Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Baia-Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 03-08-09, 09:27   #1921
IonutzMFF
BMW Driver


Stage 5
 
IonutzMFF's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,438
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
Default Re: Discutii despre orice!

Deja au inceput sa apara capsunarii jegosii . In fiecare an prin luna august isi fac aparitia . BMW'uri , e39 , pisicuta , alfa romeo ....cu niste figurii in cap de put de la distanta . Nu ii iertati daca sunt nesimtiti sau fac figuri , fuck em' ca deja m'am saturat de tzaranii astia , sunt peste tot
__________________
RRR Grup Baia Mare
IonutzMFF is offline   Reply With Quote
Old 03-08-09, 09:34   #1922
Brabus

Stage 5
 
Brabus's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,183
Default Re: Discutii despre orice!

fost pina la cj in week-end si cautam cu disperare si masini inmatriculate in RO. ce sa vorbim ca se baga fara sa se asigure sau merg NUMAI pe interzis. poate dincolo semnele de circulatie arata altfel
Brabus is offline   Reply With Quote
Old 03-08-09, 12:09   #1923
ballack

Stage 5
 
ballack's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,025
Member of:
[CITROEN]
Default Re: Discutii despre orice!

Si eu am fost in Cj in week-end la o nunta. Am crezut k mor datorita "civilizatiei". Am ajuns la concluzia k baimarenii, asa cum sunt ei, au macar un strop de bun simt si-ti mai acorda prioritate. In Cluj, fiecare e pe cont propreu. Doamne, iti multumesc ca am scapat intreg si eu si masina
__________________
Citroen Xsara 1.6 16v 110 CP
ballack is offline   Reply With Quote
Old 03-08-09, 12:18   #1924
norbi_bidi

Stage 5
 
norbi_bidi's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 2,054
Member of:
[2 Roti]
[KIA]
Default Re: Discutii despre orice!

Poi e romania. Legea junglei, fiecare pentru el
norbi_bidi is offline   Reply With Quote
Old 03-08-09, 12:32   #1925
ballack

Stage 5
 
ballack's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,025
Member of:
[CITROEN]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by norbi_bidi View Post
Poi e Romania. Legea junglei, fiecare pentru el
Nu e asa. In Baia Mare, de bine, de rau, te mai lasa unu-altu sa iesi de pe o straduta laturalnica, sa iesi din locul de parcare , in Cluj, dai in hepatita pana iesi de-acolo.
ballack is offline   Reply With Quote
Old 03-08-09, 12:35   #1926
botdriver

Stage 5
 
botdriver's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,716
Member of:
[DACIA]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by ballack View Post
Si eu am fost in Cj in week-end la o nunta. Am crezut k mor datorita "civilizatiei". Am ajuns la concluzia k baimarenii, asa cum sunt ei, au macar un strop de bun simt si-ti mai acorda prioritate. In Cluj, fiecare e pe cont propreu. Doamne, iti multumesc ca am scapat intreg si eu si masina
astept sa vad ce zici cand mergi in bucuresti si prinzi o zi cu trafic de ala greu
botdriver is offline   Reply With Quote
Old 03-08-09, 15:29   #1927
haky01
Opel Driver

 
haky01's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 231
Member of:
[4Tuning International]
[Opel]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by IonutzMFF View Post
Deja au inceput sa apara capsunarii jegosii . In fiecare an prin luna august isi fac aparitia . BMW'uri , e39 , pisicuta , alfa romeo ....cu niste figurii in cap de put de la distanta . Nu ii iertati daca sunt nesimtiti sau fac figuri , fuck em' ca deja m'am saturat de tzaranii astia , sunt peste tot
hai k nu sunt toti la fel.
haky01 is offline   Reply With Quote
Old 03-08-09, 15:51   #1928
adriano9

Stage 5
 
adriano9's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 807
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by haky01 View Post
hai k nu sunt toti la fel.
ai venit acasa? da-mi un PM cu nr tau de mobil
adriano9 is offline   Reply With Quote
Old 03-08-09, 17:04   #1929
2ddy

Stage 4
 
2ddy's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 197
Member of:
[Nissan]
Default Re: Discutii despre orice!

am o intrebare..de fapt 2...e vorba de eliberarea permisului de port arma
" c. un certificat medical eliberat de o unitate sanitară specializată, cu cel mult 6 luni înaintea depunerii cererii, din care să rezulte că nu suferă de una din afecţiunile stabilite de Ministerul Sănătăţii care fac imposibilă autorizarea pentru a deţine sau, după caz, purta şi folosi arme şi muniţii letale, şi este apt să deţină astfel de arme şi muniţii;

d. certificat de cazier judiciar;

e. aviz psihologic din care să rezulte că solicitantul este apt să deţină, să poarte şi să folosească arme şi muniţii letale, eliberat cu cel mult 12 luni înaintea depunerii cererii, de un psiholog autorizat pentru efectuarea unor astfel de teste, atestat în condiţiile legii;

f. certificatul de absolvire a unui curs de instruire teoretică şi practică în domeniul armelor şi muniţiilor, organizat de o persoană"

unde se poate face un curs de instruire de asta,si unde se elibereaza un certificat medical? multumesc..sper ca aveti habar
__________________
o little Ford Fusion
2ddy is offline   Reply With Quote
Old 03-08-09, 20:14   #1930
bluewmaster

Stage 4
 
bluewmaster's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 281
Default Re: Discutii despre orice!

2ddy, e simplu. vrei arma letala? iti da autorizatie pt asa ceva doar in urmatoarele cazuri:
- pt auto-aparare, daca esti ceva magistrat, afacerist, etc, si poti dovedi ca ai nevoie de asa ceva
- permis de colectionar, daca e vb de o carabina de 200 de ani
- permis de vanatoare, pt care trebuie sa fii vanator
- permis sportiv de port arma, in caz ca tragi la tinta, ei, cam asta e singura varianta in care se poate incadra cu usurinta oricine. DAR, in acest caz, arma detinuta se poate folosi DOAR pt tras la tinta, exclus auto-aparare-esti pasibil de dosar penal.

sper ca ti`am satisfacut curiozitatea
bluewmaster is offline   Reply With Quote
Old 03-08-09, 23:26   #1931
2ddy

Stage 4
 
2ddy's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 197
Member of:
[Nissan]
Default Re: Discutii despre orice!

sincer,mi-ar trebui un permis..ca nu se stie niciodata...si e posibil sa ma apuc de niste afaceri,si doar pentru auto-aparare,nu ca sa ma dau mare sau sa le arat la astia ce nu imi dau prioritate...
sincer,nu imi trebuie dosar penal,ca de cand ma stiu nu am facut prostii majore))deci autoaparare...
care e legislatia pt arme neletale?ma refer la gloante de cauciuc..aer comprimat,etc?

multumesc!!!
2ddy is offline   Reply With Quote
Old 03-08-09, 23:32   #1932
razvyrulz

Stage 5
 
razvyrulz's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,285
Member of:
[VW]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by 2ddy View Post
...si e posibil sa ma apuc de niste afaceri
da ) mult succes cu afacerile, nu te cunosc insa ai spus'o ca un copil de 10 ani care zice ca de maine e pilot pe MIG'uri )
razvyrulz is offline   Reply With Quote
Old 03-08-09, 23:38   #1933
2ddy

Stage 4
 
2ddy's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 197
Member of:
[Nissan]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by razvyrulz View Post
da ) mult succes cu afacerile, nu te cunosc insa ai spus'o ca un copil de 10 ani care zice ca de maine e pilot pe MIG'uri )
va rog sa ma scuzati!cum mi-am permis sa nu va dau detalii?o,da!mi-am amintit!nu esti destul de important(pentru mine,evident) ca sa iti dau detalii,si vroiam sa explic,frumos,si concis de altfel,motivul pentru care ma intereseaza ce ma intereseaza.fiecare cu MIG'urile lui!banuiesc ca ai si unu..se numeste idee si tinde spre succes
sper k nu am folosit o metoda grosolana in a-ti da explicatii suplimentare!iti doresc noapte buna,acesta fiind ultimul post care ti se va adresa direct
2ddy is offline   Reply With Quote
Old 03-08-09, 23:49   #1934
razvyrulz

Stage 5
 
razvyrulz's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,285
Member of:
[VW]
Default Re: Discutii despre orice!

wow ... ce ..."shocat" esti ) te aprinzi usor si nu o sa intru in polemica cu tine pt ca nu meriti, nu vreau nici un detaliu, de unde iti veni ideea asta? doar ziceam... si vorbeam serios sa ai bafta ... dar... n'ai cu cine, niste cowboy
maybe bunicii de la Al Bundy te vor ajuta cu afacerile

Bye,

Last edited by razvyrulz; 03-08-09 at 23:52.
razvyrulz is offline   Reply With Quote
Old 04-08-09, 00:02   #1935
robbyxX23
BMW Driver

Stage 5
 
robbyxX23's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 726
Default Re: Discutii despre orice!

And.. let the games begiiinnnn.. sau nu, calm down.
robbyxX23 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -