Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Brasov

Reply
 
Thread Tools
Old 05-05-08, 10:02   #541
Syc@

Stage 5
 
Syc@'s Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 1,162
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

TAre multzi copii prosti sunt pe forumuri care nu au ce sa face altceva decat sa butoneze tastatura toata ziua si sa traga concluzii de *** si care abia asteapta sa apara un eveniment nou pentru a avea subiect de discutzie. ( Sony gandestete ca dak o sa ai si tu un accident totzi pe care iai iritat tu o sa rada de tine si cu C U R U )
__________________

Piese Auto NOI & SH
Tel: 0762/63.24.24
Syc@ is offline   Reply With Quote
Old 05-05-08, 10:30   #542
Cristty
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Cristty's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 823
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

Ai cam dat cu batu-n balta sonny.data viitoare gandestete de 10 ori inainte sa scrii ceva.
Cristty is offline   Reply With Quote
Old 05-05-08, 11:45   #543
Sonny
Peugeot Driver

Stage 5
 
Sonny's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,680
Member of:
[PEUGEOT]
[4Rally]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

Ok... I'm sorry.

O poza cu iesirea in decor a lui Manu de duminica!
Sonny is offline   Reply With Quote
Old 06-05-08, 11:54   #544
NEbunu

Stage 5
 
NEbunu's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 364
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

si din partea mea insanatosire grabnica masinii si sa o auzim pe strazi cat mai repede....
NEbunu is offline   Reply With Quote
Old 06-05-08, 11:57   #545
NEbunu

Stage 5
 
NEbunu's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 364
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

http://www.antena3.ro/Motociclist-la...48828_ext.html
NEbunu is offline   Reply With Quote
Old 06-05-08, 12:11   #546
sKyNeT

Stage 5
 
sKyNeT's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,877
Member of:
[Honda]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

Quote:
Originally Posted by NEbunu View Post
cum naiba sa treci linia continua si nici macar sa nu te asiguri ce vine din fata....si cum vorbeste si pi*da aia de la realitatea de parca motociclistul era de vina...
__________________
https://i9.photobucket.com/albums/a79/wonderwes/vtec_yo.jpg
sKyNeT is offline   Reply With Quote
Old 06-05-08, 15:44   #547
Sonny
Peugeot Driver

Stage 5
 
Sonny's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,680
Member of:
[PEUGEOT]
[4Rally]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

O fi avut si ala cu motoru viteza de nu l-a vazut... Oricum urat accidentul. Insanatosire grabnica celui cu motoru...
Sonny is offline   Reply With Quote
Old 07-05-08, 21:43   #548
strik3ru

Stage 5
 
strik3ru's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 594
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

Quote:
Originally Posted by Sonny View Post
O fi avut si ala cu motoru viteza de nu l-a vazut... Oricum urat accidentul. Insanatosire grabnica celui cu motoru...
"O fi avut viteza"
Sigur a avut viteza, pai urma o curba la stanga si oamenii din parcare il filmau ca astia din forjatorii de mures iau curbele cu genunchiu pe jos...etc. Mai multe detalii pe motociclism.ro. Se vorbeste de 150 in mom in care a inceput franarea.
strik3ru is offline   Reply With Quote
Old 07-05-08, 21:59   #549
sKyNeT

Stage 5
 
sKyNeT's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,877
Member of:
[Honda]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

tot pe motociclism.ro a zis cineva ca soferul dubei a recunoscut ca nu s-a asigurat din fata, el fiind mai mult cu ochii in oglinda la motociclistul din spate...
sKyNeT is offline   Reply With Quote
Old 08-05-08, 00:09   #550
tuner

Stage 5
 
tuner's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 933
Member of:
[RENAULT]
[Nissan]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

la 150 km/h nu cred ca apuca sa il vada chiar daca se asigura din fata
tuner is offline   Reply With Quote
Old 13-05-08, 14:45   #551
strik3ru

Stage 5
 
strik3ru's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 594
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

Aseara pe calea bucuresti intre zorilor si Berzei un Corado gri inchis cu numere de Germania a facut o bubuiala destul de urata. Stie cineva mai multe ? Daca nu ma insel pe la ora 12 fara 5 era la hidro se intrecea cu inca unul.
strik3ru is offline   Reply With Quote
Old 13-05-08, 15:00   #552
bogmotorsport
VW Driver

Stage 5
 
bogmotorsport's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 748
Member of:
[VW]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

Quote:
Originally Posted by strik3ru View Post
Aseara pe calea bucuresti intre zorilor si Berzei un Corado gri inchis cu numere de Germania a facut o bubuiala destul de urata. Stie cineva mai multe ? Daca nu ma insel pe la ora 12 fara 5 era la hidro se intrecea cu inca unul.
asta e singurul motiv pt care nu as fi de acord sa se anuleze taxa auto...si asa sunt destule masini dar pb e ca vin cu toate cotetele de acolo,figuri,cai putere,incepatori f multi,figuri si uite la ce ajungem....
bogmotorsport is offline   Reply With Quote
Old 13-05-08, 15:06   #553
Flow

Stage 5
 
Flow's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 2,895
Angry Re: Accidente, tamponari, avarieri

Quote:
Originally Posted by strik3ru View Post
Aseara pe calea bucuresti intre zorilor si Berzei un Corado gri inchis cu numere de Germania a facut o bubuiala destul de urata. Stie cineva mai multe ? Daca nu ma insel pe la ora 12 fara 5 era la hidro se intrecea cu inca unul.
Se stiu mai multe : Soferul este relativ ok pentru ca la urma urmei asta conteaza

Quote:
Originally Posted by bogmotorsport View Post
asta e singurul motiv pt care nu as fi de acord sa se anuleze taxa auto...si asa sunt destule masini dar pb e ca vin cu toate cotetele de acolo,figuri,cai putere,incepatori f multi,figuri si uite la ce ajungem....
te as ruga sa te abtii de la alte comentarii de genu ;nu cunosti masina , nu cunosti soferul si nici fitele pe care le are sau nu , masina era impecabila si accidentul s a produs din cauza nesemnalizarii corespunzatoare a gardurilor ce stau noapte pe mijlocul strazii(calea bucuresti)

In momente de genul asta cei implicati numai de comentarii de k k t de pe forum sau din alte parti nu au nevoie
V as ruga pana in momentul in care nu vine el cu informatiile care crede el de cuviinta sa le dea sa abandonati subiectul
Flow is offline   Reply With Quote
Old 13-05-08, 16:39   #554
strik3ru

Stage 5
 
strik3ru's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 594
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

Din ce am vazut eu, pentru ca am trecut pe acolo , dar eram in taxiu. Masina era destul de OK in interior, prin urmare am dedus ca soferul nu are urmari grave. Erau niste garduri (ca cele de la jandarmerie) pe banda
2 pe cale bucuresti. Intradevar nu erau semnalizate si iluminatul era cam prost in aceea zona din cauza lucrarilor de modificare. A rupt un gard si a fost aruncat in bordura.
Nu vreau sa acuz pe nimeni si ai dreptate flow gardurile nu erau semnalizate, insa traim in romania si ar trebui sa ne obisnuim cu lucruri care nu sunt chiar ca la carte.
Pe de alta parte pe la ora 12 fara ceva am vazut 2 masinii de culaore inchisa care goneau pe la hidro. Nu stiu viteza ca nu aveam radar, insa nu mergeau chiar foarte incet si este clar ca se intreceau. Nu bag mana in foc insa s-ar putea sa aiba o legatura acest lucru.
Chiar dupa ce au trecut cei 2 la nici 5 minute distante am vazut un Logan Galben langa o masina de politie. Loganul a intrat in statia de taxiuri de la hidro si cred ca e era celebrul logan cu radar, insa nu stiu daca i-a prins pe cei 2.

Important este ca soferul este OK, ca fierul se face
strik3ru is offline   Reply With Quote
Old 13-05-08, 21:25   #555
Sonny
Peugeot Driver

Stage 5
 
Sonny's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,680
Member of:
[PEUGEOT]
[4Rally]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

A lovit Dl Budeanu Corrado-ul? Pacat... Bine ca nu a patit nimica...

Parsivi domnii astia cu cap de creta... Stateau sambata noapte pe la 3 pe Iuliu Maniu, radaru (loganul galben) mascat la fosta Camera de Comert iar baietii cu opritu la Ceasu' rau. Cand a trecut unu cu un Mercedes gri pe langa ei cu vreo 150... (debia i-a ferit) si-au aruncat toti 4-5, cati erau, sepcile din cap sa-l opreasca
Sonny is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -