Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Galati / Braila

Reply
 
Thread Tools
Old 04-07-09, 16:59   #661
CRC'ul
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRC'ul's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 987
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Fiat]
Default Re: MAK Motorsport Braila

lol...da se pare ca am gresit eu..
o sa vedem exact de pe tabelul cu timpi de la edi..atunci ne elucidam ..de ce a iesit asa

Last edited by CRC'ul; 04-07-09 at 17:16.
CRC'ul is offline   Reply With Quote
Old 04-07-09, 18:08   #662
daniwmk

Stage 5
 
daniwmk's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,787
Default Re: MAK Motorsport Braila

bah ... voi nu sunteti normali
va dadeam cate doua capace daca erati langa mine
va certati ptr cine e locul 9 ... WTF ???

super eveniment felicitari concurentilor pentru participare si lui CRC ptr locul ocupat
daniwmk is offline   Reply With Quote
Old 04-07-09, 18:29   #663
CRC'ul
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRC'ul's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 987
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Fiat]
Default Re: MAK Motorsport Braila

10x man...ne-am straduit sa facem un eveniment beton..si se pare ca am reusit

Last edited by CRC'ul; 04-07-09 at 18:35.
CRC'ul is offline   Reply With Quote
Old 04-07-09, 18:59   #664
Dan TBCuuu

Stage 5
 
Dan TBCuuu's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 358
Default Re: MAK Motorsport Braila

baieti..imi pare rau ca nu am reusit sa termin cu toate ca primele 3 probe le-am facut foarte curat
sper sa-i dau de cap cat mai repede masinii..nu stiu ce are...sper sa nu fie ceva grav...
adica vreun piston spart...
a fost un eveniment super ....
Dan TBCuuu is offline   Reply With Quote
Old 04-07-09, 19:01   #665
el nino

Stage 5
 
el nino's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 312
Member of:
[Moderators]
Thumbs up Re: MAK Motorsport Braila

Ma bucur ca sunt pareri finale favorabile vis-a-vis de ce am reusit sa facem astazi. Multumesc din tot sufletul celor care au fost astazi pe "pista".
Ma bucur deasemenea ca sunt si pareri critice ( mai astept ), pentru ca numai asa ne putem perfectiona. Suntem la inceput de drum ( abia al doi-lea raliu al nostru ) si cu siguranta mai avem mult de invatat.
Referitor la timpi, va spun ca EU I-AM CALCULAT, si garantez ca daca as fi facut vreo magarie, l-as fi pus pe CrC sau pe Nelutu pe primul loc, sa ramana cupa la noi, nu sa fac mascareli la locurile 9 - 10. Asadar vreau sa exclud astfel orice banuiala referitoare la calculul rezultatelor finale.
Din timpii pe care i-am avut la dispozitie pe PS-uri, am avut o indoiala referitoare la nr 19, deoarece nu ii gasisem initial timpul de la primul PS. Se poate insa sa fi fost o eroare referitoare la nr. 2, deoarece la un moment dat, nu a intrat la PS la rand ci dupa si e posibil sa fi fost vreo greseala acolo. Am stat mult si m-am gandit si e posibil acolo sa fi fost buba. Nu am hartiile la mine caci in seara asta as fi postat absolut totul.
In acest sens, doresc ca cei care au mai observat diverse lucruri incorecte, sa le postati sau sa veniti la sedinta pentru a le discuta.
Vis-a-vis de cei care au oficializat concursul la start-sosire, exact cum a spus CrC, niciodata pana acum nu au gresit sau sa fi fost suspiciuni asupra lor. Cand CrC si YUL mi-au spus ca dom' Profesor nu calculeaza bine rezultatele, l-am exclus imediat, fara resentimente. Daca oameni de astazi au gresit ( ceea ce sincer nu cred si daca s-a intamplat, cu siguranta nu au facut-o intentionat ), vom discuta si vom lua o hotarare, care sa va multumeasca pe voi in primul rand, pentru ca facem aceste raliuri ... ptr VOI.
__________________
<b>Campionatul National de Karting</b>
el nino is offline   Reply With Quote
Old 04-07-09, 19:02   #666
CRC'ul
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRC'ul's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 987
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Fiat]
Default Re: MAK Motorsport Braila

Daca sunt probleme cu siguranta ele vor disparea..dar asa cum a spus si edy ..doar in timp. vom analiza atent fisele si vedem daca si unde s-a gresit.
La viitoarele evenimente cu siguranta vom avea timp sa facem tot ceea ce ne dorim in asa fel incat sa nu dezamagim pe nimeni.
Mai sunt baieti care sigur voiau sa se dea la freestyle ( Vali cu galbeneatza - sigur voia si sigur si altii) si pentru ca nu am avut o organizare perfecta ..nu s-a mai putut. Poate unii dintre voi au vazut altii nu..dar chiar am incercat sa multumim pe toata lumea...sper doar ca am multumit o mare parte.
Multumim inca odata celor care au participat, baietilor de la Tecuci DAO si AUL, baietii de la MACS Buzau, baietii de la GL pt participare si suport...si bineinteles membrilor MAK MOTORSPORT...FELICITARI
__________________
New project GT Panda Group AP1 / S2
Project Uno turbo MK1 Group AP1 / S2

www.facebook.com/BR14WTF

The objects in the mirror are losing...

Last edited by CRC'ul; 04-07-09 at 19:14.
CRC'ul is offline   Reply With Quote
Old 04-07-09, 19:12   #667
el nino

Stage 5
 
el nino's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 312
Member of:
[Moderators]
Thumbs up Re: MAK Motorsport Braila

Continuand ideea anterioara, vreau sa va spun, ca abia acum am simtit cat este de greu sa organizezi un raliu. Problemele sunt multiple si dupa cum ati vazut .. cei ce ne ocupam de organizare suntem putini. E inevitabil dupa parerea mea sa nu apara si anumite greseli. Daca aveam vreo 7-8 persoane care sa poate supraveghea desfasurarea competitiei, ar fi fost mult mai usor pentru toata lumea. Imi pare rau vis-a-vis de comment-ul celui care spune ca "nu ar fi venit dar i-a platit Sorin ( Ionut ) taxa de participare". Mi-ar placea sa ma dau si eu intr-o zi la un raliu organizat de el. Crede-ma ca am un ochi critic iesit din comun!
As vrea sa vii la club, sa te faci membru, sa vezi care este atmosfera intre baieti, cum organizam un raliu, cum ne sfatuim, ce probleme intampinam in organizarea unui astfel de eveniment si crede-ma ca la urma, dupa ce se termina un concurs, nu vei mai avea ochi pentru mici inadvertente, care dupa parerea mea nu au afectat clasamentul in zona "fierbinte". Ai dreptate cand spui ca "nu ai venit sa castigi", cum nici eu nu am venit cu sufrageria mea, cu bibelouri cu tot si abajor langa carpeta, cu siguranta si eu as fi fost suparat daca cineva mi-ar lua locul, penultimul daca as fi, dar vreau sa va spun clar si concis ca am facut acest club sa scapam de furaciunile de care aveam parte la clubul rival si GARANTEZ ca nimeni nu va gresi vreodata intentionat in stabilirea unui clasament.
Multumesc oentru intelegere si sper sa ne vedem vineri la club pentru a discuta aceste lucruri.

Last edited by el nino; 04-07-09 at 19:14.
el nino is offline   Reply With Quote
Old 04-07-09, 19:16   #668
CRC'ul
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRC'ul's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 987
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Fiat]
Default Re: MAK Motorsport Braila

Quote:
Originally Posted by Dan TBCuuu View Post
baieti..imi pare rau ca nu am reusit sa termin cu toate ca primele 3 probe le-am facut foarte curat
sper sa-i dau de cap cat mai repede masinii..nu stiu ce are...sper sa nu fie ceva grav...
adica vreun piston spart...
a fost un eveniment super ....
sorry pt masina..sper sa nu fie ceva grav(scump)..
CRC'ul is offline   Reply With Quote
Old 04-07-09, 19:26   #669
el nino

Stage 5
 
el nino's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 312
Member of:
[Moderators]
Thumbs up Re: MAK Motorsport Braila

Vreau sa va mai spun ca sunt foarte suparat pe Jandarmerie care ne-a taiat craca sa spun asa, cu actiunile lor, pentru ca aveam cumparate doua randuri de medalii pentru freestyle, exact cum va anuntasem. Am ramas cu jumatate din ele pentru ca nu s-au mai desfasurat cele doua sesiuni de freestyle...... Deoarece erau inscriptionate cu acest lucru ( pe ele este gravat "freestyle" ), nu le-am putut da celor care s-au clasat in continuare la raliu. Iata ca problemele sunt din cele mai diverse si mai neasteptate..... Situatii neplacute apar si inca odata vreau sa subliniez, NU INTENTIONAT !!!!!!
Concluzionand, va rog pe toti cei care sunteti suparati sau nemultumiti in urma acestui raliu, sa credeti ca nimic din ceea ce a fost neplacut nu a fost facut intentionat, sa ne intelegeti si sa ne ajutati in continuare cu ideile si opiniile voastre, sa construim un club puternic, stabil si fara greseli.
Va multumesc !!!!!
el nino is offline   Reply With Quote
Old 04-07-09, 19:47   #670
el nino

Stage 5
 
el nino's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 312
Member of:
[Moderators]
Thumbs up Re: MAK Motorsport Braila

Si pentru ca ma doare cand vad ca cineva e nemultumit, l-am sunat pe Tudorel VRONDU si l-am intrebat cum a fost cu cronometrarea. Mi-a spus ca celula a functionat foarte bine si ca timpii au fost cei dati de celula si nu de cronometre.
el nino is offline   Reply With Quote
Old 04-07-09, 19:49   #671
TheEnZo

Stage 5
 
TheEnZo's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,248
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: MAK Motorsport Braila

Pe la sedintele clubului voi trece si voi participa si daca pot incerc sa va ajut din club nu cred ca pot face parte pt, ca deja fac parte din alt club care a organizat cate ceva in jud.dolj.

Si chiar m'am dat la insistentele lui IONUT care asa cum ai zis mi'a platit si taxa de participare , fiecare se da cu ce are, tu te'ai dat cu o masina functionala eu m'am dat cu o masina care are etrierul stanga fata blocat, si totusi ma vezi ca ma plang ca m'am dat cu o masina cu probleme tehnice ... pt prima data , cu o masina mica , cu probleme eu sunt foarte multumuit de prestatia mea.

Per total eu sunt multumuit de eveniment ! Keep up the good work !
__________________
E36/5

Date de contact dezmembrari skoda :
0764 616 000 / adybadguy@yahoo.com

Schimb o multitudine de piese ramase in urma dezmembrari a trei skoda octavia 2 1.9tdi cu o masina de cilindrie mica . ( Gen Fiat Seicento, Punto, Opel Corsa B ... etc.)
TheEnZo is offline   Reply With Quote
Old 04-07-09, 20:39   #672
cassadao

Stage 4
 
cassadao's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 186
Default Re: MAK Motorsport Braila

buna seara si bine v am regasit am ajuns cu greu acasa tras de bunul meu prieten AUL am mancat am facut un dus si de acum am chef de scris :
1 am invatat azi ca nu trebuie sa ai 18 ani sa conduci masini [karturi] si sa fi meserias am vazut baieti copii care trag poate mai tare ca multi dintre noi FELICITARI
2nu trebuie sa ai o masina de 12345 hp si de 5........ de euro ca sa fi sofer si sa faci spectacol [ramas placut impresionat de concurentii la raliu ] FELICITARI
3 ne am facut prieteni noi
4 am inteles ca nu trebuie sa cheltui mii de lei ca sa te simti bine
multumim MAK motor sport pt invitatie a fost o zi ffff reusita din toate punctele de vedere nu trebuie nimeni judecat pt .......ca ........ si .......
noi am venit sa ne distram nu sa luam ceva de la braila
MULTUMIM
MAK motor sport , ionut crc , domnului cu passatul care m a ajutat cu sufa [raman dator ]baietilor care ne au filmat pozat , publicului care ne au aclamat ,baietilor care au avut grija de rotile noastre ,celor care ne iau apararea ,celor care ne critica
FELICITARI
pustilor cu karturile ,tuturor participantilor
ps noi am fost total nepregatiti pt raliu nu am facut asa ceva NICIODATA pt cei care li se pare usor ii sfatuiesc sa incerce sa vad cum e
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	CIMG1951.JPG
Views:	71
Size:	2.43 MB
ID:	995409   Click image for larger version

