Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Baia-Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 21-05-12, 11:54   #7081
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: 0-100 km/h si top speed !

Quote:
Originally Posted by bogdan350cid View Post
nu era atac la persoana ca nu am retinut cine ce a facut, am citit doar asa in trecere paginile anterioare si ziceam asa in general. dar e bine daca te simti
nu ma simt mai destept ca tine sa arunc cu noroi in toti
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 21-05-12, 11:55   #7082
bogdan350cid

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 434
Default Re: 0-100 km/h si top speed !

Quote:
Originally Posted by bujuKYL View Post
nu ma simt mai destept ca tine sa arunc cu noroi in toti
eh...am zis ceva ce nu e adevarat?
bogdan350cid is offline   Reply With Quote
Old 21-05-12, 12:04   #7083
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: 0-100 km/h si top speed !

Quote:
Originally Posted by bogdan350cid View Post
eh...am zis ceva ce nu e adevarat?
daca am opel cu motor de 1.6 unde scrie ca mai mult de 100 nu am dreptul sa merg, si chiar daca as trage vorba aia e pe ea e masina mea si bani mei plus de asta e fix problema mea, sa mergi pe un drum public in afara localitati si sa-ti apara un animal in fata sa nu mai ai ce sa faci nu e o crima!...si tie ti se poate intampla!
__________________
Wir Lieben Autos
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 21-05-12, 12:18   #7084
bogdan350cid

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 434
Default Re: 0-100 km/h si top speed !

Quote:
Originally Posted by bujuKYL View Post
daca am opel cu motor de 1.6 unde scrie ca mai mult de 100 nu am dreptul sa merg, si chiar daca as trage vorba aia e pe ea e masina mea si bani mei plus de asta e fix problema mea, sa mergi pe un drum public in afara localitati si sa-ti apara un animal in fata sa nu mai ai ce sa faci nu e o crima!...si tie ti se poate intampla!
am vrut sa zic doar ca e nesigur, mergi cu 300 cu ea de mine . succes.
bogdan350cid is offline   Reply With Quote
Old 21-05-12, 18:56   #7085
cristi.mk4

Stage 5
 
cristi.mk4's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,672
Member of:
[VW]
[AUDI]
Default Re: 0-100 km/h si top speed !

Quote:
Originally Posted by bogdan350cid View Post
as vrea sa vad si eu un golf disel ca merge cu 235 pe drum drept si fara vant din spate, si m3 cu 350. asa sa mi mai imbogatesc cultura generala. va rog sa ma anuntati cand faceti experimentul ca as vrea sa fiu prezent (nu in masinile respective bineinteles )

Copilasi care trag pe opeluri si golfuri de astea pana le pusca motoarele, isi dau seama oare ca masinile facute sa mearga tare si au motoare tari au si frane mult mai serioase decat un 1.9 tdi sau in 1.6 si suspensia e altfel? adica masina ca un tot e facuta sa poata merge cu viteza mare si sa stea pe drum la viteza mare si sa franeze de la viteza respectiva in siguranta si pe distanta scurta.
Desi poti impinge un jaf pana in panzele albe si sa mergi cu el prin sate cu 120 sau 160 sau 200, nu o sa poti frana sa opresti sau sa incetinesti pe distante scurte si asa mor caini si vaci pe drumuri prin sate. si nu cred o sa stea nici pe drum calumea un golf cu cauciucuri de 195, cu toate ca ii pui aripi supersport.
oricat de mari piloti s ar credea respectivii, orice faci tot nu poti frana daca masina nu are frane bune, la fel cum nu merge masina daca nu are motor calumea. eleroanele si kituri super megasport facute la comanda la fibra de sticla nu fac masinile sa mearga mai tare, nici atitudinea soferului.

Detalii tehnice indubitabile din astea oricat de jmeker si periculos te crezi tot nu poti trece peste ele. este nevoie de cp si Nm

Daca nu credeti se pot verifica matematic chestiile astea, teoretic, sau va explic practic daca ne intalnim la semafor
Nu am nimic personal cu tine Sincer.... dar la tine la Boicoi iti da netu pe ratie ? Din an in pasti cand incepi sa postezi........Nimic concret,,,,doar ce se vb la tine la tzara.... nu zic ca nu ai cunostinta, si sa sti ca nu ma intereseaza ce masina ai......


Tu vb in numele tatiora care au anumite Masini VW si OPEL,,,, Mai exact dai si detaliile si de motorizare 1.9 tdi cat si 1.6

Pun pariu ca esti un conducator perfect profesionist si ai 10 mil de km....si ai permis de 2 ani. )) Da`on plm de treaba
__________________
Volkswagen Golf IV 1.9 TDI 85Kw Variant

Masina mea https://forum.4tuning.ro/120-masina-m...t-edition.html


DE VANZARE AUDI A4 2.5 V6 TDI QUATTRO https://forum.4tuning.ro/479-anunturi...ml#post5240911



[ VAND ] Electronice Audio Cele mai mici preturi https://forum.4tuning.ro/79-talcioc/3...ml#post5243581
cristi.mk4 is offline   Reply With Quote
Old 22-05-12, 23:53   #7086
bogdan350cid

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 434
Default Re: 0-100 km/h si top speed !

Quote:
Originally Posted by cristi.mk4 View Post
Nu am nimic personal cu tine Sincer.... dar la tine la Boicoi iti da netu pe ratie ? Din an in pasti cand incepi sa postezi........Nimic concret,,,,doar ce se vb la tine la tzara.... nu zic ca nu ai cunostinta, si sa sti ca nu ma intereseaza ce masina ai......


Tu vb in numele tatiora care au anumite Masini VW si OPEL,,,, Mai exact dai si detaliile si de motorizare 1.9 tdi cat si 1.6

Pun pariu ca esti un conducator perfect profesionist si ai 10 mil de km....si ai permis de 2 ani. )) Da`on plm de treaba
da, baicoi, din cand in cand mai citesc si eu forumul asa sa vad ce va mai duce capul si ce se mai intampla prin bm.
Poate ti se pare ca nu zic nimic concret pentru ca nu am vorbit de o anumita pesoana sau alta in special, sau nu ai inteles ce am vrut sa zic? m am exprimat gresit? Am spus doar parerile mele nu ce se vorbeste. chestii care mi se par aiurea, le am scos doar in evidenta, si am si incercat sa explic de ce mi se pare ciudat sau aiurea.
1.9 tdi si opeluri de 1.6 cred ca sunt intre cele mai comune motorizari in romania, nu? nu sunt conducator profesionist si nici nu am permis de 2 ani.
ce inseamna 'tatiora', ' ia`m auzit ' GLoante`le ? si septar banuiesc ca e vorba de un bmw seria 7. asa se vorbeste la tine, esti tigan? sau doar manelist? da, am vazut si postul tau in care erai impresionat de un seria 7 cu ceva masina de salaj facand cursa intr un loc unde au fos f multe accidente

Hai sa iti explic ceva sa intelegi si tu> cand zici ca nu ai nimic personal cu cineva, nu zici public ca omu vorbeste aiurea si nimic concret si comentarii despre cum crezi tu ca i merge netu si zici ca i de la tara, si incerci sa faci misto de cand are permis si ce masina conduce pentru ca daca ii zici cuiva chestiile astea atunci inseamna ca chiar e ceva personal. si daca nici nu cunosti persoana risti sa te faci de ras mai ales daca dai cumva si peste cineva care te poate baga in buzunar la toate domeniile expuse de tine mai sus in incercarea ta de facut misto.
Asta mergea mai bine la discutii despre orice sau mesaj privat, dar daca ai scris pe forum iti raspund si eu pe forum. In legatura cu ce am zis despre 0 100 si top speed si masini motoare etc nu ai nimic de spus, ca despre aia era vorba?

Last edited by bogdan350cid; 22-05-12 at 23:55.
bogdan350cid is offline   Reply With Quote
Old 23-05-12, 16:30   #7087
26MaR

Stage 3
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 110
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: DevilTuning Debrecen

https://www.4tuning.ro/evenimente/dev...ata-13913.html
Diavolul nu doarme niciodata!
...si nu doarme nici anul asta! Expozitia Deviltuning a ajuns la editia jubilara. In data de 10 iunie, 2012 impatimitii tuningului au posibilitatea de a se intalni in Stadionul “Nagyerdo” din Debrecen, Ungaria.

Pe lista de invitati putem gasi personaje mondene cunoscute din show-biz-ul maghiar, fosti participanti ai unui reality-show indragit “Valo Vilag” sau din domeniul stand-up comedy.
Cei care isi achizitionaza bilet de intrare participa la o tombola al care Premiu cel mare este un Golf 3 GTI, modificat cap-coada. Pe langa asta mai sunt multe alte premii cum ar fi truse profesionale de scule de mare valoare sau sejururi wellness.

Dar sa ramanem la ale noastre... se zvoneste ca va sosi pe un trailer “Miss Europe” , cel mai frumos Golf3 din Europa. Full carbon, motor 3.0 VR6, 500CP+...yummyyy.
Un Hot Rod F30 Krazy Kutters

Devil Tuning prezinta “vedeta” japoneza al evenimentului. Pe pagina evenimentului au promis ca fiecare impatimit de japoneze si drift se va apuca de plans la vederea “monstrului” )

Expozitia jurizata si de aceasta data de baietii de la “Carstyling” va fi completata si de o intalnire nationala de BMW, Volkswagen, Lada, Seat ,Honda si masini retro. Avand in vedere ca este editie jubilara s-au pregatit multi impatimiti din timp, asadar in mod cert ne putem astepta la masini interesante, numai bune de fotografiat.
Concursul “Limbo”

Cea mai joasa masina care participa la acest concurs va castiga un cupon de cumparaturi la Devil.
Este obligatoriu sa trisezi! Poti sa iti scoti arcurile, sa bagi 10 oameni in masina si 10 peste...nu conteaza.Important este ca bara sa ramana la locul ei. Distractia este garantata si nici premiul nu este de neglijat.
Se pun la bataie 10 cupe in categoria “Top 10 car of the show” si 5 cupe in categoria “Best of category-Unique”.
Pe langa aceste cupe se acorda urmatoarele premii speciale:
Jante/Coborare
Carosserie
Interior
ICE
Painting
Motor
Idee unica
Incepator promitator

Db Drag Racing 2012 cu regulament ul de anul trecut.
Nu vor lipsi firmele expozante care din timp se vor pregati cu hosstese imbracate ...sa zicem, sumar, mancarea traditionala ungureasca, berea, muzica si voia buna.
Michelin va fi prezent cu un stand unde vor diagnostiza in mod gratuit pneurile, trenul de rulare si motorul.
Cei interesati sariti in aer :d , se formeaza o coloana Baia Mare - Satu Mare- Oradea , Intrarea este gratuita pentru cei care vin impreuna in coloana din Romania.

Last edited by 26MaR; 23-05-12 at 16:33.
26MaR is offline   Reply With Quote
Old 23-05-12, 18:52   #7088
razvy_91

Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,595
Member of:
[Fiat]
[Nissan]
[VW]
Default Re: DevilTuning Debrecen

Chiar acuma am vrut sa intru sa intreb cand se face vre-un show prin zona

S-ar putea sa ma bag si eu daca nu am treaba atunci . Ramane de vazut
razvy_91 is offline   Reply With Quote
Old 23-05-12, 19:18   #7089
26MaR

Stage 3
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 110
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: DevilTuning Debrecen

Quote:
Originally Posted by razvy_91 View Post
Chiar acuma am vrut sa intru sa intreb cand se face vre-un show prin zona

S-ar putea sa ma bag si eu daca nu am treaba atunci . Ramane de vazut
CNCA @ Tuning Show Bistrita 2012 - Kaufland Bistrita, 2-3 Iunie 2012
Arad - Expo Arad Tuning Show 2012 - Targul Transport-AR - 10 Iunie 2012
ai de unde alege :d
26MaR is offline   Reply With Quote
Old 23-05-12, 23:27   #7090
razvy_91

Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,595
Member of:
[Fiat]
[Nissan]
[VW]
Default Re: DevilTuning Debrecen

Mersi pentru informatii
razvy_91 is offline   Reply With Quote
Old 24-05-12, 14:29   #7091
bogo4all

Stage 5
 
bogo4all's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,392
Default Re: DevilTuning Debrecen

Quote:
Originally Posted by 26MaR View Post
https://www.4tuning.ro/evenimente/dev...ata-13913.html

Dar sa ramanem la ale noastre... se zvoneste ca va sosi pe un trailer “Miss Europe” , cel mai frumos Golf3 din Europa. Full carbon, motor 3.0 VR6, 500CP+...yummyyy.
http://www.rs-carbon.hu/carbon-golf-3.html
bogo4all is offline   Reply With Quote
Old 24-05-12, 16:47   #7092
cipricipri
VW Driver

Stage 5
 
cipricipri's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 618
Member of:
[VW]
Default Re: Discutii despre orice!

Foarte frumos golful !
cipricipri is offline   Reply With Quote
Old 24-05-12, 23:39   #7093
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: Discutii despre orice!

chiar cel mai frumos golf 3...are cam de toate din fiecare
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 24-05-12, 23:44   #7094
razvyrulz

Stage 5
 
razvyrulz's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,285
Member of:
[VW]
Default Re: Discutii despre orice!

Unde se gaseste Pasla de antifonare in oras? nu dinamat, nu alte lucruri scumpe, ma intereseaza doar pasla.

Buju - cum ai rezolvat cu cutia de viteze?
razvyrulz is offline   Reply With Quote
Old 24-05-12, 23:46   #7095
attilaboot

Stage 4
 
attilaboot's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 288
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii despre orice!

Concurs incendiar de drifting in Máriapócs, Ungaria!

Pentru acest weekend, pista de curse „Rabócsiring” din Ungaria ne aşteaptă cu un concurs incendiar:
in 27 mai, duminica, pista va găzdui un eveniment de drifting, in care derapajele controlate, acrobaţia auto şi duelurile incitante „de-a latul” vor oferi publicului momente deosebite!

Mai mult decât atât, concursul de drift va fi organizat pe o pistă reconstruită, piloţii se vor confrunta în premieră cu noile combinaţii de curbe, pe care vor trebui să parcurgă cu viteză maximă şi cu „unghi de acces” cât mai mare, cum s-ar spune în limbaj argo: „cu clanţa în faţă”.

Ce maşini vom putea vedea în weekend? Tracţiune spate, motoare de V6 şi V8 cu turaţii de peste 7.000, cu diferenţiale blocate, piloţi care sfidează limitele aderenţei şi ale fizicii cu derapajele controlate. Se vor alinia la start atât piloţii din elita sportului din Ungaria, cât şi cei licenţiaţi, dar începători, pe o porţiune mai puţin periculoasă.

Ce ne mai aşteaptă în afară de drift? Expozanţi din domeniul auto, drift taxi, programe de animaţie şi hostese frumoase vor fi şi de această dată prezente în arena cea mai fierbinte de autosport din acest weekend.

Ce nu va fi pe pista de drift? Campanie electorală.

Cum putem ajunge la Rabocsiring? Spre localitatea Nyirbator se va alege ieşirea spre Nyiregyhaza, iar după câteva minute vom ajunge la intersecţia marcată cu semnul pistei Rabocsiring.

Taxele de intrare:
26 mai (sâmbătă) Training Day: 1500 FT (23.00 lei)
27 mai (duminica) Ziua cursei: 2000 FT (circa 30.00 lei)

Bilet de week-end ptr.2 zile: 2500 FT. (circa 38.00 lei)
sub zece10 ani intrare gratuita.

PROGRAM: 26 mai Training Day: Pro / Street Porti deschise la 09:00 spectatori
8:00 uşile deschise, de înregistrare şi concurenţii
08:30 - 09:00 Înregistrare Briefing
09:00 până la 18:00 Drift Training "Pro-Street" grup
27 mai Ziua cursă: Pro / Street
Porti deschise la 09:00 spectatori
Usi deschide 7:30, Usi deschise concurenti şi maşine de înregistrare
Obligatoriu Briefing 8:00 - 09:00
09:00 - 11:00 şi Street Pro Training de Drift
Calificare Street 11:00 - 12:00
Calificare PRO la 12:00 la 13:30
De la 13:30 la 14:00 Taxi Drift (Pilot Pro)
14:00 la 14:30 Defilare DRIFT
14: 30 - 16:00 Street 8 finala!
16:00 - 18:00 Pro 24
18:00 - 18:30 Pro Finala
19:00 - Premierea
__________________
http://www.365hp.ro

Last edited by attilaboot; 24-05-12 at 23:58.
attilaboot is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -