Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Subwoofere (https://forum.4tuning.ro/390-subwoofere.html)
-   -   Problema cu subwooferele (https://forum.4tuning.ro/390-subwoofere/8932-problema-subwooferele.html)

Andr3i 17-10-05 15:36

Problema cu subwooferele
 
Vreau sa-mi iau doua subwoofere JBL - http://www.**********/Produs.php?Sesi...ieIdLista=501& - putere RMS 600W. Poti sa le leg pe amandoua la aceeasi iesire la statia asta JBL mono cu 1200W - http://www.**********/Produs.php?Sesi...rieIdLista=27&

Astept raspuns...

NILS_BUCURESTI 17-10-05 16:53

Da merge pt ca amplificatorul are 1114w RMS in 2 ohmi iar difurile 2x600w RMS.E marfa combinatia :wink:
BAFTA !
:peace:

ReLLaXX 18-10-05 01:17

Eu as pune diferenta pt modelul de 12 toli la difuzor. :wink:

Andr3i 18-10-05 09:18

Dupa aceea ai prea multi wattzi :) totushi mai au si urechile mele o limita :lol:

ReLLaXX 19-10-05 02:46

NU ai prea multi wati. Aia ii scoti din amplificator, nu din difuzoare. Cu 12 toli o sa ai extensia in joase MULT mai buna. Si sincer sa fiu nu sunt fan 10 toli can vine vb de joase. Un 12 toli poate sa sune si tare si bine daca vrei. Un 10 toli....putin mai greu. Vorbim de GTi-uri si specific sa nu-mi sara lumea cu exemple... Le stim. :P


All times are GMT +2. The time now is 07:23.

- Copyright 2026 4Tuning