Name:	CIMG1952.JPG
Views:	65
Size:	2.48 MB
ID:	995410   Click image for larger version

Name:	CIMG1953.JPG
Views:	64
Size:	2.53 MB
ID:	995411  

Click image for larger version

Name:	CIMG1957.JPG
Views:	72
Size:	2.49 MB
ID:	995412   Click image for larger version

Name:	CIMG1955.JPG
Views:	87
Size:	2.53 MB
ID:	995413   Click image for larger version

Name:	CIMG1956.JPG
Views:	62
Size:	2.45 MB
ID:	995414  

Click image for larger version

Name:	CIMG1958.JPG
Views:	63
Size:	2.52 MB
ID:	995416   Click image for larger version

Name:	CIMG1959.JPG
Views:	71
Size:	2.41 MB
ID:	995417   Click image for larger version

Name:	CIMG1962.JPG
Views:	70
Size:	2.44 MB
ID:	995418  

Click image for larger version

Name:	CIMG1963.JPG
Views:	61
Size:	2.44 MB
ID:	995419   Click image for larger version

Name:	CIMG1964.JPG
Views:	74
Size:	2.43 MB
ID:	995420   Click image for larger version

Name:	CIMG1965.JPG
Views:	63
Size:	2.36 MB
ID:	995421  

Click image for larger version

Name:	CIMG1966.JPG
Views:	59
Size:	2.38 MB
ID:	995422   Click image for larger version

Name:	CIMG1968.JPG
Views:	56
Size:	2.44 MB
ID:	995423   Click image for larger version

Name:	CIMG1969.JPG
Views:	57
Size:	2.45 MB
ID:	995424  

Click image for larger version

Name:	CIMG1970.JPG
Views:	58
Size:	2.49 MB
ID:	995425   Click image for larger version

Name:	CIMG1971.JPG
Views:	58
Size:	2.46 MB
ID:	995426   Click image for larger version

Name:	CIMG1972.JPG
Views:	76
Size:	2.47 MB
ID:	995427  

Click image for larger version

Name:	CIMG1975.JPG
Views:	75
Size:	2.54 MB
ID:	995428  
cassadao is offline   Reply With Quote
Old 04-07-09, 20:40   #673
cassadao

Stage 4
 
cassadao's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 186
Default Re: MAK Motorsport Braila

daca nu am pozat pe cineva nu a fost din rea vointa am avut si noi treaba
dao si aul
cassadao is offline   Reply With Quote
Old 04-07-09, 20:47   #674
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: MAK Motorsport Braila

Quote:
Originally Posted by cassadao View Post
daca nu am pozat pe cineva nu a fost din rea vointa am avut si noi treaba
dao si aul
Noi v-am aplaudat cel mai "tare"

Ne-a placut ziua de azi. Palpitant, cursiv. Doar ca pe viitor ar merge o separare a licentiatilor de amatori. E frustrant, dezarmant si poate nedrept pentru marea masa a concurentilor sa vezi niste evolutii... . Noi oricum am mers curat si fara sa omoram la ele ca si asa sunt depasite (masinile), dar, ca idee...

O zi frumoasa pentru a satisface un hobby. Bravo tuturor celor implicati!
Attached Files
File Type: wmv Movie_0002.wmv (2.89 MB, 50 views)

Last edited by DragosT; 04-07-09 at 21:17.
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 04-07-09, 21:26   #675
Dan TBCuuu

Stage 5
 
Dan TBCuuu's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 358
Default Re: MAK Motorsport Braila

felicitari baietilor de la tecuci ....
va saluta baiatul cu volvo care din pacate s-a stricat....
Dan TBCuuu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -