NU ai prea multi wati. Aia ii scoti din amplificator, nu din difuzoare. Cu 12 toli o sa ai extensia in joase MULT mai buna. Si sincer sa fiu nu sunt fan 10 toli can vine vb de joase. Un 12 toli poate sa sune si tare si bine daca vrei. Un 10 toli....putin mai greu. Vorbim de GTi-uri si specific sa nu-mi sara lumea cu exemple... Le stim. :P