Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Galati / Braila

Reply
 
Thread Tools
Old 21-07-09, 10:46   #766
el nino

Stage 5
 
el nino's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 312
Member of:
[Moderators]
Thumbs up Re: MAK Motorsport Braila

FRATILOR !!!!!!! HAIDETI LA VOT !!!!!!!!!
Votati povestea lui ROBERTO !!!

http://www.cautamoamenimari.ro/vizualizare.php?page=5
el nino is offline   Reply With Quote
Old 21-07-09, 13:04   #767
iMAGiNE

Stage 5
 
iMAGiNE's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,101
Member of:
[VW]
[PEUGEOT]
[Echipa de sprijin]
Default Re: MAK Motorsport Braila

Votat! Multa bafta!
iMAGiNE is offline   Reply With Quote
Old 21-07-09, 13:39   #768
petruca

Stage 2
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 61
Default Re: MAK Motorsport Braila

Domnilotr participanti la aceste competitii sportive, ceea ce nu stiti de Gabi Moisescu este ca acesta participa din 1997 -2009 ca pilot la aceste competitii sportive cu rezultate foarte bune ,in 2006,2007 a participat la raliuri tehnico-aplicative " Cupa Europei Centrale " unde a participat cu domnul Nemtanu si a fost campion european obtinind locul 1 , la raliurile care au avut loc in tara Gabi a fost prezent si a obtinut doar locul 1 reprezentind orasul Braila , are acasa 70 de cupe din care 67 sunt cu locul 1 si pentru cultura celor care nu stiu, a participat cu o DACIA1300 an fabricatie 1983 si se batea cu tot felul de "GREI" iar domnul Nemtanu va poate confirma , sa fii bun nu inseamna sa ai o masina tare ,cea mai importanta piesa e aceea dintre volan si scaun ,sa fim seriosi ca pilot e foarte bun dar asta nu inseamna ca nu il poate bate nimeni , eu zici cei buni si curajosi sa nu se lase batuti. Toate filmuletele de la ultimul raliu organizat de EDI le gasiti la Dragos de la Cedarom. Gabi nu este un om care sa se laude cu meritele lui si nu a facut niciodata acest lucru , doar ce vechi stiu cata pasiune are acest om pentru acest sport, va pot enumera zeci de copetitii unde aparticipat si a obtinut rezultate foarte bune , ultimul raliu la Satu Mare 2008 a concurat cu 206rc si a obtinut locul 1 la Baia Mare la fel tot locul 1 .
petruca is offline   Reply With Quote
Old 21-07-09, 14:02   #769
el nino

Stage 5
 
el nino's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 312
Member of:
[Moderators]
Thumbs up Re: MAK Motorsport Braila

Quote:
Originally Posted by valentin.nemtanu View Post
NOTA: Se aproba o singura finantare pe ramura de activitate sportiva intr-o sesiune.
Analizeaza-te si lasa rautatile acide
Domnule Inginer Valentin Nemtanu, credeti-ma pe cuvant, ca orice entitate sportiva, care indeplineste anumite conditii, poate depune spre finantare, DOUA dosare diferite pentru P1 si P2. Nu se pot depune doua dosare pe acelasi pilon. Dar ca doua asociatii sportive, ce apartin unei ramuri sportive - de activitate, nu pot depune simultan cereri de finantare ... VA INSELATI! Puteti verifica acest lucru, intreband la DSJ Braila, d-l Carbunaru!

Si nu va suparati ... nu vad unde a fost aciditatea in acel comentariu....
__________________
<b>Campionatul National de Karting</b>
el nino is offline   Reply With Quote
Old 21-07-09, 15:33   #770
valentin.nemtanu

Stage 5
 
valentin.nemtanu's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1,669
Member of:
[DACIA]
[MERCEDES]
[Opel]
Default Re: MAK Motorsport Braila

Quote:
Originally Posted by petruca View Post
Domnilotr participanti la aceste competitii sportive, ceea ce nu stiti de Gabi Moisescu este ca acesta participa din 1997 -2009 ca pilot la aceste competitii sportive cu rezultate foarte bune ,in 2006,2007 a participat la raliuri tehnico-aplicative " Cupa Europei Centrale " unde a participat cu domnul Nemtanu si a fost campion european obtinind locul 1 , la raliurile care au avut loc in tara Gabi a fost prezent si a obtinut doar locul 1 reprezentind orasul Braila , are acasa 70 de cupe din care 67 sunt cu locul 1 si pentru cultura celor care nu stiu, a participat cu o DACIA1300 an fabricatie 1983 si se batea cu tot felul de "GREI" iar domnul Nemtanu va poate confirma , sa fii bun nu inseamna sa ai o masina tare ,cea mai importanta piesa e aceea dintre volan si scaun ,sa fim seriosi ca pilot e foarte bun dar asta nu inseamna ca nu il poate bate nimeni , eu zici cei buni si curajosi sa nu se lase batuti. Toate filmuletele de la ultimul raliu organizat de EDI le gasiti la Dragos de la Cedarom. Gabi nu este un om care sa se laude cu meritele lui si nu a facut niciodata acest lucru , doar ce vechi stiu cata pasiune are acest om pentru acest sport, va pot enumera zeci de copetitii unde aparticipat si a obtinut rezultate foarte bune , ultimul raliu la Satu Mare 2008 a concurat cu 206rc si a obtinut locul 1 la Baia Mare la fel tot locul 1 .
Subscriu si sustin cele afirmate cu privire la comportamentul unei dacia 1300 (1400) pentru indemanare, pentru intoarceri spectacupoase.
Inaintea ""dinastiei "" Moisescu se ducea o stransa lupta ( sportiva ) intre Razvan Popa si Tarulescu liviu.
Din cate curse am vazut/ participat / arbitrat recomand pentru cei aflati la inceput de drum 1-3 sezoane pe o dacia 1300/1400 sau Dacia brasovia, apoi pe altceva. Este accesibila ca piese, ca tehnica, putin pretentioasa, si f.f. important o puteti prepara chiar neinmatriculata, numai pentru probe. Veti invata multe secret pe care , acum, nici nu le banuiti.
Apoi dobandind o masina mai tare o veti stapani si domina altfel.
valentin.nemtanu is offline   Reply With Quote
Old 21-07-09, 16:01   #771
florin_

Stage 5
 
florin_'s Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 460
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[RENAULT]
Default Re: MAK Motorsport Braila

Quote:
Originally Posted by petruca View Post
Domnilotr participanti la aceste competitii sportive, ceea ce nu stiti de Gabi Moisescu este ca acesta participa din 1997 -2009 ca pilot la aceste competitii sportive cu rezultate foarte bune ,in 2006,2007 a participat la raliuri tehnico-aplicative " Cupa Europei Centrale " unde a participat cu domnul Nemtanu si a fost campion european obtinind locul 1 , la raliurile care au avut loc in tara Gabi a fost prezent si a obtinut doar locul 1 reprezentind orasul Braila , are acasa 70 de cupe din care 67 sunt cu locul 1 si pentru cultura celor care nu stiu, a participat cu o DACIA1300 an fabricatie 1983 si se batea cu tot felul de "GREI" iar domnul Nemtanu va poate confirma , sa fii bun nu inseamna sa ai o masina tare ,cea mai importanta piesa e aceea dintre volan si scaun ,sa fim seriosi ca pilot e foarte bun dar asta nu inseamna ca nu il poate bate nimeni , eu zici cei buni si curajosi sa nu se lase batuti. Toate filmuletele de la ultimul raliu organizat de EDI le gasiti la Dragos de la Cedarom. Gabi nu este un om care sa se laude cu meritele lui si nu a facut niciodata acest lucru , doar ce vechi stiu cata pasiune are acest om pentru acest sport, va pot enumera zeci de copetitii unde aparticipat si a obtinut rezultate foarte bune , ultimul raliu la Satu Mare 2008 a concurat cu 206rc si a obtinut locul 1 la Baia Mare la fel tot locul 1 .
nu are nimeni nimic cu GABI MOISESCU, multi dintre participantii tineri ,printre care si eu am crescut privind raliurile in care Gabi se duela cu dacia lui plina de dungi ,cu arcuri coborate si cu esapamnetul ala care se auzea fenomenal ,cu LULU ,sau cu RASVAN ,incantand publicul dupa fiecare speciala public care isi inroseau palmele aplaudind.
chiar si concurentii care nu il cunosc au auzit de el .
problema este ca cei care incep activitatea de piloti sau sunt deja incepatori si vor sa se dea ,sa fie apreciati ca atare pentru experienta care o au ,ca incepatori sau ca avansati si cred k lucrul asta nu e greu de facut pentru ca ne cunostem deja ,orasul fiind mic.(adik ex:chiar dak a iesit pe locul 30 dar dintre incepatori ar fi primu,conteaza mult pentru k sunt cativa care au renuntat si pot argumenta oricand)
citez-"domnul Nemtanu va poate confirma , sa fii bun nu inseamna sa ai o masina tare ,cea mai importanta piesa e aceea dintre volan si scaun "-aici este corect ,dar la noi in oras au inceput de anul trecut de la PIC sa se faca probe foarte largi ,unde pilotul mai putin conteaza daca nu are cai putere sa-l sustina,si nu se mai aplica ce spune domnul Nemtanu!,noi trebuie sa ne amintim de ce au inceput raliurile tehnico aplicative sa aiba probe de indemanare si nu de viteza ,pentru ca nemtii care le-au inventat nu aveau masini puternice ei aveau trabant ,etc.cam cum e si la noi pe criza asta majoritatea au dacii ,tico ,r5
pentru cei care spun ca atunci cand aveam v 480 turbo as fi avut alta opinie ,le spun k nu am participat niciodata cu v 480 turbo la indemanare ci doar la liniute legale,
multumesc celor care au rabdarea sa-mi citeasca posturile
ps:ramane valabila oferta cu voturile
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Last edited by florin_; 21-07-09 at 16:27.
florin_ is offline   Reply With Quote
Old 21-07-09, 16:07   #772
florin_

Stage 5
 
florin_'s Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 460
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[RENAULT]
Default Re: MAK Motorsport Braila

Quote:
Originally Posted by valentin.nemtanu View Post
Subscriu si sustin cele afirmate cu privire la comportamentul unei dacia 1300 (1400) pentru indemanare, pentru intoarceri spectacupoase.
Inaintea ""dinastiei "" Moisescu se ducea o stransa lupta ( sportiva ) intre Razvan Popa si Tarulescu liviu.
Din cate curse am vazut/ participat / arbitrat recomand pentru cei aflati la inceput de drum 1-3 sezoane pe o dacia 1300/1400 sau Dacia brasovia, apoi pe altceva. Este accesibila ca piese, ca tehnica, putin pretentioasa, si f.f. important o puteti prepara chiar neinmatriculata, numai pentru probe. Veti invata multe secret pe care , acum, nici nu le banuiti.
Apoi dobandind o masina mai tare o veti stapani si domina altfel.
intr-un fel eu va dau dreptate ,am plecat de la Dacia ,am schimbat mai multe masini pe care le-a incercat dar in final am cumparat tot o DACIA pentru ca mi se pare echilibrata pentru indemanare si in curand ma voi apuca sa montez pe ea ce am adunat in timp si sa demontez ce nu este necesar !
florin_ is offline   Reply With Quote
Old 21-07-09, 16:13   #773
florin_

Stage 5
 
florin_'s Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 460
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[RENAULT]
Default Re: MAK Motorsport Braila

Quote:
Originally Posted by petruca View Post
se lase batuti. Toate filmuletele de la ultimul raliu organizat de EDI le gasiti la Dragos de la Cedarom.
dar cu raliul da la IANCA nu sunt filme pe la CEDAROM?
florin_ is offline   Reply With Quote
Old 21-07-09, 16:58   #774
valentin.nemtanu

Stage 5
 
valentin.nemtanu's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1,669
Member of:
[DACIA]
[MERCEDES]
[Opel]
Default Re: MAK Motorsport Braila

Quote:
Originally Posted by florin_ View Post
dar cu raliul da la IANCA nu sunt filme pe la CEDAROM?
Daca aveti putin timp, va recomand sa vizionati Raliul Politehnicii 2002, organizat de ing. Gabriel Dragu prin Hobby Autosport, protagonistii filmului fiind Razvan Popa-Tico, Lucian Popa -Oltcit, Sorin balint - Dacia 1310 !
Va anunt ca organizatorul brailean, ing. Gabriel Dragu, intentioneaza o dubla anul acesta in octombrie, la Bucuresti, in curtea Politehnicii.
Depinde de timpul d-nei Ministru Andronescu pentru a da O.K.
Vom reveni
valentin.nemtanu is offline   Reply With Quote
Old 21-07-09, 20:28   #775
cassadao

Stage 4
 
cassadao's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 186
Default Re: MAK Motorsport Braila

Quote:
Originally Posted by el nino View Post
Cu ajutorul vostru ii pot cumpara lui Roberto echipament sportiv!
Incepand cu aceasta noapte de la ora 00:00, pe site-ul www.cautamoamenimari.ro este un concurs organizat de BRD care ii poate aduce lui Roberto o sponsorizare, cu care isi poate cumpara echipamentul sportiv de care are nevoie. Trebuie sa intri pe site, la sectiunea "Povesti", sa-i citesti povestea si sa o votezi. Trebuie facut acest lucru in fiecare zi,pana pe 30 Iulie !!!!!!! Sunt 12 povesti si numai una este premiata. Dureaza doar un minut. Multumesc mult !!!!!!
votat succese nebanuite
cassadao is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 00:14   #776
el nino

Stage 5
 
el nino's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 312
Member of:
[Moderators]
Thumbs up Re: MAK Motorsport Braila

Multumesc tuturor celor ce au votat povestea copilului meu! Daca ati facut-o prima data, va rog sa o faceti in fiecare zi, pana la sfarsitul lunii cand se va termina votarea! Sper sa avem puterea sa castigam concursul asta ... Multumesc inca odata tuturor!

Last edited by el nino; 22-07-09 at 00:17.
el nino is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 01:32   #777
el nino

Stage 5
 
el nino's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 312
Member of:
[Moderators]
Thumbs up Re: MAK Motorsport Braila

Quote:
Originally Posted by florin_ View Post
nu are nimeni nimic cu GABI MOISESCU....

problema este ca cei care incep activitatea de piloti sau sunt deja incepatori si vor sa se dea ,sa fie apreciati ca atare pentru experienta care o au ,ca incepatori sau ca avansati si cred k lucrul asta nu e greu de facut .......

dar la noi in oras au inceput de anul trecut de la PIC sa se faca probe foarte largi ,unde pilotul mai putin conteaza daca nu are cai putere sa-l sustina.........

raliurile tehnico aplicative sa aiba probe de indemanare si nu de viteza ,pentru ca nemtii care le-au inventat nu aveau masini puternice ei aveau trabant ,etc.cam cum e si la noi pe criza asta majoritatea au dacii ,tico ,r5
Florine, as vrea sa stabilim, odata pentru totdeauna aceasta problema, care devine din ce in ce mai acida, de la un comentariu la altul! Nu stiu daca ce scrii, scrii ca asa simti tu, sau ca este cineva care te impinge de la spate! Sa o luam in ordine cronologica:
1 - Nu cred ca ai facut vreodata astfel de comentarii, cand castiga Lulu si Cristi, in aceeasi maniera pe care o face acum Gabi. Nu vreau sa cred ca nu faceai asta pentru ca esti prieten cu Cristi! Nu iau partea nimanui aici, dar discutia cade in ridicol! Spui ca nu ai nimic cu nimeni, dar faci niste comentarii care, pe mine unul, ma face sa cred ca l-ai impusca!

2 - Problema cu incepatorii am discutat-o si o sa o discutam la sedinta vineri. V-am rugat sa va ganditi la o definitie a incepatorului sau debutantului, tocmai ca sa putem stabili care sunt criteriile de nominalizare a acestuia ( cate curse trebuie sa aibe in spate sau cati ani de raliuri ). Ai aruncat in sat varianta pe clase. Mi-ar placea foarte mult sa vii la sedinta vineri sa ne spui cum vezi tu lucrurile. Numai discutand putem remedia anumite probleme!

3 - La primul raliu pe care l-am organizat, ati spus ca la primarie e foarte scurt locul, si ca, multi dintre voi nu aveti frana de mana si nici experienta. Ati vrut probe mai largi, de viteza, negandindu-va ca va faceti rau singuri, bazandu-va pe masinile voastre putin modificate. Deja imi pare ca nici voi nu mai stiti ce fel de raliuri vreti ( Cu siguranta LINIUTE )!!!

4 - As vrea sa te intreb, ce stii tu despre domnul inginer Valentin Nemtanu, pentru ca, aproape la fiecare comment ni-l dai exemplu, ma face sa ma gandesc numai la prostii! Un bun orator, un bun organizator ( spun foarte multi oameni ), un foarte bun manipulant, dar un om a carui bube ( pentru ca nimeni nu e perfect ), nu le aminteste nimeni niciodata. Te rog din tot sufletul, pentru ca nu vreau sa intru in polemica cu dumnealui, daca doresti sa ai discutii cu dansul ( ai ce invata, traiasca PCR ), te rog eu frumos, poarta aceste discutii in particular! Este un forum facut de membrii clubului nostru si nu ca cineva anume nu ar avea voie sa posteze aici, dar in ultima vreme, comment-uri din ce in ce mai "daunatoare" ne umplu monitoarele. As vrea sa pastram atmosfera placuta, frumoasa si lipsita de tensiuni pe care am avut-o pana acum.

In speranta ca ai inteles ce am vrut sa spun, sper sa avem o continuare a acestei discutii vineri, fata in fata. Multumesc!
el nino is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 07:19   #778
florin_

Stage 5
 
florin_'s Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 460
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[RENAULT]
Default Re: MAK Motorsport Braila

Quote:
Originally Posted by el nino View Post
Florine, as vrea sa stabilim, odata pentru totdeauna aceasta problema, care devine din ce in ce mai acida, de la un comentariu la altul! Nu stiu daca ce scrii, scrii ca asa simti tu, sau ca este cineva care te impinge de la spate! Sa o luam in ordine cronologica:
1 - Nu cred ca ai facut vreodata astfel de comentarii, cand castiga Lulu si Cristi, in aceeasi maniera pe care o face acum Gabi. Nu vreau sa cred ca nu faceai asta pentru ca esti prieten cu Cristi! Nu iau partea nimanui aici, dar discutia cade in ridicol! Spui ca nu ai nimic cu nimeni, dar faci niste comentarii care, pe mine unul, ma face sa cred ca l-ai impusca!

2 - Problema cu incepatorii am discutat-o si o sa o discutam la sedinta vineri. V-am rugat sa va ganditi la o definitie a incepatorului sau debutantului, tocmai ca sa putem stabili care sunt criteriile de nominalizare a acestuia ( cate curse trebuie sa aibe in spate sau cati ani de raliuri ). Ai aruncat in sat varianta pe clase. Mi-ar placea foarte mult sa vii la sedinta vineri sa ne spui cum vezi tu lucrurile. Numai discutand putem remedia anumite probleme!

3 - La primul raliu pe care l-am organizat, ati spus ca la primarie e foarte scurt locul, si ca, multi dintre voi nu aveti frana de mana si nici experienta. Ati vrut probe mai largi, de viteza, negandindu-va ca va faceti rau singuri, bazandu-va pe masinile voastre putin modificate. Deja imi pare ca nici voi nu mai stiti ce fel de raliuri vreti ( Cu siguranta LINIUTE )!!!

4 - As vrea sa te intreb, ce stii tu despre domnul inginer Valentin Nemtanu, pentru ca, aproape la fiecare comment ni-l dai exemplu, ma face sa ma gandesc numai la prostii! Un bun orator, un bun organizator ( spun foarte multi oameni ), un foarte bun manipulant, dar un om a carui bube ( pentru ca nimeni nu e perfect ), nu le aminteste nimeni niciodata. Te rog din tot sufletul, pentru ca nu vreau sa intru in polemica cu dumnealui, daca doresti sa ai discutii cu dansul ( ai ce invata, traiasca PCR ), te rog eu frumos, poarta aceste discutii in particular! Este un forum facut de membrii clubului nostru si nu ca cineva anume nu ar avea voie sa posteze aici, dar in ultima vreme, comment-uri din ce in ce mai "daunatoare" ne umplu monitoarele. As vrea sa pastram atmosfera placuta, frumoasa si lipsita de tensiuni pe care am avut-o pana acum.

In speranta ca ai inteles ce am vrut sa spun, sper sa avem o continuare a acestei discutii vineri, fata in fata. Multumesc!
-vad k nu citesti posturile mele cu atentie ,sau nu intelegi cea ce vreau sa spun ,sau poate nu ma exprim eu la fel de bine in scris,si pentru a nu strica relatia de amicitie pe care o avem iti promit ca acesta este ultimul post pe care il fac pe acest forum .
-nu vreau sa ma cert cu nimeni si sa iasa ceva urat dintr-o pasiune pe care o am ,in speranta ca se va intelege gestul meu va urez :toate cele bune!
florin_ is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 08:45   #779
petruca

Stage 2
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 61
Default Re: MAK Motorsport Braila

Quote:
Originally Posted by florin_ View Post
-vad k nu citesti posturile mele cu atentie ,sau nu intelegi cea ce vreau sa spun ,sau poate nu ma exprim eu la fel de bine in scris,si pentru a nu strica relatia de amicitie pe care o avem iti promit ca acesta este ultimul post pe care il fac pe acest forum .
-nu vreau sa ma cert cu nimeni si sa iasa ceva urat dintr-o pasiune pe care o am ,in speranta ca se va intelege gestul meu va urez :toate cele bune!
Florine nu e cazul sa te superi , fiecare om e liber sa-si exprime parerea , stii care-i problema , din cauza acestor discutii infinite n-a mers nici prima data , ma refer la primul club , suntem o mina de oameni in partea asta de tara , care sunt pasionati de acest sport. Trebuie ajuns la un numitor comun, astfel incit toata lumea sa faca cite un compromis , altfel nu vom ajunge nicaieri!
Alergatori mai vechi sau mai noi , cu experienta sau fara , toti vor sa cistige , e normal sa fie asa , altfel nu s-ar prezenta la start . In concluzie trebuie mers mai departe cu bune , cu mai putin bune , toti sa invatam din greseli , pentru ca daca ne oprim acum, acest fenomen aici va dispare! Ca vor mai fi nemultumiri (au fost dintotdeauna) asta e , competitiile trebuie facute pentru ca si cei mai tineri ca noi sa continue traditia la Braila!Si apoi si aceste discutii in limita bunului simt , aduc sarea si piperul si adrenalina necesara a unei stari de spirit intr-o competitie!Si de aceea e frumos acest sport si naste atitea pasiuni! Nu crezi?
petruca is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 10:54   #780
isacfani
Renault Driver

Stage 5
 
isacfani's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 477
Member of:
[RENAULT]
Default Re: MAK Motorsport Braila

am votat si eu povestea lui roberto ! mult succes in continuare !
isacfani is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -