Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Timisoara

Reply
 
Thread Tools
Old 26-10-07, 19:41   #76
norocbun

Stage 1
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 18
Default Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")

daca citesti un tratat de medicina de pe net nu o sa ajungi medic niciodata fara a parcurge mersul normal..... asta trebuia sa intelegi tu mai adriane....
norocbun is offline   Reply With Quote
Old 26-10-07, 19:59   #77
laurentiu_tim

Stage 5
 
laurentiu_tim's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,043
Member of:
[SKODA]
Default Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")

Quote:
Originally Posted by norocbun View Post
de aceea ai aflat ca 620 Ron Sachs e mai putin decat 720 Ron de pe net
si cat i un sachs din asta d epe net? aici vorbesti de motoreta aia cu pedale nu ?
laurentiu_tim is offline   Reply With Quote
Old 26-10-07, 20:54   #78
adrianTNT

Stage 2
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 56
Default Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")

Quote:
Originally Posted by norocbun View Post
de aceea ai aflat ca 620 Ron Sachs e mai putin decat 720 Ron de pe net
Pretul de 720 RON pe care il stiam era de la un magazin din Timisoara. Ai facut o mica confuzie.
adrianTNT is offline   Reply With Quote
Old 27-10-07, 15:10   #79
FICu'

Stage 3
 
FICu''s Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 124
Default Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")

Quote:
Originally Posted by BAD-GUY View Post
nu sunt din Timisoara nu cunosc pe niciunul dintre cei care s-au plans,si dupa cum se poate vedea am contu asta de ceva vreme...
da totusi te-ai gandit tu asa "hai sa-mi dau cu parerea cu toate ca nu cunosc pe niciunu si nici nu am pus vreodata picioru in serviceul ala"!
Du-te fati o lucrare la ei, cumpara piese de la ei si dupa vino si da-ti cu parerea!
de asta ne merge asa prost ca romanu se pricepe la toate si e extraordinar la barfe!
si cu piesele de pe net e alta faza: ce service, reprezentanta sau nu crezi ca o sa iti dea garantie daca tu vii cu piesa ta! asta-i toata ideea. si la tuning si la reparatii normale. iti iei piesa, poti sa ti-o pui chiar cu manutzele tale, bravo tie, da nu te astepta la garantie
FICu' is offline   Reply With Quote
Old 27-10-07, 15:57   #80
adrianTNT

Stage 2
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 56
Default Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")

Quote:
Originally Posted by FICu' View Post
da totusi te-ai gandit tu asa "hai sa-mi dau cu parerea cu toate ca nu cunosc pe niciunu si nici nu am pus vreodata picioru in serviceul ala"!
Du-te fati o lucrare la ei, cumpara piese de la ei si dupa vino si da-ti cu parerea! ... si cu piesele de pe net e alta faza: ce service, reprezentanta sau nu crezi ca o sa iti dea garantie daca tu vii cu piesa ta! ...
Ficule mai abtine-te, daca nu ti-am zis nimic pana acuma este pt ca am bun simt. Numa ca asa te ia lumea de "pinochio".

Care au avut probleme acolo mai putini isi dau cu parerea ca dupaia ti se raspunde "vezi ca orasu e mic" (adica vezi ce vorbesti ca ti-o iti in mufa prin oras). De asta isi spune parerea lumea din afara. Si chiar asa apar si uni din TM.

Nu a zis nimeni ca vrea garantie pentru lucrare cu piese comandate din alta parte.
adrianTNT is offline   Reply With Quote
Old 29-10-07, 11:12   #81
dreaq

Stage 5
 
dreaq's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 500
Default Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")

Am citit cu dezgust toate cele 6 pagini ale postului....Primul post ,i-am dat dreptate omului desi am crezut ca a inflorit putin.Dupa ce am vazut cele 4-5 conturi 'fantoma' ale angajatului ProMotor mi-am dat seama ca pagubitul spune tot adevarul.
Si acum .... pai bine bai ordinarilor (a se citi angajatii Promotor) dupa ce ca sunteti de tot ***-ul mai si amenintati omul? Ati avut mare noroc ca v-ati legat de unul calm.Puneti putzoi sa repare masina omului....sa va dau un hint...ii puneti voi cu burta pe carte..apoi sa va asiste pe dumneavoastra,expertii curului , si nici dupa asta sa nu-i lasati singuri.
In legatura cu cutia...ca se aude puuuuutttiiiiiinn zgomot( auzi..) ,baiatul v-a platit sa i-o reparati asta insemnand orice zgomot care ar insemna uzura pe undeva(deci canci cutie reparata).
Ma declar scarbit de voi javrelor si tare mi-ar placea sa va dea cineva foc ...( ai grija....orasul e mic ).

PSaca se poate sa ne spuna moderatorul sau adminul daca ipurile celor 4-5 useri ProMotor coincid le-am fi recunoscatori.
dreaq is offline   Reply With Quote
Old 29-10-07, 12:21   #82
sirbennimiles

Stage 5
 
sirbennimiles's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 617
Member of:
[VW]
Default Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")

Quote:
Originally Posted by norocbun View Post
ai lucrat vreodata la o instalaie de clima la masina???? ai idee de cat timp e necesar pentrru a identifica o problema ???? Am incercat sa-ti explic dar stai prost cu imaginatia. o constatre poate dura 5 ore dupa care clientul poate sa spuna NU repar ..... constatarea se plateste impreuna cu tot ce tine de ea. De aceea masina iese exact cum a intrat defecta.... IAR TU SPUI CA DIN PUNCTUL TAU DE VEDERE NU AI CE SA PLATESTI.....Exact aici e discutia.... una e sa platesti constatarea si alta e sa nu platesti nimic
la faza asta cu lucrarea la clima ii dau dreptate lu norocbun,,,pt ca ii timpul omului pierdut pt constatare si daca ar face numa constatari ar insemna sa nu mai primeasca bani,e cva normal ce zice el de ce nu intelegeti,e ca si cum ai merge la doctor,el te consulta si iti cere banii pe consultatie
sirbennimiles is offline   Reply With Quote
Old 29-10-07, 12:33   #83
sirbennimiles

Stage 5
 
sirbennimiles's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 617
Member of:
[VW]
Default Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")

Iar lui adriantnt ce pot sa is spun referitor la suruburi lipsa,sau destranse si toate cele...la ce te asteptai laca lucrau pustani de 18 ani la masina ta???eu nici nu ii lasam sa se apropie de masina mea...vb aia nu faci scoala de arte si meseri pe banii mei

Mai spunea cineva mai sus ca nush ce angajat sa purtat urat cu clinentul si ca asta nu are nici o legatura cu firma,ca e in functie de comportamentul fiecarui om...eu as spune aici ca are o lagatura foarte mare firma cu angajatul deoarece angajatul este imaginea directa a firmei iar daca vreti o firma de nota 10 angajati oameni competitivi atat mecanic cat si psihic...
sirbennimiles is offline   Reply With Quote
Old 29-10-07, 21:33   #84
tm8bnz

Stage 5
 
tm8bnz's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,584
Member of:
[Moderators]
[RR]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")

Quote:
Originally Posted by sirbennimiles View Post
la faza asta cu lucrarea la clima ii dau dreptate lu norocbun,,,pt ca ii timpul omului pierdut pt constatare si daca ar face numa constatari ar insemna sa nu mai primeasca bani,e cva normal ce zice el de ce nu intelegeti,e ca si cum ai merge la doctor,el te consulta si iti cere banii pe consultatie
Prietene,CHIAR asa e,mergi la doctor(privat) si iti cere bani pe consultatie !
tm8bnz is offline   Reply With Quote
Old 30-10-07, 01:22   #85
TM-84-DMX

Stage 5
 
TM-84-DMX's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 724
Member of:
[RR]
Default Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")

Quote:
Originally Posted by sirbennimiles View Post

Mai spunea cineva mai sus ca nush ce angajat sa purtat urat cu clinentul si ca asta nu are nici o legatura cu firma,ca e in functie de comportamentul fiecarui om...eu as spune aici ca are o lagatura foarte mare firma cu angajatul deoarece angajatul este imaginea directa a firmei iar daca vreti o firma de nota 10 angajati oameni competitivi atat mecanic cat si psihic...

Pretene se vede ca nu ai avut niciodata angajatii tai.In ziua de azi este foarte greu sa gasesti mana de lucru ,dar sa mai ai pretentii sa fie si buna este aproape imposibil.Crede-ma cine e cu capul pe umeri si e pus pe treaba lui isi face ceva pe cont propriu! Iar daca "angajatu",in general vorbind,are 8 clase si ii un needucat,cu ce sunt eu de vina ,angajatorul de nota 10!) .... a se interpreta k o gluma ultima parte!
__________________
RoadRunners - Never take sides against the family
TM-84-DMX is offline   Reply With Quote
Old 30-10-07, 04:23   #86
manolica76

Stage 5
 
manolica76's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 451
Default Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")

din cate observ io cei care iau apararea service-ului sunt noi pe forum...oare sa fie pusi de cineva? sau sunt altii mai vechi si si-au mai facut cate-o adresa de dragul de a jigni pe altii...omu a fost la service si si-a varsat naduful pe forum..
ce este asa de rau ca si-a spus pasul....


si cand te candesti ca suntem in U.E. la preturi...da la servicii zero....
manolica76 is offline   Reply With Quote
Old 30-10-07, 09:32   #87
FICu'

Stage 3
 
FICu''s Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 124
Default Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")

frate da nu v-ati mai plictisit de subiectu asta cu Promotor-ul?!
hai ca uite vin expertii de la dreaq-u, pardon vroiam sa zic constanta sa-si dea cu filozofu aici, sa ne explice el, de fapt, cum este cu "putzoii", sa ne vorbeasca despre experienta lui deosebita la varsta de 22 ani, mult trecuta de varsta putzoimii
oricum ecuatia e simpla: 1 buc client nemultumit => schimba serviceul frate (sau caracteru...) THE END.
FICu' is offline   Reply With Quote
Old 30-10-07, 11:21   #88
sirbennimiles

Stage 5
 
sirbennimiles's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 617
Member of:
[VW]
Default Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")

Quote:
Originally Posted by mnl69 View Post
din cate observ io cei care iau apararea service-ului sunt noi pe forum...oare sa fie pusi de cineva? sau sunt altii mai vechi si si-au mai facut cate-o adresa de dragul de a jigni pe altii...omu a fost la service si si-a varsat naduful pe forum..
ce este asa de rau ca si-a spus pasul....


si cand te candesti ca suntem in U.E. la preturi...da la servicii zero....
se pare ca ai observat bine,daca te refereai la mine ,am contul facut de cateva zile pt. ca pana acum doar citeam pe forumurile 4tuning si nu am avut de gand sa postez sau asa ceva,in plus sa sti ca nu tin partea nimanui si nu apar pe nimeni
sirbennimiles is offline   Reply With Quote
Old 30-10-07, 12:06   #89
dreaq

Stage 5
 
dreaq's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 500
Default Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")

@Ficu`...in caz ca nu stiai...pentru asta e forumul.......niste oameni isi dau cu parerea legat de o idee..Nu ma dau expert dar am vazut multe cazuri de genul incat sa nu-i mai suport..(ex...un *** de 18 ani imi spune ca am rulmentul spate varza....cumpar rulmentul dau roata jos acasa si surpriza!! rulmentul nu avea nimic.)Asa ca gata cu serviceurile de 2 lei si oamenii de 1 leu vechi din ele. Daca nu-ti convine ceva ...treaba ta..eu nu ma supar ca-ti dai cu parerea la fel cum nu te superi tu cand eu spun ca ai 24 de ani si degeaba.
Cu privire la userul @norocbun ,se pare ca si-a gasit hobby in a ma ataca pe prv...se pare ca nu-i sta bine in gat parerea mea...poti sa ma ataci si personal cand ajungi la cta...sa stii..
dreaq is offline   Reply With Quote
Old 30-10-07, 18:28   #90
FICu'

Stage 3
 
FICu''s Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 124
Default Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")

Quote:
Originally Posted by dreaq View Post
Nu ma dau expert
nu te dai expert da tu stii ce varsta au mecanici din serviceul asta din celalalt cap de tara si din toate serviceurile din tara asta si tu stii sa schimbi in parcari rulmenti si sigur si ambreiaje, bucse, arcuri, toata masina ce mai
FICu' is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -