Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Machete Auto > Concursuri si Provocari

Concursuri si Provocari Concursuri si Provocari

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 14-04-11, 06:26   #76
2010

Stage 5
 
2010's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 20,550
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
Default Re: Discutii/Propuneri/Reclamatii - Concursuri

Quote:
Originally Posted by smilarlorant View Post
o poza cu multe voturi, mai mult macheta e votata ca e cmc, numai ca poza asta am mai vazut-o undeva. avea voie sa participe?
eu unul am votat poza nu macheta!
2010 is offline  
Old 14-04-11, 07:12   #77
Gica

Stage 5
 
Gica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,316
Member of:
[Colectionar Machete]
[PEUGEOT]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii/Propuneri/Reclamatii - Concursuri

si totusi...e cam editata
Gica is offline  
Old 14-04-11, 09:57   #78
ciprian_f

Stage 5
 
ciprian_f's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1,107
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Discutii/Propuneri/Reclamatii - Concursuri

Pai abia acum v-ati dat seama ca e editata? Nu a sesizat nimeni ca fundalul e alb negru si macheta colorata? Oricum in regulament nu se spune nimic cu referire la asta, deci poza e cat se poate de valida
ciprian_f is offline  
Old 14-04-11, 10:03   #79
e30_eVG3n

Stage 5
 
e30_eVG3n's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,712
Default Re: Discutii/Propuneri/Reclamatii - Concursuri

Quote:
Originally Posted by smilarlorant View Post
o poza cu multe voturi, mai mult macheta e votata ca e cmc, numai ca poza asta am mai vazut-o undeva. avea voie sa participe?
Asa, asa sariti toti pe cea mai buna macheta inscrisa in concurs... si lasati toate junghiurile sa castige... Puteam fi sigur inca de la inceput, ca se vor vota prietenii si machete cel putin dubioase, cum s-a facut si la concursul din 2010...
__________________
e30_eVG3n is offline  
Old 14-04-11, 10:27   #80
CIPONE

Stage 5
 
CIPONE's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,452
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Discutii/Propuneri/Reclamatii - Concursuri

In mod normal, democratic, dupa modelul SOF, daca poza a mai aparut, TREBUIE exclusa...chiar daca i editata si modificata, este ACEEASI poza...insa am eu o presimtire ca poza va ramane in concurs...SOF, n ai nimic de zis bro'?!
__________________

if in doubt, flat out
machetele mele auto
machetele mele moto
CIPONE is offline  
Old 14-04-11, 10:34   #81
SOF320

Stage 5
 
SOF320's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 514
Member of:
[SKODA]
Default Re: Discutii/Propuneri/Reclamatii - Concursuri

Quote:
Originally Posted by CIPONE View Post
In mod normal, democratic, dupa modelul SOF, daca poza a mai aparut, TREBUIE exclusa...chiar daca i editata si modificata, este ACEEASI poza...insa am eu o presimtire ca poza va ramane in concurs...SOF, n ai nimic de zis bro'?!
Nu tata..apreciez FAIR PLAYul lui ALIN Cozmescu...Am postat poza mea din concurs si pe forum pe miniau**.ro....iar Alin a vazut si mi a zis pe mess sa o scot ca sa nu ma descalifice si ca daca o vede si altcineva ii sare in cap.....iar eu dupa ce am vazut stilul de votare ( se voteaza pe obligatii, prietenii, vecini ) i am zis sa ma excluda din concurs.......In regulament scrie clar ca se exclud participantii care modifica excesiv pozele ( asta mi se pare peste limita modificata - adica ce a fost si ce a iesit ) si ca daca mai e postata altundeva e acelasi verdict.....Daca omul asta nu a intrat in calculatorul lui MIKE sa i fure poza si a gasit prezentata altundeva eu zic sa respectam regulamentul rerspectiv excluderea......Oricum nu cred ca a votat nimeni macheta ( desi e CMC ) pentru ca e foarte urata....Senzatie fac peisajul si modificarea in photoshop ( probabil ).....Dar oricum poza e in top3...deci merita sa castige daca facem abstractie de regulament......Acum decizia e a voastra .....Eu nu ma supar daca eu am fost exclus iar pe Mike nu l excludeti....am avut sansa sa aleg.....am ales sa fiu exclus.....acum ramane la latitudinea voastra.....Bafta la concurs....

Last edited by SOF320; 14-04-11 at 10:36.
SOF320 is offline  
Old 14-04-11, 11:02   #82
machete13

Stage 5
 
machete13's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 671
Member of:
[CITROEN]
Default Re: Discutii/Propuneri/Reclamatii - Concursuri

Daca poza lui Mike a mai aparut in alta parte chiar si nemodificata va fi exclusa.
machete13 is offline  
Old 14-04-11, 11:19   #83
cash_banck

Stage 5
 
cash_banck's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 443
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Discutii/Propuneri/Reclamatii - Concursuri

nu stiu de ce va bateti capul pentru o macheta de 100lei(premiul concursului)....dupa parerea mea au fost mai castigati aia care nu au participat...nu au mai muncit sa faca poze...sa le puna logo-ul....

ps: Vlad nu te critic ca ai dat premiu mic....fiecare dupa posibilitati.poate data viitoare o sa fie un AutoArt .
__________________
BMW DRIVER
cash_banck is offline  
Old 14-04-11, 11:23   #84
SOF320

Stage 5
 
SOF320's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 514
Member of:
[SKODA]
Default Re: Discutii/Propuneri/Reclamatii - Concursuri

Quote:
Originally Posted by cash_banck View Post
nu stiu de ce va bateti capul pentru o macheta de 100lei(premiul concursului)....dupa parerea mea au fost mai castigati aia care nu au participat...nu au mai muncit sa faca poze...sa le puna logo-ul....
Adevarul ca ma si doare un pic spatele de cat am "muncit" la poza asta
Cei care nu au participat , probabil nu s au murdarit de noroiul asta dar daca era un premiu de vreo 5 milioane ( o macheta ) nu cred ca aveam loc de voi....Oricum daca stiam cum se voteaza fi sigur ca nu mai participam.....si acum mai mi se pun carcei de la cat am muncit sa fac poza.....

Pana la urma cred ca nu trebuia votare ci doar sa aleaga Vlad o poza care ii place din cele inscrise....era totusi mai corect decat e acum
SOF320 is offline  
Old 14-04-11, 11:44   #85
machete13

Stage 5
 
machete13's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 671
Member of:
[CITROEN]
Default Re: Discutii/Propuneri/Reclamatii - Concursuri

Va plangeti ca fetele mari la concursul de miss. Credeam ca voi oricum faceti poze ca asa va place, ca sunteti pasionati, si un concurs ar fi prilejul sa le aratati pe cele mai bune. Acum va plangeti ca le-ati facut degeaba.
Premiul este de 150lei, nu de 100lei, si valoarea este stabilita prin contract. Oricat de mare ar fi fost valoarea intotdeauna va exista cineva pt care nu merita dar si cineva pt care merita.
Incercati sa fiti mai fairplay si sa va abtineti de la comentarii rautacioase fata de pozele celorlalti concurenti , macar pana la terminarea votului. Am votat si eu cu acel Lamborghini ars, am vazut ca unii considera acest lucru o prietenie cu administratorul, pt ca ei cred ca poza lor e mai buna.
Consider ca sistemul de votare este unul foarte bun si corect. E loc si de mai bine in viitor.
__________________
Recomand www.SHOWbox.ro vitrine high-end pentru machete 1/18
machete13 is offline  
Old 14-04-11, 13:53   #86
Racer21

Stage 5
 
Racer21's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,646
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Discutii/Propuneri/Reclamatii - Concursuri

Daca mike_neagu e descalificat, sa inteleg ca noi cei care l-am votat pe el, nu mai putem vota pe altcineva care nu e descalificat. Mare pacat de poza .. dar lasa ca o sa castige vasyxplod
__________________
Machetele Mele
Racer21 is offline  
Old 14-04-11, 14:47   #87
machete13

Stage 5
 
machete13's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 671
Member of:
[CITROEN]
Default Re: Discutii/Propuneri/Reclamatii - Concursuri

Ba da , chiar i-am transmis lui Alin sa anunte ca cei ce i-au votat pe cei dezcalificati isi pot redistribui votul
machete13 is offline  
Old 14-04-11, 17:35   #88
SOF320

Stage 5
 
SOF320's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 514
Member of:
[SKODA]
Default Re: Discutii/Propuneri/Reclamatii - Concursuri

Quote:
Originally Posted by machete13 View Post
Va plangeti ca fetele mari la concursul de miss. Credeam ca voi oricum faceti poze ca asa va place, ca sunteti pasionati, si un concurs ar fi prilejul sa le aratati pe cele mai bune. Acum va plangeti ca le-ati facut degeaba.
Premiul este de 150lei, nu de 100lei, si valoarea este stabilita prin contract. Oricat de mare ar fi fost valoarea intotdeauna va exista cineva pt care nu merita dar si cineva pt care merita.
Incercati sa fiti mai fairplay si sa va abtineti de la comentarii rautacioase fata de pozele celorlalti concurenti , macar pana la terminarea votului. Am votat si eu cu acel Lamborghini ars, am vazut ca unii considera acest lucru o prietenie cu administratorul, pt ca ei cred ca poza lor e mai buna.
Consider ca sistemul de votare este unul foarte bun si corect. E loc si de mai bine in viitor.
1. Nu s a plans nemeni ca a facut poze degeaba ....ci doar ca le a inscris la un concurs la care nu se voteaza poza.....
2. Premiul spui tu ca este de 150 .... eu zic ca macheta aia nu face mai mult de 100 ron....bine acum macheta poate exista pe undeva prin tara la vanzare cu pretul de 200ron...deci din partea ta esti indreptatit sa zici ca premiul este de 2 milioane....dar iun fine astea sunt cancan.....neimportant....
3. Sistemul de votare e un mare ***** , Eu sunt de parere ca Alin putea sa castice si cu o poza la un ou KINDER.....bravo lui.....iar despre comentarii rautacioase la poza altuia ce e de spus ??? Daca nu respecta regulamentul PA....nu mai trebuie comentarii...trebuie PA
SOF320 is offline  
Old 14-04-11, 17:37   #89
SOF320

Stage 5
 
SOF320's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 514
Member of:
[SKODA]
Default Re: Discutii/Propuneri/Reclamatii - Concursuri

Quote:
Originally Posted by Racer21 View Post
Daca mike_neagu e descalificat, sa inteleg ca noi cei care l-am votat pe el, nu mai putem vota pe altcineva care nu e descalificat. Mare pacat de poza .. dar lasa ca o sa castige vasyxplod
Si ce frate nu ti place masina lu' Snoop Dog ?
SOF320 is offline  
Old 14-04-11, 17:57   #90
2010

Stage 5
 
2010's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 20,550
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
Default Re: Discutii/Propuneri/Reclamatii - Concursuri

Quote:
Originally Posted by SOF320 View Post
Si ce frate nu ti place masina lu' Snoop Dog ?
ci frumoasa este masina lu cane ala...
2010 is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -