Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Baia-Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 17-08-11, 22:13   #6511
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by vlad_:P View Post
vreau sa merg pana la Hajduszoboszlo cateva zile si de aceea am intrebat. oricum traseul meu ii pe la Valea lui Mihai nu pe la Petea...daca a fi cv, o sa "sponsorizez" si eu institutiile statului :P
acuma Vlad nu ca nu ar fi ceva adevarat sa recunoastem
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 18-08-11, 09:52   #6512
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: Discutii despre orice!

cum as fi mai multumit?! si care ar fi variante care am lasa-o pe burta jos rau de tot, arcuri sau toata suspensia? arcuri+telescoape?
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 18-08-11, 12:16   #6513
norbi_bidi

Stage 5
 
norbi_bidi's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 2,054
Member of:
[2 Roti]
[KIA]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by bujuKYL View Post
cum as fi mai multumit?! si care ar fi variante care am lasa-o pe burta jos rau de tot, arcuri sau toata suspensia? arcuri+telescoape?
Si eu am intrebat chestia asta. Multa lume imi spunea sa schimb tot. (pt ca: daca pun doar arcu nu e prea "sanatos" pentru celelalte componente, ba nush ce, ba nush cum). Asa ca am comandat zilele astea suspensie fata/spate cu tot cu arcuri. Suspensii sport reglabile 999 lei
__________________
Am editat semnatura !
Acu' e regulamentara.
norbi_bidi is offline   Reply With Quote
Old 18-08-11, 12:40   #6514
kalugaru

Stage 4
 
kalugaru's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 213
Default Re: Discutii despre orice!

jantele nu se pot omologa numai la bucuresti asa am inteles ..daca erau de 18-19 " mai mergeau asa is prea mici de 17 si is prea late pt marimea lor,incet o sa dispara tunatele de la noi daca mie pt un eleron si o priza de aer mi-a trecut-o la modificari de caroserie ))))
kalugaru is offline   Reply With Quote
Old 18-08-11, 13:45   #6515
andreiand1
VW Driver

Stage 4
 
andreiand1's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 264
Member of:
[VW]
Default Re: Discutii despre orice!

Daca vrei sa o cobori mai mult de 30mm, ai nevoie de o suspensie sport fixa,iar daca vrei sa o "trantesti pe baia de ulei" o suspensie reglabila pe inaltime. Daca vrei doar sa o cobori putin pt o mica imbunatarire a tinutei de drum si dpdv estetic, merg si doar arcurile sport pe amortizorul stock, dar sa nu coboare mai mult de 30mm, de la 30 mm in jos, riscul ca amortizorul sa cedeze in cel mai scurt timp e mare si nu merita experimentul.
__________________
"Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that"
andreiand1 is offline   Reply With Quote
Old 19-08-11, 09:46   #6516
MITSU
Honda Driver

Stage 5
 
MITSU's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 808
Member of:
[Honda]
Default Re: Discutii despre orice!

http://www.emm.ro/Stiri/53695/RALIU-...ului-Baia-Mare

cineva ceva ?
MITSU is offline   Reply With Quote
Old 19-08-11, 10:44   #6517
hohlotto

Stage 5
 
hohlotto's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 321
Default Re: Discutii despre orice!

stie cineva daca se rectifica in baia mare chiuloase?si daca se face lucru de calitate sau e de preferat firma din satu mare.eventual si un nr de tel sau adresa de la firma din baia mare.mersi anticipat
hohlotto is offline   Reply With Quote
Old 19-08-11, 12:54   #6518
huber_bm
Honda Driver

Stage 5
 
huber_bm's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 719
Member of:
[Honda]
Default Re: Discutii despre orice!

in bm face un batran, da nu iti da garantie.
eu am rectificat o chiuloasa la el si a iesit bine, cum ti norocu.
la sm au scule si ei iti dau garantie pe ce fac.
__________________
Ing. Topograf - ACTIVITATE - CADASTRU, TOPOGRAFIE, MASURATORI TERESTRE, PARCELARI, TRASARI, INTABULARE, DOCUMENTATIE CADASTRALA. ETC

http://topografie-cadastru-geodezie-...re.blogspot.ro
huber_bm is offline   Reply With Quote
Old 19-08-11, 15:11   #6519
AsToR

Stage 3
 
AsToR's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 158
Member of:
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii despre orice!

Na sa-ti bagi picioru-n ea tzara... Cand am luat masina vreo 6 luni stateam stresat sa nu mi-o sparga careva, sa nu fure sau sa distruga, etc... N-a avut nimeni treaba cu ea... Acum pe cand m-am calmat si a disparut paranoia tocmai mi s-a intamplat... Mi-au spart azi dimineata geamul de la pasager tampitii... Au luat doar un pachet de Blackstone Cherry in care mai erau vreo 3 tigari... Paguba de 200 de euro pentru trei tigari, va dati seama? Sa-i frec... Stiti vreo firma prin zona care poate ioniza sticla securizata in mai multe nuante? Ca ma tem ca nu mai gasesc aceeasi nuanta, o sa trebuiasca sa le ionizez toate:S
Am chemat criminalistica, am luat amprente, iar cand o sa-l gaseasca(daca o sa-l gaseasca) pe faptas ii tai 2 degete, sa mor io!
AsToR is offline   Reply With Quote
Old 19-08-11, 15:16   #6520
huber_bm
Honda Driver

Stage 5
 
huber_bm's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 719
Member of:
[Honda]
Default Re: Discutii despre orice!

naspa
huber_bm is offline   Reply With Quote
Old 19-08-11, 16:41   #6521
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by AsToR View Post
Na sa-ti bagi picioru-n ea tzara... Cand am luat masina vreo 6 luni stateam stresat sa nu mi-o sparga careva, sa nu fure sau sa distruga, etc... N-a avut nimeni treaba cu ea... Acum pe cand m-am calmat si a disparut paranoia tocmai mi s-a intamplat... Mi-au spart azi dimineata geamul de la pasager tampitii... Au luat doar un pachet de Blackstone Cherry in care mai erau vreo 3 tigari... Paguba de 200 de euro pentru trei tigari, va dati seama? Sa-i frec... Stiti vreo firma prin zona care poate ioniza sticla securizata in mai multe nuante? Ca ma tem ca nu mai gasesc aceeasi nuanta, o sa trebuiasca sa le ionizez toate:S
Am chemat criminalistica, am luat amprente, iar cand o sa-l gaseasca(daca o sa-l gaseasca) pe faptas ii tai 2 degete, sa mor io!
se poate intampla multe la noi! asa ca niciodata nu trebuie sa fi calm! tara lui papura voda
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 19-08-11, 16:45   #6522
MITSU
Honda Driver

Stage 5
 
MITSU's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 808
Member of:
[Honda]
Default Re: Discutii despre orice!

ba fratilor ...aveti buton de EDIT. limba romana si dumnezeu' ei....
MITSU is offline   Reply With Quote
Old 19-08-11, 20:44   #6523
IndyGG

Stage 4
 
IndyGG's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 261
Member of:
[Oltcit]
[MERCEDES]
Default Re: Discutii despre orice!

salut la toti...am o intrebare? cine stie unde as putea gasi un motor de mercedes 190e ? sa fie peste 2000 cmc benzina ; am fost peste tot si nu am gasit din busaj la mocira si in celalalt capat al orasului si nu gasesc nicaieri
__________________
IndyGG is offline   Reply With Quote
Old 19-08-11, 21:05   #6524
cristi.mk4

Stage 5
 
cristi.mk4's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,672
Member of:
[VW]
[AUDI]
Default Re: Discutii despre orice!

cunoaste cineva o skoda octavia 2 RS Alba numaru de IS,,, (e de ceva vreme in bm.)



Indi, stiu pe cineva care dezmembra un mercedes modelu ala.....parca avea motor de 2.2 sau 2.5 benzina...incerc sa dau de el si te anunt.
__________________
Volkswagen Golf IV 1.9 TDI 85Kw Variant

Masina mea https://forum.4tuning.ro/120-masina-m...t-edition.html


DE VANZARE AUDI A4 2.5 V6 TDI QUATTRO https://forum.4tuning.ro/479-anunturi...ml#post5240911



[ VAND ] Electronice Audio Cele mai mici preturi https://forum.4tuning.ro/79-talcioc/3...ml#post5243581
cristi.mk4 is offline   Reply With Quote
Old 19-08-11, 21:08   #6525
IndyGG

Stage 4
 
IndyGG's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 261
Member of:
[Oltcit]
[MERCEDES]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by cristi.mk4 View Post
cunoaste cineva o skoda octavia 2 RS Alba numaru de IS,,, (e de ceva vreme in bm.)



Indi, stiu pe cineva care dezmembra un mercedes modelu ala.....parca avea motor de 2.2 sau 2.5 benzina...incerc sa dau de el si te anunt.

mersi...
cei cu skoda aia alba?
IndyGG is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -