Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Baia-Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 11-09-09, 11:50   #61
marcionel

Stage 1
 
marcionel's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 22
Member of:
[2 Roti]
Default Re: intrebari si sfaturi

fratilor..vreau sa imi achizitionez un audi a4 din 97 tdi 110 cai..are optiuni destule sa zic asa...inmatriculat la 4 mii si vreo 4 sute de auro...e prima mea masina..si intrebarea mea ar fi..e greu de intretinut?
marcionel is offline   Reply With Quote
Old 11-09-09, 13:01   #62
botdriver

Stage 5
 
botdriver's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,716
Member of:
[DACIA]
Default Re: intrebari si sfaturi

daca a fost cat de cat ingrijita masina ,e ok din cate stiu eu sunt modele destul de reusite,daca are si dotari e si mai bine
botdriver is offline   Reply With Quote
Old 11-09-09, 13:32   #63
jozsi555
VW Driver

Stage 5
 
jozsi555's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 989
Member of:
[VW]
[4Rally]
[Opel]
Default Re: intrebari si sfaturi

Quote:
Originally Posted by haky01 View Post
am doua posibilitati:
mercedes-benz e50 amg an 97 inmatriculat anglia dar cu volan pe stanga
sau
bmw ///M3 e36 an 97 inmatriculat franta dar cu puntea spate stricata

ce ziceti?
adica din astea doua?

m3 daca este in 2 usi daca nu atunci as alege amg-ul. oricum greu de ales. bafta
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	amg e50.jpg
Views:	118
Size:	69.6 KB
ID:	1079627   Click image for larger version

Name:	m3 e36.jpg
Views:	76
Size:	24.1 KB
ID:	1079628  
jozsi555 is offline   Reply With Quote
Old 11-09-09, 13:51   #64
botdriver

Stage 5
 
botdriver's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,716
Member of:
[DACIA]
Default Re: intrebari si sfaturi

depinde si de care m3 ii,daca ii de 243cp,295cp sau 321cp si e mai frumos ala coupe acuma depinde ce bvrea de la masina daca vrea sedan,banuiesc ca sedan vrea daca il compara cu mercedes e50
__________________
botdriver is offline   Reply With Quote
Old 11-09-09, 17:06   #65
MoldamiN

Stage 4
 
MoldamiN's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 176
Default Re: intrebari si sfaturi

Buna! Cer si eu un mic sfat. Tocmai mi-a fost zgariata masina in parcare, de catre cine, nu stiu si as dori sa o vopsesc, ceea ce inseamna ca o sa pierd vopseaua originala, lucru ce nu-mi convine. Vorbesc de o masina Mercedes-Benz, de unde rezulta si dorinta mea de a o vopsi la reprezentanta pt. o calitate superioara. Acum probabil sunt si vopsitori priceputi, mai priceputi ca cei de la ATP, insa am una a mea si buna. Daca a mai incercat cineva procesul acesta, ar putea spune un pret informativ. Vreau sa vopsesc toata caroseria, deoarece masina are o anumita varsta si mici pete de rugina, care in timp o sa creasca. Multumesc anticipat de informatie.
Ma bag si eu in seama cu posturile de mai sus. Parerea mea este urmatoarea: ori M3 VS C43 AMG din 97, ori E55AMG vs M5 din 97. Orice fan BMW trebuie sa recunoasca urmatorul lucru, E55 AMG este net superior M3-ului, la fel si M5 este peste C43 AMG. Acum depinde si ce doresti, daca iti place o masina mai sportiva, este normal sa cumperi BMW-ul, daca doresti mai mult lux si tinuta de drum, iei Benz-ul. Insa intervin mai multi factori: pretul, in cazul Merc-ului fiind mai ridicat, daca masinile sunt in mintile lor, si dupa cum spui, Bmw-ul are puntea spate stricata, de unde rezulta investitie destula. Doar tu sti ce "te imbraca mai bine", sedan-ul cu mai mult spatiu sau coupe-ul de fitze, in cazul meu fiind alegerea clara spre Mercedes-Benz, deoarece o data Mercedes, mereu Mercedes, desi dupa cum stim nici de BMW nu se plange lumea. Alege cu sufletu. Numai bine!
__________________
“Arhitectura este sculptură locuită” Constantin Brancusi
MoldamiN is offline   Reply With Quote
Old 11-09-09, 17:25   #66
Corneliu26

Stage 5
 
Corneliu26's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 2,374
Default Re: intrebari si sfaturi

Quote:
Originally Posted by MoldamiN View Post
Buna! Cer si eu un mic sfat. Tocmai mi-a fost zgariata masina in parcare, de catre cine, nu stiu si as dori sa o vopsesc, ceea ce inseamna ca o sa pierd vopseaua originala, lucru ce nu-mi convine. Vorbesc de o masina Mercedes-Benz, de unde rezulta si dorinta mea de a o vopsi la reprezentanta pt. o calitate superioara. Acum probabil sunt si vopsitori priceputi, mai priceputi ca cei de la ATP, insa am una a mea si buna. Daca a mai incercat cineva procesul acesta, ar putea spune un pret informativ. Vreau sa vopsesc toata caroseria, deoarece masina are o anumita varsta si mici pete de rugina, care in timp o sa creasca. Multumesc anticipat de informatie.
Ma bag si eu in seama cu posturile de mai sus. Parerea mea este urmatoarea: ori M3 VS C43 AMG din 97, ori E55AMG vs M5 din 97. Orice fan BMW trebuie sa recunoasca urmatorul lucru, E55 AMG este net superior M3-ului, la fel si M5 este peste C43 AMG. Acum depinde si ce doresti, daca iti place o masina mai sportiva, este normal sa cumperi BMW-ul, daca doresti mai mult lux si tinuta de drum, iei Benz-ul. Insa intervin mai multi factori: pretul, in cazul Merc-ului fiind mai ridicat, daca masinile sunt in mintile lor, si dupa cum spui, Bmw-ul are puntea spate stricata, de unde rezulta investitie destula. Doar tu sti ce "te imbraca mai bine", sedan-ul cu mai mult spatiu sau coupe-ul de fitze, in cazul meu fiind alegerea clara spre Mercedes-Benz, deoarece o data Mercedes, mereu Mercedes, desi dupa cum stim nici de BMW nu se plange lumea. Alege cu sufletu. Numai bine!
nu ai folosit cuvantu potrivit "peste". sunt in categorii diferite.
depinde ce doreste,daca vrea mai multa sportivitate ia m3,daca vrea ceva mai de familie ia E class...
Corneliu26 is offline   Reply With Quote
Old 11-09-09, 17:30   #67
haky01
Opel Driver

 
haky01's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 231
Member of:
[4Tuning International]
[Opel]
[ALFA ROMEO]
Default Re: intrebari si sfaturi

la atp am auzit k costa vopsitul in jurul a 3000e
apropo de alegerea masinii
bmw este in 4 usi
eu am un 528i deci nu tind spre masina mica si de fitze
e pacat k nu am posibilitatea sa le iau pe amandoua dar le-as lua dak as putea
asa k intradevar este greu sa alegi
merci pt sfaturi
__________________
haky01 is offline   Reply With Quote
Old 11-09-09, 19:37   #68
botdriver

Stage 5
 
botdriver's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,716
Member of:
[DACIA]
Default Re: intrebari si sfaturi

Quote:
Originally Posted by MoldamiN View Post
Buna! Cer si eu un mic sfat. Tocmai mi-a fost zgariata masina in parcare, de catre cine, nu stiu si as dori sa o vopsesc, ceea ce inseamna ca o sa pierd vopseaua originala, lucru ce nu-mi convine. Vorbesc de o masina Mercedes-Benz, de unde rezulta si dorinta mea de a o vopsi la reprezentanta pt. o calitate superioara. Acum probabil sunt si vopsitori priceputi, mai priceputi ca cei de la ATP, insa am una a mea si buna. Daca a mai incercat cineva procesul acesta, ar putea spune un pret informativ. Vreau sa vopsesc toata caroseria, deoarece masina are o anumita varsta si mici pete de rugina, care in timp o sa creasca. Multumesc anticipat de informatie.
Ma bag si eu in seama cu posturile de mai sus. Parerea mea este urmatoarea: ori M3 VS C43 AMG din 97, ori E55AMG vs M5 din 97. Orice fan BMW trebuie sa recunoasca urmatorul lucru, E55 AMG este net superior M3-ului, la fel si M5 este peste C43 AMG. Acum depinde si ce doresti, daca iti place o masina mai sportiva, este normal sa cumperi BMW-ul, daca doresti mai mult lux si tinuta de drum, iei Benz-ul. Insa intervin mai multi factori: pretul, in cazul Merc-ului fiind mai ridicat, daca masinile sunt in mintile lor, si dupa cum spui, Bmw-ul are puntea spate stricata, de unde rezulta investitie destula. Doar tu sti ce "te imbraca mai bine", sedan-ul cu mai mult spatiu sau coupe-ul de fitze, in cazul meu fiind alegerea clara spre Mercedes-Benz, deoarece o data Mercedes, mereu Mercedes, desi dupa cum stim nici de BMW nu se plange lumea. Alege cu sufletu. Numai bine!
nu e vorba de e55,ala e mai nou
botdriver is offline   Reply With Quote
Old 11-09-09, 19:55   #69
haky01
Opel Driver

 
haky01's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 231
Member of:
[4Tuning International]
[Opel]
[ALFA ROMEO]
Default Re: intrebari si sfaturi

Quote:
Originally Posted by botdriver View Post
nu e vorba de e55,ala e mai nou

e55 este la modelul de dupa 1999
asta e e50
haky01 is offline   Reply With Quote
Old 11-09-09, 20:03   #70
botdriver

Stage 5
 
botdriver's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,716
Member of:
[DACIA]
Default Re: intrebari si sfaturi

Quote:
Originally Posted by haky01 View Post
e55 este la modelul de dupa 1999
asta e e50
ai putea sa pui poze cu masinile sa ne dam mai bine cu parerea,cati km au fiecare ,detalii....
botdriver is offline   Reply With Quote
Old 11-09-09, 21:28   #71
haky01
Opel Driver

 
haky01's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 231
Member of:
[4Tuning International]
[Opel]
[ALFA ROMEO]
Default Re: intrebari si sfaturi

Quote:
Originally Posted by botdriver View Post
ai putea sa pui poze cu masinile sa ne dam mai bine cu parerea,cati km au fiecare ,detalii....
asta e mai greu pt k masinile sunt confiscate de politie in momentul acesta
si nu le pot face poze
au facut baietii ceva si le-au luat astia
haky01 is offline   Reply With Quote
Old 12-09-09, 13:53   #72
adriano9

Stage 5
 
adriano9's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 807
Default Re: intrebari si sfaturi

alege e50,m3 nu este prea spatios...
adriano9 is offline   Reply With Quote
Old 12-09-09, 13:55   #73
haky01
Opel Driver

 
haky01's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 231
Member of:
[4Tuning International]
[Opel]
[ALFA ROMEO]
Default Re: intrebari si sfaturi

Quote:
Originally Posted by adriano9 View Post
alege e50,m3 nu este prea spatios...
pe tine te inteleg de ce zici asta
haky01 is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 12:10   #74
bluewmaster

Stage 4
 
bluewmaster's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 281
Default Re: intrebari si sfaturi

cine ma poate ajuta cu un sfat: in ELSA, de ce imi apar doar anumite capitole, si nu toate? (vedeti screenshot). de exemplu, la "bodywork" sunt urmatoarele subcategorii: 50-body front, dupa care 55-bla bla. unde sunt subcategoriile 51,52,53,54 ??
scuzati`ma daca vorbesc tampenii
de asemenea, anumite procedee au linkuri ca de exemplu:
" Dismount the gear stick from the gearbox: → Rep. Gr.34.
– Dismount the front exhaust pipe from the exhaust manifold → Chapter. "; care nu se deschid, daca are cineva idee daca e din cauza softului, deci se poate face cu alt soft?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	elsa.JPG
Views:	89
Size:	161.5 KB
ID:	1132583  
bluewmaster is offline   Reply With Quote
Old 04-11-09, 20:25   #75
MephistoBM

Stage 5
 
MephistoBM's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 878
Member of:
[FORD]
Default Re: intrebari si sfaturi

https://forum.4tuning.ro/324-zona-teh...e-turatii.html


are cineva vre-un habar ce ar putea avea?
mentionez ca am dus-o azi pe tester si nu mi-a dat nici o eroare la motor..
__________________
Rule 1: Always win.
Rule 2: Never lose.
Rule 3: Never back down.


“On a given day, a given circumstance, you think you have a limit. And you then go for this limit and you touch this limit, and you think, 'Okay, this is the limit'. And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.” (Ayrton Senna)
MephistoBM is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -