Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Accesorii si conectica

Accesorii si conectica alimentare si montaj

Reply
 
Thread Tools
Old 03-02-05, 10:34   #1
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default SISTEME DE SIGURANTA IMPOTRIVA FURTULUI

Cum mai tot ce tine de sunet in masina se afla in portbagaj, riscam sa ramanem cu sunetul ambiental daca ne salta careva ce este in spate, alde woofere si statii. Cum sa facem sa ne protejam investitia ???

Cel mai bun ar fi un garaj, normal...
Dupa aia vine lantul brut.
Alarma este destul de nefolositoare. Hotii declanseaza alarma de cateva ori al rand fara sa fie vazuti. Proprietarul se satura sa tot vina la geam si se culca. Atunci hotul isi vede de treaba.
Eu ma gandeam sa iau wooferul mereu in casa, dar cand amv azut ca are cam 60 de kile, l-am lasat doar in casa

Voi cum faceti sa va feriti de hoti ??? Nu de alta, dar cu o surubelnita un ciorditor poate lua scule de mii de parai...
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 03-02-05, 11:05   #2
Øvi

Stage 4
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 287
Member of:
[RR]
Default

Bun topic ... eu intr'o seara cand am iesit de la un suc m'am trezit cu geamul stanga spate spart... se pare ca i'a speriat alarma (in acelasi timp au spart si un Cielo parca si l'au golit de player si boxe) ....
Cand am deschis portbagajul si am vazut totul la locul lui nu m-a mai interesat de geam , de nimic. Pe viitor imi voi cumpara o sirena de 40w pt. alrma - e cam 800.000 si e cea folosita la salvari mi se pare ... in orice caz, daca stai la 1 metru innebunesti
Øvi is offline   Reply With Quote
Old 03-02-05, 12:52   #3
B 68 VLD

Stage 5
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,882
Default

Pai deobicei cand trebuie sa ma opresc in zone in care cred eu ca exista riscul sa-mi sparga masina, cu 300m inainte sa parchez masina inchid muzica , scot fata de la cas, imi ascund lantu' etc! Unde stau am garaj si pe timpul noptii dorm linistit!
B 68 VLD is offline   Reply With Quote
Old 03-02-05, 13:45   #4
KrushX

Stage 4
 
KrushX's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 237
Default

io am patzit-o... shi la nesimtzirea hotzilor din ziua de azi cred ca nimik nu ii impiedica sa fure daca li s-a pus pata pe ce ai in mashina. cel mai bine e sa itzi securizezi statzia cat mai bine... pusa in asha fel incat cu greu sa o poata scoate, head unitul niciodata lasat cu fatza pusa, shi mashina parcata la strada undeva in fatza unui non-stop ceva. de multe ori o parchez in OMV. macar au camere de filmat...
__________________
In Bass We Trust!
KrushX is offline   Reply With Quote
Old 03-02-05, 18:48   #5
COObra

Stage 5
 
COObra's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 1,460
Default

Quote:
head unitul niciodata lasat cu fatza pusa
am citit asta si in secunda urmatoare eram la lift.....uitasem fata in masina.
COObra is offline   Reply With Quote
Old 03-02-05, 19:05   #6
B 68 VLD

Stage 5
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,882
Default

Quote:
am citit asta si in secunda urmatoare eram la lift.....uitasem fata in masina.
Cat de tare! Si eu mai patesc treaba asta dar mie nu-mi aminteste nimeni!
B 68 VLD is offline   Reply With Quote
Old 03-02-05, 20:19   #7
steph

Stage 5
 
steph's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 510
Default

facetzi o politza secundara la casco si va scape de belele

eu am doar 4 boxe si un mp3 panasonic ... da cum nu am furat banii acre i-am dat pe ele le-am asigurat pt. 10 mil ... ele fac vreo 12 da nujtiu ce a fost in capu meu a costat 600 de mii pe tot anu
steph is offline   Reply With Quote
Old 03-02-05, 22:03   #8
DRooPY

Stage 5
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,292
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default

Am patzito anu trecut pe vremea asta miau luat un cd player si atentie fata o aveam in casa , miau luat amplifu care il aveam prins sub canapeaua din spate si wooferul si nesimtire au si fumat in masina
nu stiu poate o alarma cu electrosoc la 220 cred ca ar fi solutia
DRooPY is offline   Reply With Quote
Old 03-02-05, 22:05   #9
B 68 VLD

Stage 5
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,882
Default

Quote:
si nesimtire au si fumat in masina
Sunt pe jos de ras! Probabil ca au unit firele si au ascultat si niste muzica sa vada daca sunt piesele de calitate!
B 68 VLD is offline   Reply With Quote
Old 03-02-05, 22:11   #10
DRooPY

Stage 5
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,292
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default

pe cuvant de onoare au si fumat ma mir daca nu au dormit peste noapte dar fi atent miau deschis masina fara a deteriora ceva ( nu au spart geamul , au fortat incuietoarea de la haion in asa maniera incat nu se observa) arzaiar focu ala mare
DRooPY is offline   Reply With Quote
Old 03-02-05, 22:11   #11
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

frate Droopy, nu te supara... Dar am vazut si poza in care iti montezi statia pe capacul din spate, intre boxe, mai ca nu pui o ***** goala si o invitatie scrisa pt. hoti... Ascunde-le nene, alarma, garaje, ceva... Nu la vedere !!!!!! Si inca ceva: mai usor cu blana in cartier, ca tot \"your hommies\" te-au usurat de scule...
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 03-02-05, 22:15   #12
DRooPY

Stage 5
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,292
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default

daca teai uita mai atent ai observa ca placa este detasabila totul este mobil nu mai las un ac in masina nimic poate vreun rotwailler , placa are difuzoarele ovale si amplifu prins ( o iau sub bratu stang) , wooferu ( sub ala drept) mp playeru in gura si ma car in casa (difuzoarele din fata sunt prinse in usi )
DRooPY is offline   Reply With Quote
Old 03-02-05, 22:24   #13
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"DRooPY\"
daca teai uita mai atent ai observa ca placa este detasabila totul este mobil nu mai las un ac in masina nimic poate vreun rotwailler , placa are difuzoarele ovale si amplifu prins ( o iau sub bratu stang) , wooferu ( sub ala drept) mp playeru in gura si ma car in casa (difuzoarele din fata sunt prinse in usi )
CEL MAI BUN SISTEM ANTI-FURT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 03-02-05, 22:27   #14
ZanDer

Stage 5
 
ZanDer's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,913
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

eh dilema asta o am si eu ... vreau sami fac masjina pe placu meu muzica tat felu da mi frica ca pe cand mio gat vine un p**a de asta ce habar n'are si mi lea salta ... acuma mi masjina la vopsit si is in cautare de garaj ... sper sa gasesc nu ma'ntere nici daca tra sa fac 300 de m pana la el ... tat mai bine-i ... n'au pic de respect asjtia mah ... te chinui sa faci ceva si ei vin numa si \"le'mprumuta\" ... pana me ...
__________________
Race the strip, not the street!
ZanDer is offline   Reply With Quote
Old 03-02-05, 22:33   #15
DRooPY

Stage 5
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,292
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default

da frate dupa parerea mea asta e cel mai bun sistem antifurt , bine ca faci muschi zi de zi carand la astea dar e mai bine decat sa nu le mai ai , mias face asigurare dar amplifu lam primit nu am acte pe el pt ca nu este nou la fel ca si subwooferu care este nou ( lam cumparat de la un prieten care la primit din Franta) si fara acte de provenienta nu pot face asigurare asa ca raman ca capitolu \"carat\" , alrma este buna in cazul in care hotii vor sa iti ia rotile, oglinzile etc. sau poate vine un hot destept si iti fura alarma ))))))
DRooPY is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -