Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Baia-Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 10-10-07, 14:29   #61
GODLESS
Colectionar Machete

Stage 5
 
GODLESS's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 433
Default Re: Baia Mare

@3SGE "Cum poti tu denumi niste tineri care fac liniutza seara la ora 22 pe un bulevard destul de circulat si cu 3 treceri de pietoni?" Niste tineri ne informati ... si nu sunt 3 treceri de pietoni intre intersectia de la RFN si Bucla !!! Poate 2 daca iei in considerare trecerea de la RFN (semafor) si inceputul buclei locul tragediei ... dar intre nu este nici una ... (da o tura pe acolo si vezi ) daca se limitau la aceea zona , chiar nu se intampal nimic ... "Ti-i se pare atat de normal sa omori 2 oameni?" Cui crezi ca i se pare normal ?"Ti-i se pare normal ce au facut?" depinde din ce unghi privesti !!!"Oameni ca acestia ne fac sa fim priviti cu ura si ne pun in intuneric." Asa o sa fie intodeauna ... doar nu crezi ca o sa sa se primeasca aplauze ? "Trebuiau sa mearga intr-un loc mai retras unde sa nu poata face victime pt ca stiau riscurile la care se expun." Si daca alegeau un loc retras ce ? Tu nu intelegi ca victimele stateau aiurea, intr-un loc riscant pt a privi ...Daca erau intr-un loc retras si se intampla la fel ? pt ca victimele nu erau pietoni obisnuiti care treceau din intamplare pe acolo !!! Erau prietenii lor ... deci si intr-un loc retras deznodamantul putea fi acelas ...pt ca oamenii aceia (victimele) erau si mai inconstienti ca si cei doi ce se intreceau, pt s-au pozitionat riscant ...ma intreb de ce nu stateau pe mijlocul bulevardului sa fie si mai sigura treaba ...
GODLESS is offline   Reply With Quote
Old 10-10-07, 14:39   #62
juana_man
No Limits racing team Member

Stage 5
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,698
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[No Limits racing team]
[VW]
Default Re: Baia Mare

Quote:
Originally Posted by GODLESS View Post
@3SGE "Cum poti tu denumi niste tineri care fac liniutza seara la ora 22 pe un bulevard destul de circulat si cu 3 treceri de pietoni?" Niste tineri ne informati ... si nu sunt 3 treceri de pietoni intre intersectia de la RFN si Bucla !!! Poate 2 daca iei in considerare trecerea de la RFN (semafor) si inceputul buclei locul tragediei ... dar intre nu este nici una ... (da o tura pe acolo si vezi ) daca se limitau la aceea zona , chiar nu se intampal nimic ... "Ti-i se pare atat de normal sa omori 2 oameni?" Cui crezi ca i se pare normal ?"Ti-i se pare normal ce au facut?" depinde din ce unghi privesti !!!"Oameni ca acestia ne fac sa fim priviti cu ura si ne pun in intuneric." Asa o sa fie intodeauna ... doar nu crezi ca o sa sa se primeasca aplauze ? "Trebuiau sa mearga intr-un loc mai retras unde sa nu poata face victime pt ca stiau riscurile la care se expun." Si daca alegeau un loc retras ce ? Tu nu intelegi ca victimele stateau aiurea, intr-un loc riscant pt a privi ...Daca erau intr-un loc retras si se intampla la fel ? pt ca victimele nu erau pietoni obisnuiti care treceau din intamplare pe acolo !!! Erau prietenii lor ... deci si intr-un loc retras deznodamantul putea fi acelas ...pt ca oamenii aceia (victimele) erau si mai inconstienti ca si cei doi ce se intreceau, pt s-au pozitionat riscant ...ma intreb de ce nu stateau pe mijlocul bulevardului sa fie si mai sigura treaba ...
OF OF..............
juana_man is offline   Reply With Quote
Old 10-10-07, 14:48   #63
3SGE


Stage 5
 
3SGE's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,077
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Baia Mare

Quote:
Originally Posted by GODLESS View Post
@3SGE "Cum poti tu denumi niste tineri care fac liniutza seara la ora 22 pe un bulevard destul de circulat si cu 3 treceri de pietoni?" Niste tineri ne informati ... si nu sunt 3 treceri de pietoni intre intersectia de la RFN si Bucla !!! Poate 2 daca iei in considerare trecerea de la RFN (semafor) si inceputul buclei locul tragediei ... dar intre nu este nici una ... (da o tura pe acolo si vezi ) daca se limitau la aceea zona , chiar nu se intampal nimic ... "Ti-i se pare atat de normal sa omori 2 oameni?" Cui crezi ca i se pare normal ?"Ti-i se pare normal ce au facut?" depinde din ce unghi privesti !!!"Oameni ca acestia ne fac sa fim priviti cu ura si ne pun in intuneric." Asa o sa fie intodeauna ... doar nu crezi ca o sa sa se primeasca aplauze ? "Trebuiau sa mearga intr-un loc mai retras unde sa nu poata face victime pt ca stiau riscurile la care se expun." Si daca alegeau un loc retras ce ? Tu nu intelegi ca victimele stateau aiurea, intr-un loc riscant pt a privi ...Daca erau intr-un loc retras si se intampla la fel ? pt ca victimele nu erau pietoni obisnuiti care treceau din intamplare pe acolo !!! Erau prietenii lor ... deci si intr-un loc retras deznodamantul putea fi acelas ...pt ca oamenii aceia (victimele) erau si mai inconstienti ca si cei doi ce se intreceau, pt s-au pozitionat riscant ...ma intreb de ce nu stateau pe mijlocul bulevardului sa fie si mai sigura treaba ...
Trecerea de la kaufland ai uita de ea. Este f periculoasa, fara vizibilitate. toata zona e periculoasa, ora f prost aleasa + lipsa de experienta a oricaruia dintre ei. Este inadmisibil. din orice unghi ai privi nu este normal. Victimele nu au nici cea mai mica greseala. cum poti da vina pe victime cand arma era condusa de altcineva. Putea sa treaca cineva pe trecrea de pietoni, atunci era de vina pietonul? Fa-ma sa inteleg.
__________________
3SGE is offline   Reply With Quote
Old 10-10-07, 15:44   #64
bogo4all

Stage 5
 
bogo4all's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,392
Default Re: Baia Mare

Nu-si mai au rost discutiile de genul acesta, ca e sau nu devina vreunul sau altul, avand in vedere ca au murit 2 oameni, mult mai grav decat o tabla indoita sau mai stiu eu, eu ma intreb oare tinerii in special nu-si pun intrebari cum de tara noastra e printre primele locuri daca nu pe primul la accidente rutiere din care rezulta morti!! Intr-adevar e greu sa te abtii sa nu calci acceleratia daca ai o masina puternica, dar totusi deja aici tine de acest factor numit om.
__________________
bogo4all is offline   Reply With Quote
Old 10-10-07, 19:13   #65
GODLESS
Colectionar Machete

Stage 5
 
GODLESS's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 433
Default Re: Baia Mare

Trecerea de la kaufland nu e in zona aia e mult mai in spate ... intre fabrica de lapte si RFN si ca e f periculoasa ai mare dreptate , dupa mine ceea mai periculoasa trecere de pietoni din oras , dar nu e intre RFN si Bucla , unde sa intamplat tragedia ... In situatia de fata victimele stiau ce se intampla acolo si au ales un loc f periculos sa urmareasca intrecerea (Pai daca tu nu te feresti nici D-zeu nu te fereste !) De ce a scapat al 3-lea ? pt ca si-a dat seama cat e de periculos si a plecat de acolo ... Tu nu intelegi ca ei nu erau pe trecerea de pietoni ? "Victimele nu au nici cea mai mica greseala. cum poti da vina pe victime cand arma era condusa de altcineva." Acum tu vrei sa zici ca toate victimele (pietoni) care traveseaza strada prin locuri nepermise si sunt lovite nu au nici o vina ,si doar soferii care cica au "arma" sunt vinovati ? Daca tu mergi la un raliu si stai sa urmaresti cursa intr-o zona periculoasa si esti lovit de o masina in timpul cursei vina este a pilotului ?Sau a ta ca ai stat intr-o zona periculoasa stiind la ce te expui ... Daca erau pietoni obisnuiti ,loviti pe trecerea de pietoni subiectul era inchis din punctul meu de vedere ... dar asa ... ei stiau ce se intampla acolo, stiau cat de periculos e, si-au asumat riscul ...

@bogo4all ai mare dreptate dar "avand in vedere ca au murit 2 oameni" au murit 2 oameni inconstienti eu zic ca vina se imparte asa 70 % sofer 30 % victime ...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Baia-Mare-MAP.jpg
Views:	114
Size:	373.8 KB
ID:	366013  
GODLESS is offline   Reply With Quote
Old 10-10-07, 20:00   #66
bogo4all

Stage 5
 
bogo4all's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,392
Default Re: Baia Mare

Intr-adevar ca si victimile au avut o vina insa insconstienta(si din partea soferului) fac victime si din pacate morti.Fi linistit ca politistii si justitia vor face ei ''dreptate'.Acum nu pot decat sa zic condoleante familiei si sincer imi pare nespus de rau, il stiam pe baiatul mai tanar din vedere. Acum poti vedea in acel loc cum ard din pacate in amandoua partile lumanari. Seara placuta!
bogo4all is offline   Reply With Quote
Old 11-10-07, 01:50   #67
3SGE


Stage 5
 
3SGE's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,077
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Baia Mare

Quote:
Originally Posted by GODLESS View Post
In situatia de fata victimele stiau ce se intampla acolo si au ales un loc f periculos sa urmareasca intrecerea. Tu nu intelegi ca ei nu erau pe trecerea de pietoni ? Acum tu vrei sa zici ca toate victimele (pietoni) care traveseaza strada prin locuri nepermise si sunt lovite nu au nici o vina ,si doar soferii care cica au "arma" sunt vinovati ? Daca tu mergi la un raliu si stai sa urmaresti cursa intr-o zona periculoasa si esti lovit de o masina in timpul cursei vina este a pilotului ?Sau a ta ca ai stat intr-o zona periculoasa stiind la ce te expui ... Daca erau pietoni obisnuiti ,loviti pe trecerea de pietoni subiectul era inchis din punctul meu de vedere ... dar asa ... ei stiau ce se intampla acolo, stiau cat de periculos e, si-au asumat riscul ..
Deci insinuezi ca nici pe trotuar nu esti in siguranta? Tu nu intelegi ca ei statea pe zona verde unde masinile nu au ce cauta? chiar atat nu intelegi? Cum poti da vina pe ei? Este strada! Daca era raliu organizat era altceva. Aici nu e vorba de locuri nepermise. Pur si simplu statea pe zona verde unde masinile nu au ce cauta. Ce este asa de greu de inteles. Sau se pare ca discut cu un habarnist? Poti socoti ca si cum ar fi fost pietoni obisnuiti pt ca acolo unde stateau masinile nu au ce cauta si punct. Nu mai poti circula linistit prin oras ca acolo e zona periculoasa? Mai da-o in mortii masii de treaba.
3SGE is offline   Reply With Quote
Old 11-10-07, 04:16   #68
GODLESS
Colectionar Machete

Stage 5
 
GODLESS's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 433
Default Re: Baia Mare

1.Dare cine a zis ca acolo era trotuar ?Intr-o vreme acolo erau panouri cu "Nu calcati iarba !" in toata zona aia ... sa inteleg ca panourile erau puse pt masini ?
2.Sa inteleg ca cei 3 din care 2 sunt victimele la ora 21.30 stateau acolo la picnic ?
3.Era un "raliu"(liniuta) organizat dar nu si legal ... la care au participat cei doi cu masinile si inca 3 privitori din care 2 sunt victimele din cate am auzit si filmau cursa de aceea erau acolo, asta am aflat ulterior (in cazul asta si-au filmat moartea !!!) ...
4. Poate ca sunt eu habarnist dar arata-mi tu paragraful din legislatie unde masinile nu au ce cauta pe zona verde ... repet am zis "zona verde" si nu " trotuar "sau "pistele obligatorii pentru pietoni"
5.Sa inteleg ca tu daca esti pieton pe trotuar si vezi ca un dobitoc pierde controlul masini si vine spre tine zici " eh masinile nu au ce cauta pe trotuar !" si stai sa te loveasca fara sa te feresti ...
6.Ulterior am aflat ca ei au vazut cum cel din calibra pierde controlul iar cel ce a scapat (al 3 lea) le-a zis sa se fereasca dar ei teribilisti au stat sa vada cum dobitocul din calibra are accident, crezand ca nu o sa-i loveasca ... E uite ca masinile mai si ricoseaza din borduri si i-a plesnit de tot ... RIP
7."Cum poti da vina pe ei?" Simplu ! Era o cursa ilegala la care au participat chiar daca doar ca si privitori , au consimtit tacit .Puteau simplu sa le spuna prietenilor cu masinile sa nu faca cursa ca nu e legal, nu sa o filmeze si nu se intampal nimic ...
8. Nu fi suparat pe mine ca nu are rost poate ne vedem intr-o seara la o bere si-ti trece !!!
GODLESS is offline   Reply With Quote
Old 11-10-07, 14:04   #69
adisoruc
Seat Driver

Stage 5
 
adisoruc's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,883
Member of:
[SEAT]
Default Re: Baia Mare

godless cu parere de rau trebuie sa ii dau dreptate lui 3SGE pentru ca masinile chiar nu aveau ce cauta acolo!!!! locul unde s-a intamplat se afla la coltul si totodata langa o trecere de pietoni, legea zice clar trece re pietoni este si la 5 metri de zebra, ma refer in perimetrul ei, asa ca se considera ca si cum au fost pe zebra...pacat, mare pacat pentru familiile lor....poate ne va face sa ne gandim de doua ori cand vom participa sau asista la curse!
__________________
"Columbia, please repeat, sounded like you said 'OOPS'..."
-Houston Control-
adisoruc is offline   Reply With Quote
Old 11-10-07, 15:34   #70
dobro_c

Stage 5
 
dobro_c's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 441
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Baia Mare

foarte mare pacat pt ca au murit 2 tineri si asta oricine au fost si orice au facut... condoleante familiilor
dobro_c is offline   Reply With Quote
Old 11-10-07, 17:55   #71
protuning

Stage 5
 
protuning's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 1,164
Default Re: Baia Mare

Quote:
Originally Posted by GODLESS View Post
1.Dare cine a zis ca acolo era trotuar ?Intr-o vreme acolo erau panouri cu "Nu calcati iarba !" in toata zona aia ... sa inteleg ca panourile erau puse pt masini ?
2.Sa inteleg ca cei 3 din care 2 sunt victimele la ora 21.30 stateau acolo la picnic ?
3.Era un "raliu"(liniuta) organizat dar nu si legal ... la care au participat cei doi cu masinile si inca 3 privitori din care 2 sunt victimele din cate am auzit si filmau cursa de aceea erau acolo, asta am aflat ulterior (in cazul asta si-au filmat moartea !!!) ...
4. Poate ca sunt eu habarnist dar arata-mi tu paragraful din legislatie unde masinile nu au ce cauta pe zona verde ... repet am zis "zona verde" si nu " trotuar "sau "pistele obligatorii pentru pietoni"
5.Sa inteleg ca tu daca esti pieton pe trotuar si vezi ca un dobitoc pierde controlul masini si vine spre tine zici " eh masinile nu au ce cauta pe trotuar !" si stai sa te loveasca fara sa te feresti ...
6.Ulterior am aflat ca ei au vazut cum cel din calibra pierde controlul iar cel ce a scapat (al 3 lea) le-a zis sa se fereasca dar ei teribilisti au stat sa vada cum dobitocul din calibra are accident, crezand ca nu o sa-i loveasca ... E uite ca masinile mai si ricoseaza din borduri si i-a plesnit de tot ... RIP
7."Cum poti da vina pe ei?" Simplu ! Era o cursa ilegala la care au participat chiar daca doar ca si privitori , au consimtit tacit .Puteau simplu sa le spuna prietenilor cu masinile sa nu faca cursa ca nu e legal, nu sa o filmeze si nu se intampal nimic ...
8. Nu fi suparat pe mine ca nu are rost poate ne vedem intr-o seara la o bere si-ti trece !!!
3sge are dreptate!!!masinile daca circulau regulamentar nu aveau cum sa ajunga acolo si sa defriseze si un copac pe deasupra! asta dand dovada de violenta iesirii in decor!DEHENES ADRIAN (odihneasca-se in pace) mi-a fost prieten si vreau sa-ti spun ca avea reflexe foarte dezvoltate ei deja fugeau .dar nu si-au ales bine directia!!parerea mea este ca soferul este de vina 100% care din pacate cum ne-am obisnuit va scapa cu vre-o 2-3 ani cu suspendare in schimbul a doua vieti stinse!nu mi se pare corect!!!probabil daca legea ar fii mai aspra s-ar fi gandit mai bine sa apese pedala aia de acceleratie!de vina mai este si politia!!!!!!!!!!!!!cu cateva camere fixe prin oras deja am fi stiut ce masini au concurat!apropo telefoanele victimelor unde sunt?daca cineva a sters filmarea inainte sa apara politia probabil cineva a vazut!!!chiar nu ne pasa de acesti oameni nevinovati?????
protuning is offline   Reply With Quote
Old 12-10-07, 00:44   #72
bilutza

Stage 2
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 34
Default Re: Baia Mare

Quote:
Originally Posted by GODLESS View Post
1.Dare cine a zis ca acolo era trotuar ?Intr-o vreme acolo erau panouri cu "Nu calcati iarba !" in toata zona aia ... sa inteleg ca panourile erau puse pt masini ?
2.Sa inteleg ca cei 3 din care 2 sunt victimele la ora 21.30 stateau acolo la picnic ?
3.Era un "raliu"(liniuta) organizat dar nu si legal ... la care au participat cei doi cu masinile si inca 3 privitori din care 2 sunt victimele din cate am auzit si filmau cursa de aceea erau acolo, asta am aflat ulterior (in cazul asta si-au filmat moartea !!!) ...
4. Poate ca sunt eu habarnist dar arata-mi tu paragraful din legislatie unde masinile nu au ce cauta pe zona verde ... repet am zis "zona verde" si nu " trotuar "sau "pistele obligatorii pentru pietoni"
5.Sa inteleg ca tu daca esti pieton pe trotuar si vezi ca un dobitoc pierde controlul masini si vine spre tine zici " eh masinile nu au ce cauta pe trotuar !" si stai sa te loveasca fara sa te feresti ...
6.Ulterior am aflat ca ei au vazut cum cel din calibra pierde controlul iar cel ce a scapat (al 3 lea) le-a zis sa se fereasca dar ei teribilisti au stat sa vada cum dobitocul din calibra are accident, crezand ca nu o sa-i loveasca ... E uite ca masinile mai si ricoseaza din borduri si i-a plesnit de tot ... RIP
7."Cum poti da vina pe ei?" Simplu ! Era o cursa ilegala la care au participat chiar daca doar ca si privitori , au consimtit tacit .Puteau simplu sa le spuna prietenilor cu masinile sa nu faca cursa ca nu e legal, nu sa o filmeze si nu se intampal nimic ...
8. Nu fi suparat pe mine ca nu are rost poate ne vedem intr-o seara la o bere si-ti trece !!!
tu chiar esti idiot sau te faci? gandeste putzin ca acel idiot cu calibra pe langa ca a trecut peste linia dubla continua (acuma sa intelegi si tu ce legi a incalcat) era sa dea si in cel cu care a concurat si intro masina ce venea din sens opus ... daca asta tie ti se pare normal ar trebui sa ramai fara permis si sa te plimbi cu autobuzul ca poate o sa ti se para normal ... si daca tot esti sofer si ca tot ai zis ca nu scrie nimik in legislatie de a urca cu masina pe spatiul verde sa te vad pe tine ca te urci cu o calibra sau orice masina mica pe acea bordura sau nu ai fost acolo sa te uiti ... mai bine gandeste de 2 ori inainte sa postezi ... o sa te chem sa vezi ce inseamna o ilegala in care nu exista nici un fel de risc nici pt soferi si nici pt spectatori si am sa iti spun si de ce ... ca liniutele nu se fac in centrul orasului ci se fac in afara si toti spectatori trebuie sa stea la start ... dar asta este tragedia sa intamplat ... nu pot sa zic decat condoleante famililor si sa le fie tzarana usoara celor doi

Last edited by bilutza; 12-10-07 at 00:48.
bilutza is offline   Reply With Quote
Old 12-10-07, 02:54   #73
GODLESS
Colectionar Machete

Stage 5
 
GODLESS's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 433
Default Re: Baia Mare

@bilutza SUNT CEL MAI MARE IDIOT !!! Care incearca sa spuna ca cei 5 erau niste tineri neinformatii de pericolele la care se expun daca fac o liniuta ilegala ... ca sa deviat de la de subiect cu 3SGE, ca sunt 1 sau 10 treceri de pietoni in zona sau e voie sa te urci cu masina pe zona verde sau nu , astea au fost devieri de la subiect alta poveste.Dar unde ai vazut tu ca eu am zis ca sunt deacord cu ce au facut ei ? "acel idiot cu calibra pe langa ca a trecut peste linia dubla " sa-ti zic si de ce idiotul a trecut linia continua ! Pt ca in aceea nefericita seara pe prima banda aproape de bucla la 150 m de trecerea de pietoni era parcat un camion (pe care nimeni nu l-a luat in considerare, nici politia ) iar cel de pe prima banda golful , a trecut pe a doua da nu intre in camion, de aici calibra era sa intre in el si ca sa-l evite a calcat linia continua si a intrat pe contrasens si de aici si pierdera controlului si restul tragetiei ... (am fost in seara aceea dupa accident acolo si am vrut sa-mi dau seama de ce dracu a pierdut controlul acel idiot )Si daca nu ai condus o calibra in viata ta iti zic eu ca nu ai cum sa-i perzi controlul pe linie dreapta !!! "liniutele nu se fac in centrul orasului ci se fac in afara si toti spectatori trebuie sa stea la start" Perfect deacord !!! Cu asta nu faci decat sa-mi dai dreptate cand am zis ca si victimele au partea lor de vina , ei din nefericire stateau la sosire si nu la start cum spui tu !!! Toata lumea sare doar la gatul celui cu calibra dar vina o au toti cei care erau implicati unii mai mica altii mai mare ,oare cel cu calibra se apuca de unul singur sa faca liniute prin centru daca nu erau si restul ?
Nu vreau sa apar pe nimeni cu comentariile mele dar vreau sa se ia in considerare toti factorii care au dus la tragedie si sa nu se mai repete in caz ca cineva se mai gaseste viteaz sa faca cu prietenii liniute prin centru !!!!
Condoleante familiilor si prietenilor ! RIP

P.S. Consider subiectul inchis d.p.m.d.v !!!

Last edited by GODLESS; 12-10-07 at 02:56.
GODLESS is offline   Reply With Quote
Old 13-10-07, 10:53   #74
MarcCorneliu

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 594
Default Re: Baia Mare

Pacat. Deci parca mi si frica sa ma duc mai tare de 60-70 prin oras. Chiar ca e o prostie sa mergi prin centru cu viteza fff mare. Si eu m`am cumintit, bine ca nu am avut aseamenea evenimente si multumesc lui Dumnezeu.
MarcCorneliu is offline   Reply With Quote
Old 13-10-07, 14:05   #75
Miodrag_

Stage 3
 
Miodrag_'s Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 109
Default Re: Baia Mare

numai taranii cu masini putrede de zeci de ani se aventureaza mult peste limitele masinii.tre sa cunosti limitele tale si ale masinii de ce nu vezi un audi nou,un volvo un bmw sau asa ceva sparte?pentru ca sunt mai sigure si limita masinii este mult mai sus...da in schimb vezi golf 2 cu 180 la ora si calibra de 15 ani fara acte fara nimic...pielea mea nu ai masina stai pe curu tau.Si nu ma contraziceti cu calibra pentru ca aia este o coptatura de masina...exista o singura calibra 1994 turbo 4X4 ...restu...
Miodrag_ is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -