With Quote
Old 22-12-09, 13:48   #18
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: RACE DRIVER GRID Drift Mod

avand hdd 2tb ar trebui sa reziste ( daca merita ) !
dolb is offline   Reply With Quote
Old 22-12-09, 13:51   #19
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: RACE DRIVER GRID Drift Mod

dolb - ai dreptate,n-am inteles cum au facut modulul de drift in joc,ma refer la stift.La grid merge..pana prinzi smecheria..
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 22-12-09, 14:37   #20
ANDR31

Stage 5
 
ANDR31's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 1,176
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: RACE DRIVER GRID Drift Mod

Dar nu te-am intrebat cata memorie ai in primul rand, iar in al doilea si la SHIFT este aceeasi chestie ca la grid (pana prinzi smecheria) doar ca aici, cei de la Slightly Mad Studios, cunoscuti pentru GT Legends si GTR 2, au reusit sa ii ridice pe cei de la EA din nou in topuri, realizand un simulator destul de bun !!!!
In GRID poti face drifturi asa de usor pentru ca centrul de greutate al masinii nu prea exista pe cand in SHIFT daca nu subvirezi corect te-ai dus .....
PS: Mai spun inca odata, vorbim dupa ce va informati "mai bine".
ANDR31 is offline   Reply With Quote
Old 22-12-09, 14:53   #21
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: RACE DRIVER GRID Drift Mod

ANDR31 termina Evident ca-ti place,a fost facut eye candy si sa le placa celor mici inclusiv mie. Shift nu e simulator,e un arcade mai greu.
Dar stift e prost la capitolul drift,in schimb la curse da,imi place cum se misca masina.
In grid intr-adevar parca masina n-are greutate.
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 22-12-09, 15:24   #22
ANDR31

Stage 5
 
ANDR31's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 1,176
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: RACE DRIVER GRID Drift Mod

OAU, cineva cu care ma pot intelege .... eye candy este mai degraba DiRT 2 dar nu mai conteaza.

PS: am tot spus ca am sa postez setarile mele de la SHIFT si am sa o fac ...
ANDR31 is offline   Reply With Quote
Old 22-12-09, 16:22   #23
kenzor

Stage 5
 
kenzor's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 544
Default Re: RACE DRIVER GRID Drift Mod

am si eu o problema cu grid 8-|..l'am mai avut,mi'a mers f bine un timp dupa care nu l'am mai jucat..si cand am vrut azi sa intru in el,dau click pe icon..nimic il reinstalez..iar nimic ce pot sa fac?
kenzor is offline   Reply With Quote
Old 22-12-09, 18:14   #24
Victor_WRC
VW Driver


Stage 5
 
Victor_WRC's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,607
Member of:
[4Tuning International]
[4Rally]
[VW]
Default Re: RACE DRIVER GRID Drift Mod

eu nu pot spune decat ca e foarte marfa mie se pare chiar mai marfa decat SHIFT ...ma rog mi se pare acest lucru pt ca nu am volan ca daca asi avea poate asi avea alta parere.....app uitati 1 mic scor de-al meu la GRID la capitolu DRIFT
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Drift GRID.JPG
Views:	119
Size:	71.4 KB
ID:	1233450  
Victor_WRC is offline   Reply With Quote
Old 22-12-09, 20:33   #25
Alex30

Stage 5
 
Alex30's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,417
Member of:
[DACIA]
[4Wheels]
Default Re: RACE DRIVER GRID Drift Mod

La inceput e cam greu dar dupa 2-3 curse te obisnuiesti si incepi sa iti dai seama cum sa controlezi masina pe pista. Mie unul mi se pare cel mai real la capitolul DRIFT. Si grafica e buna...
__________________
Alex30 is offline   Reply With Quote
Old 22-12-09, 21:47   #26
gonzy_et

Stage 5
 
gonzy_et's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 501
Default Re: RACE DRIVER GRID Drift Mod

Quote:
Originally Posted by Victor_WRC View Post
eu nu pot spune decat ca e foarte marfa mie se pare chiar mai marfa decat SHIFT ...ma rog mi se pare acest lucru pt ca nu am volan ca daca asi avea poate asi avea alta parere.....app uitati 1 mic scor de-al meu la GRID la capitolu DRIFT
Salut Victor si insfarsit un colg de drift la GRID fiindca de aia a fost creat aces topic (nu ca sa criticam NFS STIFT) eu caut raceri de drift pe grid si tu daca ai chef vei fii si tu. ID meu e Gonzy_racer
P.S. sa vedem ce poti live abea astept si mai avem pe acest forum inca un iubitor acestui gen de joc X3M_5P33D3R fiind cu mare experienta in joc lam testat aseara

Apropo pentru tot stiutorul la 16 ani ANDR31 fa tu mare meserias cea ce am facut eu cu X3M_5P33D3R aseara adica unul statea in centrul unei intresectii si celalalt se invartea in jurul lui in drift si foarte aproape (scena cunoscuta bine din filmul FAST AND THE FURIOS TOKYO DRIFT cand HAN cu rx7 se invarte in jurul Nissanulu in care se afla niste gagici beton).
Frate incearca tu asta sa faci in NFS STIFT sati iai un punct fix marime cam cat o masina si sa te invarti constant in jurul lui si atunci sa mai comentezi aci o sa observi ca masina este controlata in NFS STIFT si nu te lasa sa faci ce vrei tu si aci in domeniu de drift a pierdut NFS STIFT.
gonzy_et is offline   Reply With Quote
Old 22-12-09, 21:58   #27
Victor_WRC
VW Driver


Stage 5
 
Victor_WRC's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,607
Member of:
[4Tuning International]
[4Rally]
[VW]
Default Re: RACE DRIVER GRID Drift Mod

pt mine o sa fie o mica problema scoru asta e de vreo 2 luni daca nu mai bine.....in seara asta pun GRID la dowanloadat si maine sper sa-l instalez, deoarece l-am dezinstalat pt a face loc lu NFS shift care m-a dezamagit profund ...dat totusi inca il mai am ....si o sa-mi trebuiasca vreo 2 zile minim sa imi recapat aptitudinile....si dupaia voi da o proba...pana atunci nu promit nimic
Victor_WRC is offline   Reply With Quote
Old 22-12-09, 22:24   #28
kenzor

Stage 5
 
kenzor's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 544
Default Re: RACE DRIVER GRID Drift Mod

Quote:
Originally Posted by kenzor View Post
am si eu o problema cu grid 8-|..l'am mai avut,mi'a mers f bine un timp dupa care nu l'am mai jucat..si cand am vrut azi sa intru in el,dau click pe icon..nimic il reinstalez..iar nimic ce pot sa fac?
nu ma ajuta nimeni?(
kenzor is offline   Reply With Quote
Old 22-12-09, 23:20   #29
gonzy_et

Stage 5
 
gonzy_et's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 501
Default Re: RACE DRIVER GRID Drift Mod

Quote:
Originally Posted by Victor_WRC View Post
pt mine o sa fie o mica problema scoru asta e de vreo 2 luni daca nu mai bine.....in seara asta pun GRID la dowanloadat si maine sper sa-l instalez, deoarece l-am dezinstalat pt a face loc lu NFS shift care m-a dezamagit profund ...dat totusi inca il mai am ....si o sa-mi trebuiasca vreo 2 zile minim sa imi recapat aptitudinile....si dupaia voi da o proba...pana atunci nu promit nimic
frate oricum nu e greaba nu e competitie e efectiv distractie hai asa nu e important sa nu uiti de paschul de 1.3 sati pui
gonzy_et is offline   Reply With Quote
Old 22-12-09, 23:22   #30
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: RACE DRIVER GRID Drift Mod

Quote:
Originally Posted by Victor_WRC View Post
pt mine o sa fie o mica problema scoru asta e de vreo 2 luni daca nu mai bine.....in seara asta pun GRID la dowanloadat si maine sper sa-l instalez, deoarece l-am dezinstalat pt a face loc lu NFS shift care m-a dezamagit profund ...dat totusi inca il mai am ....si o sa-mi trebuiasca vreo 2 zile minim sa imi recapat aptitudinile....si dupaia voi da o proba...pana atunci nu promit nimic
tu ai folosit volan cu pedale..sau cum? Ca eu m-am muncit o zi pe drift si nu a iesit mare lucru ! mereu pierdeam masina. Probabil a fost controlul reglat prost ! oricum..nu mi-a placut jocul..l-am sters.
__________________

dolb is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -