Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 25-06-13, 15:20   #31
onucku

Stage 5
 
onucku's Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 405
Member of:
[PEUGEOT]
[SKODA]
Default Re: MORT - "Zeul" driftului ilegal Giorgi Tevzadze

Quote:
Originally Posted by MON-u View Post
ce zeu,ce atata tam-tam?! omul era un inconstient al soselelor ... daca avea aptitudini de pilot de ce nu s-a dus sa se dea cu masina intr-un cadru legal si organizat? ce adrenalina, ce fum si experiente traite?..copii terminati cu aluziile astea nfs-iste si reveniti cu picioarele pe pamant.ganditi-va ca multe din accidentele soldate cu morti la noi in tara sunt provocate tot din cauza inconstientei unor astfel de oameni(Racery cu masini puternice sau pustani conducand masinile parintilor)......ar fi bine daca ai merge linisit cu familia in masina spre piscina sau la cumparaturi si un adrenalin junky sa vina sa ti-o spulbere intr-o secunda?! Dumnezeu sa il ierte...
Ai pus punctul pe "i".
onucku is offline   Reply With Quote
Old 25-06-13, 16:02   #32
B39738

Stage 5
 
B39738's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,215
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: MORT - "Zeul" driftului ilegal Giorgi Tevzadze

CORECT!
B39738 is offline   Reply With Quote
Old 25-06-13, 17:11   #33
cris.cristi

Stage 3
 
cris.cristi's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 79
Default Re: MORT - "Zeul" driftului ilegal Giorgi Tevzadze

Asa respect ptr un om mort numai pe forumul asta de sfinti gasesti.
Omul a murit nevinovat. Dar internetul asta face P mare la toata lumea. E vorba doar de RESPECT fata de un om mort!
E asa greu?
cris.cristi is offline   Reply With Quote
Old 25-06-13, 19:13   #34
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: MORT - "Zeul" driftului ilegal Giorgi Tevzadze

Ce respect frate?
Pune in balanta si situatia in care tu mergi linistit pe strada si vine un nefeseu din asta si te faci zob.Sa vad ce respect mai ai.

Eu raman la concluzia ca daca nu se intampla acum,se intampla mai tarziu si de merlit tot o merlea la cum mergea,a fost doar o chestie de timp.

SELECTIE NATURALA!

PS1:Vad ca sustinatorii lui sunt doar din astia fara permis,care inca cred ca strada e circuit!.
Ps2: Stii macar cat de greu e sa pierzi o persoana draga din cauza unui inconstient? Eu stiu,si credeti-ma ca nu e deloc usor!!!
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 25-06-13, 21:23   #35
JDV
VW Driver

Stage 5
 
JDV's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 794
Member of:
[VW]
Default Re: MORT - "Zeul" driftului ilegal Giorgi Tevzadze

Quote:
Originally Posted by cris.cristi View Post
Asa respect ptr un om mort numai pe forumul asta de sfinti gasesti.
Omul a murit nevinovat. Dar internetul asta face P mare la toata lumea. E vorba doar de RESPECT fata de un om mort!
E asa greu?
Respectul meu il avea daca isi demonstra calitatile de pilot pe un circuit....sa il respect ca a fost un retardat in trafic?...niciodata.
Odata cu moartea nu ti se acorda automat si clementa.
Iti propun urmatorul scenariu...de pe marginea soselei sarea un copil...sora fratele ruda ta...ei el isi demonstra tipic IQ ul prin depasiri si derapaje in plin trafic....loveste copilul.....mai ai acelasi respect pentru om?
Daca nu stiti ce implica traficul auto stati dracu in banca voastra ca deja sunt destui ca retardatul asta de Tevzadze.
In trafic trebuie sa fi disciplinat, manierat, ponderat, atent, calculat, sa dai faza scurta cand te apropii de o alta masina noaptea, sa nu te bagi ca vita in cel mai mic spatiu dintre masini, sa acorzi prioritate...si nu ma refer aici la cea de dreapta ci la cea de ingaduinta....multe aspecte pe care acest personaj le incalca cu desavarsire.
Nu spun ca nu m am uitat cu interes la clipurile lui si unele faze chiar mi au adus un zambet pe buze...dar realitatea este alta...a fost un sofer ratat....am spus sofer nu pilot.
JDV is offline   Reply With Quote
Old 26-06-13, 00:29   #36
DeZaXaT
VW Driver

Stage 4
 
DeZaXaT's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 291
Member of:
[VW]
Default Re: MORT - "Zeul" driftului ilegal Giorgi Tevzadze

Urat cand cineva din lumea asta a pasionatilor de masini pleaca intr-un mod subit ... RIP
DeZaXaT is offline   Reply With Quote
Old 26-06-13, 00:46   #37
calibraBBS

Stage 2
 
Join Date: Jun 2013
Posts: 42
Default Re: MORT - "Zeul" driftului ilegal Giorgi Tevzadze

Quote:
Originally Posted by AnDrEiCa View Post
Ce respect frate?
Pune in balanta si situatia in care tu mergi linistit pe strada si vine un nefeseu din asta si te faci zob.Sa vad ce respect mai ai.

Eu raman la concluzia ca daca nu se intampla acum,se intampla mai tarziu si de merlit tot o merlea la cum mergea,a fost doar o chestie de timp.

SELECTIE NATURALA!

PS1:Vad ca sustinatorii lui sunt doar din astia fara permis,care inca cred ca strada e circuit!.
Ps2: Stii macar cat de greu e sa pierzi o persoana draga din cauza unui inconstient? Eu stiu,si credeti-ma ca nu e deloc usor!!!
mare dreptate ai la ce ai zis eu de cand am vazut primu clip cu el cred k acum vreo 1 an am zis ca mult nu o mai duce la cum merrgea cu masina si vorba ta daca nu murea acum pana la urma tot murea dar a murit la faza asta inocent cum sar zice, a fost o chestiune de timp aici bine ai zis .trebe sa recunoastem ca sofer avea abilitati bune care multi nu le au.dumnezeu sa il ierte
calibraBBS is offline   Reply With Quote
Old 26-06-13, 09:30   #38
muntiu
Opel Driver

Stage 5
 
muntiu's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,389
Member of:
[Opel]
Default Re: MORT - "Zeul" driftului ilegal Giorgi Tevzadze

cand am vazut prima oara un film cu el am spus ca nu o va duce mult,iata ca a venit acel moment.
cel mai important e ca nu a trebuit sa ia cu el si alti nevinovati,asta a fost pot spune un noroc pentru el,este imposibil sa scapi cu viata cand ai un asemenea comportament si lipsa de repect fata de cei din trafic si vietile lor
strada nu e circuit.
pasionat? expert?
doar un sofer amator teribilist cu un palmares de 10 filulete pe youtube si atat
cati ca el curma vieti zilnic?
muntiu is offline   Reply With Quote
Old 26-06-13, 11:15   #39
MON-u
Old School Cars

Stage 5
 
MON-u's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,074
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: MORT - "Zeul" driftului ilegal Giorgi Tevzadze

in sfarsit au postat si oameni cu capul pe umeri...da e regretabila moartea unui om,probabil a fost un bun prieten,un sot bun..dar nu trebuie ridicat la rangul de zeu de niste copii care iau vizionat filmuletele pe youtube si oauu...ce tare!!uite ce face cu masina prin trafic!!! daca ar muri un pilot de raliu de la noi din tara nimeni dintre acesti copii nu lar omagia prin definitia de zeu...pentru ca nu a facut cascadorii prin trafic si deee...nu era bun frate!!...
MON-u is offline   Reply With Quote
Old 26-06-13, 12:06   #40
ciprian.s

Stock
 
ciprian.s's Avatar
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 8
Default Re: MORT - "Zeul" driftului ilegal Giorgi Tevzadze

Nimeni nu a pomenit de moartea lui Allan Simonsen..
ciprian.s is offline   Reply With Quote
Old 26-06-13, 12:23   #41
tabokubmw

Stage 5
 
tabokubmw's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 1,154
Default Re: MORT - "Zeul" driftului ilegal Giorgi Tevzadze

Quote:
Originally Posted by ciprian.s View Post
Nimeni nu a pomenit de moartea lui Allan Simonsen..
Pai daca e topic cu Giorgi Tevzadze de ce s-ar pomeni de Allan Simonsen?
tabokubmw is offline   Reply With Quote
Old 26-06-13, 15:51   #42
ADDOstreet_racer

Stage 5
 
ADDOstreet_racer's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 641
Default Re: MORT - "Zeul" driftului ilegal Giorgi Tevzadze

Treaba sta in felul urmator.
Omul intradevar avea talent, mai ales ca masina pe care o folosea era una destul de greu de stapanit. Cu toti am plecat de la semafor cu un scartz, un burnout scurt. Cu totii am mai facut uneori depasiri riscante prin trafic, dar ceea ce facea el avea un gram destul de mare de incosntienta. E foarte usor sa pierzi o masina ca al lui mai ales in stilul asta de mers. Oricat de bine ai cunoaste si stapani o astfel de masina oricand iti poate taia fata cineva fara sa semnalizeze, oricand poate aparea un pieton si atunci finalul este tragic.
Drept dovada daca vreti sa il omagiati omagiatil ca pe un pasionat de masini, dar nu ca pe zeul driftului ilegal.
Una e sa faci asa ceva intr-o parcare sau sa te intreci la o liniuta pe un drum laturalnic de la marginea orasului si alta e ce facea el.

Deci Dumnezeu sa il ierte ! Dar daca vreti sa omagiati pe cineva omagiati oameni ca:
- Henri Toivonen
- Ayrton Senna
- Gilles Villeneuve
- Colin McRae
- Allan Simonsen

Si multi altii ......
Oameni care au murit practicand sporturi cu motor, oameni ce au facut istorie, ce si-au dovedit calitatile de piloti prin timpi, curse castigate, si nu inconstienta ......
__________________
ADDO TUNING .prietenii stiu de ce !

Last edited by ADDOstreet_racer; 26-06-13 at 15:55.
ADDOstreet_racer is offline   Reply With Quote
Old 26-06-13, 16:00   #43
mihu94

Stage 2
 
mihu94's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 53
Thumbs down Re: MORT - "Zeul" driftului ilegal Giorgi Tevzadze

Multi dintre voi ati uitat ca el a murit pe scaunul din dreapta si il criticati ca si cum el ar fi produs accidentul... RIP
mihu94 is offline   Reply With Quote
Old 26-06-13, 16:31   #44
tabokubmw

Stage 5
 
tabokubmw's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 1,154
Default Re: MORT - "Zeul" driftului ilegal Giorgi Tevzadze

Quote:
Originally Posted by mihu94 View Post
Multi dintre voi ati uitat ca el a murit pe scaunul din dreapta si il criticati ca si cum el ar fi produs accidentul... RIP
Ai pus punctul pe "i"
tabokubmw is offline   Reply With Quote
Old 26-06-13, 17:06   #45
muntiu
Opel Driver

Stage 5
 
muntiu's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,389
Member of:
[Opel]
Default Re: MORT - "Zeul" driftului ilegal Giorgi Tevzadze

Quote:
Originally Posted by mihu94 View Post
Multi dintre voi ati uitat ca el a murit pe scaunul din dreapta si il criticati ca si cum el ar fi produs accidentul... RIP
In dreapta dar antrenand un alt semizeu
muntiu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -