Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 19-10-11, 17:02   #1981
RA_2fast4u
Ford Driver

Stage 5
 
RA_2fast4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 2,611
Member of:
[FORD]
[FOTO]
Default Re: ACCIDENTE

Ce ne-a mai stricat de cap senzationalul si toate inculturile din jurul nostru. E plin de bo$$y de bo$$y, de experti in orice domeniu de la structurile microcelulare la aeronautica, si de oameni care deabea astepata sa faca polemici din orice, poate poate traiesc si ei o bucata din telenovela lui hesmeralda si pot sa gaseasca si ei UCIGASUUUUL!!!!!!!!!!!!!!!!! ipocrizii. Majoritatea suntem lipsiti de o opinie proprie si de capacitatea de a analiza obiectiv o situatie.


Opiniea mea personala: Huidu este unul dintre cele mai simtite vedete, da e o vedeta, are un grad de aroganta, dar e o pesoana simtita. Este vinovat de accident, insa sunt foarte multi alti factori. Indiferent de ce se va intampla pe viitor cariera lui este compromisa, iar pe el cel mai probabil acest accident il va afecta mult mai mult decat cel de la schi. Si asta ii va pedepsi acea greseala mai mult decat orice.


La o zi dupa acest accident am vazut prin presa unul cu 4 morti. Era un articol mic, sters intr-un ziar local. Atat. Nimeni nu era criminal. Era un accident..


Nu e vorba neaparat de Huidu. El e un om.. un oarecare la volan pe un oarecare drum.. doar fiind el totul s-a mediatizat. Putea fi oricine. Pune-te in situatia lui.. crezi ca ar fi fost altfel?! Fa, tu drumul cluj bucresti de exemplu 500 de km?. Fa-l de 100 de ori. Care crezi ca sunt sansele sa ai accident? 1-2-5% poate? De cate ori crezi ca esti aproape de a face accident? Sunt convins ca de minim 100 de ori. Eviti ceva in ultima clipa.. ai o mica scapare. iti apare o piatra.. un cal.. o creanga... evaluezi gresit o curba si iesi putin afara.. efectuezi o depasire putin mai riscanta. Sunt atat de multe. Nu fi ipocrit!!!!! Gandeste-te. Acum de obicei scapi. Dar daca.. daca cand iti apare o piatra in fata unul vine de pe contrasens si taie curba, putin, nu mult, si paaaaaaac!! Se intampla. Ai vrut? Nu! Era limita de 30, mergeai cu vreo 60-70, pentru ca stiai ca poti sa iei curba si cu 100, da nah. a aparut ceva.. neprevazut. Esti criminal? Meriti puscarie? Esti un ucigas pentru ca nu ai repsectat intocmai limita de viteza? Eu iti zic ca esti un bou daca respecti toate limitele de viteza pe cluj-bucuresti. Si esti un ipocrit nemaivazut daca imi zici ca (pe un singur drum, nu 100) cluj-bucuresti esti tot timpul atent, nu ai nici o scapare, cat de mica. Cluj bucuresti care trebuia sa ii fac in maxim 4 ore ... fara stres...


Si acum dupa toate astea, mai spune-mi ca lipsa infrastructurii nu are nici o vina. Zi-mi ca de fapt totul e ok. Zi-mi ca nu are nimic ca eu impart DRUMUL EUROPEN de 500 de km timp de 7 ore cu camionagii... nebuni... cai... carute... batrana de la biserica... pietre.. bolovani... toate astea pe 2 benzi... 2!!!!!!!!!!!!!!!! Arunca-mi atitudinea aceea mizerabila si spune-mi ca de fapt aveam alternative. Ce conteaza ca e rau? se putea sa fie si mai rau. se putea sa nu avem drumuri de loc. Se putea ca unii sa nu se poata plimba cu elicopterul in vizte oficiale in tara. Puteam sa iau avionul. Ce conteaza ca se putea.. TREBUIA... sa fie altfel.. mai bine, conteaza ca nu e mai rau. Si ca otv-ul e senzational.. si guta nu mai are dusmani... si ca samanta creste...


p.s. uitati-va la editia romania te iubesc cand au traversat tara gasiti acolo si continuarile.. si aici este inca una aici
p.p.s. tot pe subiect, urmariti si parearea lui badea (care NU il place pe huidu) despre incident
RA_2fast4u is offline   Reply With Quote
Old 19-10-11, 19:24   #1982
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by RA_2fast4u View Post

La o zi dupa acest accident am vazut prin presa unul cu 4 morti. Era un articol mic, sters intr-un ziar local. Atat. Nimeni nu era criminal. Era un accident..

Mi se pare normal o data ce esti persoana publica de importanta lui Huidu sa fii mediatizat in orice situatie... problema este alta ca din pacate ceea ce fac jurnalistii acuma ,deja se numeste hartuire ... Omul ala ar trebui lasat in durerea lui pt ca numai el stie ce-i in sufletul lui acum.

Stii care-i diferenta majora dintr-un simplu "accident" mentionat de tine mai sus si accidentul in care Huidu a fost implicat??? Scurt... ala mentionat de tine va face ani grei de puscarie,iar Huidu probabil va scapa ca majoritatea persoanelor publice(era pe un site un top 10 pers publice care au accidentat mortal oameni,ghici ce? a facut 1 zi de puscarie vreo unul?? raspunsul e NU) cu vreo 3 ani cu suspendare.
Ma repet de a nu stiu cata oara, nu-s bucuros ca Huidu trece printr-o astfel de tragedie(cred ca nici cel mai mare dusman al lui nu s-ar bucura de asa ceva) ,nu-s impotriva lui,nu-l urasc,nu-i doresc raul... doar vreau ca in tara asta orice om vinovat pentru moartea altuia indiferent ca-i persoana publica (vedeta ,om de afaceri etc..) sa plateasca pentru faptele sale.

In fine asta-i ultimul meu post legat despre aceastra tragedie...
Dumnezeu sa-i ierte pe cei morti si sa-l ajute pe Huidu sa-si revina psihic ...
__________________
ex car : OPEL Astra 1.4i
now : ff2 1.6 tdci 2007 :X
buddy_lexx is offline   Reply With Quote
Old 19-10-11, 23:35   #1983
Gixer
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 913
Member of:
[2 Roti]
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by b01uxd View Post
daca vrei sa mergi de la oradea la constanta exista avion
Cred ca e mai sigur asa, si daca pilotez eu avionul, in plus timpul se reduce sub sfert, plus e chiar mai ieftin! ....daca punem penele si consumul si alte uzuri ale masinii clar mai bine alegi avionul sau daca vrei sa ajungi tot cam de-odata cu masina ca nu te grabesti si vrei sa fii mult mai ieftin mergi cu trenul!
Gixer is offline   Reply With Quote
Old 22-10-11, 10:02   #1984
GJ 64 GAB

Stage 5
 
GJ 64 GAB's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 6,033
Member of:
[Moderators]
[Hyundai]
[Opel]
Default Re: ACCIDENTE

@RA_2fast4u: Omule, eşti de vis!
Asta trebuia spus de la īnceput! Felicitări , sunt total de acord cu tine!
GJ 64 GAB is offline   Reply With Quote
Old 24-10-11, 11:29   #1985
Sookylla

Stage 4
 
Sookylla's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 219
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by Gixer View Post
Pai mai prietene, nu d-aia noi nu ne luam logane si ne luam numai BMW sau Mercedes? pe sistemul Bigger, Stronger, Faster, Reliable
Fara suparare pt oricine, dar cine isi ia chestii de genu logan, panda, punto, C1, 206, solenza, k, polo, agila, motocicleta, ATV, mai ales pt iesiri inafara orasului o face pe barba lui cu privire la riscuri de accidente si consecintele acestora! Oricum atentia la volan tre sa fie la fel de mare si-n ML sau Patrol ca si in 106 sau corsa.
asta e parerea ta fratioare, poti sa ai cel mai sigur bmw/mercedes ca daca se urca unu cu tiru pe tine pachet te face...ori ca ai tico sau ai bmw, tot cu mare atentie trebuie sa mergi..
Sookylla is offline   Reply With Quote
Old 25-10-11, 21:16   #1986
Gixer
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 913
Member of:
[2 Roti]
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by Sookylla View Post
asta e parerea ta fratioare, poti sa ai cel mai sigur bmw/mercedes ca daca se urca unu cu tiru pe tine pachet te face...ori ca ai tico sau ai bmw, tot cu mare atentie trebuie sa mergi..
Mai, tu cand ai citat asta nu si citit si nu ai logiferat ce am zis defapt......ignoranta asta...
Citez din ce ai citat tu mai sus: Oricum atentia la volan tre sa fie la fel de mare si-n ML sau Patrol ca si in 106 sau corsa.
.....am ingrosat fraza unde era ideea ca sa vezi mai bine!
Gixer is offline   Reply With Quote
Old 31-10-11, 11:30   #1987
_Bj_
4Rally

Stage 5
 
_Bj_'s Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,165
Member of:
[4Rally]
Default Re: ACCIDENTE

va mai contraziceti mult sau postati accidente ?
_Bj_ is offline   Reply With Quote
Old 06-11-11, 15:13   #1988
PrietenCuTine

Stage 5
 
PrietenCuTine's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 832
Default Re: ACCIDENTE

Numai şoferi de şoferi p'aci... Ce sa mai... romānul s-a născut şofer.
PrietenCuTine is offline   Reply With Quote
Old 07-11-11, 11:16   #1989
TwentyOne
VW Driver

Stage 5
 
TwentyOne's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 736
Member of:
[VW]
Default Re: ACCIDENTE

Alt nenorocit care o sa scape...pacat ca avem legile astea de rahat
http://www.agentia.org/anchete/crima...ane-35486.html
__________________
Golf mk2 Gti 16v
TwentyOne is offline   Reply With Quote
Old 07-11-11, 11:37   #1990
lord_wader

Stage 5
 
lord_wader's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,379
Default Re: ACCIDENTE

pe langa ce a produs baiatul asta, accidentul lui Huidu pare ceva de acceptat.
lord_wader is offline   Reply With Quote
Old 07-11-11, 12:42   #1991
razvy_91

Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,595
Member of:
[Fiat]
[Nissan]
[VW]
Default Re: ACCIDENTE

http://www.emaramures.ro/Video-Maram...langa-un-podet
razvy_91 is offline   Reply With Quote
Old 07-11-11, 17:20   #1992
cata_golf

Stage 5
 
cata_golf's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 963
Member of:
[VW]
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by razvy_91 View Post
Dumnezeu sa-l ierte pe bietul baiat...parca imi vine sa planga cand ma uit la bietul tata al copilului....Cunosti familia aceasta?vad ca esti din localitate cu ei...
__________________
Vw Golf mk2 1.6TD 70 CP 1991.
Vw Golf mk3 1.9D 64 CP 1993.
cata_golf is offline   Reply With Quote
Old 07-11-11, 19:36   #1993
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: ACCIDENTE

RA_2fast4u ai scris o mie de randuri ca nu stiai cum sa o dai cotita sa-l scoti pe huidu mai nevinovat
fapta e mult mai grava decat daca era un nimeni
dc? simplu. nu avea drept de a conduce upa cele intamplate la schi. se vedea la tv, chiar se auzea din vocea lui de la radio fara sa-l mai vezi ca tipul era O LEGUMA si clar nu avea ce cauta la volan. am inteles ca procedura era sa faca niste teste pe care le-a sarit si in situaia accidentului lui de la ski normal trebuia sa mai stea inca nuj cate luni fara permis. deci omul era constient ca nu mai are reflexele necesare si discernamantul necesar pt a fi un sofer normal. si el ce face? baga si viteza si nici nu respecta regulile de circulatie. ma scuzi dar sa depasesti intr-o curba destul de periculoasa si vizibilitate aproape zero nu e inconstienta. e doar inganfare strict specifica persoanelor cu ceva influenta si bani din romania. deci din pct meu de vedere acest accident a fost ca o crima PERFECT premeditata din partea lui huidu luand in calcul toate cele spuse mai sus despre starea lui de sanatate
dar da, omu a fost eliberat din spital ca o vedeta si salvator nu incarcerat cum era normal
daca mas fi saturat de viata si aveam chef sa ma sinucid sincer inainte as omora pe procurorul si judecatorul care-i scapa pe muistii astia si pe urma i-mi pun mie capat zilelor.
zavrele ca procurorul general de la noi din pl de era acum un an pe toate posturile ca a fost prins ca a luat mita 30 000 de euro de la niste ciori din pl care culmea, fi-su unuia din ciorile alea a violat cu tot cu tov lui o fata de la mine din scoala si nu au patit nimic. acum colac peste pupaza in afara de faptul ca e liber mai da si lectii de moralitate prin bloc si se ia de lume de face pe desteptu. daca am ghinionu vreodata sa patesc eu ceva din cauza unui bastan sau cineva din fam o sa incep cu o javra de procuror si sa-i torturez cum le facea ramaru la victime ca pe viitor cand mai ajuta pe vreun jmecher sa se gandeasca de 2x daca se mai trezeste vreun nebun sa-si puna capat zilelor si sa-i ia si pe ei in mormant
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 07-11-11, 22:07   #1994
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: ACCIDENTE

is tare curios ce pateste flacaul ala cu x5 care a omorat zilele trecute 2 oameni...
Bine 90% sunt sigur ca ii da un 3 ani cu suspendare sa dea bine la presa... si pe taximetristul sau barbatu ala care i-ar fi dat un pumn in freza sa-l amendeze drastic ca a agresat printisorul de bani gata...
buddy_lexx is offline   Reply With Quote
Old 07-11-11, 22:28   #1995
razvy_91

Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,595
Member of:
[Fiat]
[Nissan]
[VW]
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by cata_golf View Post
Dumnezeu sa-l ierte pe bietul baiat...parca imi vine sa planga cand ma uit la bietul tata al copilului....Cunosti familia aceasta?vad ca esti din localitate cu ei...
Ii stiu din vazute . Oricum pacat de baiat ... nu a avut nicio vina
razvy_91 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -