Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Accesorii si conectica

Accesorii si conectica alimentare si montaj

Reply
 
Thread Tools
Old 03-02-05, 22:49   #16
shadow

Presedinte AfterDark Racing

Stage 5
 
shadow's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,876
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default

NUUU!!!!
Iti fura masina si iti lasa alarma!!!
shadow is offline   Reply With Quote
Old 03-02-05, 23:02   #17
steph

Stage 5
 
steph's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 510
Default

nu itzi trebuie acte sau factura ... nujtiu d c ... eu mi-am cumparat mp3u` si boxele pe spate si unchimiu mi-a dat moca 2 boxe pt. fata ... si m-am dus la asigurari si am facut polita pe 10 mil in ideea ac imi cere factura si nu am si pt. cele de pe fata inca vreo 2 mil ... culmea m-au intrebat doar marca cassului de boxe nu i-a interesat ... daca imi fura boxele stau sa ma intreb cum ma despagubesc???
steph is offline   Reply With Quote
Old 03-02-05, 23:49   #18
KrushX

Stage 4
 
KrushX's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 237
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"steph\"
nu itzi trebuie acte sau factura ... nujtiu d c ... eu mi-am cumparat mp3u` si boxele pe spate si unchimiu mi-a dat moca 2 boxe pt. fata ... si m-am dus la asigurari si am facut polita pe 10 mil in ideea ac imi cere factura si nu am si pt. cele de pe fata inca vreo 2 mil ... culmea m-au intrebat doar marca cassului de boxe nu i-a interesat ... daca imi fura boxele stau sa ma intreb cum ma despagubesc???
faza asta tzine numai cand ai scule ieftine... asiguratorul casco itzi face sigurare dar nu pe valoare mai mare de 10% din valoarea mashinii. io am scule de 2000 de euro in mashina. deci in nici un caz nu poate fi vorba de asigurare. e incercata treaba.
__________________
In Bass We Trust!
KrushX is offline   Reply With Quote
Old 04-02-05, 06:51   #19
steph

Stage 5
 
steph's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 510
Default

da de la 300 euro la 2000 e ceva ... eu cred ca itzi fac asigurare dar va fi rata ai mare merita incercat
steph is offline   Reply With Quote
Old 04-02-05, 07:51   #20
KrushX

Stage 4
 
KrushX's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 237
Default

pai aia spun ca am incercat shi mi s-a spus clar ca pot asigura muzica dar sa nu depasheasca 10% din valoarea mashinii... am matiz asigurat in 4600 de euro deci sa asigur 460 euro asta ar fi jumate de statzie de amplificare...
KrushX is offline   Reply With Quote
Old 04-02-05, 09:37   #21
B 68 VLD

Stage 5
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,882
Default

Quote:
pai aia spun ca am incercat shi mi s-a spus clar ca pot asigura muzica dar sa nu depasheasca 10% din valoarea mashinii... am matiz asigurat in 4600 de euro deci sa asigur 460 euro asta ar fi jumate de statzie de amplificare...
Exact aceeasi problema si la mine! Ce draci mi-au facut aia de la casco!
B 68 VLD is offline   Reply With Quote
Old 04-02-05, 22:43   #22
steph

Stage 5
 
steph's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 510
Default

ce *** in afara itzi asiguri si unghile de la picioare si la noi nu poti sa asiguri muzica in masina nasol moment ... ramane un pittbull in masina

sau ceva electrosocuri montate dar asta e deja sf

...... stati ma asa ce kilu meu v-au mintit aia la casco??????

am dacia asigurata pt. 1700 eu park si muzica pt. 10 mil adik vreo 250 adik depaseste si puteam lejer si mai mult ... ia vedetzi voi cum sta treaba la asirom
steph is offline   Reply With Quote
Old 05-02-05, 04:11   #23
KrushX

Stage 4
 
KrushX's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 237
Default

fereasca Dumnezeu de asirom. aia asigura cred numai ca de dat nu mai dau inapoi sunt falimentari oamenii shi sunt in stare sa itzi faca asigurare, dar de dat banii inapoi nici vorba. ei nu dau banii pe mashini bulite dar pe muzica.
KrushX is offline   Reply With Quote
Old 05-02-05, 11:30   #24
steph

Stage 5
 
steph's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 510
Default

asirom> am lovit masina de vreo 2 ori intr-un singur an ... au inlocuit absolut tot tot tot fara sa comenteze si au un super service pe langa mine cu care lucreaza. am fost foarte multumit
steph is offline   Reply With Quote
Old 05-02-05, 12:46   #25
tng
Observator 4tuning

Stage 5
 
tng's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,936
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[Virtual Tuning]
[Opel]
Default

de lovit nu e problema cu asigurarea dar aici e vorba de cum sa-ti protejezi sistemul audio.se pare ca nu pre` sunt metode,cel mai sigur este sa ai totul detasabil(cass,subwoofer,statie..si eventual boxele prinse bine) si sa te cari mereu cu ele in casa,asta in cazul ca n-ai garaj.

mie mi-a spart masina in curte la bunica-mea,un audi 100,n-a avut ce fura de pe ea pt ca cass`u nu era cu suruburi(era original audi) dar i-a spart afisaju' a distrus portiera si incuietoarea...

aveti grija
__________________


Toata lumea e "illest" acum, insa doar pe stickere
"low&slow" dar mai mult slow decat low
Euro Corsa C
tng is offline   Reply With Quote
Old 05-02-05, 12:51   #26
steph

Stage 5
 
steph's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 510
Default

asta cu caratu` in casa e o abureala ... ce facem cand mergem sa mancam in oras cand mergem la scoala la film la supermarket ... ne facem un rucsac si bagam toate sculele in el ?
steph is offline   Reply With Quote
Old 05-02-05, 13:00   #27
Øvi

Stage 4
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 287
Member of:
[RR]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"steph\"
asta cu caratu` in casa e o abureala ... ce facem cand mergem sa mancam in oras cand mergem la scoala la film la supermarket ... ne facem un rucsac si bagam toate sculele in el ?
Corect. E o prostie. Ce faci daca pleci de 2 ori noaptea undeva ? Faci 4 drumuri sau mai multe in cazul amplifurilor/suburilor mai serioase ? sa nu vorbim de timpii pierduti la conectari(+,-,remote,sub,eventual boxe) .. hai sa fim seriosi. Bine ca nu ajungem sa ne ducem in fiecare seara oglinzile si rotile in casa
Øvi is offline   Reply With Quote
Old 05-02-05, 15:38   #28
tng
Observator 4tuning

Stage 5
 
tng's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,936
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[Virtual Tuning]
[Opel]
Default

aveti perfecta dreptate dar daca n-ai alte variante ?!
tng is offline   Reply With Quote
Old 05-02-05, 15:52   #29
Øvi

Stage 4
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 287
Member of:
[RR]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"tng\"
aveti perfecta dreptate dar daca n-ai alte variante ?!
Trebuie sa gasim alte variante. Caratul componentelor nu poate fi numita varianta pentru cei care asculta muzica de fiecare data cand merg cu masina.
Øvi is offline   Reply With Quote
Old 05-02-05, 16:28   #30
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

Lantul cu lacat la portbagaje este bun, pt cei cu caroserii berline.
Hondarul is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -