Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Baia-Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 18-05-12, 10:59   #7066
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: 0-100 km/h si top speed !

Quote:
Originally Posted by szambi77 View Post
Da, bine banuiesti ! Sunt zombi cand vad atata snobism. Cica "am mers cu mii de km/h dar masina ar putea milioane...". Si ce-i cu asta ? Si Dacia merge cu 190, poate si mai mult dar pe mine nu ma atrage in nici un fel viteza finala ci mai degraba timpul in care masina demareaza, de exemplu de la 0 la 100, cum spune si titlul topicului de altfel. Mai degraba ma atrage o masina care parcurge 402 m in 12 sec decat o masina care prinde 260 km/h dar in vre-o 20 km... Viteze mari poti prinde cu aproape orice masina, mai ales daca e una de lux dar la capitolul "pasiune" parca tot mai atractiva este o tunarita ce-i fuge spatele la start.
Nu stiu daca m-am facut inteles ...
date cu Astor sa vedem ce iese!
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 18-05-12, 11:01   #7067
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by Alex.j View Post
trebuie sa aveti mai putin de 70 de kg ca sa nu fie greutate pt masina =))
i-auzi grasu el vorbeste
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 18-05-12, 11:43   #7068
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Default Re: 0-100 km/h si top speed !

Quote:
Originally Posted by bujuKYL View Post
date cu Astor sa vedem ce iese!
Nu vad nici un impediment. In 9 Iunie va fi in Ungaria rally-sprint pe aeroport langa Budapesta sau in Iulie la drag in Oradea sau vor mai fi si in Satu Mare sau poate stiti voi altele...
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 18-05-12, 11:54   #7069
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: 0-100 km/h si top speed !

Quote:
Originally Posted by szambi77 View Post
Nu vad nici un impediment. In 9 Iunie va fi in Ungaria rally-sprint pe aeroport langa Budapesta sau in Iulie la drag in Oradea sau vor mai fi si in Satu Mare sau poate stiti voi altele...
oricum recunoaste ca ai exagerat putin afirmand ca doar la competiti iti folosesti abilitatile si 99% din adrenalina!
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 18-05-12, 12:27   #7070
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Default Re: 0-100 km/h si top speed !

Quote:
Originally Posted by bujuKYL View Post
oricum recunoaste ca ai exagerat putin afirmand ca doar la competiti iti folosesti abilitatile si 99% din adrenalina!
Ce faci ? Ma iei la intrebari ?! Bine, fie, 95 %. Multumit ?
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 18-05-12, 12:35   #7071
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: 0-100 km/h si top speed !

Quote:
Originally Posted by szambi77 View Post
Ce faci ? Ma iei la intrebari ?! Bine, fie, 95 %. Multumit ?
te-a tradat youtube
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 18-05-12, 12:39   #7072
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Default Re: 0-100 km/h si top speed !

Quote:
Originally Posted by bujuKYL View Post
te-a tradat youtube
Ce ai vazut tu acolo reprezinta diferenta de 5 %
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 18-05-12, 13:05   #7073
mariuZR

Stage 3
 
mariuZR's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 135
Default Re: 0-100 km/h si top speed !

Quote:
Originally Posted by 3SGE View Post
200Kmh cu 1.9 Tdi de 115 sau 130 de cai?
de ce nu ? daca masina e in mintile ei nu vad dc nu s-ar putea
mariuZR is offline   Reply With Quote
Old 18-05-12, 14:31   #7074
cristi.mk4

Stage 5
 
cristi.mk4's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,672
Member of:
[VW]
[AUDI]
Default Re: 0-100 km/h si top speed !

Quote:
Originally Posted by szambi77 View Post
Nu vad nici un impediment. In 9 Iunie va fi in Ungaria rally-sprint pe aeroport langa Budapesta sau in Iulie la drag in Oradea sau vor mai fi si in Satu Mare sau poate stiti voi altele...
Nu cred ca poti compara masina ta cu a lu Astor..... cat si la liniuta, cat si la top speed.
cristi.mk4 is offline   Reply With Quote
Old 18-05-12, 17:02   #7075
trx23

Stage 5
 
trx23's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 502
Member of:
[Opel]
Default Re: 0-100 km/h si top speed !

eu am mers o data cu 400km/h dar apoi m-am trezit) ,fara aluzii si fara suparari,ca suntem oameni seriosi).
trx23 is offline   Reply With Quote
Old 18-05-12, 17:40   #7076
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Default Re: 0-100 km/h si top speed !

Quote:
Originally Posted by cristi.mk4 View Post
Nu cred ca poti compara masina ta cu a lu Astor..... cat si la liniuta, cat si la top speed.
Eu nu am facut nici o comparatie. Nici nu stiu ce masina are Astor. Am zis doar ca nu ma trag si accept provocarea dar la curse organizate, nu pe strada.
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 18-05-12, 21:28   #7077
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: 0-100 km/h si top speed !

Quote:
Originally Posted by Radu. View Post
Cred ca aerodinamicitatea cutiei l-a ajutat sa mearga cu 235.
daca nu esti in cunostinta de cauza nu vorbi!
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 21-05-12, 10:11   #7078
bogdan350cid

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 434
Default Re: 0-100 km/h si top speed !

as vrea sa vad si eu un golf disel ca merge cu 235 pe drum drept si fara vant din spate, si m3 cu 350. asa sa mi mai imbogatesc cultura generala. va rog sa ma anuntati cand faceti experimentul ca as vrea sa fiu prezent (nu in masinile respective bineinteles )

Copilasi care trag pe opeluri si golfuri de astea pana le pusca motoarele, isi dau seama oare ca masinile facute sa mearga tare si au motoare tari au si frane mult mai serioase decat un 1.9 tdi sau in 1.6 si suspensia e altfel? adica masina ca un tot e facuta sa poata merge cu viteza mare si sa stea pe drum la viteza mare si sa franeze de la viteza respectiva in siguranta si pe distanta scurta.
Desi poti impinge un jaf pana in panzele albe si sa mergi cu el prin sate cu 120 sau 160 sau 200, nu o sa poti frana sa opresti sau sa incetinesti pe distante scurte si asa mor caini si vaci pe drumuri prin sate. si nu cred o sa stea nici pe drum calumea un golf cu cauciucuri de 195, cu toate ca ii pui aripi supersport.
oricat de mari piloti s ar credea respectivii, orice faci tot nu poti frana daca masina nu are frane bune, la fel cum nu merge masina daca nu are motor calumea. eleroanele si kituri super megasport facute la comanda la fibra de sticla nu fac masinile sa mearga mai tare, nici atitudinea soferului.

Detalii tehnice indubitabile din astea oricat de jmeker si periculos te crezi tot nu poti trece peste ele. este nevoie de cp si Nm

Daca nu credeti se pot verifica matematic chestiile astea, teoretic, sau va explic practic daca ne intalnim la semafor
bogdan350cid is offline   Reply With Quote
Old 21-05-12, 10:49   #7079
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: 0-100 km/h si top speed !

Quote:
Originally Posted by bogdan350cid View Post
as vrea sa vad si eu un golf disel ca merge cu 235 pe drum drept si fara vant din spate, si m3 cu 350. asa sa mi mai imbogatesc cultura generala. va rog sa ma anuntati cand faceti experimentul ca as vrea sa fiu prezent (nu in masinile respective bineinteles )

Copilasi care trag pe opeluri si golfuri de astea pana le pusca motoarele, isi dau seama oare ca masinile facute sa mearga tare si au motoare tari au si frane mult mai serioase decat un 1.9 tdi sau in 1.6 si suspensia e altfel? adica masina ca un tot e facuta sa poata merge cu viteza mare si sa stea pe drum la viteza mare si sa franeze de la viteza respectiva in siguranta si pe distanta scurta.
Desi poti impinge un jaf pana in panzele albe si sa mergi cu el prin sate cu 120 sau 160 sau 200, nu o sa poti frana sa opresti sau sa incetinesti pe distante scurte si asa mor caini si vaci pe drumuri prin sate. si nu cred o sa stea nici pe drum calumea un golf cu cauciucuri de 195, cu toate ca ii pui aripi supersport.
oricat de mari piloti s ar credea respectivii, orice faci tot nu poti frana daca masina nu are frane bune, la fel cum nu merge masina daca nu are motor calumea. eleroanele si kituri super megasport facute la comanda la fibra de sticla nu fac masinile sa mearga mai tare, nici atitudinea soferului.

Detalii tehnice indubitabile din astea oricat de jmeker si periculos te crezi tot nu poti trece peste ele. este nevoie de cp si Nm

Daca nu credeti se pot verifica matematic chestiile astea, teoretic, sau va explic practic daca ne intalnim la semafor
1. eram in afara localitatii! 2.nu m-am laudat cat de tare e masina mea, e doar o simpla masina!...hai sa ne laudam ca avem masina tare pe forum
__________________
Wir Lieben Autos

Last edited by bujuKYL; 21-05-12 at 10:53.
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 21-05-12, 10:51   #7080
bogdan350cid

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 434
Default Re: 0-100 km/h si top speed !

Quote:
Originally Posted by bujuKYL View Post
1. eram in afara localitatii! 2.nu m-am laudat cat de tare e masina mea, e doar o simpla masina!...
nu era atac la persoana ca nu am retinut cine ce a facut, am citit doar asa in trecere paginile anterioare si ziceam asa in general. dar e bine daca te simti
bogdan350cid is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -