Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Galati / Braila

Reply
 
Thread Tools
Old 08-07-09, 11:13   #706
MauS

Stage 5
 
MauS's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,375
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Mitsubishi]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: MAK Motorsport Braila

Nu sunt de vanzare ))))
MauS is offline   Reply With Quote
Old 08-07-09, 21:32   #707
dragos_77

Stage 3
 
dragos_77's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 121
Default

"vreau sa va spun clar si concis ca am facut acest club sa scapam de furaciunile de care aveam parte la clubul rival si GARANTEZ ca nimeni nu va gresi vreodata intentionat in stabilirea unui clasament."


Buna seara la toata lumea.
Cred ca este cam mult spus "club rival" mai ales ca dupa cum umbla vorba prin sat, cele 2 "cluburi rivale" vor fuziona la un moment dat(fapt despre care am o parere foarte proasta)
Dupa parerea mea acest club a luat fiinta pentru a scapa de niste oameni si de niste idei dar.........sa fie oare vreun interes la mijloc?.............sa se fi schimbat intre timp acei oameni?........sa fie oare o colaborare pe termen scurt?.....
In speranta ca nu am deranjat pe nimeni cu parerile mele....sa auzim numai de bine si poate cat de curand ne vedem si la start

Uitasem !!! felicitari concurentilor de sambata, baietilor cu ursii, si baietilor cu karturile
__________________
CUMPAR LOGAN DE POLITIE CU RADAR PE EL
0744 156 824

Last edited by dragos_77; 08-07-09 at 21:40.
dragos_77 is offline   Reply With Quote
Old 09-07-09, 08:26   #708
el nino

Stage 5
 
el nino's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 312
Member of:
[Moderators]
Thumbs up Re: MAK Motorsport Braila

Quote:
Originally Posted by dragos_77 View Post
"vreau sa va spun clar si concis ca am facut acest club sa scapam de furaciunile de care aveam parte la clubul rival si GARANTEZ ca nimeni nu va gresi vreodata intentionat in stabilirea unui clasament."


Buna seara la toata lumea.
Cred ca este cam mult spus "club rival" mai ales ca dupa cum umbla vorba prin sat, cele 2 "cluburi rivale" vor fuziona la un moment dat(fapt despre care am o parere foarte proasta)
Dupa parerea mea acest club a luat fiinta pentru a scapa de niste oameni si de niste idei dar.........sa fie oare vreun interes la mijloc?.............sa se fi schimbat intre timp acei oameni?........sa fie oare o colaborare pe termen scurt?.....
In speranta ca nu am deranjat pe nimeni cu parerile mele....sa auzim numai de bine si poate cat de curand ne vedem si la start

Uitasem !!! felicitari concurentilor de sambata, baietilor cu ursii, si baietilor cu karturile
Draga Dragos,
Ma bucur sa vad ca mai esti printre noi. Macar asa ... fantomatic. Am ramas tare impresionat de postul tau. Dupa parerea mea tare distructiv. Stii ce mi-ar fi placut ... sa vii acolo si sa spui daca ai ceva pe suflet. M-am saturat de comentarii din astea de *** in care toata lumea se pricepe si toti se pare ca le stiu pe toate si nimeni nu face nimic. Ce fuziune .. ce colaborare .. ce stii tu despre asta? Asa ai facut si la sedinte, nu ti-a convenit ceva ai plecat. Asa a facut si Lulu si Ionut la un moment dat. Frate .. daca iti faci impresia ca stii ceva sau ca poti face ceva .. vino si fa, Interese ... da frate .. am interese sa scot din buzunar cate 10 milioane de lei vechi la fiecare raliu, sa ma agit cu Vrondu si cu CrC de ne sar capacele sa aducem oameni si sa fie bine si la urma, normal, romaneste, sa vina unul ca tine si sa bage cate un comment din asta. Astea sunt interesele mele.
Reamintesc tuturor nemultumitilor inca odata, pentru ca tot s-a ivit ocazia, am facut acest club pentru copilul meu. A fost pentru unii o posibilitate sa scape de mizeriile de dincolo. De Ionascu pe care l-ati acuzat ca a fugit cu banii de la liniute, de Mihaila pe care il acuzati ca dadea etapele de legatura anumitor concurenti, de Decuseara pe care il acuzati ca fura la cronometru.... De asta ati venit la clubul asta. Nu putem impaca din pacate pe toata lumea. Nu sunt oameni pe care sa ii punem arbitri. Ba nu avem incerdere in ei, ba nu avem bani sa ii platim. Nu avem nici experienta alorlalti in organizarea de raliuri poate... de aceea am postat la un moment dat ca astept sugestii si pareri.
Dar daca tu pui botul la sat Stefane ... imi pare rau. Iti spun ca te inseli si timpul o sa-ti arate asta. Nu trebuie sa ma justific pana la urma in fata ta. Fac asta in fata membriclor clubului daca acestia imi cer, dar te-as ruga alta data, daca ai ceva de spus, intereseaza-te bine inainte si dupa aceea posteaza.
M-am saturat de zvoneri, raspandaci, imbarligatori, pupincuristi, blatisti, atotstiutori, s.a.m.d. Puneti frate mana sa construiti si dupa aia vorbiti.
Ca o concluzie, rog toti membrii clubului si pe toti cei interesati de acest sport, sa ne gasim vineri la sedinta pentru ca vreau sa facem o scurta sinteza a acestui raliu, sa vedem unde s-a gresit, ce nemultumiri sunt, s.a.m.d. As vrea sa veniti in numar cat mai mare. Multumesc!
__________________
<b>Campionatul National de Karting</b>

Last edited by el nino; 09-07-09 at 08:32.
el nino is offline   Reply With Quote
Old 09-07-09, 08:47   #709
el nino

Stage 5
 
el nino's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 312
Member of:
[Moderators]
Thumbs up Re: MAK Motorsport Braila

Mi-ar fi placut, daca ai suspiciuni din anumite puncte de vedere, sa vii sa stai de vorba cu mine. Acest comment insa mi se pare rautacios si postat cu intentie. Vrei sa dezbini Stefane, iti place de Napoleon? El parca a spus.. dezbina si cucereste. Vrei sa fii conducatorul clubului asta? Ti se pare ca poate fi un ciolan de ros si vrei si tu? Nu iti inteleg atitudinea. E posibil sa fi facut mult rau, e posibil insa sa ne fi unit si mai mult rautatea din vorbele tale. Daca tu ( si nu numai ) vii cu rautati din astea, ce parere sa mai am de ceilalti ? Pai ar trebui sa ma mai miste mesajul trimis de Ionascu sau comentariile lui de prin oras ? Sau poate te-au injectat copii cu ochii albastri si gata ... esti irecuperabil ... ?
el nino is offline   Reply With Quote
Old 09-07-09, 17:17   #710
dragos_77

Stage 3
 
dragos_77's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 121
Default Re: MAK Motorsport Braila

Draga, Domnule presedinte )
Chiar nu a fost un mesaj de dezbinare sau de rautate (daca tu asa il percepi e problema ta). A fost o simpla parere a unui fost membru al clubului (pe care chiar nu-mi doresc sa il conduc) si nu am facut asta pt ca am fost "injectat" de cineva. A fost doar o concluzie la ceea ce am observat in ultima vreme (raliul pescarilor, folosirea cronometrului cu celula foto care apartine motor sport club............)
Sincer sper din tot sufletul ca timpul sa-mi arate ca ma insel, iar in ceea ce priveste absenta mea de la sedinte, asta este o consecinta a unor nemultumiri personale (chiar nu ma influenteaza parerile lui Lulu, cu atat mai putin ale lui Ionut)
Daca am venit la acest club, am venit doar in calitate de concurent si tu stii foarte bine chestia asta pt ca am discutat chiar cu tine inca de la inceput. Daca te-a deranjat expunerea unei pareri PERSONALE pe un forum public.....nu stiu ce sa zic
Mie personal mi-ar fi placut sa vad altceva la acest club (stii f bine la ce ma refer)
PS: Si ca sa nu mai fii asa negru de suparere ) sa stii ca organizarea ( cu mici exceptii) chiar mi-a placut. Felicitari si la mai multe
dragos_77 is offline   Reply With Quote
Old 09-07-09, 18:28   #711
el nino

Stage 5
 
el nino's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 312
Member of:
[Moderators]
Thumbs up Re: MAK Motorsport Braila

Dragos ... postul tau, asa cum a fost scris, dupa mintea mea blonda, poate crea tensiuni. Ca am fost la un raliu sa ma dau, asta nu inseamna ca am devenit hartia igienica a lui Gigi & comp. Asa cum vin si ei la raliurile noastre, mergem si noi la ale lor. Ca am folosit celula, da .. l-am sunat pe Gigi si i-am cerut-o, tocmai pentru a avea timpi corecti si sa eliminam suspiciunile unora dintre membri. Astea nu mi se par motive de "fuziune".... ca umbla vorba prin sat ... Frate ... eu dupa mintea mea, gandesc ca daca am ceva sa-i spun cuiva ... ma duc si il intreb. Nu arunc porumbelul cu biletelul in gheare ... Ma rog, m-am saturat de experti in organizare, participare, finantare s.a.m.d. .... Din gura stim cu totii .. e mai greu cand tre sa punem mana sa facem ceva....
el nino is offline   Reply With Quote
Old 09-07-09, 18:43   #712
CRC'ul
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRC'ul's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 987
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Fiat]
Default Re: MAK Motorsport Braila

gata...ca nu facem nimik asa... la sedinta fata in fata cu dovezi nu cu vorbe in vant...

toata lumea e invitata ...la clarificari...
CRC'ul is offline   Reply With Quote
Old 09-07-09, 20:17   #713
dragos_77

Stage 3
 
dragos_77's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 121
Default Re: MAK Motorsport Braila

Quote:
Originally Posted by el nino View Post
Dragos ... postul tau, asa cum a fost scris, dupa mintea mea blonda, poate crea tensiuni. Ca am fost la un raliu sa ma dau, asta nu inseamna ca am devenit hartia igienica a lui Gigi & comp. Asa cum vin si ei la raliurile noastre, mergem si noi la ale lor. Ca am folosit celula, da .. l-am sunat pe Gigi si i-am cerut-o, tocmai pentru a avea timpi corecti si sa eliminam suspiciunile unora dintre membri. Astea nu mi se par motive de "fuziune".... ca umbla vorba prin sat ... Frate ... eu dupa mintea mea, gandesc ca daca am ceva sa-i spun cuiva ... ma duc si il intreb. Nu arunc porumbelul cu biletelul in gheare ... Ma rog, m-am saturat de experti in organizare, participare, finantare s.a.m.d. .... Din gura stim cu totii .. e mai greu cand tre sa punem mana sa facem ceva....
Cred ca ai inteles gresit.....eu nu ti-am spus ca as fi vreun expert in ceva, cu atat mai putin in organizarea unui raliu. Eu nu am facut altceva decat sa-mi spun parerea(personala) si am facut-o in mod public(deci constructiv) fara sa vorbesc cu nu stiu cine pe la colturi, pt ca asa mi se pare mai corect.
La sedinte nu mai vin pt ca nu mai sunt membru al acestui club(nu am platit cotizatia )
De ce am ales sa ma retrag?......pt ca mi se pare normal si firesc ca majoritatea sa decida(nu poti schimba un club pentru o persoana sau 2)
dragos_77 is offline   Reply With Quote
Old 10-07-09, 13:49   #714
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: MAK Motorsport Braila

timpii oficiali?
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 10-07-09, 14:02   #715
CRC'ul
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRC'ul's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 987
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Fiat]
Default Re: MAK Motorsport Braila

Vom avea si timpii oficiali postati, impreuna cu clasamentul final pentru toate locurile, plus premiatii de la freestyle, imadiat ce vom avea timpul necesar .
CRC'ul is offline   Reply With Quote
Old 12-07-09, 21:19   #716
casatele

Stock
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1
Default Re: MAK Motorsport Braila

Macar au meritat toate pagubele nu ? Locul unu nu il ia oricine nu ? Oricum a fost un sou pe cinste , abia astept sa se mai organizeze si alta data . Va multumesc tuturor participantilor in numele meu si al multora pasionati de "masini tari" !
casatele is offline   Reply With Quote
Old 12-07-09, 22:57   #717
CRC'ul
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRC'ul's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 987
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Fiat]
Default Re: MAK Motorsport Braila

nu stiu la ce pagube te referi...
Locul I il poate lua oricine ...doar ca trebuie sa mearga ca pentru locul I ..
CRC'ul is offline   Reply With Quote
Old 13-07-09, 01:51   #718
iMAGiNE

Stage 5
 
iMAGiNE's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,101
Member of:
[VW]
[PEUGEOT]
[Echipa de sprijin]
Default Re: MAK Motorsport Braila

Trebuie data lung pentru locul I!
iMAGiNE is offline   Reply With Quote
Old 15-07-09, 08:04   #719
petruca

Stage 2
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 61
Default Re: MAK Motorsport Braila

Quote:
Originally Posted by TheEnZo View Post
A fost foarte bine azi , masini destule , ma bucur ca nu am fost singurul Tico care a participat ... baietii de la tecucii cu ursi au facut show show ... singura mea problema este cu mosulica ala care cronometra parerea mea ar fi ca trebuie acolo la timpi unul mai tinerel si mai neutru ... dar cred ca se va rezolva si problema asta.

Si cel mai mult ma bucur ca nu am gresit traseu la nici o proba.

Some picture from my camera:
prietene ...."mosulica" minca raliuri pe paine cind tu nici nu erai nascut , aprecieri de genul de mai sus pastreaza-le pentru tine
"mosulica" cum ii spui are cistigate , din posura de navigator , o gramada de raliuri printre care si "Raliul Prieteniei Braila-Dobrich" si asta pe la onorabila varsta de vreo 60 de ani....ce spui de asta?

Last edited by petruca; 15-07-09 at 08:25.
petruca is offline   Reply With Quote
Old 15-07-09, 11:26   #720
petruca

Stage 2
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 61
Default Re: MAK Motorsport Braila

Quote:
Originally Posted by CRC'ul View Post
nu stiu la ce pagube te referi...
Locul I il poate lua oricine ...doar ca trebuie sa mearga ca pentru locul I ..
ai sa-ti eu povestea pentru locul 1 : iti trebuie mina , masina si bani , dupa aceea iti trebuie ceva experienta adunata in ceva ani de tehnico-aplicative
as vrea sa te vad gindindu-te la locul 1 in aceste conditii : aliniati la startul unei competitii urmatorii : Moisescu Gabriel , Popa Razvan , Manole Laurentiu , Dimofte Ovidiu , Popa Lucian , Tirulescu Liviu , Stefan Novac , Trifonescu Dragos , Vlad Daniel , Nelutu Chesaru.....ordinea nu conteaza , acum fa socoteli si vezi cam ce loc ar ocupa un pilot mai nou in aceste conditii , toti cei enumerati mai sus au cel putin citeva sezoane de locul 1 cistigate! si cred ca nu i-am enumerat pe toti!imi cer scuze pentru cei pe care i-am mai uitat : ha ...sa nu-i uitam pe Cristi Niculae si Tudor Florin! show mast go on!

Last edited by petruca; 15-07-09 at 11:35.
petruca is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -