Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > Alte marci > EUROPENE

Reply
 
Thread Tools
Old 23-04-14, 15:29   #406
khrysty@n

Stage 5
 
khrysty@n's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 668
Default Re: Dune Buggy Project

La motor vreau neaparat sa fie diesel. Am de unde sa fac rost de ulei de floarea soarelui, gratis sau la un pret infim, asa ca de ce sa nu merg cat mai ieftin posibil.

As vrea sa ajung la maxim 400-500E cu tot, iar de acolo sa incep sa amortizez investitia. Voi folosi masina doar de distractie, intr-o zona rurala, pe camp, padure, etc...

De aia intrebam ce masina diesel s-ar preta la folosirea cu ulei de floarea soarelui, fara al afecta pe termen lung.
__________________
P E U G E O T 206 R C
khrysty@n is offline   Reply With Quote
Old 27-04-14, 22:17   #407
Bong
Suzuki Driver

Stage 5
 
Bong's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 876
Member of:
[Suzuki]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Dune Buggy Project

Quote:
Originally Posted by khrysty@n View Post
La motor vreau neaparat sa fie diesel. Am de unde sa fac rost de ulei de floarea soarelui, gratis sau la un pret infim, asa ca de ce sa nu merg cat mai ieftin posibil.

As vrea sa ajung la maxim 400-500E cu tot, iar de acolo sa incep sa amortizez investitia. Voi folosi masina doar de distractie, intr-o zona rurala, pe camp, padure, etc...

De aia intrebam ce masina diesel s-ar preta la folosirea cu ulei de floarea soarelui, fara al afecta pe termen lung.
cam orice diesel aspirat. mercedes (de la 190 inclusiv în jos ca modele) merg bine pe ulei. mai sunt 1.9 SDI de la grupul VAG, 1.6D, chiar și TD de golf1 sau 2, motor 1.9 de pe dacia papuc\solenza....și lista e destul de mare.
__________________

If you gotta go down...GO LOUD!
GO STRONG!
GO PROUD!
GO ON!
GO HARD OR GO HOME!
Bong is offline   Reply With Quote
Old 27-04-14, 23:41   #408
khrysty@n

Stage 5
 
khrysty@n's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 668
Default Re: Dune Buggy Project

@Bong, multumesc mult de mesaj, imi e de ajutor.

Mai poti enumera cateva si de la alti producatori?
khrysty@n is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -