Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > Despre 4Tuning.ro / Noutati / Sugestii / Reclamatii

View Poll Results: Care este cel mai nesuferit supermoderator ?
aleks 13 12.04%
boy_wonder 3 2.78%
blazeyblaze 28 25.93%
EaGle 28 25.93%
Gabi 22 20.37%
lascarica 11 10.19%
Psycho 3 2.78%
Voters: 108. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 22-02-09, 07:08   #91
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: Cel mai nesuferit supermoderator (VOT)

pana la urma era vorba ca totul scris pe acest thread sa fie luat ca "funny" si nimeni sa nu se atace...acum, de ce va bashicatzi asa? Dolb, calmeaza-te si tu, cu toate ca iti dau perfecta dreptate, dar ei sunt multi si noi suntem 2 asa ca...n-are rost
fasso is offline  
Old 22-02-09, 08:44   #92
toader
FOTO Member

Stage 5
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,150
Member of:
[Moderators]
[Echipa de sprijin]
[FOTO]
Default Re: Cel mai nesuferit supermoderator (VOT)

Quote:
Originally Posted by fasso View Post
pana la urma era vorba ca totul scris pe acest thread sa fie luat ca "funny" si nimeni sa nu se atace...acum, de ce va bashicatzi asa? Dolb, calmeaza-te si tu, cu toate ca iti dau perfecta dreptate, dar ei sunt multi si noi suntem 2 asa ca...n-are rost
ei domne... astia mari si tari... Gandeste-te totusi ca astia au grija de o ditamai comunitatea... cu idei diferite... cu personalitati diferite... e normal sa nu poata multumi pe toti... si pe deasupra nu cred ca ar fi cazul sa-i multumeasca... doar nu ei sunt responsabilii cu tuningul...
toader is offline  
Old 22-02-09, 09:19   #93
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: Cel mai nesuferit supermoderator (VOT)

Dap, stiu, si mai stiu totodata ca sanctiunile pe care le primim de la ei nu le primim degeaba, ci pe greselile noastre Insa era vorba de felul fiecaruia dintre ei de a reactiona cand vine vorba de greseli ale userilor : unii sunt calmi si intelegatori( psycho, boy_wonder, aleks, s.a.m.d.), unii mult prea stricti( Gabi ) si altii care n-au nicio treaba, ba mai mult, te iau si la "misto" pe deasupra ( nu dau nume ca mi-o iau )
fasso is offline  
Old 22-02-09, 09:29   #94
Tweety_rzw
VW Driver

Stage 5
 
Tweety_rzw's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,554
Member of:
[VW]
[Opel]
Default Re: Cel mai nesuferit supermoderator (VOT)

Da,fasso zice si el ceva bine,cand sa sters un post si am intrebat acel moderator de ce mi l-a sters mi-a raspuns "...Da cine esti tu sa ma tragi la raspundere...?"Cum spunea cineva mai sus ei isi fac treaba,dar sa nu ne vorbeasca de sus , ca toti suntem egali,nu trebuie sa fim cu nasul pe sus ca ne deosebeste o bucata de fier ! RESPECT pentru totii admini,moderatorii,supermoderatori!Am zis ce am avut de zis ! Sper sa nu imi dea nimeni in cap !
Tweety_rzw is offline  
Old 22-02-09, 09:44   #95
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Cel mai nesuferit supermoderator (VOT)

Tweety, în momentul ăsta sunt 25.542 de useri activi. Ia imaginează-ţi cum ar fi să ceară fiecare socoteală pentru câte un mesaj şters. Sau imaginează-ţi ce-ar însemna să dai câte un PM pentru fiecare mesaj şters (că, de fapt, voi asta vreţi).

fasso, forumul 4TuningRO a luat o amploare imensă. Nu cred că la nivelul ăsta mai poţi fi îngăduitor cu oricine/orice. Dacă tu crezi că aleks, Psycho şi boy_wonder au răbdare şi eu nu, te invit la Craiova, să stai o zi cu mine lângă calculator să vezi de câte ori închid ochii şi, în loc să penalizez, doar şterg mesajul în cauză.

Alalteieri am banat un user (după ce îl penalizasem în prealabil) pentru că într-un topic de offtopic îşi expunea (în cuvinte) atât părţile genitale, cât şi nişte acţiuni sexuale. Moderatorul secţiunii a fost foarte revoltat, că el lasă discuţiile să meargă până la un anumit moment şi apoi şterge. Dar de ce să citească un user oarecare toate trivialităţile astea ?

Aseară am dat o infracţiune pe secţiunea bazar, pentru că userul a folosit caractere GIGANT, colorate şi îngroşate şi pentru că în încheierea inteligentului text pe care-l scrisese, a scris un cuvânt trivial. De-a lungul timpului am dat multe sute de infracţiuni/avertismente şi cine ştie câte banuri, dar au fost oameni care m-au contactat pe messenger, telefonic, am discutat, au înţeles că au greşit (şi, de ce să nu recunosc, am înţeles şi eu când am greşit) şi a fost totul ok, dar individul pe care l-am banat aseara m-a sunat, apoi m-a apelat pe messenger şi... nu vă puteţi imagina ce cuvinte inteligente a scos din taste.

Suntem oameni, toţi greşim, dar unii, de ceva vreme, pozează în victime discriminate, iar asta nu este ok. Dacă cineva suferă de sindromul persecuţiei, nu-şi va rezolva problema online. Nu cred că vreun user poate să spună că este persecutat, discriminat, etc. De fapt, mulţi cred că nici nu cunosc ce înseamnă aceste cuvinte.

Eu pot să-mi însuşesc o critică, atâta timp cât e constructivă şi, mai ales, bazată pe fapte concrete.
__________________
DelSol D13Z6

Last edited by Gabi; 22-02-09 at 09:47.
Gabi is offline  
Old 22-02-09, 09:44   #96
manu_96xls

Stage 5
 
manu_96xls's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 2,465
Member of:
[Moderators]
[Virtual Tuning]
Default Re: Cel mai nesuferit supermoderator (VOT)

Să dai explicații pentru fiecare post șters e ceva , mai ales în cazul supermoderatorilor! Gândiți-vă că șterg sute de posturi pe zi uneori, dacă ar da câte un PM fiecărui user căruia i-au șters postul ,unde s-ar ajunge?
Suntem oameni și noi, avem viață personală,chiar dacă apărem online mult timp , asta nu înseamnă că suntem roboți și stăm cu zecile de ore în fața monitorului.
Ți-a fost șters postul ,te calmezi, nicidecum să pui altul la fel!Eventual dacă ești nedumerit, îi dai un Pm unui supermoderator și îl rogi politicos să-ți spună motivul pentru a nu mai face greșeala aia! Sunt sigur că dacă știți să cereți o explicație , vi se va da!(În limita timpului disponibil)


Referitor la vot, mă abțin, chiar nu aș știi pe cine să votez!
__________________
Second to a hammer , a cable tie can fix anything!
manu_96xls is offline  
Old 22-02-09, 09:47   #97
Tweety_rzw
VW Driver

Stage 5
 
Tweety_rzw's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,554
Member of:
[VW]
[Opel]
Default Re: Cel mai nesuferit supermoderator (VOT)

Ce motiv sa fie,din moment ce era ONtopic !
Stai linistit ca am intrebat frumos,dar unii sunt mai politicosi mai de treaba,si altii mai putin,diferenta de caracter !Ei isi fac treaba lor si ii inteleg si pe ei intr-un fel sau altul !Bafta baietii in continuare!
Tweety_rzw is offline  
Old 22-02-09, 10:36   #98
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Cel mai nesuferit supermoderator (VOT)

Ideea e că sunt scăpări, e clar, sunt enorm de multe posturi zilnic, iar de departe cel mai activ om de pe forum e Gabi.
Statistic vorbind e imposibil să moderezi atât fără să greşeşti, nu suntem roboţi, dar reaua-voinţă nu e printre motivele acestor greşeli, vă asigur.
p.s.: eu vorbesc strict despre mine, puteţi cere orice lămurire vreţi la posturile şterse, atât timp cât întrebarea e pertinentă, la obiect şi de bun simţ nu e nicio problemă, lămuresc fiecare gest.
aleks is offline  
Old 22-02-09, 10:38   #99
Tweety_rzw
VW Driver

Stage 5
 
Tweety_rzw's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,554
Member of:
[VW]
[Opel]
Default Re: Cel mai nesuferit supermoderator (VOT)

Cu tine nu am avut treaba !

Iaaa gata bai,ca suntem o familie pana la urma 4Tuning.ro si ar trebuie sa ne intelegem cu totii si sa ne vedem lungul nasului !

Cel mai bine este cand oamenii se inteleg intre ei si nu exista vorbe rautacioase si nervi !Daca ai nervi te duci pana afara iei o gura de aer si aia e !
Tweety_rzw is offline  
Old 22-02-09, 10:41   #100
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Cel mai nesuferit supermoderator (VOT)

tweety...trust me.. nu merge cu gura de aer rece am incercat
dolb is offline  
Old 22-02-09, 11:21   #101
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: Cel mai nesuferit supermoderator (VOT)

Quote:
Originally Posted by Gabi View Post

fasso, forumul 4TuningRO a luat o amploare imensă. Nu cred că la nivelul ăsta mai poţi fi îngăduitor cu oricine/orice. Dacă tu crezi că aleks, Psycho şi boy_wonder au răbdare şi eu nu, te invit la Craiova, să stai o zi cu mine lângă calculator să vezi de câte ori închid ochii şi, în loc să penalizez, doar şterg mesajul în cauză.
Sunt perfect constient de faptul ca in fiecare zi trebuie sa ai de-a face cu oameni carora nu le place decat sa arunce cu mizerii pe forum si sa insulte, tocmai de aceea de la mine ai un anumit nivel de respect, foarte ridicat!
fasso is offline  
Old 22-02-09, 11:27   #102
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Cel mai nesuferit supermoderator (VOT)

Mulţumesc ! E plăcut să ştii că şi oamenii care nu sunt complet de acord cu tine, totuşi te respectă.
Gabi is offline  
Old 22-02-09, 11:33   #103
Tweety_rzw
VW Driver

Stage 5
 
Tweety_rzw's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,554
Member of:
[VW]
[Opel]
Default Re: Cel mai nesuferit supermoderator (VOT)

Si va vom respecta in continuare,si va dam si dreptate,dar nu am cerut pt orice post sters sa se dea explicatie !
Ma rog acu un post in -/+ , asta e!
Sunt constient ca si eu am gresit de multe ori !
ROG pace intre moderatori si useri !?SE face?
Tweety_rzw is offline  
Old 22-02-09, 12:15   #104
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Cel mai nesuferit supermoderator (VOT)

"Războiul" dintre useri şi moderatori este unul fals, creat artificial, iar "pace" va fi atunci când se vor respecta regulile scrise şi cele care ţin de bunul simţ al fiecăruia.
Gabi is offline  
Old 22-02-09, 16:33   #105
IONUT-GBP

Stage 5
 
IONUT-GBP's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,729
Default Re: Cel mai nesuferit supermoderator (VOT)

EaGle +1
IONUT-GBP is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -