Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Machete Auto > Vanzari Cumparari Machete

Vanzari Cumparari Machete Vanzari Cumparari Schimburi Machete

Reply
 
Thread Tools
Old 30-12-08, 15:30   #16
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Exclamation Re: Feed-back despre vanzatori/cumparatori

aveti grija la pustiul asta "GrAnDe"... Deocamdata pun pe seama varstei neseriozitatea sa, dar nu as fi foarte sigur. Vorbisem cu el si aranjasem sa imi dea o macheta de Opel Astra G. Totul bun frumos, am cautat chiar si macheta sa ii dau la schimb, dorea cu ardoare un BMW - eu i-am oferit un M3 la scara de 1/43 - omul afost multumit, si m-am apucat sa il impachetez temeinic sa il pot trimite catre el. Intamplarea a facut sa nu ii pot trimite coletul pe 24 (coincidenta sau nu dar nici el nu l-a trimis) asa ca a ramas sa il pun Luni, adica ieri pe 29 si imi trimite msj duminica: "Imi pare rau dar am dato unui prieten bun opelu care abia si-a luat ''am dato'' m-am trezit fara ea imi cer scuze.." si sa aflu cu cateva minute in urma ca de fapt acest "prieten bun" este si el user (myky99) pe 4tuning care a avut norocul sa fie din acelasi oras cu el si sa se poata intalni cu pustiul. Myky99 mi-a spus clar: "Prieten nu pot spune ca sunt cu el ..il cunosc de duminica seara..."...scz de ca am scris atat dar am dorit sa va aduc la cunostiinta cele intamplate si sa va feriti de pusti aflati inca la pubertate.

oameni seriosi: Madalyn Boss, decat cu el am colaborat deocamdata.
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Last edited by andi_cimpean; 30-12-08 at 15:37.
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 30-12-08, 15:38   #17
model collector
Banned


Stage 5
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 3,002
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[Colectionar Machete]
[Honda]
[Hyundai]
[Toyota]
[PEUGEOT]
Default Re: Feed-back despre vanzatori/cumparatori

Quote:
Originally Posted by coman razvan View Post
User mincinos L4uR, i-am trimis coletul acum o luna, nici pana acum nu am banii! Este vorba de 35 ron! Repet: nu neserios! MINCINOS!


Aceeasi poveste ca si in cazul meu, de ce minciuni scoate nu mai vorbesc, iti va veni coletul inapoi si vei plati magazinaj vreo 15 ron, pt ca nesimtitul nici nu se duce sa refuze coletul il lasa pana il trimite oficiul inapoi.
model collector is offline   Reply With Quote
Old 30-12-08, 15:40   #18
world_eye007

Stage 5
 
world_eye007's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,013
Member of:
[Colectionar Machete]
[Hyundai]
Default Re: Feed-back despre vanzatori/cumparatori

nu ii va veni... ala probabil a si scos coletul
world_eye007 is offline   Reply With Quote
Old 30-12-08, 15:41   #19
coman razvan

Stage 5
 
coman razvan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 6,892
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
[DACIA]
[RENAULT]
Default Re: Feed-back despre vanzatori/cumparatori

Nu am trimis cu ramburs! Pe incredere, ca nu avea atunci toti banii! Coletul l-a ridicat de acum o luna! Nu mai imi vine nimic inapoi! Cate minciuni mi-au auzit urechile! Numai eu stiu...
coman razvan is offline   Reply With Quote
Old 30-12-08, 15:42   #20
bmwh548

Stage 5
 
bmwh548's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 4,810
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
Default Re: Feed-back despre vanzatori/cumparatori

L4ur a ridicat coletul si se oferea sa imi vanda mie unul din seturile de jante...de vreo luna de zile aproape ma poarta cu vorba ca le trimite, ca le-a trimis, ca de fapt nu le-a trimis...Astazi am renuntat la ideea de a colabora cu el (dupa inca o scuza penibila din partea lui).
__________________
bmwh548 is offline   Reply With Quote
Old 30-12-08, 15:44   #21
coman razvan

Stage 5
 
coman razvan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 6,892
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
[DACIA]
[RENAULT]
Default Re: Feed-back despre vanzatori/cumparatori

Nesimtirea asta....uneori cred ca doare! Eu i-am promis ca il vizitez daca nu vad banii....ca nu e foarte departe de Bv! Cam 150 de km...
coman razvan is offline   Reply With Quote
Old 30-12-08, 15:44   #22
world_eye007

Stage 5
 
world_eye007's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,013
Member of:
[Colectionar Machete]
[Hyundai]
Default Re: Feed-back despre vanzatori/cumparatori

userii astia ar trebuii banati... permanent
world_eye007 is offline   Reply With Quote
Old 30-12-08, 20:46   #23
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Unhappy Re: Feed-back despre vanzatori/cumparatori

Quote:
Originally Posted by coman razvan View Post
Nesimtirea asta....uneori cred ca doare! Eu i-am promis ca il vizitez daca nu vad banii....ca nu e foarte departe de Bv! Cam 150 de km...
Razvan...el nu a fost nesimtit, a fost foarte nesimtit, dar ACUM TREBUIE SA RECUNOSTI ca si tu ai fost naiv din cale afara. Eu sincer nu am incredere nici in mana mea dreapta, ca o pun seara sub cap si ma trezesc in noapte cu gatu' rupt
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 30-12-08, 20:52   #24
Darius DMS

Stage 5
 
Darius DMS's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 3,249
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Feed-back despre vanzatori/cumparatori

l4ur.....neseriozitate....sper sa il doara.....
Darius DMS is offline   Reply With Quote
Old 30-12-08, 22:38   #25
coman razvan

Stage 5
 
coman razvan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 6,892
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
[DACIA]
[RENAULT]
Default Re: Feed-back despre vanzatori/cumparatori

Nu am trimis macheta...din fericire! Ci 4 perechi de jante 1/24 (setul 2 de la kituri)...imi era prieten...de aceea am trimis asa! Si acum regret!
coman razvan is offline   Reply With Quote
Old 30-12-08, 23:57   #26
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Feed-back despre vanzatori/cumparatori

Quote:
Originally Posted by coman razvan View Post
Nu am trimis macheta...din fericire! Ci 4 perechi de jante 1/24 (setul 2 de la kituri)...imi era prieten...de aceea am trimis asa! Si acum regret!
din ce am vb cu omu' (fara sa vreau el a luat legatura cu mine), vrea sa se revanseze fata de tine si sa iti plateasca jantele. Mi-a spus ca nu a avut bani. Oricum eu imi cam cer scuze acum si fata de el, ca nu trebuia sa il jignesc , dar numai ca am fost si eu intrigat de situatie, mi se pare jenant sa ne furam palaria unul altuia. Razvan daca vrei poti modifica postul meu astfel incat sa nu mai apara ca am jignit omul (are 17 ani nu?), altfel nu inteleg de putea sa se comporte astfel.

Last edited by andi_cimpean; 31-12-08 at 00:21.
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 31-12-08, 00:00   #27
world_eye007

Stage 5
 
world_eye007's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,013
Member of:
[Colectionar Machete]
[Hyundai]
Default Re: Feed-back despre vanzatori/cumparatori

17 adunati cu tot cu a lui razvan probabil )))
world_eye007 is offline   Reply With Quote
Old 06-01-09, 12:04   #28
model collector
Banned


Stage 5
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 3,002
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[Colectionar Machete]
[Honda]
[Hyundai]
[Toyota]
[PEUGEOT]
Arrow Re: Feed-back despre vanzatori/cumparatori

Pe lista nesimtitilor se mai aduga astazi cipy_2peu, alias Simota Ciprian, Radauti, Suceava, care ma pune sa ii trimit colet si apoi isi da seama ca nu trebuie sa il mai ridice. Nu a mai raspuns la PM sau mail, orice scuza cade. Ar fi bine sa se ia niste masuri impotriva acestor abonati la neseriozitate care inca isi fac de cap nestingheriti.
model collector is offline   Reply With Quote
Old 06-01-09, 21:30   #29
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Angry Re: Feed-back despre vanzatori/cumparatori

Quote:
Originally Posted by model collector View Post
Pe lista nesimtitilor se mai aduga astazi cipy_2peu, alias Simota Ciprian, Radauti, Suceava, care ma pune sa ii trimit colet si apoi isi da seama ca nu trebuie sa il mai ridice. Nu a mai raspuns la PM sau mail, orice scuza cade. Ar fi bine sa se ia niste masuri impotriva acestor abonati la neseriozitate care inca isi fac de cap nestingheriti.
De acord cu tine model_collector. Ar trebui sa vorbim cu razvan sa vedem ce solutie gasim? Sa aiba un fel de sistem de "amprentare" ca pe ********** daca va este familiar site-ul. Eu recunosc ca si eu uneori am dificulatati financiare, dar nu ma apuc sa ii promit omului marea cu sarea (si eu aveam de cumparat de la madalyn_boss niste machete dar chiar inainte sa le trimita am luat legatura cu el si i-am explicat situatia), nu cred ca este o rusine sa spui ca nu ai bani in momentul ala sau in viitorul apropiat. Oricum am observat ca exista un trend in randul tepelor pe la noi pe aici, vad ca le comit numai puberii
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 06-01-09, 21:34   #30
coman razvan

Stage 5
 
coman razvan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 6,892
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
[DACIA]
[RENAULT]
Default Re: Feed-back despre vanzatori/cumparatori

In acasta idee a fost facut acest thread...pentru a ne informa despre "traficantii" de machete de pe forum...treaba cu tepele, nu este treaba forumului...nu tine de noi! Pe acel site este acel sistem deoarece acel site este axat strict pe vanzare/cumparare!
coman razvan is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -