Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Baia-Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 19-02-08, 11:59   #301
VG30DETT

Stage 5
 
VG30DETT's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 724
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[Nissan]
Post Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by IonutzMFF View Post
Extraordinara masina asta ...a fost produsa in serie limitata , singurul posesor de care am auzit e Bill Gates
am mai gasit asta despre ea masina a fost comercializata doar un an 1987-1988 si avea un motor 2,8 si dezvolta 449hp f mult pentru aceea vreme http://www.quattroruote.it/tutte_le_...8&aa=1985&mm=9
__________________
VG30DETT is offline   Reply With Quote
Old 19-02-08, 12:06   #302
adisoruc
Seat Driver

Stage 5
 
adisoruc's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,883
Member of:
[SEAT]
Default Re: Discutii despre orice!

dezvolta o putere demna de invidiat si in zilele noastre!
adisoruc is offline   Reply With Quote
Old 19-02-08, 22:17   #303
3SGE


Stage 5
 
3SGE's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,077
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Discutii despre orice!

959 era integral si a fost conceput initial pt paris-dakar...chiar a participat la paris-dakar..... Este serie limitata..dar totusi exista...si sunt puse si la vanzare..avand preturi exorbitante....
__________________
3SGE is offline   Reply With Quote
Old 19-02-08, 23:04   #304
3B_S2

Stage 4
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 179
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by 3SGE View Post
959 era integral si a fost conceput initial pt paris-dakar...chiar a participat la paris-dakar..... Este serie limitata..dar totusi exista...si sunt puse si la vanzare..avand preturi exorbitante....
si 959 a fost creata in special defapt pt grupa B,da ca si alte modele cunoscute nu o apucat sa se afirme,de aia a ramas varianta Paris-Dakar.si desigur un nr f mic si pt public,noroc ca nu o cumparat Bill G toate productiile
3B_S2 is offline   Reply With Quote
Old 19-02-08, 23:17   #305
3B_S2

Stage 4
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 179
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: cai in plus,cum?

io inca nu pricep cum de anumitzi ,,cunoscatori,, se baga in fenomenul tuning doar pt niste amaratzi de bani si nimic mai mult,unde kkat ii pasiunea,dorintza,bucuria de a face ceva cu adevarat bun pt iubitorii de masini si tot ce inseamna asta.stii bine Ionutz ca pe forumu asta se baga in primul rand ,,apropiatzi,,(vecini,ca doar suntetzi cam totzi din BM).pe mine unu ma jigneste profund perspicacitatea ta de care dai dovada cand vine vorba de bani(5% in plus).pt ce p..?ca te deranjeaza omu pt ceva ce zici ca si tzie itzi place?nu te-ai bucura mai mult sa vezi ca omu te suna la 2 noaptea sa itzi zica ca are acuma nevoie de ceva anume ca sa isi termine masina?nu vad prea bine evolutzia ta,in f scurt timp lumea isi va da seama mai exact pt ce anume faci tu asta.k pasiune nu vad la tine.imi pare rau pt tine,ca sigur te deranjeaza vorbele mele,dar nu uita pt inceput drumu de Bucuresti,pe urma cei 5%,nu esti pe trasa ideala.fa-ma sa imi schimb parerea,da nu prea cred ca itzi ajunge o viatza sa o faci.oricum bafta in activitatea ta.
3B_S2 is offline   Reply With Quote
Old 19-02-08, 23:39   #306
VG30DETT

Stage 5
 
VG30DETT's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 724
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[Nissan]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by 3B_S2 View Post
si 959 a fost creata in special defapt pt grupa B,da ca si alte modele cunoscute nu o apucat sa se afirme,de aia a ramas varianta Paris-Dakar.si desigur un nr f mic si pt public,noroc ca nu o cumparat Bill G toate productiile
o ramas ceva si pt noi..........da da am gasit citeva http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...n&pageNumber=1

Last edited by VG30DETT; 19-02-08 at 23:42.
VG30DETT is offline   Reply With Quote
Old 20-02-08, 08:04   #307
adisoruc
Seat Driver

Stage 5
 
adisoruc's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,883
Member of:
[SEAT]
Default Re: cai in plus,cum?

adisoruc is offline   Reply With Quote
Old 20-02-08, 08:42   #308
R M B

Stage 3
 
R M B's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 148
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[Mitsubishi]
Default Re: cai in plus,cum?

Quote:
Originally Posted by 3B_S2 View Post
io inca nu pricep cum de anumitzi ,,cunoscatori,, se baga in fenomenul tuning doar pt niste amaratzi de bani si nimic mai mult,unde kkat ii pasiunea,dorintza,bucuria de a face ceva cu adevarat bun pt iubitorii de masini si tot ce inseamna asta.stii bine Ionutz ca pe forumu asta se baga in primul rand ,,apropiatzi,,(vecini,ca doar suntetzi cam totzi din BM).pe mine unu ma jigneste profund perspicacitatea ta de care dai dovada cand vine vorba de bani(5% in plus).pt ce p..?ca te deranjeaza omu pt ceva ce zici ca si tzie itzi place?nu te-ai bucura mai mult sa vezi ca omu te suna la 2 noaptea sa itzi zica ca are acuma nevoie de ceva anume ca sa isi termine masina?nu vad prea bine evolutzia ta,in f scurt timp lumea isi va da seama mai exact pt ce anume faci tu asta.k pasiune nu vad la tine.imi pare rau pt tine,ca sigur te deranjeaza vorbele mele,dar nu uita pt inceput drumu de Bucuresti,pe urma cei 5%,nu esti pe trasa ideala.fa-ma sa imi schimb parerea,da nu prea cred ca itzi ajunge o viatza sa o faci.oricum bafta in activitatea ta.
EMIINEEESCUUUUUU> cred ca luai un 10 pentru asa ceva la o ora de limba romana mai demult

Last edited by bogo4all; 20-02-08 at 14:49.
R M B is offline   Reply With Quote
Old 20-02-08, 08:56   #309
IonutzMFF
BMW Driver


Stage 5
 
IonutzMFF's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,438
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
Default Re: cai in plus,cum?

Quote:
Originally Posted by 3B_S2 View Post
io inca nu pricep cum de anumitzi ,,cunoscatori,, se baga in fenomenul tuning doar pt niste amaratzi de bani si nimic mai mult,unde kkat ii pasiunea,dorintza,bucuria de a face ceva cu adevarat bun pt iubitorii de masini si tot ce inseamna asta.stii bine Ionutz ca pe forumu asta se baga in primul rand ,,apropiatzi,,(vecini,ca doar suntetzi cam totzi din BM).pe mine unu ma jigneste profund perspicacitatea ta de care dai dovada cand vine vorba de bani(5% in plus).pt ce p..?ca te deranjeaza omu pt ceva ce zici ca si tzie itzi place?nu te-ai bucura mai mult sa vezi ca omu te suna la 2 noaptea sa itzi zica ca are acuma nevoie de ceva anume ca sa isi termine masina?nu vad prea bine evolutzia ta,in f scurt timp lumea isi va da seama mai exact pt ce anume faci tu asta.k pasiune nu vad la tine.imi pare rau pt tine,ca sigur te deranjeaza vorbele mele,dar nu uita pt inceput drumu de Bucuresti,pe urma cei 5%,nu esti pe trasa ideala.fa-ma sa imi schimb parerea,da nu prea cred ca itzi ajunge o viatza sa o faci.oricum bafta in activitatea ta.
Chiar nu ma deranjeaza vorbele tale ... eu fac din pasiune ceea ce fac dar si banul conteaza pe de'oparte... Cand m'am gandit sa deschid magazinul am vrut sa arat pasionatilor de tuning , masini , curse etc ca exista si alt fel de tuning infara de ''jante , geamuri fumurii ..etc '' oare pe cati dintre astia care ii intrebi ce inseamna un BOV sau Turbo Timer si iti spun ca stiu despre sau ca au auzit ...multi doar au auzit ...daca vroiam sa fac bani imi deeschideam ceva sa'mi aduca bani mai multi ..nu faci o avere cu tuning'ul ..de aici sa reiasa ca nu sunt chiar asa ..Totul fac pentru ca asta mi'am dorit sa fac de cand am vazut prima masina tunata , prima burnout ..etc
Te astept la store
__________________
RRR Grup Baia Mare
IonutzMFF is offline   Reply With Quote
Old 20-02-08, 09:43   #310
3B_S2

Stage 4
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 179
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: cai in plus,cum?

Quote:
Originally Posted by IonutzMFF View Post
Chiar nu ma deranjeaza vorbele tale ... eu fac din pasiune ceea ce fac dar si banul conteaza pe de'oparte... Cand m'am gandit sa deschid magazinul am vrut sa arat pasionatilor de tuning , masini , curse etc ca exista si alt fel de tuning infara de ''jante , geamuri fumurii ..etc '' oare pe cati dintre astia care ii intrebi ce inseamna un BOV sau Turbo Timer si iti spun ca stiu despre sau ca au auzit ...multi doar au auzit ...daca vroiam sa fac bani imi deeschideam ceva sa'mi aduca bani mai multi ..nu faci o avere cu tuning'ul ..de aici sa reiasa ca nu sunt chiar asa ..Totul fac pentru ca asta mi'am dorit sa fac de cand am vazut prima masina tunata , prima burnout ..etc
Te astept la store
la store nu o sa ma vezi curand,ca stiu ce ai si pot sa imi iau si eu mult mai ieftin de la furnizor(zic eu ca adaosul tau e cam mare).pe urma nu stiu io cate stii tu cu adevarat despre modificari altele decat dvd,interior piele,full,full.deocamdata nu ma insel.pt mine mie clar ce trasa ai ales,e una ce te duce into the bushes.oricum,urari am facut,sfaturile tzi le-am dat mai demult,urmarile sunt cele la care m-am asteptat.ca incheiereune mana naibii pe carte daca nu vrei sa te ia un cunoscator in balon.pt inceput lamureste-te cu filtru de aer si rolu carbonului:cine pe cine izoleaza si de ce.ma bucur tare ca nu te deranjeaza vorbele mele,deocamdata vorbesc gentil ca nu te bagi aiurea pe horaitzi,dar nu uita ca is cu ochii pe tine si evolutzia ta.si schimba dracu programu ala,incepe si tu mai repede nu de la 10.
3B_S2 is offline   Reply With Quote
Old 20-02-08, 09:50   #311
adisoruc
Seat Driver

Stage 5
 
adisoruc's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,883
Member of:
[SEAT]
Default Re: cai in plus,cum?

de la 10 se trezeste toata lumea, mi se pare normala ora de deschidere. cine vrea sa cumpere ceva zic eu, cu o seara inainte poate sa cumpere daca vrea sa lucreze peste noapte! cat despre transa pe care a luat-o ma abtin sa zic ceva mai mult decat succes si vanzare cat mai mare!
__________________
"Columbia, please repeat, sounded like you said 'OOPS'..."
-Houston Control-
adisoruc is offline   Reply With Quote
Old 20-02-08, 11:28   #312
danny_bik3ru

Stage 5
 
danny_bik3ru's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 804
Member of:
[Nissan]
Default Re: cai in plus,cum?

scuze de off-topic..
Mircea cand imi areti si mie audi-u? Si imi pare rau ca nu am ajuns la cluj sa te sustin .Eu am cauciuce de vara pe masina si nu mam putut risca pe mesteacan
danny_bik3ru is offline   Reply With Quote
Old 20-02-08, 11:56   #313
3B_S2

Stage 4
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 179
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: cai in plus,cum?

Quote:
Originally Posted by adisoruc View Post
de la 10 se trezeste toata lumea, mi se pare normala ora de deschidere. cine vrea sa cumpere ceva zic eu, cu o seara inainte poate sa cumpere daca vrea sa lucreze peste noapte! cat despre transa pe care a luat-o ma abtin sa zic ceva mai mult decat succes si vanzare cat mai mare!
mah poate in transa esti tu,eu ziceam de trasa,stii ce e aia doar esti fost pilot,NU?cat despre remarcabila ta atitudine nu am ce zice,mai ieri va uratzi si azi va iubitzi,ciudata intoarcere.I FEEL LOVE BABE.si cand zici ca lumea se trezeste la zece eu cred ca tu nu prea esti in contact cu lumea reala,sau poate eu nu is.ce sa zic man,bafta i-am urat si eu,doar ca nu is previziuni f bune legat de evolutzia afacerii.


Quote:
Originally Posted by danny_bik3ru View Post
scuze de off-topic..
Mircea cand imi areti si mie audi-u? Si imi pare rau ca nu am ajuns la cluj sa te sustin .Eu am cauciuce de vara pe masina si nu mam putut risca pe mesteacan
man,masina e din nou in lucru,cluju era un test.

Last edited by bogo4all; 20-02-08 at 14:56.
3B_S2 is offline   Reply With Quote
Old 20-02-08, 13:11   #314
IonutzMFF
BMW Driver


Stage 5
 
IonutzMFF's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,438
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
Default Re: cai in plus,cum?

Nu am nimic de comentat ... fiecare cu treburile lui .Nu esti multumit cu preturile sau cu programul stabilit...deschidet'i magazin ...atat am avut de zis
IonutzMFF is offline   Reply With Quote
Old 20-02-08, 13:11   #315
adisoruc
Seat Driver

Stage 5
 
adisoruc's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,883
Member of:
[SEAT]
Default Re: cai in plus,cum?

lucru? sta decomdata!! 3b_s2 e treaba mea cum dau drumu la afacere. daca iese bine daca nu asta e. e treaba mea sau a lui ionut ce facem cu banii nostri!!

PS trasa am vrut sa scriu dar ma grabeam, oricum nu conteaza! vezi-ti tu de afacerile tale iar eu de ale mele! nu stiu ce ai cu amandoi....
adisoruc is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -