Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Accesorii si conectica

Accesorii si conectica alimentare si montaj

Reply
 
Thread Tools
Old 05-02-05, 20:19   #31
CT-03-ART

Stage 5
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 682
Default

e nasol cu hotzii ashtia chiar de curand i-a furat unui prieten piese audio in valoare de vreo 17 milioane...asta e...dar trebuie facut ceva...
CT-03-ART is offline   Reply With Quote
Old 05-02-05, 21:47   #32
ZanDer

Stage 5
 
ZanDer's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,913
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

mah deci io cre'ca mioi prinde cate o bucata de lantz la fiecare 10 cm la porbagaj ... o sami fie greu sa deschid da mai bine greu de deschis decat sami fure asjtia tat ... sau alta idee ... sudatziva porbagajele
__________________
Race the strip, not the street!
ZanDer is offline   Reply With Quote
Old 06-02-05, 22:03   #33
moartea

Stage 1
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 12
Default

Daca chiar vrei sa dormi noaptea fara griji, cea mai buna si cred
ca si singura solutie este sa iti asiguri toate componentele...

Si daca nu iti convine rata la asigurare, va trebui sa speri ca hotii
sa nu stie ce ai tu in portbagaj
Io asta fac
moartea is offline   Reply With Quote
Old 06-02-05, 23:16   #34
steph

Stage 5
 
steph's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 510
Default

tu nu auzi ca cik nu se asigura mai mult de 10% din valoare amasinii ?

cu toate ca ma repet eu am dacia asigurata cu vreo 1800 park si muzica 250 deci mai mult de 10% ... probabil situatia se schimba la sume mai mari ... si stai linistit cine a bagat 2000 de euro in muzica nu s-ar impiedica de 3 mil pe an rata duuuuh

si cu asigurare banii ii vezi dupa 2-3 luni dupa ce politia s-a facut ca va cauta hotul si va trimite nujtiu ce hartoage la firma de asigurari comform acreia nu s-a gasit si trebuie sa iti dea banii
steph is offline   Reply With Quote
Old 13-02-05, 09:59   #35
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

Astia nu se risca sa asigure pe valoare prea mare ca se pot face manarii...

Nu se poate dovedi cine e hotul, deci te poti fura singur, vinde sculele si incasa banul de asigurare.
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 13-02-05, 10:22   #36
mihnea

Stage 3
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 86
Member of:
[Insomnia]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"steph\"
si cu asigurare banii ii vezi dupa 2-3 luni dupa ce politia s-a facut ca va cauta hotul si va trimite nujtiu ce hartoage la firma de asigurari comform acreia nu s-a gasit si trebuie sa iti dea banii

Chestia asta se intampla dupa 30 de zile.
mihnea is offline   Reply With Quote
Old 02-03-05, 06:21   #37
oache81

Stage 3
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 92
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"steph\"
nu itzi trebuie acte sau factura ... nujtiu d c ... eu mi-am cumparat mp3u` si boxele pe spate si unchimiu mi-a dat moca 2 boxe pt. fata ... si m-am dus la asigurari si am facut polita pe 10 mil in ideea ac imi cere factura si nu am si pt. cele de pe fata inca vreo 2 mil ... culmea m-au intrebat doar marca cassului de boxe nu i-a interesat ... daca imi fura boxele stau sa ma intreb cum ma despagubesc???

Iti zic io cum te despagubesc ca am fost usurat de 1 subwoofer si 2 boxe.Statia nu au luat-o cred ca erau asa de beti ca nu au vazut-o.Te duci la politie faci o poza,pe urma la ei mai faci o poza si iti zic sa te duci sa iei altele de aceeasi bani sau daca iei mai scumpe platesti diferenta.Dupa ce iti iei altele le aduci lor facturile si ei iti dau banii inapoi in 15 zile lucratoare.Daca le-ai asigurat la 10 milioane 10 milioane iti dau.
__________________
C4 2.0 HDI Vtr Pack Rosu Lucifer
oache81 is offline   Reply With Quote
Old 09-03-05, 20:31   #38
VPowerTLX

Stock
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 7
Default ehehehehe

Eu v-as recomanda ceva, la mine a tinut... Singura daca cand mi-au spart hotii masina era inainte de 89 si au fugit doar...nici o paguba...dupa aia nimic si am muzica si ... In primul rand eu zic ca merita montata o alarma proprie(facuta de voi) nu d-asta din magazine ca aia e de forma, mai e si o gramada de bani....Daca vreti si aveti talentul de a va pune alarma voastra, cuplati la rezervor, la capota, la portbagaj si la usi...Ca hotii sunt dati dracului...and vor ceva, cam iau in cele mai multe cazuri....Ca sa va povestesc o chestie tare ca sa vedeti de ce trebuie pusa peste tot...Tot cam in perioada aia cu spargerea aia au incercat sa deschida usa...poc alarma, au fugit, dupa cateva seri s-au intors si au deschis capota care nu avea contact si au decuplat bateria si or fi luat ceva sau nu nu mai stiu...Dupa aia a venit alarma este tot..deci hotii cand vor ceva, cam iau .. aaa si poate cel mai important sfat: Nu spuneti la toti ce aveti, mai ales prin cartier sau prieteni si astea...si nu va etalati prin zona pe unde stati cu muzica ca bate la ochi... Eu am mers si cu muzica tare la mine in cartier si astea si nimeni nu m-a usurat...si nu am luat nici o masura de siguranta, in unele seri chiar am lasat masina descuiata si chiar cu fata pe cas.. deci...dar oricum se sparge la mine in zona, azi am vazut o octavia cu geamu spart Deci in mare, puneti-va antifurturi peste tot pe unde se poate, si ...eventual mai multe... Ca hotii sunt dati dracului, mai ales romanii nostrii de fura masini de zeci de mii deeuro in cateva secunde... deci...Bafta si sa moara hotii
VPowerTLX is offline   Reply With Quote
Old 11-03-05, 23:44   #39
steph

Stage 5
 
steph's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 510
Default

oache ... ideea e ca in 10 mil intra sic ass si boxe ... (ma rog doar o pereche ) ca cealalta am primit-o cadou si credeam ca imi cer facturi dar pe polita e trecut doar marca cassului.

daca mie imi fura doar boxele... de unde stiu ei cat % valorau din toata suma??
steph is offline   Reply With Quote
Old 13-03-05, 22:08   #40
roberto

Stage 2
 
roberto's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 44
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: ehehehehe

Quote:
Originally Posted by \"VPowerTLX\"
aaa si poate cel mai important sfat: Nu spuneti la toti ce aveti, mai ales prin cartier sau prieteni si astea...si nu va etalati prin zona pe unde stati cu muzica ca bate la ochi...
subscriu,
Singura masura de protectie reala este garajul, sau parcatul in fata sectiei de Politie cu alarma pusa
Caratul sculelor, la o anmita varsta, poate deveni obositor.
roberto is offline   Reply With Quote
Old 13-03-05, 23:19   #41
steph

Stage 5
 
steph's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 510
Default

roberto> garaju e o postie... nu imi fura sculele acasa mi le fura iarna cand e inturneric in capatu` parcarii la metro ... mi le fura cand merg la o petrecere si parchez intr-un loc necunoscut lanaga un bloc prin rahova... mi le fura prin spate pe romana cand stau intr-un bar pana la 2 ... etc. dooh am masina sa parchez in fata sectiei de politie sau in garaj???
steph is offline   Reply With Quote
Old 14-03-05, 21:14   #42
Catalyn
Renault Driver

Stage 5
 
Catalyn's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,698
Member of:
[Moderators]
[Nissan]
[RENAULT]
Default Re: ehehehehe

Quote:
Originally Posted by \"VPowerTLX\"
Eu v-as recomanda ceva, la mine a tinut... Singura daca cand mi-au spart hotii masina era inainte de 89 si au fugit doar...nici o paguba...dupa aia nimic si am muzica si ... In primul rand eu zic ca merita montata o alarma proprie(facuta de voi) nu d-asta din magazine ca aia e de forma, mai e si o gramada de bani....Daca vreti si aveti talentul de a va pune alarma voastra, cuplati la rezervor, la capota, la portbagaj si la usi...Ca hotii sunt dati dracului...and vor ceva, cam iau in cele mai multe cazuri....Ca sa va povestesc o chestie tare ca sa vedeti de ce trebuie pusa peste tot...Tot cam in perioada aia cu spargerea aia au incercat sa deschida usa...poc alarma, au fugit, dupa cateva seri s-au intors si au deschis capota care nu avea contact si au decuplat bateria si or fi luat ceva sau nu nu mai stiu...Dupa aia a venit alarma este tot..deci hotii cand vor ceva, cam iau .. aaa si poate cel mai important sfat: Nu spuneti la toti ce aveti, mai ales prin cartier sau prieteni si astea...si nu va etalati prin zona pe unde stati cu muzica ca bate la ochi... Eu am mers si cu muzica tare la mine in cartier si astea si nimeni nu m-a usurat...si nu am luat nici o masura de siguranta, in unele seri chiar am lasat masina descuiata si chiar cu fata pe cas.. deci...dar oricum se sparge la mine in zona, azi am vazut o octavia cu geamu spart Deci in mare, puneti-va antifurturi peste tot pe unde se poate, si ...eventual mai multe... Ca hotii sunt dati dracului, mai ales romanii nostrii de fura masini de zeci de mii deeuro in cateva secunde... deci...Bafta si sa moara hotii
o alarma instalata corespunzator ..nu la frizerie nu are cum sa nu faca treaba plus de alta exista si sirene autoalimentate la preturi acceptabile si mai e un aspect e recomandat sa-ti montezi sculele cu prindere ferma, multi pun boxe, statie, filtre pe o placa in spate incercati sa faceti totul mai modular chiar daca necesita timp mai mult..un exemplu montarea amplifului sub scaunul din dreapta ,etc... sunt variante de protectie multiple pina si luatul interfetei in casa e o metoda de protectie unii o mai ascund si au fost cazuri in care cel care a spart masina il \"studiase\" pe pagubit si stia ca lasa display-ul in torpedou.....
__________________
I like the Power.
Catalyn is offline   Reply With Quote
Old 14-03-05, 22:26   #43
MadCow

Stage 5
 
MadCow's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 700
Member of:
[Opel]
Default a

treaba cu luatul fetzei in casa o pot confirma - mie mi-au spart masina si cu siguranta ma filasera dracii ca las fatza in torpedou (aveam asigurare si ma durea la basca). Mi-au spart geamul, au incercat sa-mi fure mp3-ul dar n-au reusit si nici fatza nu mi-au mai luat-o. Nu cred ca mi-ar fi spart masina daca nu stiau sigur ca-mi pun fatza in torpedou. Chestia cu asigurarea nu prea cred ca e buna - mie mi-au dat banii in mana fara sa ma intrebe ce-mi iau in schimb si mi-au lasat si mp3-ul vechi - avea doar masca din plastic rupta - l-am vandut ca era cu ghinion Oricum de cand am pus noua linie audio (JBL inafara de HU) o parchez la strada, in fatza la un Non-stop. Sper sa nu mai am evenimente.
__________________
Opel Astra GTC OPC
MadCow is offline   Reply With Quote
Old 19-05-05, 10:42   #44
drgx

Stock
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1
Default

Intrebarea mea este daca stiti cumva cat de mult se fura HU fara fatza? Eu am achizitionat un MP3 Pioneer cu fatza detasabila, dar si asa mi-e frica sa il las. Nu imi e teama ca il fura, dar ma aleg cu geam spart sau incuietoare distrusa si pe urma trebuie sa umblu dupa ele. In ziua de azi...cat de mult ii tenteaza pe hoti un HU care stie clar ca nu are fatza? (avand in vedere un filaj in care se observa ca nu o las undeva in masina)
drgx is offline   Reply With Quote
Old 19-05-05, 17:38   #45
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

Am amici care tineau fata in masina, torpedou. Li s-a spart geamul si au cotrobait hotii pana au gasit fata si au luat astfel casul complet. Deci oricum ai sanse sa dai de vreun foame-n gat sa-ti ia si casul fara fatza, nu esti nicaieri in siguranta. Depinde unde tii masina.
Hondarul is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -