Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Accesorii si conectica

Accesorii si conectica alimentare si montaj

Reply
 
Thread Tools
Old 19-05-05, 20:48   #46
Heparu_Boy
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Heparu_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 929
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default

Deci ceva concret ?? nu este nu ?? cu tunul de bass ce sa fac ??? am o dacie si daca imi da unu un buf in porbagaj se deskide !!!
Heparu_Boy is offline   Reply With Quote
Old 19-05-05, 22:11   #47
DRooPY

Stage 5
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,292
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default

raman la parerea mea..... ca e bine sa le cari in casa dupa tine sau .. amplifu il prinzi sub canapeaua din spate in nituri ( da` nul mai dai jos) , difuzoarele de fata sunt protejate de catre fetele de usa, alea pe spate le askundetzi frumusel iar wooferul il bagatzi akolo la roata de rezerva (facetzi akolo incinta ) + o alarma instalata corespunzator cu senzor de perimetru& window si alimentare separata ( in caz ca hotu e destept)..... si pentru head unit ori il luatzi in casa dupa voi ( il decuplatzi de la mufa si a doua zi setatzi din nou tot) ori ii luatzi fata si acoperitzi cu ceva ledul care bipae si atrage atentzia..... eu cam asa fac...
DRooPY is offline   Reply With Quote
Old 20-05-05, 11:12   #48
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

Pui lacat cu lant la portbagaj si ai terminat. Eu asta voi face.
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 20-05-05, 11:25   #49
DRooPY

Stage 5
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,292
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default

leste o solutzie pana cand dai de un hot care din intimplare are o cheie care se aseamana.. pentru ca nu sparg ei asa aiurea parerea mea e ca urmaresc o masina inainte sa o sparga sa vada daca are alarma sa vada cum si in cefel incuie usa proprietarul.. mai multe... si in primu rand o sparga pt ca aude super muzica in ea.. si 2 pt ca bate la oki e cea mai tare masina din cartier are jante spoilere bla bla bla si bate la oki... daca intelegetzi ce vreu sa zic....
DRooPY is offline   Reply With Quote
Old 23-05-05, 21:48   #50
Heparu_Boy
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Heparu_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 929
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default

Eu m-am gandit la o alarma din aia la 4 mil care iti suna in casa !!!
Heparu_Boy is offline   Reply With Quote
Old 23-05-05, 22:47   #51
DRooPY

Stage 5
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,292
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default

si daca iti suna de 50 de ori pe seara in fiecare seara si observi ca se joaca un pusti la masina.. sau eshti la vreo petrecere undeva nu ai sa auzi pt ca va fi zgomot.....? parerea mea ramane acceasi...
DRooPY is offline   Reply With Quote
Old 24-05-05, 06:14   #52
Heparu_Boy
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Heparu_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 929
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default

Ar fi mai fain daca ar fi pe vibratie nu
???
Heparu_Boy is offline   Reply With Quote
Old 24-05-05, 08:28   #53
DRooPY

Stage 5
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,292
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default

loool... nu cred ca are si vibratzie.... mai bine faci ca Hondaru cu lacatu` si pentru mai multasigurantza.. iti prinzi amplifu` sub canapeua dn spate in nituri la head unit iei fata dupa tine si al WC.....
DRooPY is offline   Reply With Quote
Old 24-05-05, 09:45   #54
Heparu_Boy
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Heparu_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 929
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default

Cred ca asha am sa fac !!!
Heparu_Boy is offline   Reply With Quote
Old 24-05-05, 11:36   #55
DRooPY

Stage 5
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,292
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default

e mai sigur asa.. da vezi ca o sa te chinui daca vreodata ai sa dai jos amplifu` de akolo...
DRooPY is offline   Reply With Quote
Old 24-05-05, 20:45   #56
Catalyn
Renault Driver

Stage 5
 
Catalyn's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,698
Member of:
[Moderators]
[Nissan]
[RENAULT]
Default alarme

sunt si alarme auto cu pager si care au si setare pe vibratii..
Catalyn is offline   Reply With Quote
Old 25-05-05, 15:55   #57
dj81bas

Stage 5
 
dj81bas's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 877
Default

o alarma cu perimetru si pager. sa stai si mai linistit si un lant la portbagaj sau un drug cu actuator pus separat pe portbagaj dar stiti si voi ca pana la urma toate se pot sparge. deci nu ramane decat sa stam cu inima cat puricele cand lasam masina in fata unui bar sau noaptea in fata blocului.
__________________
Civic EG
A4 B7
Accord CL7
dj81bas is offline   Reply With Quote
Old 27-05-05, 16:19   #58
DRooPY

Stage 5
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,292
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default

asta cam asa e.... hotu tot hot ramane...
DRooPY is offline   Reply With Quote
Old 27-05-05, 23:08   #59
blak
Banned

Stage 5
 
blak's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 783
Default

Cel mai sigur.. scoti patul afara ca si asa a venit caldura .. si te legi cu mana de usa
Oricum cea mai sigura chestie e sa bagi masina in garaj....
blak is offline   Reply With Quote
Old 12-06-05, 01:15   #60
NILS_BUCURESTI
Midnight Racers Member

Stage 5
 
NILS_BUCURESTI's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 757
Member of:
[Moderators]
[Midnight Racers]
Default

Uiteti fratilor cum am facut eu si in 2 ani nu am avut nici o problema si stau si in Berceni deci este ceva activitate in zona
1) Aveam alrma cu perimetru si zenzor de geamuri care pe langa sirena mai era conectata si la claxon si avarii si cand incepea ma injurau toti vecinii
2) Aveam inauntru 14 mini-neoane albastre care indeplineu doua roluri: cel de\"fitze\" cand ma mai apuca si cel de al doilea :erau si ele conectate la alarma pe avarii ,deci cand incepea alarma numai sa nu ii dea cu ceva in cap la hot ca in rest facea in tot felul,chestia era buna in cazul in care lasam masina intr un loc ceva mai intunecat (idee 2in1 )
3) In zona niciodata nu dadeam muzica tare dar asta nu pot zice ca este totusi cine stie ce masura de siguranta,poate doar pt o perioada pt ca daca ai ceva destul de marfa tot se afla de la unu la altu,dar tot e ceva,macar nu le tot amintesti ce super sistem audio ai in masina,pt ca hotii 95% isi respecta teritoriul si cei din cartier tot din cartier fura,nu se duc cei din berceni sa fure in rahova!
4) Fata o luam todeauna cu mine si i mi facusem un fel de capac din carton negru care acoperea fata (la calibra)iar daca nu era lumina destula nici nu stiai unde este hu ul
5) Cel mai interesant: eu copilarind aici ii cam stiam pe cai care se ocupa cu asa ceva avand chiar si cativa prieteni printre ei si le am dat de inteles prieteneste ca ar fi mai sigur pt ei sa ocoleasca masina mea si avnd in vedere ca in parcarea in care tineam eu masina mai aveam o dacie in stanga si una in dreapta si amandoua au fost sparte iar a mea nu a patit nimic ...
6) Eu stau la parter (dar tot merge dacanu stai mai sus de 3 cred) si i mi cumparasem din comert (se gasesc pe toate drumurile) un proiector cu senzor de miscare ce acoperea parcare (deci daca se apropia cineva se aprindea ala si fiind si destul de puternic,si cum in parcare este cam intuneric sa se aprinde brus un proiector pe tine la 3 noaptea nu este tocmai placut ,si daca mai si bipaie alarma... e destul sa fugi si sa nu mai treci pe acolo
7) Deci cat timp eram acasa dormeam mai mult decat linistit,situatia se complica totusi cand trebuia sa ma duc la o petrecere ceva.Atunci cum procedam: cand ma apropiam de zona opream hu si ii scoteam fata si ii puneam si capacul de carton,cautam sa o parchez intr un loc cat mai circulat sau macar la lumina,boxele de pe placa le acoperea cu parasolarul , nu lasam nimic la veder sa nu am prostul ghinion sa i mi sparga masina pt o mapa cu 10 foi si un pix in ea , si ma rogam la Dumnezeu sa nu ii vina la vreunu curiozitatea si sa riste...

DESI PARE COMPLICAT SA STITI CA NU ESTE DELOC SI IN 2 ANI CAT AM AVUT MASINA NU AM AVUT NICI O NEPLACERE DE GENUL ASTA SI AVEAM SI EU AUDIO CAM DE 1300Euro PE MASINA,NU FOARTE MULT DAR DESTUL TOTUSI

Acum astept sa mi se accepte dosarul de leasing si am de gand sa i mi fac un sistem mult mai serios ca pe calibra si o sa mai mai gandesc la metode de descurajare pt hoti si cum i mi apar o sa le postez

BAFTA LA TOTI SI SA SPERAM CA O SA NE OCOLESCA HOTII
NILS_BUCURESTI is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -