Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Brasov

Reply
 
Thread Tools
Old 01-08-08, 22:35   #661
kiry
Banned

Stage 5
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 573
Member of:
[Opel]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

lasand putin masinile...poti sa mori mancat de urs cine e din brasov si a fost pe sub tampa azi stie la ce ma refer cat de aiurea... p.s sry de off topic, but it's sad
kiry is offline   Reply With Quote
Old 04-08-08, 21:28   #662
PIC-ul

Stage 2
 
PIC-ul's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 72
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

Stie cineva de accidentul din Prejmer de aseara,am inteles ca a fost implicat un JEEP si o motocicleta,s-a soldat cu 4 morti si un ranit grav din cate am auzit,o victima am vazut-o eu acoperita de un cearsaf,insa eram in trecere si nu am putut afla mai multe ori face poze!
PIC-ul is offline   Reply With Quote
Old 04-08-08, 23:29   #663
dj_geo_bv

Stage 4
 
Join Date: May 2007
Posts: 185
Member of:
[VW]
Unhappy Re: Accidente, tamponari, avarieri

da stiu eu am fost acolo..deci a fost asa... unu cu loganu a oprit regulamentar sa-i dea la o femeie de 46 de ani prioritate pe trecerea de pietoni.... din spate a venit unu pe un scooter din ala de prinde 120...si a intrat in plin in femeie..pe scooter mai era o fata...scooteru a zburat la aprox 15m de trecere iar cei doi in santul din dreapta..femeia a fost aruncata pe strada .. a murit pe loc. este matusa unui politist din Prejmer. a fost deviata circulatia aprox o ora si ceva..ala de pe scooer e grav ranit..are 20 de ani nu avea permis pt motor si din cate am auzit mai are dosar penal pt furt... povestea lumea pe acolo ca mai facuse cateva ture in viteza..probabil sa-iarata la gagica ce tare e el...ea nu a patit mare lucru ..oricum.castile erau pline de sange..femeia defigurata..urat de tot..si nu stiu daca au trecut 2 sapt de la celalat accident..care s-a intamplat la 30 m mai sus.... nu e vb de nici un Jeep nu au fost 4 morti. doar femeia de 46 de ani. cei 2 de pe scooer raniti..el mai grav ea mai usor)

Last edited by dj_geo_bv; 04-08-08 at 23:31.
dj_geo_bv is offline   Reply With Quote
Old 05-08-08, 00:06   #664
strik3ru

Stage 5
 
strik3ru's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 594
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

A mai fost un accident cu un Jeep in ozun pe DN13 in care a murit un motociclist exprimentat din CV, din cate am inteles eu de pe forum de motociclism, mai multe detalii.

http://www.motociclism.ro/forum/inde...owtopic=249072
strik3ru is offline   Reply With Quote
Old 06-08-08, 15:24   #665
PIC-ul

Stage 2
 
PIC-ul's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 72
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

Inseamna ca de ala de la OZUN mi s-a spus dar tipul nu stia unde defapt a fost,si eu l-am vazut pe cel din PREJMER!Doamne fereste!
PIC-ul is offline   Reply With Quote
Old 06-08-08, 23:28   #666
dj_geo_bv

Stage 4
 
Join Date: May 2007
Posts: 185
Member of:
[VW]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

Cica a murit si cel care conducea scooterul..azi am aflat.
dj_geo_bv is offline   Reply With Quote
Old 09-08-08, 19:30   #667
dj_geo_bv

Stage 4
 
Join Date: May 2007
Posts: 185
Member of:
[VW]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

Acum 30 min la 10 m de casa mea.. e un deal destul de abrupt... vecinul de vis-a-vis a cazut in cap de pe un ATV de 750 sau 800 cc. a accelerat tare si s-a dus pe spate.... acum e la Judetean. ... pfff..e jale cate am vazut in ultima vreme
dj_geo_bv is offline   Reply With Quote
Old 11-08-08, 12:07   #668
dj_geo_bv

Stage 4
 
Join Date: May 2007
Posts: 185
Member of:
[VW]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

Bai fratilor deja imi e asa rusine sa tot scriu in topicul asta..se pare ca am devenit "abonat". pe bune imediat ma luati la misto sau poate ziceti ca fabulez...dar drumul asta intre Bv si Intorsura buz e blestemat. Ieri pe trecerea de pietoni de la liceu a fost omorat un copil. a venit unu tare dinspre bv si nu l-a mai putut evita.
dj_geo_bv is offline   Reply With Quote
Old 11-08-08, 15:19   #669
PIC-ul

Stage 2
 
PIC-ul's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 72
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

E drumul f bun,asa baietii baga piciorul in acceleratie,intra la liceu cu 80-90,nu tin contul de semnul ala cu Limitare de 60,inainte sa intri in comuna.....acolo ar trebui sa fie plasat un radar........si nu ar mai exista astfel de accidente,de fiecare data cand trec pe acolo reduc viteza numai din cauza trecerii de pietoni.....si imi mai plac de aia cu cotetele de DACIA din anii 80,care pe timpul noptii nu sunt semnalizate(ca nu le merg farurile).era sa o patesc intr-o noapte din cauza asta!
PIC-ul is offline   Reply With Quote
Old 12-08-08, 03:47   #670
Shuba88
VW Driver

Stage 5
 
Shuba88's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 364
Member of:
[VW]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

Ieri seara pe la ora 20:20 la Ceasu rau din cauza semaforului ce a ramas blocat pe rosu la "0" secunde mai mult de jumate de minut doua masini au intrat in coliziune laterala... parca un Audi A6 ce venea dinspre Panini, si un Passat ce venea dinspre hidro.. vinovat fiind cred cel cu Passatu. Are cineva poze?
__________________
While I was waiting there for my mind to turn clear, I was listening to the blood rushing through my ears, and there was something else that I could hear.. Have you seen the girl with the red hat, she got lost one day, and never came back, turned here back on the world and black and white, now she walks with bunnies hopping at here side...
Shuba88 is offline   Reply With Quote
Old 20-08-08, 01:40   #671
Tataee_^

Stage 5
 
Tataee_^'s Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 505
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

Azi la ora 20:30 la podul de la Harman spre Lunca Calnicului, o dacie rosie s'a ciocnit frontal cu un golf 3. Erau avariate destul de rau, cred ca cel cu dacia care avea nr de Galatia a luat'o pe sensu unic pe sub pod.
Tataee_^ is offline   Reply With Quote
Old 20-08-08, 03:21   #672
Tzzantaru

Stage 5
 
Tzzantaru's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 933
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

la 20:30?daca nu ma insel(sincer nu m-am uitat expres la ceas) am iesit pe la 19 si ceva pe balcon k am auzit salvarea si am vazut aglomeratie acolo.adica no stau in Harman si am vedere exact pe directia aia.stie cineva mai multe detalii?
Tzzantaru is offline   Reply With Quote
Old 21-08-08, 18:46   #673
_MIA_

Stage 1
 
_MIA_'s Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 24
Member of:
[VW]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

Quote:
Originally Posted by Tataee_^ View Post
Azi la ora 20:30 la podul de la Harman spre Lunca Calnicului, o dacie rosie s'a ciocnit frontal cu un golf 3. Erau avariate destul de rau, cred ca cel cu dacia care avea nr de Galatia a luat'o pe sensu unic pe sub pod.
da, da am vazut...a trecut p langa mine....i-am facut cu farurile...dar nu ma gandeam k ajunge la ceva.... Naspa!! nu e primul care-l vad....
_MIA_ is offline   Reply With Quote
Old 21-08-08, 20:11   #674
Perfect Auto
Peugeot Driver

Stage 5
 
Perfect Auto's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,990
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

Pe Victoriei astazi un seria 7 model mai vechi a lovit o nova parca
Perfect Auto is offline   Reply With Quote
Old 21-08-08, 22:24   #675
sKyNeT

Stage 5
 
sKyNeT's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,877
Member of:
[Honda]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

parca au luat-o toti razna de la caldura...cat am injurat in zilele astea pe cei care schimba banda fara sa se uite in oglinda

Last edited by sKyNeT; 22-08-08 at 10:45.
sKyNeT is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -