Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Brasov

Reply
 
Thread Tools
Old 21-01-11, 16:21   #2956
maCebV

Stage 3
 
maCebV's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 89
Default Re: Zonă de discuţii libere - Cafenea

Sal
Are/ a avut cineva pe masina vreun "vdo cd 139" ?
maCebV is offline   Reply With Quote
Old 26-01-11, 13:40   #2957
djlupu11

Stage 5
 
djlupu11's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 365
Default Vopsire Jenti Aluminium in Brasov??

Salutare stie cineva pe unde se poate vopsii jent de aluminium in brasov??
Multumesc frumos!
djlupu11 is offline   Reply With Quote
Old 26-01-11, 18:32   #2958
djlupu11

Stage 5
 
djlupu11's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 365
Default Re: Vopsire Jenti Aluminium in Brasov??

Nimeni??
djlupu11 is offline   Reply With Quote
Old 27-01-11, 00:22   #2959
GSI1987

Stage 5
 
GSI1987's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 504
Default Re: Vopsire Jenti Aluminium in Brasov??

Quote:
Originally Posted by djlupu11 View Post
Salutare stie cineva pe unde se poate vopsii jent de aluminium in brasov??
Multumesc frumos!
salut , eu am vopsit si nu trebuie ceva special , parerea mea este ca le poti face la oricare atelier de vopsitorie
GSI1987 is offline   Reply With Quote
Old 27-01-11, 18:45   #2960
Flow

Stage 5
 
Flow's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 2,895
Talking Re: Masinile noastre, modificari, poze, detalii

Multumesc frumos, nu mi ai spus pt ca ultima oara nu era gata cand ne am vazut, oricum mai bine mai tarziu decat niciodata, totusi te lasa memoria cam de tanar
__________________
PREA MULT TIMP LIBER DAUNEAZA MINTII SI ASA ODIHNITE
Flow is offline   Reply With Quote
Old 28-01-11, 01:01   #2961
Robert Coca
Peugeot Driver

Stage 5
 
Robert Coca's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 2,062
Member of:
[4Rally]
[PEUGEOT]
Default Re: Zonă de discuţii libere - Cafenea

Atentie celor care frecventati livada si va mai lasati masina pe acolo ca au inceput nenea militienii sa le verifice. Am primit un PM de la un coleg de pe forum ca mi-au verificat in seara asta masina parcata in livada daca are motorul cald si daca e incuiata. Bine am ajuns daca are grija Politia Romana sa nu cumva sa-mi uit masina descuiata...
__________________

#Peugeot 306 Sedan 1.8TD Tel: 0748.313.819 | Y!M: coca_roby
Robert Coca is offline   Reply With Quote
Old 28-01-11, 08:19   #2962
kiry
Banned

Stage 5
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 573
Member of:
[Opel]
Default Re: Zonă de discuţii libere - Cafenea

Vara trecuta am vazut si eu o faza asemanatoare. Un cap de creta, statea langa o masina si facea ture in jurul ei, eu am parcat si am mers sa platesc parcarea. Ma vede nea' cap de creta si incepe ca "sti a cui e masina?", iti dai seama... abia venisem... m-a bufnit rasul, i-am explicat ca sansele sa-l cunosc personal pe posesor sunt ~ egale cu sansele sa castige la loto (sau sa treaca el clasa a 2-a )si l-am intrebat ce a facut domnul cu masina (tin sa precizez ca erau mai multi "cap de creta" pe acolo), la care primesc raspunsul: "si-a uitat detectorul/gps in bord". Iti dai seama, trebuia vreo 3 pinguini ca sa pazeasca o masina ca si-a uitat nenea gps-ul/detectorul in bord. Cica nu cumva sa ii sparga cineva geamul. Dau sa plec si vad ca unul dintre ei se duce la usa soferului si incepe sa incerce toate usile. Tin sa cred ca ori au pierdut un pariu, ori atentau la bunul altuia, alt motiv pt care si-a permis sa se atinga de un bun personal nu vad.
kiry is offline   Reply With Quote
Old 28-01-11, 11:10   #2963
Bigu

Stage 5
 
Bigu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4,762
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: Zonă de discuţii libere - Cafenea

Pfffffff......VIATA!
deci parcarea e pazita )
de acu in colo acolo o las!
Bigu is offline   Reply With Quote
Old 28-01-11, 15:31   #2964
MIRCAT

Stage 5
 
MIRCAT's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,235
Member of:
[RENAULT]
[4Rally]
[Toyota]
Default Re: Zonă de discuţii libere - Cafenea

daca se mai apuca sa si le faca un exterior cu ceara........jos palaria in fata politiei romane!
MIRCAT is offline   Reply With Quote
Old 28-01-11, 21:49   #2965
Tzzantaru

Stage 5
 
Tzzantaru's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 933
Default Re: Zonă de discuţii libere - Cafenea

Quote:
Originally Posted by MIRCAT View Post
daca se mai apuca sa si le faca un exterior cu ceara........jos palaria in fata politiei romane!

ba da..da nu au din aia de se da cu laveta , au numa din aia care se intinde cu una bucata piatra de rau
Tzzantaru is offline   Reply With Quote
Old 28-01-11, 23:41   #2966
corrado-vr6

Stage 5
 
corrado-vr6's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 913
Default Re: Masinile noastre, modificari, poze, detalii

Quote:
Originally Posted by Flow View Post
Multumesc frumos, nu mi ai spus pt ca ultima oara nu era gata cand ne am vazut, oricum mai bine mai tarziu decat niciodata, totusi te lasa memoria cam de tanar
multe droguri si alcool in tinerete ce sa-i faci
corrado-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 29-01-11, 07:39   #2967
run4fun

Stage 5
 
run4fun's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 311
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Zonă de discuţii libere - Cafenea

Quote:
Originally Posted by MIRCAT View Post
daca se mai apuca sa si le faca un exterior cu ceara........jos palaria in fata politiei romane!
Atunci ar fi fost foarte ultili. Pentru prima oara isi meritau salariu....
run4fun is offline   Reply With Quote
Old 29-01-11, 20:20   #2968
Flow

Stage 5
 
Flow's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 2,895
Talking Re: Masinile noastre, modificari, poze, detalii

Obsedatii de curatenie sa si vada de treburile lor si sa lase amanuntele tehnice sa curga din abundenta pe acest topic.
Sau cred ca sunt zilnic discutii despre motoare biturbo pe forumul brasovean, e plin la tot pasul de ele, chiar isi avea locul la discutii libere

Quote:
Originally Posted by Flow View Post
rs4 2000, 2001 tot biturbo care din pacate sau din fericire vine doar brek sau cel putin asa sper
Quote:
Originally Posted by MIRCAT View Post
belea
Quote:
Originally Posted by dra bv26nba View Post
Salut,stiu ca ai un s4 berlina si sa inteleg ca vrei rs4?...dar dc nu iti tii s4-le si iti schimbi practic turbinele si injectia si un soft si ajungi la aceeasi putere ca rs4??
Ar fi mult mai fain un s4 limo cu performante de rs4!!! mersi!
Quote:
Originally Posted by corrado-vr6 View Post
eu nu va inteleg pe 'eshtia' cu masinile voastre pe benzina eu ma gandesc si la consum si la impactul asupra mediului... de aceea am trecut la diesel, la motoare mai mici

E 280 CDI 4 Matic
A8 4.2 TDI Quattro
X6 4.0 Diesel
Quote:
Originally Posted by Flow View Post
Diferentele nu sunt asa mici cum par la prima vedere
Trebuie doua k04 in loc de cele doua k03 ale mele, alte injectoare, alta admisie, alta evacuare,alt soft, alt ambreiaj, alte frane etc etc.
Ce nu stie multa lume este ca motorul de rs4 nu este facut de audi, la baza este cel de s4 dar mult imbunatatit de cosworth, toate astea adunate ma fac sa vreau sa iau direct masina gata facuta.
ps: nu mai pun la socoteala ca n ai loc sa arunci un ac la compartimentul motor datorita motorului foarte mare si caroseriei destul de mici, de lucrat nu mai zicem.

2.7 V6 30v T 280kW (B5 RS4)

Based on the Audi B5 S4 2.7 V6 biturbo, this engine was tuned by Cosworth Technologies, and featured enlarged intake and exhaust ports on the cylinder heads, two uprated parallel turbochargers, and two side-mounted intercoolers (SMICs), together with new induction and exhaust systems, and a re-calibrated engine management system. Due to the high performance nature of the vehicle, it was also fitted with a multi-baffled two-section oil sump to help prevent oil starvation during high g-force manoeuvres.

As of February 2010[update], this engine generates the highest specific power output of all (even current) Volkswagen Group engines. With its 280 kilowatts (381 PS; 375 bhp) output, that gives this engine a specific power output of 104.8 kilowatts (142.5 PS; 140.5 bhp) per litre displacement.




Vecine daca nu te as cunoaste as zice ca vrei sa te lauzi
Consumu devine relativ cand incepi sa vorbesti despre anumite masini
Cand o sa faca audi rs4 diesel o sa mi iau si eu daca o sa mi permit, pana atunci ramanem la benzinare.

ps: dieselurile tale consuma mai mult decat benzinele mele
Quote:
Originally Posted by dra bv26nba View Post
Sunt convins ca nu e asa usor iar cand ai pronuntat cosworth am inteles totul ,atunci spor la achizitioant ,si sa il conduci sanatos,si paote ne vdm sa facem o linie sa vad cam pe unde ma pozitionez...in sapte
Quote:
Originally Posted by corrado-vr6 View Post
lasand gluma la o parte, f frumoasa noua achizitie neagra, sa o stapanesti sanatos, cred ca ti-am mai zis, nu mai stiu...
Quote:
Originally Posted by Flow View Post
Multumesc frumos, nu mi ai spus pt ca ultima oara nu era gata cand ne am vazut, oricum mai bine mai tarziu decat niciodata, totusi te lasa memoria cam de tanar
Quote:
Originally Posted by corrado-vr6 View Post
multe droguri si alcool in tinerete ce sa-i faci
Flow is offline   Reply With Quote
Old 29-01-11, 20:25   #2969
Flow

Stage 5
 
Flow's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 2,895
Talking Re: Masinile noastre, modificari, poze, detalii

ps: adevarul ca leduletele rosii de mai sus si discutile despre ele isi au locul aici la masini modificate dar resul cu turbine frane ambreiaje nu si au locul , numai tuneri pe forumul asta brasovean, mai ales moderatorii
Flow is offline   Reply With Quote
Old 30-01-11, 18:38   #2970
gabitza121

Stage 5
 
gabitza121's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 501
Member of:
[AUDI]
[RENAULT]
Default Re: Zonă de discuţii libere - Cafenea

cati moderatori sunt pe brasov ptr incultura mea
gabitza121 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -