Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 06-12-10, 10:15   #286
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,531
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: ACCIDENTE II (DIN TOATA LUMEA)

@video 1: Poate pare stupid ca intreb... dar... ce facea ala acolo? Ala e dyno-test, sau ce? Ca nu am mai vazut asa ceva pana acum...

@video 2: Scuterisiti prosti! D-asta ii urasc eu si nu ii suport nicaieri, merg zici ca au Mercedes si provoaca tot felu de accidente!
__________________
Ex: '98 Daewoo Tico SX -> sold!
Ex: '00 Daewoo Cielo Hatchback -> sold!

Now: '01 VW Golf variant -> no topic

Last edited by B-99-SAA; 06-12-10 at 10:23.
B-99-SAA is offline   Reply With Quote
Old 06-12-10, 13:50   #287
TazMan

Stage 5
 
TazMan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 2,040
Default Re: ACCIDENTE II (DIN TOATA LUMEA)

Quote:
Originally Posted by B-99-SAA View Post
@video 1: Poate pare stupid ca intreb... dar... ce facea ala acolo? Ala e dyno-test, sau ce? Ca nu am mai vazut asa ceva pana acum...

@video 2: Scuterisiti prosti! D-asta ii urasc eu si nu ii suport nicaieri, merg zici ca au Mercedes si provoaca tot felu de accidente!
Dap ala e dyno, pacat ca au cedat sforile

Altu care ruleaza cu viteza in conditii neprielnice.



__________________
捷达 mkII 使用一点八升`` ``初恋

Last edited by TazMan; 06-12-10 at 13:52.
TazMan is offline   Reply With Quote
Old 06-12-10, 18:48   #288
TazMan

Stage 5
 
TazMan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 2,040
Default Re: ACCIDENTE II (DIN TOATA LUMEA)

Doamne ce nebun, astia cred ca au o placere sa devina vedete la tv in America



TazMan is offline   Reply With Quote
Old 06-12-10, 20:43   #289
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,886
Member of:
[Moderators]
Default Re: ACCIDENTE II (DIN TOATA LUMEA)

Quote:
Originally Posted by B-99-SAA View Post
@video 1: Poate pare stupid ca intreb... dar... ce facea ala acolo? Ala e dyno-test, sau ce? Ca nu am mai vazut asa ceva pana acum...

@video 2: Scuterisiti prosti! D-asta ii urasc eu si nu ii suport nicaieri, merg zici ca au Mercedes si provoaca tot felu de accidente!
Īntr-adevăr sunt scuterişti care face ceea ce ai spus tu, dar nu era cazul īn clipul respectiv.
Uită-te numai la senilul ăla cum trecea strada, de parcă era trotuar.
Nu ştiu dacă scuteriştii sunt de vină, īn condiţiile īn care nu se vede nicio zebră pe care senilul ăla să treacă.

Acum sper că nu te-ai referit la ăla care intră īn spatele a ceea ce pare a fi Seat Cordoba. Dacă da, atunci la ăla īti cam dau dreptate, dar şi ăla cu maşina a oprit īn mijlocul străzii fără niciun fel de motiv, sau măcar să īşi semnalizeze cumva staţionarea.
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Last edited by andi_cimpean; 06-12-10 at 20:45.
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 06-12-10, 21:10   #290
TazMan

Stage 5
 
TazMan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 2,040
Default Re: ACCIDENTE II (DIN TOATA LUMEA)

Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
Īntr-adevăr sunt scuterişti care face ceea ce ai spus tu, dar nu era cazul īn clipul respectiv.
Uită-te numai la senilul ăla cum trecea strada, de parcă era trotuar.
Nu ştiu dacă scuteriştii sunt de vină, īn condiţiile īn care nu se vede nicio zebră pe care senilul ăla să treacă.

Acum sper că nu te-ai referit la ăla care intră īn spatele a ceea ce pare a fi Seat Cordoba. Dacă da, atunci la ăla īti cam dau dreptate, dar şi ăla cu maşina a oprit īn mijlocul străzii fără niciun fel de motiv, sau măcar să īşi semnalizeze cumva staţionarea.
Daca te uiti atent in partea stanga sus este un semafor care s-a pus pe rosu...
TazMan is offline   Reply With Quote
Old 07-12-10, 00:01   #291
TazMan

Stage 5
 
TazMan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 2,040
Default Re: ACCIDENTE II (DIN TOATA LUMEA)

Ai de capu meu ce forta a avut impactul asta




5 morti



Politistul nu a avut nici o sansa impotriva amoniacului


Last edited by TazMan; 07-12-10 at 00:13.
TazMan is offline   Reply With Quote
Old 07-12-10, 01:40   #292
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,453
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: ACCIDENTE II (DIN TOATA LUMEA)

accidentul cu supra ar trebui sa-l aibe in vedere toti cei care se baga in randurile din fata la curse,mai ales dupa linia de 200m...
julaikos is offline   Reply With Quote
Old 07-12-10, 03:44   #293
Provenzano


Stage 5
 
Provenzano's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 4,450
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[BMW]
[4Wheels]
Thumbs down Re: ACCIDENTE II (DIN TOATA LUMEA)

grav ala cu supra....
Provenzano is offline   Reply With Quote
Old 07-12-10, 12:41   #294
TazMan

Stage 5
 
TazMan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 2,040
Default Re: ACCIDENTE II (DIN TOATA LUMEA)

Am gasit din alt unghi...



+ o mica compilatie cu niste norocosi



Viteza pe o vreme nefavorabila....tipic pentru rusi



Ce inseamna sa fii antent la volan


Last edited by TazMan; 07-12-10 at 13:02.
TazMan is offline   Reply With Quote
Old 07-12-10, 12:56   #295
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: ACCIDENTE II (DIN TOATA LUMEA)

Quote:
Originally Posted by TazMan View Post
+ o mica compilatie cu niste norocosi
Si mai zic unii ca nu exista Dumnezeu
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 07-12-10, 14:17   #296
lopezz

Stage 5
 
lopezz's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 711
Default Re: ACCIDENTE II (DIN TOATA LUMEA)

Quote:
Originally Posted by TazMan View Post
Ala din fata a cam franat brusc se si vede asta, numai ca abs-u a facut toata treaba usor si in liniste pe cand la cascatu din spate lipsa abs-ului si-a spus cuvantul
In ziua de azi ABS-ul e un ''must have'' la o masina.
in ziua de azi cu abs ai o sansa in plus sa te duci la spital .daka avea abs .ala crezi k o oprea mai repede? abs nu reduce distanta de franare . dor iti ofera un control al directiei.ce face abs iti blokeaza roata si iti da rumu .ti-o blocheaza si iti da drumu .calculeaza durata cat timp e blocata .ca sunt secunde pretioase intr-o frana
lopezz is offline   Reply With Quote
Old 07-12-10, 15:11   #297
animalutz
VW Driver

Stage 5
 
animalutz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,203
Member of:
[Street Gambler]
[VW]
[Competitor CNCA]
[AUDI]
Default Re: ACCIDENTE II (DIN TOATA LUMEA)

In unele cazuri abs-ul reduce distanta de franare.
animalutz is offline   Reply With Quote
Old 07-12-10, 22:28   #298
TazMan

Stage 5
 
TazMan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 2,040
Default Re: ACCIDENTE II (DIN TOATA LUMEA)

Quote:
Originally Posted by lopezz View Post
in ziua de azi cu abs ai o sansa in plus sa te duci la spital .daka avea abs .ala crezi k o oprea mai repede? abs nu reduce distanta de franare . dor iti ofera un control al directiei.ce face abs iti blokeaza roata si iti da rumu .ti-o blocheaza si iti da drumu .calculeaza durata cat timp e blocata .ca sunt secunde pretioase intr-o frana
Porpunearea mea e urmatoare, mai ducumenteaza-te

ON, in ce hal a sarit ala lovit de cayenne

TazMan is offline   Reply With Quote
Old 07-12-10, 23:09   #299
animalutz
VW Driver

Stage 5
 
animalutz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,203
Member of:
[Street Gambler]
[VW]
[Competitor CNCA]
[AUDI]
Default Re: ACCIDENTE II (DIN TOATA LUMEA)

pai da, pentru ca aia cu 4x4 sucare (X5, Q7, Cayenne si alte chiosuri de fite pe roti), deobicei berbeci, au impresia ca atunci cand e iarna, daca au aderenta si pleaca tare si bla bla bla, se opresc la fel de repede... WEEEEEELLL, nu e chiar asa.
__________________
///Alpine DVA-9965 , Micro-Precision 7.28MKIII , Micro Precision Z-170 MKIII , Brax Matrix X2400.2 Graphic Edition Chrome ,Phase Aliante SI 12 Limited, Brax X2000.2 Graphic Edition Platinum , Brax PowerCap , Aurix , STP , Dynamat , Exide PowerCell - VW Passat B6
AUDIOPIL - Echipamente Car-Audio.
[URL="http://www.audiopil.ro"]
animalutz is offline   Reply With Quote
Old 08-12-10, 01:21   #300
Billy c25xe

Stage 5
 
Billy c25xe's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 846
Default Re: ACCIDENTE II (DIN TOATA LUMEA)

Quote:
Originally Posted by TazMan View Post
Am gasit din alt unghi...
Ce inseamna sa fii antent la volan
Merita o bataie zdravana si aruncat sau aruncata ca nu-mi dau seama bine in sant .
Billy c25xe is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -