06-12-10, 10:15
|
#286
|
|
Daewoo Driver
 Stage 5
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,531
Member of: [DAEWOO]
|
Re: ACCIDENTE II (DIN TOATA LUMEA)
@video 1: Poate pare stupid ca intreb... dar... ce facea ala acolo? Ala e dyno-test, sau ce? Ca nu am mai vazut asa ceva pana acum...
@video 2: Scuterisiti prosti! D-asta ii urasc eu si nu ii suport nicaieri, merg zici ca au Mercedes si provoaca tot felu de accidente!
__________________
Ex: '98 Daewoo Tico SX -> sold!
Ex: '00 Daewoo Cielo Hatchback -> sold!
Now: '01 VW Golf variant -> no topic
Last edited by B-99-SAA; 06-12-10 at 10:23.
|
|
|
06-12-10, 13:50
|
#287
|
 Stage 5
Join Date: Sep 2006
Posts: 2,040
|
Re: ACCIDENTE II (DIN TOATA LUMEA)
__________________
捷达 mkII 使用一点八升`` ``初恋
Last edited by TazMan; 06-12-10 at 13:52.
|
|
|
06-12-10, 18:48
|
#288
|
 Stage 5
Join Date: Sep 2006
Posts: 2,040
|
Re: ACCIDENTE II (DIN TOATA LUMEA)
|
|
|
06-12-10, 20:43
|
#289
|
 Stage 5
Join Date: May 2008
Posts: 9,886
Member of: [Moderators]
|
Re: ACCIDENTE II (DIN TOATA LUMEA)
Quote:
Originally Posted by B-99-SAA
@video 1: Poate pare stupid ca intreb... dar... ce facea ala acolo? Ala e dyno-test, sau ce? Ca nu am mai vazut asa ceva pana acum...
@video 2: Scuterisiti prosti! D-asta ii urasc eu si nu ii suport nicaieri, merg zici ca au Mercedes si provoaca tot felu de accidente!
|
Īntr-adevăr sunt scuterişti care face ceea ce ai spus tu, dar nu era cazul īn clipul respectiv.
Uită-te numai la senilul ăla cum trecea strada, de parcă era trotuar.
Nu ştiu dacă scuteriştii sunt de vină, īn condiţiile īn care nu se vede nicio zebră pe care senilul ăla să treacă.
Acum sper că nu te-ai referit la ăla care intră īn spatele a ceea ce pare a fi Seat Cordoba. Dacă da, atunci la ăla īti cam dau dreptate, dar şi ăla cu maşina a oprit īn mijlocul străzii fără niciun fel de motiv, sau măcar să īşi semnalizeze cumva staţionarea.
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Last edited by andi_cimpean; 06-12-10 at 20:45.
|
|
|
06-12-10, 21:10
|
#290
|
 Stage 5
Join Date: Sep 2006
Posts: 2,040
|
Re: ACCIDENTE II (DIN TOATA LUMEA)
Quote:
Originally Posted by andi_cimpean
Īntr-adevăr sunt scuterişti care face ceea ce ai spus tu, dar nu era cazul īn clipul respectiv.
Uită-te numai la senilul ăla cum trecea strada, de parcă era trotuar.
Nu ştiu dacă scuteriştii sunt de vină, īn condiţiile īn care nu se vede nicio zebră pe care senilul ăla să treacă.
Acum sper că nu te-ai referit la ăla care intră īn spatele a ceea ce pare a fi Seat Cordoba. Dacă da, atunci la ăla īti cam dau dreptate, dar şi ăla cu maşina a oprit īn mijlocul străzii fără niciun fel de motiv, sau măcar să īşi semnalizeze cumva staţionarea.
|
Daca te uiti atent in partea stanga sus este un semafor care s-a pus pe rosu...
|
|
|
07-12-10, 00:01
|
#291
|
 Stage 5
Join Date: Sep 2006
Posts: 2,040
|
Re: ACCIDENTE II (DIN TOATA LUMEA)
Last edited by TazMan; 07-12-10 at 00:13.
|
|
|
07-12-10, 01:40
|
#292
|
|
Oltcit Driver
 Stage 5
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,453
Member of: [Oltcit] [4Rally]
|
Re: ACCIDENTE II (DIN TOATA LUMEA)
accidentul cu supra ar trebui sa-l aibe in vedere toti cei care se baga in randurile din fata la curse,mai ales dupa linia de 200m...
|
|
|
07-12-10, 03:44
|
#293
|
  Stage 5
Join Date: Feb 2007
Posts: 4,450
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [4Tuning International] [BMW] [4Wheels]
|
Re: ACCIDENTE II (DIN TOATA LUMEA)
grav ala cu supra....
|
|
|
07-12-10, 12:41
|
#294
|
 Stage 5
Join Date: Sep 2006
Posts: 2,040
|
Re: ACCIDENTE II (DIN TOATA LUMEA)
Last edited by TazMan; 07-12-10 at 13:02.
|
|
|
07-12-10, 12:56
|
#295
|
|
Opel Driver
 Stage 5
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of: [Opel] [4Rally]
|
Re: ACCIDENTE II (DIN TOATA LUMEA)
Quote:
Originally Posted by TazMan
+ o mica compilatie cu niste norocosi
|
Si mai zic unii ca nu exista Dumnezeu
|
|
|
07-12-10, 14:17
|
#296
|
 Stage 5
Join Date: Mar 2010
Posts: 711
|
Re: ACCIDENTE II (DIN TOATA LUMEA)
Quote:
Originally Posted by TazMan
Ala din fata a cam franat brusc se si vede asta, numai ca abs-u a facut toata treaba usor si in liniste pe cand la cascatu din spate lipsa abs-ului si-a spus cuvantul
In ziua de azi ABS-ul e un ''must have'' la o masina.
|
in ziua de azi cu abs ai o sansa in plus sa te duci la spital .daka avea abs .ala crezi k o oprea mai repede? abs nu reduce distanta de franare . dor iti ofera un control al directiei.ce face abs iti blokeaza roata si iti da rumu .ti-o blocheaza si iti da drumu .calculeaza durata cat timp e blocata .ca sunt secunde pretioase intr-o frana
|
|
|
07-12-10, 15:11
|
#297
|
|
VW Driver
 Stage 5
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,203
Member of: [Street Gambler] [VW] [Competitor CNCA] [AUDI]
|
Re: ACCIDENTE II (DIN TOATA LUMEA)
In unele cazuri abs-ul reduce distanta de franare.
|
|
|
07-12-10, 22:28
|
#298
|
 Stage 5
Join Date: Sep 2006
Posts: 2,040
|
Re: ACCIDENTE II (DIN TOATA LUMEA)
Quote:
Originally Posted by lopezz
in ziua de azi cu abs ai o sansa in plus sa te duci la spital .daka avea abs .ala crezi k o oprea mai repede? abs nu reduce distanta de franare . dor iti ofera un control al directiei.ce face abs iti blokeaza roata si iti da rumu .ti-o blocheaza si iti da drumu .calculeaza durata cat timp e blocata .ca sunt secunde pretioase intr-o frana
|
Porpunearea mea e urmatoare, mai ducumenteaza-te
ON, in ce hal a sarit ala lovit de cayenne
|
|
|
07-12-10, 23:09
|
#299
|
|
VW Driver
 Stage 5
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,203
Member of: [Street Gambler] [VW] [Competitor CNCA] [AUDI]
|
Re: ACCIDENTE II (DIN TOATA LUMEA)
pai da, pentru ca aia cu 4x4 sucare (X5, Q7, Cayenne si alte chiosuri de fite pe roti), deobicei berbeci, au impresia ca atunci cand e iarna, daca au aderenta si pleaca tare si bla bla bla, se opresc la fel de repede... WEEEEEELLL, nu e chiar asa.
__________________
///Alpine DVA-9965 , Micro-Precision 7.28MKIII , Micro Precision Z-170 MKIII , Brax Matrix X2400.2 Graphic Edition Chrome ,Phase Aliante SI 12 Limited, Brax X2000.2 Graphic Edition Platinum , Brax PowerCap , Aurix , STP , Dynamat , Exide PowerCell - VW Passat B6
AUDIOPIL - Echipamente Car-Audio.
|
|
|
08-12-10, 01:21
|
#300
|
 Stage 5
Join Date: Dec 2007
Posts: 846
|
Re: ACCIDENTE II (DIN TOATA LUMEA)
Quote:
Originally Posted by TazMan
Am gasit din alt unghi... 
Ce inseamna sa fii antent la volan
|
Merita o bataie zdravana si aruncat sau aruncata ca nu-mi dau seama bine in sant .
|
|
|
|
|