Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > Alte marci > AMERICANE

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 18-04-09, 23:10   #16
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Pontiac Firebird 1989 - Tuned

Quote:
Originally Posted by B 89 WRC View Post
nu acum peste o zi doua trei o sapt nu e graba oricum eu astept nu vreu o poza instant sa nu fiu inteles gresit
Vrei s-o pui īn album ?

Sari cu 20.000 EURO si ia-o cu totu LIVE
CyberCSX is offline  
Old 18-04-09, 23:12   #17
B 89 WRC
Registered

Stage 5
 
B 89 WRC's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,803
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Pontiac Firebird 1989 - Tuned

nu chiar vreau sa-ti vad masinile vb cat se poate de serios si cand o sa am drum in tara de dincolo o sa vreau sa le vad live dar pana artunci te rog frumos pune si tu poze
__________________
B 89 WRC is offline  
Old 28-04-09, 14:41   #18
dog99

Stage 5
 
dog99's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 6,400
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Colectionar Machete]
[DACIA]
[VW]
Default Re: Pontiac Firebird 1989 - Tuned

poze recente?sa vedem si noi cum mai arata masinuta ta.
dog99 is offline  
Old 01-05-09, 19:25   #19
canon

Stage 5
 
canon's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 943
Default Re: Pontiac Firebird 1989 - Tuned

Dupa ce scrie in primul post, cred ca s-a suparat si nu mai pune nicio poza
canon is offline  
Old 01-05-09, 19:59   #20
B 89 WRC
Registered

Stage 5
 
B 89 WRC's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,803
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Pontiac Firebird 1989 - Tuned

pui poze cand ai la ce cand nu ai nu poti sa pui
B 89 WRC is offline  
Old 02-05-09, 02:28   #21
quick_silver2

Stage 5
 
quick_silver2's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 3,414
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: Pontiac Firebird 1989 - Tuned

Poate are la ce dar nu e genul sa-i faca poze odata la 2 ore si sa o urce pe net .
quick_silver2 is offline  
Old 03-05-09, 18:56   #22
cosmin_mano

Stage 5
 
cosmin_mano's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1,473
Default Re: Pontiac Firebird 1989 - Tuned

[QUOTE=CyberCSX;1935584]Da, se cam īncalzesc dar are racire suficienta si are 4 radiatoare.
Masina e testata pe stand cuplata de computer.
Conditii de vara simulate pe role, am ajuns la Vmax. 280 km / si 475 CP, fara NOS.
Mai mult n-am riscat ca era pericol sa-mi explodeze motorul.

Pe sosea n-am reusit īnca sa o urc la limita ca n-am unde si noaptea e prea riscant.
A reusit īnsa fiu-meu sa-l distruga cu NOS. Zice ca la un moment dat se blocase vitezometrul si nu mai stia cu cīt merge.
N-a lipsit mult sa-l pocnesc [/

Da-o dracu.....SF-uri
cosmin_mano is offline  
Old 06-05-09, 18:21   #23
RobertRFG
Dacia Driver

Stage 5
 
RobertRFG's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,604
Member of:
[DACIA]
Default Re: Pontiac Firebird 1989 - Tuned

Omu mai mereu este on pe forum dar 2 poze īi este lene să facă şi să le pună
RobertRFG is offline  
Old 18-04-11, 17:57   #24
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Pontiac Firebird 1989 - Tuned

Poftim si mai recente, facute instant cu celularul.
Si cu asta, īmi iau ramas bun.

N-am mai dat de mult prin forum din lipsa de timp si alte probleme.

Asta fiind ultimul meu post pe 4tuning.ro, va urez numai bine si poate ne vedem cīndva "On the road".
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	csx01.JPG
Views:	269
Size:	95.4 KB
ID:	1971114   Click image for larger version

Name:	csx02.JPG
Views:	231
Size:	105.6 KB
ID:	1971115  
CyberCSX is offline  
Old 18-04-11, 21:20   #25
bogdan350cid

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 434
Default Re: Pontiac Firebird 1989 - Tuned

Quote:
Originally Posted by CyberCSX View Post
Poftim si mai recente, facute instant cu celularul.
Si cu asta, īmi iau ramas bun.

N-am mai dat de mult prin forum din lipsa de timp si alte probleme.

Asta fiind ultimul meu post pe 4tuning.ro, va urez numai bine si poate ne vedem cīndva "On the road".
Da, se cam īncalzesc dar are racire suficienta si are 4 radiatoare.
Masina e testata pe stand cuplata de computer.
Conditii de vara simulate pe role, am ajuns la Vmax. 280 km / si 475 CP, fara NOS.
Mai mult n-am riscat ca era pericol sa-mi explodeze motorul.

Pe sosea n-am reusit īnca sa o urc la limita ca n-am unde si noaptea e prea riscant.
A reusit īnsa fiu-meu sa-l distruga cu NOS. Zice ca la un moment dat se blocase vitezometrul si nu mai stia cu cīt merge.
N-a lipsit mult sa-l pocnesc


asta ar trebui pus la posturi clasice, e f tare.
are radiatoare 4 pe fiecare parte? si cu concentratia de nos a fost tare. oare cum ar merge pe dyno in conditii simulate de iarna?
bogdan350cid is offline  
Old 18-04-11, 23:53   #26
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Pontiac Firebird 1989 - Tuned

Ma obligati sa revin deoarece conform MISTOURILOR VOASTRE, sīnteti pur si simplu NISTE HABARNISTI prosti de gura si fara creier.

De ce ? SIMPLU!

Pontiac Firebird, indiferent daca V 6 sau V 8 din productiile īncepīnd cu 1982 pīna īn 1992 au DIN FABRICATIE 3 radiatoare si cine nu crede sa-i studieze SERVICE MANUAL-ul sa se cionvinga NEGRU PE ALB.

Asa zisul radiator de racire consta din DOUA RADIATOARE īn UNUL.

Pt. circulatia lichidului de racire se aplica un radiator īn profil "U" īntors iar īn mijloc īn acelasi corp se afla radiatorul de ulei pt. cutia de viteze fiind numerotat cu RADIATOR Nr. 2 iar Radiator Nr. 3 este pt. clima.

Tinīnd cont de acest fapt. e clar ca daca-i mai adaugi un radiator ca ai 4 RADIATOARE !

Si acum, va rog, pe voi MARII TEHNICENI MISTOCARI sa va puneti putin īn functie CREIERUL MIORITIC ATOT CUNOSCATOR si ulterior sa scrieti iar cine vrea sa ĪNVETE "cu ce se manīnca" un FIREBIRD sa-si procure un SERVICE MANUAL si dupe ce la-ti studiat din scoarta-n scoarta atunci putem sta de vorba si pīna atunci CIOCU MIC si lustruiti-va maideparte ursuletii si pisicutele de la schrot-ul nemtesc !

HAYNES REPAIR MANUAL -- 320 pages; ISBN 1563920654; 8-1/2 x 11 x 5/8 in.; A comprehensive manual that gives the home mechanic an in-depth look at specific areas of auto repair; Includes step-by-step procedures, easy-to-follow photos, complete troubleshooting section, valuable short cuts, and color spark plug diagnosis; Written based on a complete teardown of the vehicle; Features routine maintenance, tune-up procedures, engine repair, cooling and heating, air conditioning, fuel and exhaust, emissions control, ignition, brakes, suspension and steering, electrical systems, and wiring diagrams.

CyberCSX is offline  
Old 19-04-11, 00:42   #27
bogdan350cid

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 434
Default Re: Pontiac Firebird 1989 - Tuned

Quote:
Originally Posted by CyberCSX View Post
Ma obligati sa revin deoarece conform MISTOURILOR VOASTRE, sīnteti pur si simplu NISTE HABARNISTI prosti de gura si fara creier.

De ce ? SIMPLU!

Pontiac Firebird, indiferent daca V 6 sau V 8 din productiile īncepīnd cu 1982 pīna īn 1992 au DIN FABRICATIE 3 radiatoare si cine nu crede sa-i studieze SERVICE MANUAL-ul sa se cionvinga NEGRU PE ALB.

Asa zisul radiator de racire consta din DOUA RADIATOARE īn UNUL.

Pt. circulatia lichidului de racire se aplica un radiator īn profil "U" īntors iar īn mijloc īn acelasi corp se afla radiatorul de ulei pt. cutia de viteze fiind numerotat cu RADIATOR Nr. 2 iar Radiator Nr. 3 este pt. clima.

Tinīnd cont de acest fapt. e clar ca daca-i mai adaugi un radiator ca ai 4 RADIATOARE !

Si acum, va rog, pe voi MARII TEHNICENI MISTOCARI sa va puneti putin īn functie CREIERUL MIORITIC ATOT CUNOSCATOR si ulterior sa scrieti iar cine vrea sa ĪNVETE "cu ce se manīnca" un FIREBIRD sa-si procure un SERVICE MANUAL si dupe ce la-ti studiat din scoarta-n scoarta atunci putem sta de vorba si pīna atunci CIOCU MIC si lustruiti-va maideparte ursuletii si pisicutele de la schrot-ul nemtesc !

HAYNES REPAIR MANUAL -- 320 pages; ISBN 1563920654; 8-1/2 x 11 x 5/8 in.; A comprehensive manual that gives the home mechanic an in-depth look at specific areas of auto repair; Includes step-by-step procedures, easy-to-follow photos, complete troubleshooting section, valuable short cuts, and color spark plug diagnosis; Written based on a complete teardown of the vehicle; Features routine maintenance, tune-up procedures, engine repair, cooling and heating, air conditioning, fuel and exhaust, emissions control, ignition, brakes, suspension and steering, electrical systems, and wiring diagrams.

poi eu am cateva masini de astea cred ca stiu ce vorbesc. doar ca ceva mai noi , dar cam acelasi lucru in mare. de aia mi am permis sa zic si eu ceva cand am vazut ce fantasmagorii vorbesti.

Last edited by bogdan350cid; 19-04-11 at 00:53.
bogdan350cid is offline  
Old 19-04-11, 07:41   #28
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Pontiac Firebird 1989 - Tuned

Compari capra cu varza. Masinile "ceva mai noi" sīnt cu totul alt ceva.
Repet!
Daca nu sti cum e la astea mai vechi, las-o balta, ia cartea si studiazo sau cel putin deschide capota la una din seria 82 - 92 si uita-te la racordurile primului dublu-radiator si ai sa te convingi ca am dreptate.
CyberCSX is offline  
Old 19-04-11, 09:15   #29
bogdan350cid

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 434
Default Re: Pontiac Firebird 1989 - Tuned

Quote:
Originally Posted by CyberCSX View Post
Compari capra cu varza. Masinile "ceva mai noi" sīnt cu totul alt ceva.
Repet!
Daca nu sti cum e la astea mai vechi, las-o balta, ia cartea si studiazo sau cel putin deschide capota la una din seria 82 - 92 si uita-te la racordurile primului dublu-radiator si ai sa te convingi ca am dreptate.
stiu foarte bine cum sunt radiatoarele si diferentele dintre generatii la masinile astea, dar poate avionul tau e diferit. si ce am zis nu e doar despre radiatoare e cam despre tot ce ai scris aici, numai aiurea
bogdan350cid is offline  
Old 19-04-11, 10:30   #30
daniwmk

Stage 5
 
daniwmk's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,787
Default Re: Pontiac Firebird 1989 - Tuned

Vai cat pot minti unii oameni ...
Asta debiteaza numai prostii de cand si-a facut user.
daniwmk is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -