Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 27-11-11, 12:06   #2026
Flavius28

Stage 3
 
Flavius28's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 106
Default Re: ACCIDENTE

Daca frana calumea taximetristul nu se mai pupau.
Flavius28 is offline   Reply With Quote
Old 28-11-11, 03:46   #2027
Dodo_998

Stage 5
 
Dodo_998's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,353
Default Re: ACCIDENTE

Chestia e ca eu sunt taximetrist si ma deranjeaza cand toti suntem bagati intr-o oala. Sunt fel si fel de oameni. Nu ne baga nimeni un chip in noi prin care sa fim toti la fel si sa conducem dupa anumite criterii. Eu de exemplu am un singur accident din vina mea, cand am avut probleme la sistemul de franare si anume ca daca apasam brusc pedala nu avea eficienta si am intrat intr-o doamna care tocmai imi luase fata si imediat a si franat pentru ca ii sarise nu stiu ce in fata, in schimb am evitat sute de accidente, pentru ca nu imi convine sa pierd timpul la politie sau companii de asigurare, cand in timpul ala pot sa fac bani. Nu vreau sa ies in evidenta cu nimic, vreau doar sa spun ca nu toti taximetristii suntem la fel.
__________________
No Romance Without Finance
Dodo_998 is offline   Reply With Quote
Old 28-11-11, 09:39   #2028
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: ACCIDENTE

Bineînţeles că nu toţi taximetriştii sunt la fel dar chestia este că sunt mult prea mulţi cei care conduc precum o cizmă şi care n-au niciun fel de respect pentru partenerii de trafic!

N-ai de ce să te superi pentru că ştii că este adevărat!
Poate tu faci excepţie...

Treaba este valabilă pentru toate oraşele şi nu numai pentru Bucureşti!
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 28-11-11, 23:22   #2029
pieseautobmw

Stage 2
 
pieseautobmw's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 51
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by AnDrEiCa View Post
Mai uita-te o data la video si vedem cine are habar de legislatie!
Si cel cu clio e vinovat ca nu s-a mai asigurat o data.Sunt sigur ca s-a uitat in oglinda si a vazut taxiul in spatele lui pe banda 1 iar pe a doua era liber.De unde aeva sa stie ca idotul din taxi nu semnalizeaza?
Pe mine ma intrigat tare cand am vazut ca a dat si taxiul semnal de stanga cand era la mai putin de 1m inate sa loveasca clio.
Off topic: pune si tu o poza cu permisul tau,si apoi stam de vorba despre legislatie daca vrei...
On-t: Putea sa evite accidentul...dar asa sunt ei... stim cu toti cum.
__________________
pieseautobmw is offline   Reply With Quote
Old 29-11-11, 14:46   #2030
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by pieseautobmw View Post
Off topic: pune si tu o poza cu permisul tau,si apoi stam de vorba despre legislatie daca vrei...
On-t: Putea sa evite accidentul...dar asa sunt ei... stim cu toti cum.
Of of.......

M-ai prins,nu am permis...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Fotografie0210.jpg
Views:	318
Size:	352.9 KB
ID:	2244086  
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 30-11-11, 12:11   #2031
Gixer
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 913
Member of:
[2 Roti]
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by Dodo_998 View Post
Chestia e ca eu sunt taximetrist si ma deranjeaza cand toti suntem bagati intr-o oala. Sunt fel si fel de oameni. Nu ne baga nimeni un chip in noi prin care sa fim toti la fel si sa conducem dupa anumite criterii. Eu de exemplu am un singur accident din vina mea, cand am avut probleme la sistemul de franare si anume ca daca apasam brusc pedala nu avea eficienta si am intrat intr-o doamna care tocmai imi luase fata si imediat a si franat pentru ca ii sarise nu stiu ce in fata, in schimb am evitat sute de accidente, pentru ca nu imi convine sa pierd timpul la politie sau companii de asigurare, cand in timpul ala pot sa fac bani. Nu vreau sa ies in evidenta cu nimic, vreau doar sa spun ca nu toti taximetristii suntem la fel.
Mai nu chiar totzi sunteti la fel......da 75% dezastru la maniera de condus!
Gixer is offline   Reply With Quote
Old 17-12-11, 17:48   #2032
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: ACCIDENTE

Ceva de azi: http://www.**************/accident-li...#comment-74342
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 22-12-11, 00:06   #2033
Billy c25xe

Stage 5
 
Billy c25xe's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 846
Default Re: ACCIDENTE

Astazi a avut loc un accident pe Liviu Rebreanu , aproape de piata Ramnicu Sarat , din cate am inteles un e39 a iesit dintr-o parcare a unui bloc si nu a acordat prioritate unui e46 alb , acesta din urma in urma coliziunii a luat un bloc de beton si a cazut in groapa care a rasarit in locul fostei linii de tranvai .

Stie cineva mai multe detalii ?
Billy c25xe is offline   Reply With Quote
Old 22-12-11, 00:33   #2034
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by Dodo_998 View Post
Chestia e ca eu sunt taximetrist si ma deranjeaza cand toti suntem bagati intr-o oala. Sunt fel si fel de oameni. Nu ne baga nimeni un chip in noi prin care sa fim toti la fel si sa conducem dupa anumite criterii. Eu de exemplu am un singur accident din vina mea, cand am avut probleme la sistemul de franare si anume ca daca apasam brusc pedala nu avea eficienta si am intrat intr-o doamna care tocmai imi luase fata si imediat a si franat pentru ca ii sarise nu stiu ce in fata, in schimb am evitat sute de accidente, pentru ca nu imi convine sa pierd timpul la politie sau companii de asigurare, cand in timpul ala pot sa fac bani. Nu vreau sa ies in evidenta cu nimic, vreau doar sa spun ca nu toti taximetristii suntem la fel.
acum vreo 4 zile eram la o trecere foarte vizibila in fata si la un supermarket si dadeam sa trec. vine un taximetrist de departe.vad ca da sa incetineasca si dau sa trec si eu dar mai cu frica pana nu-l vad ca opreste. eu eram deja cu 2 pasi in strada, nu pe bordura.muistu ca nu pot sa-i zic altfel nu a oprit si a intrat in cateaua mea care tragea sa o ia inainte... e caine. ce sa-i ceri, desi nu era la nici un metru in fata mea. drept urmare deschide usa si-mi targe o injuratura
acum am iesit cu cainele afara. un alt taximetrist nu a acordat prioritate de trecere ghici cui. masinii de politie. i-a tras ala un claxon de a auzit si unguru de pe wc-u si la tras pe dreapta.si sincer sa-i ia permisu si amenda daca se poate. taximetristii am observat ca ei nu mai au voie sa aplice regulile de circulatie si li se cam rupe de alti participanti la trafic. cu trecerrile dezastru...
PS: chiar nu mint si nu am exagerat cu nimic..mai suntem si in sapt mare
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 22-12-11, 03:59   #2035
Dodo_998

Stage 5
 
Dodo_998's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,353
Default Re: ACCIDENTE

Imi pare rau pentru ce ai patit, dar eu doar am rugat sa nu ii etichetam pe toti la fel, pentru ca nu toti taximetristii dau peste caini, nu toti taximetristii nu acorda prioritate, nu toti taximetristii fac accidente si lista poate continua.
Dodo_998 is offline   Reply With Quote
Old 22-12-11, 09:52   #2036
aalex691

Stage 4
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 218
Default Re: ACCIDENTE

Ai dreptate Dodo, insa acei taximetristi corecti sunt in procent de 1%...si nu cred ca exagerez deloc.
aalex691 is offline   Reply With Quote
Old 22-12-11, 12:28   #2037
viruszatu1

Stage 4
 
viruszatu1's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 287
Member of:
[Fiat]
Default Re: ACCIDENTE

nu a generalizat nimeni pentru ca e gresit din start, aici vorbim de o majoritate care sunt odiosi, din punctul multora de vedere, iar cand 90% sunt asa procentul ramas e insesizabil ..
viruszatu1 is offline   Reply With Quote
Old 22-12-11, 18:19   #2038
Gixer
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 913
Member of:
[2 Roti]
Default Re: ACCIDENTE

Accidente, si chiar si din cele grave o sa avem mereu si destul de des, mai ales la ce filozofie auto avem in general in tzara asta si nunumai, plus gradul de cunostinte ale acestora in d-ale sofatului....ofof
Gixer is offline   Reply With Quote
Old 15-01-12, 11:47   #2039
M.Sj.

Stage 5
 
M.Sj.'s Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 536
Default Re: ACCIDENTE

5 vecini de ai mei....3 morti..2 in coma
https://www.youtube.com/watch?feature...v=1YC37F4ILrY#!
M.Sj. is offline   Reply With Quote
Old 15-01-12, 12:51   #2040
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: ACCIDENTE

Tragic. Dumnezeu sa-i ierte!
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -