Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Baia-Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 28-08-08, 23:45   #211
Soche

Stage 5
 
Soche's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 470
Member of:
[SEAT]
Default Re: Accidente Baia Mare

cu legea nu le am, dar despre bautura si faza cu prietena nu stiam, acuma aflu si eu de la tine.
Soche is offline   Reply With Quote
Old 29-08-08, 01:03   #212
robbyxX23
BMW Driver

Stage 5
 
robbyxX23's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 726
Default Re: Accidente Baia Mare

eu stiam ca venea dinspre Tautzii Magheraus ... da in fine, asha am auzit :-s tot din vorbe am auzit ca Paulyk de la noi de pe forum a fost si el implicat fiind in aceea masina.
__________________
robbyxX23 is offline   Reply With Quote
Old 29-08-08, 08:22   #213
bogo4all

Stage 5
 
bogo4all's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,392
Default Re: Accidente Baia Mare

Poti sa dai mai multe detalii legate de Paulyk ca asa stiu si eu de la o colega de-a lui ca a avut accident. Ms
bogo4all is offline   Reply With Quote
Old 29-08-08, 12:10   #214
adisoruc
Seat Driver

Stage 5
 
adisoruc's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,883
Member of:
[SEAT]
Default Re: Accidente Baia Mare

pot sa confirm ca era cu paulyka, e ok, a avut noroc ca avea centura pusa, e doar zgariat, in rest ok!
adisoruc is offline   Reply With Quote
Old 30-08-08, 00:18   #215
robbyxX23
BMW Driver

Stage 5
 
robbyxX23's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 726
Default Re: Accidente Baia Mare

nici eu nu stiu mai multe date, doar am auzit ca a fost si el implicat.

ps. accindent .. nush pe la ce ora a avut loc(am vazut masina acolo) langa spalatoria Lux pe Bld. Independentei un Golf3 alb cu numere de Italia.. poze urmeaza sa scot de pe telefon.

#edit: poze
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Image(255).jpg
Views:	134
Size:	241.6 KB
ID:	627931   Click image for larger version

Name:	Image(256).jpg
Views:	140
Size:	227.1 KB
ID:	627932  

Last edited by robbyxX23; 30-08-08 at 00:21.
robbyxX23 is offline   Reply With Quote
Old 30-08-08, 03:03   #216
Soche

Stage 5
 
Soche's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 470
Member of:
[SEAT]
Default Re: Accidente Baia Mare

Carosabil umed... Normal, toti o calca pe ploaie pana sar pistoanele prin capota si numa se trezesc in pomi si in stalpi... Acuma seara am facut si eu o plimbare pana in oras si am luat cateva beltii si mi-a cam fugit masina desi aveam doar 60 dar te trage urat de tot la ce acumulari se fac pe drumurile noastre. Asa ca nu e de mirare ca isi sparg masinile. Apropo, accidentu asta cred ca s-a intamplat dupa orele 9-10 ca in jur de 8:30 - 9:00 am fost eu prin oras si nu era golful acolo.
__________________
Seat Ibiza - MM 12 ELF

Galerie persoanala de poze -> http://www.wix.com/oiegaspaul/photography
Soche is offline   Reply With Quote
Old 30-08-08, 04:25   #217
IonutzMFF
BMW Driver


Stage 5
 
IonutzMFF's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,438
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
Default Re: Accidente Baia Mare

Cei mai periculosi sunt tzarani astia ''europenizati'' cu masinile lor cumparata dupa ce au vandut nu stiu cate kile de capsuni si vin in romania si se dau ''jmecheri'' ....Mi sa intamplat asta seara , veneam pe independentei in sus si la semaforul de la RFN era verde pentru mine , mai erau vreo 8 secunde , nu am calcat'o presimtind ceva ..cand deodata , un ''capsunar'' vine cu ceva bmw seria 5 din stanga trece pe rosu si imi taie calea , pun frana brusca ca mi'am sarit pungile din spate pina in fata si ma iau dupa el .O ia prin parcare pe la kaufland si se opreste la iesire de catre spital ...m'am dat jos la el , cik sa il scuz ca venise de la nunta ,era rupt de beat , si sotia lui nu poate conduce ca e obosita etc ...tzaranii astia sunt cei mai periculosi , nu stiu ce se cred dar la urmatoare confruntare sigur nu'l vad bine pe ala ...ca deja sunt prea multi si prea multe figuri
__________________
RRR Grup Baia Mare
IonutzMFF is offline   Reply With Quote
Old 30-08-08, 10:38   #218
Brabus

Stage 5
 
Brabus's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,183
Default Re: Accidente Baia Mare

Quote:
Originally Posted by IonutzMFF View Post
Cei mai periculosi sunt tzarani astia ''europenizati'' cu masinile lor cumparata dupa ce au vandut nu stiu cate kile de capsuni si vin in romania si se dau ''jmecheri'' ....Mi sa intamplat asta seara , veneam pe independentei in sus si la semaforul de la RFN era verde pentru mine , mai erau vreo 8 secunde , nu am calcat'o presimtind ceva ..cand deodata , un ''capsunar'' vine cu ceva bmw seria 5 din stanga trece pe rosu si imi taie calea , pun frana brusca ca mi'am sarit pungile din spate pina in fata si ma iau dupa el .O ia prin parcare pe la kaufland si se opreste la iesire de catre spital ...m'am dat jos la el , cik sa il scuz ca venise de la nunta ,era rupt de beat , si sotia lui nu poate conduce ca e obosita etc ...tzaranii astia sunt cei mai periculosi , nu stiu ce se cred dar la urmatoare confruntare sigur nu'l vad bine pe ala ...ca deja sunt prea multi si prea multe figuri
din pacate ai maaaare dreptate. unii au sarit direct din carutza in masina si acum sint piloti de curse. si ce e mai rau e ca majoritatea sint piloti pe niste epave de dincolo, pe care le auzi la fiecare curba ca le piriie planetarele si in orice clipa i-ar putea sari roata.
norocul tau ca le ai cu condusu' si mai anticipezi in trafic, ca altfel puneai acum poze pe site - Doamne fereste.
sa auzim numai de bine!
Brabus is offline   Reply With Quote
Old 30-08-08, 11:51   #219
ovix

Stage 1
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 11
Thumbs down Re: Accidente Baia Mare

Quote:
Originally Posted by Brabus View Post
din pacate ai maaaare dreptate. unii au sarit direct din carutza in masina si acum sint piloti de curse. si ce e mai rau e ca majoritatea sint piloti pe niste epave de dincolo, pe care le auzi la fiecare curba ca le piriie planetarele si in orice clipa i-ar putea sari roata.
norocul tau ca le ai cu condusu' si mai anticipezi in trafic, ca altfel puneai acum poze pe site - Doamne fereste.
sa auzim numai de bine!
sau mai bine zis masini inchiriate si se dau smecheri de smecheri apoi trag tot anul sa isi inchirieze masini pe cand vin acasa! figurile sant in floare ca acolo nu ii baga nimeni in seama!
ovix is offline   Reply With Quote
Old 30-08-08, 15:24   #220
Soche

Stage 5
 
Soche's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 470
Member of:
[SEAT]
Default Re: Accidente Baia Mare

oho... e plina BM de oamenid e genul... Ce ma deranjeaza si mai tare sunt cei ce vorbesc la telefon in trafic. Eram la intersectia cu fosta vama de pe victoriei, un peugeot 307 SW semnalizeaza ca o ia catre dacia service si eu franez si dau sa trec pe langa sa merg in sus catre Unicu cand dintr-o data il vad ca intoarce de volan sa intre inapoi si el catre Unicu mai ca nu s-a bagat in mine. Cand ma uit telefonu la ureche. Am dat geamu jos si i-am zis vre-o 2-ua, tembelu dadea din umeri si scuze scuze
Soche is offline   Reply With Quote
Old 30-08-08, 20:52   #221
robbyxX23
BMW Driver

Stage 5
 
robbyxX23's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 726
Default Re: Accidente Baia Mare

tot timpul asa fac.. scuze scuze.. si daca dai in ei, tot tu esti de vina
robbyxX23 is offline   Reply With Quote
Old 01-09-08, 18:59   #222
ovix

Stage 1
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 11
Default Re: Accidente Baia Mare

Quote:
Originally Posted by robbyxX23 View Post
tot timpul asa fac.. scuze scuze.. si daca dai in ei, tot tu esti de vina
bineeee maaaaa, da nu sti ca toti incearca sa se scoata!
ovix is offline   Reply With Quote
Old 01-09-08, 21:30   #223
robbyxX23
BMW Driver

Stage 5
 
robbyxX23's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 726
Default Re: Accidente Baia Mare

azi nu au mers semafoarele de pe traian si a avut loc un accindent minor ... un taxi renault nu stiu ce model a fost ca nu eram prea atent si nici nu prea il vedeam bine ... a lovit un ford fiesta albastru, poze nu am ca la ce aglomeratie a fost in intersectie ...
robbyxX23 is offline   Reply With Quote
Old 03-09-08, 16:43   #224
Payulik

Stage 4
 
Payulik's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 250
Member of:
[VW]
Default Re: Accidente Baia Mare

salve nu sunt nici eu foarte bine dupa patanie. acum din spital scriu despre accident. pot sa spun ca o fo acvaplanare..... eu am avut rupt un intestin m-o operat... acuma e bine ca sunt cu bine ce sa zic drive safe doar atat
__________________
Cu respect Paul

de vanzare
https://forum.4tuning.ro/124-masina-m...mazda-mx6.html

Last edited by aleks; 03-09-08 at 17:15.
Payulik is offline   Reply With Quote
Old 03-09-08, 17:51   #225
T@m@ngo

Stage 5
 
T@m@ngo's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 464
Default Re: Accidente Baia Mare

Payulik ai scapat sifonat din accident, dar bine ca ai scapat in viata.
Insanatosire grabnica!!!

Last edited by aleks; 03-09-08 at 21:35.
T@m@ngo is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -