eu o sa urmez design-ul acestei persoane(a se vedea in link) din anglia. incep constructia in cateva zile, mai am doar cateva chichite de rezolvat.
http://www.minibuggy.net/forum/proje...ject-uk-5.html
va avea motor si cutie de dacie 1300, motorul in spate si diferentialul inversat in cutie. in rest, planetare, frane, deocamdata si rotile in 3 prezoane, dupa care o sa ii pun roti de logan.
singura diferenta va fi ca eu folosesc teava de 40/2,5 mm si nu 40/4 mm.
as dori sa imi exprim opinia despre proiectele vazute pe acest thread:
majoritatea agregatelor vazute aici, adica cele ale userilor
dark.red,
gaby.bb,
radu_86 sunt prea greoaie, prea incarcate; profilele sunt supradimensionate la majoritatea si dau aspect de tanc.
cele care mi-au placut mai mult au fost acestea 2 din poze.
felicitarile mele se adreseaza tuturor pentru initiativa. cu putin rafinament si o documentare intensiva se pot realiza lucruri marete.
aveti aici website-ul personal al englezului.
http://chaosmotorsport.com/