Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Baia-Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 07-04-11, 20:55   #5821
MITSU
Honda Driver

Stage 5
 
MITSU's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 808
Member of:
[Honda]
Default Re: Discutii despre orice!

n-am vrut sa-i tai sperantele ....am scris " cu indulgenta " ....
MITSU is offline   Reply With Quote
Old 07-04-11, 21:01   #5822
kalugaru

Stage 4
 
kalugaru's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 213
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by bujuKYL View Post
cu ce sa nu ma complic?...cine stie si cunoaste pe aicea, la ce putere duce daca montezi un trubo, o evacuare valabila, si o admisie?acum masina are undeva de la in sus putin peste 101cp
la domnu cu golf 3 m-am referit ...buju,la kit turbo iti trebuie cam tot tacamul schimbat pompa benzina,etc.
kalugaru is offline   Reply With Quote
Old 07-04-11, 21:06   #5823
teen.ager

Stage 5
 
teen.ager's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1,219
Member of:
[Opel]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by kalugaru View Post
la domnu cu golf 3 m-am referit ...buju,la kit turbo iti trebuie cam tot tacamul schimbat pompa benzina,etc.
Parerea ta..
teen.ager is offline   Reply With Quote
Old 07-04-11, 21:13   #5824
MITSU
Honda Driver

Stage 5
 
MITSU's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 808
Member of:
[Honda]
Default Re: Discutii despre orice!

dintr-un filtru sport ,da sport nu dinala cu 80 de lei .....cei mai multi cai i-au scos cei de la k&n ...si anume 5 bucati ...si asta in conditile in care pozitionarea si fluxu de aer au fost calculati la mare arta .....ceea ce nu o sa putem face noi in veci .....sfatu meu .....filtru sport in carcasa originala. respira mai bine , raspunde mai bine la gaz , dar atat. daca gresesc rog corectati.
MITSU is offline   Reply With Quote
Old 07-04-11, 21:20   #5825
kalugaru

Stage 4
 
kalugaru's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 213
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by MITSU View Post
dintr-un filtru sport ,da sport nu dinala cu 80 de lei .....cei mai multi cai i-au scos cei de la k&n ...si anume 5 bucati ...si asta in conditile in care pozitionarea si fluxu de aer au fost calculati la mare arta .....ceea ce nu o sa putem face noi in veci .....sfatu meu .....filtru sport in carcasa originala. respira mai bine , raspunde mai bine la gaz , dar atat. daca gresesc rog corectati.
ia mai documenteaza-te baiete ,..cu bmc cda airbox carbon au scos 10 hp ...cu filtru sport in carcasa originala la unele is de accord.Sa inteleg ca nu-i bine cu filtru sport ,evacuare schimbata ,ca e deageaba dupa tine.
kalugaru is offline   Reply With Quote
Old 07-04-11, 21:22   #5826
cristi.mk4

Stage 5
 
cristi.mk4's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,672
Member of:
[VW]
[AUDI]
Default Re: Discutii despre orice!

daca anulez debitmetru (un timp) i-am decuplat mufa,,,,, e ceva problema ,de faptu k trage prost? se infunda turbo ?? multumesc.
are ceva urmari ?
cristi.mk4 is offline   Reply With Quote
Old 07-04-11, 21:23   #5827
MITSU
Honda Driver

Stage 5
 
MITSU's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 808
Member of:
[Honda]
Default Re: Discutii despre orice!

vezi ca stii ....cat despre documentat .... nu ma lua cu "baiete " si cu atitudine de sef .....ca nu are rost ...cel putin aici.
MITSU is offline   Reply With Quote
Old 07-04-11, 21:24   #5828
razvy_91

Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,595
Member of:
[Fiat]
[Nissan]
[VW]
Default Re: Discutii despre orice!

La fiat am umblat o perioada lunga cu mufa scoasa si n-a avut nimic . Tragea mult mai bine motorul cu mufa scoasa
razvy_91 is offline   Reply With Quote
Old 07-04-11, 21:28   #5829
cristi.mk4

Stage 5
 
cristi.mk4's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,672
Member of:
[VW]
[AUDI]
Default Re: Discutii despre orice!

poi ceva nu e inregula....si la mine masina trage mai bine cu mufa scoasa......daca cuplez mufa abia o misc masina) sper sa remediez cat de repede, si cum am timp problema, oricum o sai dezfund eu tubo la un drum de cluj,,,in special dej-cluj......
__________________
Volkswagen Golf IV 1.9 TDI 85Kw Variant

Masina mea https://forum.4tuning.ro/120-masina-m...t-edition.html


DE VANZARE AUDI A4 2.5 V6 TDI QUATTRO https://forum.4tuning.ro/479-anunturi...ml#post5240911



[ VAND ] Electronice Audio Cele mai mici preturi https://forum.4tuning.ro/79-talcioc/3...ml#post5243581
cristi.mk4 is offline   Reply With Quote
Old 07-04-11, 21:43   #5830
razvyrulz

Stage 5
 
razvyrulz's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,285
Member of:
[VW]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by kalugaru View Post
ia mai documenteaza-te baiete ,..cu bmc cda airbox carbon au scos 10 hp ...cu filtru sport in carcasa originala la unele is de accord.Sa inteleg ca nu-i bine cu filtru sport ,evacuare schimbata ,ca e deageaba dupa tine.
fii serios... PE CE MOTOR? Poate urca mai bine in ture, insa de aici pana la a vorbi de cai putere in plus (la plural)... e drum lung ))
razvyrulz is offline   Reply With Quote
Old 07-04-11, 21:47   #5831
e36_boy

Stage 5
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 530
Default Re: Discutii despre orice!

care imi doneaza si mie ceva benzina ,ca la saraca masina nu sa stins de mult timp becu ,si mie frica sa nu mi se arda ) ,mai ales ca iii mai dau si niste invartelin ,ronduri etc :P pe pietris binenteles ,:d
e36_boy is offline   Reply With Quote
Old 07-04-11, 21:48   #5832
razvyrulz

Stage 5
 
razvyrulz's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,285
Member of:
[VW]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by cristi.mk4 View Post
poi ceva nu e inregula....si la mine masina trage mai bine cu mufa scoasa......daca cuplez mufa abia o misc masina) sper sa remediez cat de repede, si cum am timp problema, oricum o sai dezfund eu tubo la un drum de cluj,,,in special dej-cluj......
Pai daca scoti mufa debitmetrului, masina merge foarte bine in turatii joase, fiindca masina foloseste niste setari predefinite pentru dozarea aerului si conbustibilului daca mufa e scoasa, nu dupa ce date transmite debitmetrul.
razvyrulz is offline   Reply With Quote
Old 07-04-11, 22:00   #5833
razvy_91

Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,595
Member of:
[Fiat]
[Nissan]
[VW]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by e36_boy View Post
care imi doneaza si mie ceva benzina ,ca la saraca masina nu sa stins de mult timp becu ,si mie frica sa nu mi se arda ) ,mai ales ca iii mai dau si niste invartelin ,ronduri etc :P pe pietris binenteles ,:d
Pai ce sa-ti fac daca ai vrut bmw . Eu daca bag de 50 de lei imi urca acul putin peste jumate . La tine , de 50 lei nici nu se stinge becul
razvy_91 is offline   Reply With Quote
Old 07-04-11, 22:02   #5834
kalugaru

Stage 4
 
kalugaru's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 213
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by razvyrulz View Post
fii serios... PE CE MOTOR? Poate urca mai bine in ture, insa de aici pana la a vorbi de cai putere in plus (la plural)... e drum lung ))
razvy cand cumperi un produs stii cati cai s-a scos cu el ..domnu MITSU poate vorbeste de filtru k&N pentru carcasa sau un simota carbon sa scoata 3-5 hp ..daca te uiti la un kit K&N de 400-500 euro nu-i aceeasi mancare, ala scoate mai bine de 10 hp.Poate i-a spus Slovenschi de pe horia ca astea k&N nu dau mai mult de 5 hp ,cel mai bun caz..))
kalugaru is offline   Reply With Quote
Old 07-04-11, 22:02   #5835
3SGE


Stage 5
 
3SGE's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,077
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by kalugaru View Post
sa nu te complici ..mai bine ii pui un filtru sport k&N ,un radiator aluminium racing si o evacuare noua cap -coada..apoi ii dai forja cat vrei
Radiatorul trebuie sa fie racing sa fie ok? Preferabil din aluminiu ?
3SGE is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -