Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Baia-Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 06-03-11, 17:34   #5521
e36_boy

Stage 5
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 530
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by bujuKYL View Post
iar vorbiti fara sa analizati sau sa stiti! esti sigur ca de 92' aducea?...de la lukoil aducea si el, dar in timp se simte uzura la motor ai sa vezi si tu!...bagi acum cat bagi dar mai incolo o sa-ti para tie rau, si iara-si iti spun daca ai de ex un golf 1 sau 2 normal ca ala merge bine, acepta ori combustibil!dar ia baga intr-un golf 5 sau 6 sa vedem ii aceasi treaba! si pretul motorinei ii in jur de 3,8 RON-4RON,iar benzina tot cam asa!
esti tare si tu mai buju,aia nu au masini scumpe ?etc ei dc nu au prolbleme
e36_boy is offline   Reply With Quote
Old 06-03-11, 18:33   #5522
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: Discutii despre orice!

la ei le poti numara pe degete cate masini scumpe au! ce vezi masini tari vezi cam pe la vamesi, iar daca mergi catre kiew mai vezi la cate un bogatan in curte, in rest doar rable!...voi de ce credeti ca sunt atatea peco la vama cu romania? pentru profit! alta explicatie nu cred ca este? la noi in tara este asa ceva? la halmeu nu este, la petea este un petrom parca, si lista continua ce sunteti crezatori in orice ! normal cine face ucraina nu ti-a spune in fata sa nu cumperi ca nu-i buna, altfel cum si-ar mai vinde produsul! eu lucrez intr-o firma unde sunt peste 1500 angajati din care 500 cel putin au masina, si pe cati ai intreba acolo cam toti se feresc de benzina de ucraina! ...acum fiecare cu parerea lui, masina lui, bani lui baga ce vrea in ea! corect? nu judecati gresit!
__________________
Wir Lieben Autos

Last edited by bujuKYL; 06-03-11 at 18:36.
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 06-03-11, 20:55   #5523
norbi_bidi

Stage 5
 
norbi_bidi's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 2,054
Member of:
[2 Roti]
[KIA]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by bujuKYL View Post
la ei le poti numara pe degete cate masini scumpe au! ce vezi masini tari vezi cam pe la vamesi, iar daca mergi catre kiew mai vezi la cate un bogatan in curte, in rest doar rable!...voi de ce credeti ca sunt atatea peco la vama cu romania? pentru profit! alta explicatie nu cred ca este? la noi in tara este asa ceva? la halmeu nu este, la petea este un petrom parca, si lista continua ce sunteti crezatori in orice ! normal cine face ucraina nu ti-a spune in fata sa nu cumperi ca nu-i buna, altfel cum si-ar mai vinde produsul! eu lucrez intr-o firma unde sunt peste 1500 angajati din care 500 cel putin au masina, si pe cati ai intreba acolo cam toti se feresc de benzina de ucraina! ...acum fiecare cu parerea lui, masina lui, bani lui baga ce vrea in ea! corect? nu judecati gresit!
tu judeci gresit... foarte gresit... vad ca minti ca ai fost prin ucraina daca zici ca nu sunt masini tari, sau nu ai fost prin halmeu. In halmeu vamesii nu au masini "tari"... Au si eu ceva decent. In schimb vad de fiecare data masini "tari" care sar de 10.000 euro. Si nu am destule degete sa le numar . Cand mergi in petea spre iesire din tara, cate peco-uri sunt? acolo nu sunt? omule gandeste si apoi vorbeste. Ia benzina care o ai tu, pune-o intr-un flacon transparent si compar-o pe cea din lukoil din ucraina. Sa vezi diferenta de culoare . Ma abtin deacum ca tu o ti doar pe a ta cu tot ca toti suntem impotriva. Altii baga de ani buni si nu s-au plans :-j
__________________
Am editat semnatura !
Acu' e regulamentara.
norbi_bidi is offline   Reply With Quote
Old 06-03-11, 22:37   #5524
kalugaru

Stage 4
 
kalugaru's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 213
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by norbi_bidi View Post
tu judeci gresit... foarte gresit... vad ca minti ca ai fost prin ucraina daca zici ca nu sunt masini tari, sau nu ai fost prin halmeu. In halmeu vamesii nu au masini "tari"... Au si eu ceva decent. In schimb vad de fiecare data masini "tari" care sar de 10.000 euro. Si nu am destule degete sa le numar . Cand mergi in petea spre iesire din tara, cate peco-uri sunt? acolo nu sunt? omule gandeste si apoi vorbeste. Ia benzina care o ai tu, pune-o intr-un flacon transparent si compar-o pe cea din lukoil din ucraina. Sa vezi diferenta de culoare . Ma abtin deacum ca tu o ti doar pe a ta cu tot ca toti suntem impotriva. Altii baga de ani buni si nu s-au plans :-j
Nu va mai certati ,asa-s treburile in ziua de azi si in ucraina trebuie sa prezinti 20 e pe scaunul din dreapta cand esti controlat la vama ca altfel nu esti "curat" ,pe teritoriul bulgariei e la fel daca n-ai bani sa-i platesti pe domnii in uniforme cand esti oprit din 10 in 10 km ,stai la sectie si mananci bulane pana umblii in 4 labe.
kalugaru is offline   Reply With Quote
Old 07-03-11, 19:09   #5525
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: Discutii despre orice!

poi ce ziceam fiecare baga ce doreste doar e masina lui si bani lui! faceam reverire la vecini nosti, nu la noi la halmeu! acum ce vrei sa'i fac poza la pasaport sa crezi? sau mergem impreuna eu cu a mea in fata tu in spatel tau sa vezi ca stiu sa ma duc si ma descurc...in ultimul timp nu am mai fost, ca nu prea poti aduce aproape nimic fata de cum era inainte! si nu prea se mai merita, iar doar pentru combustibil nu prea te incumeti sa mergi pe drumul ala "ca si pe luna" inspre vama de la halmeu...sau esti singurul din baia mare care a facut si face ucraina?

Last edited by bujuKYL; 07-03-11 at 19:17.
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 07-03-11, 19:54   #5526
kalugaru

Stage 4
 
kalugaru's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 213
Default Re: Discutii despre orice!

ce liniste s-a facut ..
kalugaru is offline   Reply With Quote
Old 07-03-11, 22:57   #5527
razvyrulz

Stage 5
 
razvyrulz's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,285
Member of:
[VW]
Default Re: Discutii despre orice!

pai daca faceti aici teoria chibritului
razvyrulz is offline   Reply With Quote
Old 08-03-11, 14:18   #5528
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: Discutii despre orice!

ce sa faci razvy daca omu da de banuit ca doar el a fost in ukraina! mare filozofie sa mergi la vecini! majoritatea a fost acolo, sau are un membru in familie care se ocupa sau sa ocupat cu asa ceva!...dar momentan nu se mai merita se apropie preturile ca si pe la noi!
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 08-03-11, 15:24   #5529
cristi.mk4

Stage 5
 
cristi.mk4's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,672
Member of:
[VW]
[AUDI]
Default Re: Discutii despre orice!

buju te contrazic.....sunt produse mult mai ieftine la vecini decat la noi... iti dau un exemplu asa banal , coca cola , motorina...si multe produse alimentare........
cristi.mk4 is offline   Reply With Quote
Old 08-03-11, 15:51   #5530
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: Discutii despre orice!

ai inteles gresit cristi! ziceam ca incep sa se apropie preturile lor de a noastre! in cativa ani vor fi la fel, de exemplu ca si ungaria, au cam asemanatoare cu a noastre! unele produse, si nu se mai prea merita, eventula pentru tine daca doresti ceva mai de calitate!de la ukraina si mie imi place mult coca-cola este mult mai bun ca si al nostru!
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 08-03-11, 16:41   #5531
kalugaru

Stage 4
 
kalugaru's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 213
Default Re: Discutii despre orice!

Mai schimbati subiectu, n-are rost sa vorbiti atat de mult de ucraina ,de parca acolo-s colacii pe garduri
Intaniri cu comunitatea de aicea mai faceti?
kalugaru is offline   Reply With Quote
Old 08-03-11, 16:55   #5532
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: Discutii despre orice!

da se vorbeste de ceva intalnire! dar nu stiu cand...intra pe thread si vezi! oricum nu cred ca tu poti ajunge
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 08-03-11, 17:09   #5533
kalugaru

Stage 4
 
kalugaru's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 213
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by bujuKYL View Post
da se vorbeste de ceva intalnire! dar nu stiu cand...intra pe thread si vezi! oricum nu cred ca tu poti ajunge
pe care Thread?..ajung si eu daca ma teleportez )))
kalugaru is offline   Reply With Quote
Old 08-03-11, 19:17   #5534
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Smile Re: Discutii despre orice!

Ora si ziua intalnirii baimarenilor! ...aici gasesti raspuns la intrebarea ta!!!...la vara probabil cand vei fi in tara, o sa mergi si tu
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 08-03-11, 19:50   #5535
kalugaru

Stage 4
 
kalugaru's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 213
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by bujuKYL View Post
Ora si ziua intalnirii baimarenilor! ...aici gasesti raspuns la intrebarea ta!!!...la vara probabil cand vei fi in tara, o sa mergi si tu
merg daca primesc invitatie
kalugaru is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -