Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Timisoara

Reply
 
Thread Tools
Old 24-10-07, 17:06   #46
tm8bnz

Stage 5
 
tm8bnz's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,584
Member of:
[Moderators]
[RR]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")

Hmm,deci pana la urma are dreptate adrian-minune ! Ca o fi sau nu pinochio,uite ca nu e singurul ce a muscat momeala...

Noroc ca sunt capabil sa-mi repar singur masina !
__________________
Driving a race car is like sex,all men think they're good at it ! ... Jay Leno
tm8bnz is offline   Reply With Quote
Old 24-10-07, 18:49   #47
norocbun

Stage 1
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 18
Default Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")

vis a vis de gelu nimic de zis... avea un umor mai greu digerabil de multa lume.

in schimb Nu inteleg de ce Virgo e suparat pe florica??? s-au cerut bani fara sa se faca nimic sau s-a incercat si nu s-a reusit... e o diferenta mare. Pe partea de clima si electrica poti lucra 5 zile fara sa reusesti ceva ... aasta nu inseamna ca daca lucrez, imi dau silinta , nu reusesc din diferite motive eu sa nu imi iau salar.
norocbun is offline   Reply With Quote
Old 24-10-07, 21:08   #48
tm8bnz

Stage 5
 
tm8bnz's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,584
Member of:
[Moderators]
[RR]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")

Intr-o lume civilizata,unde clientul e rege,CONTEAZA !
CEL MAI MULT,SI MAI INTAI DE TOATE,OMENIA SI RESPECTUL FATA DE CLIENT iti ridica cota pe piata !

Cea mai ieftina reclama e cea verbala,remember asta !

P.S. Eu ca si client nu sutn obligat sa stau sa vad ce face meseriasul,daca dupa ce ma intorc masina nu a fost reparata,sau se afla in aceeasi stare in care a intrat,in opinia mea,MESERIASUL NU A FACUT NIMIC ! E.G. Nu am ce sa platesc !

Daca stau bine sa ma gandesc,comand la voi o piesa,7 zile o cautati,nu o gasiti,dar imi cereti bani ca ati cautato ?! ...prapad,dar asa se interpreteaza !

Last edited by tm8bnz; 24-10-07 at 21:12.
tm8bnz is offline   Reply With Quote
Old 24-10-07, 21:32   #49
yObIg

Stock
 
yObIg's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 5
Post Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")

Quote:
Originally Posted by adriantnt@adriantnt.com View Post
[B] Nu stiu ce tot aberezi tu acolo cu 1/2 km dar de la service am mers inafara localitatii cam 30 KM, vreo 120-130Kmh, (era naspa sa sara o roata la viteza asta), cand m-am oprit toate suruburile stateau sa cada, m-am mirat ca nu a picat nici unu. Si-au recunoscut vina cu roata deci nu mai deschide subiectul.
da..nu am stiut sigur cat ai mers...am zis ceea ce am retinut... in fond, tu poate spui ca "pui o problema"universala pe care o poate pati oricine,insa...totusi de la a pune o problema pana sa aduci oarecum injurii...mai e... si daca tot crezi k domnii de la promotor ti-au facu treaba necalumea,OPC asta ca sa nu mai lungesti treaba asa degeaba
yObIg is offline   Reply With Quote
Old 24-10-07, 21:46   #50
norocbun

Stage 1
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 18
Default Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")

ce ai face daca te-ai intoarce si masina ar fii reparata dar pe bani grei ( ma refer la o inlocuire sa zicem a tuturor conductelor de clima.... in cazul in care presupunem ca acestea ar scapa freon pe undeva si nici un aparat din lume nu iti evidentiaza pierderea) . Ai devenii iti garantez foarte nervos. In schimb daca ai fii intrebat daca investesti 1000 eURO in inlocuirea conductelor ai refuza.... Concluzie.... NU S-A REZOLVAT NIMIC DIN PUNCTUL TAU DE VEDERE DECI TU CA SI CLIENT NU AI CE SA PLATESTI????? Mecanicul si-a facut treba dar a fost oprit din rezolvarea problemei de imposibilitatea ta financiara de a suporta costukl reparatiei. Faptul ca s-a consumat freon, ulei, amortizoarea sculei (care e pe bani grei) si munca mecanicului pentru tine nu conteaza!!! Faptul ca mecanicul nu incaseaza nimic in sa zicem 6 ore de munca inseamna ca a muncit degeaba
Deci prietene TM8BNZ parerea ta " ca si client nu sutn obligat sa stau sa vad ce face meseriasul,daca dupa ce ma intorc masina nu a fost reparata,sau se afla in aceeasi stare in care a intrat,in opinia mea,MESERIASUL NU A FACUT NIMIC ! E.G. Nu am ce sa platesc " poate fi adevarata in momentul in care te referi la reparatii ordinare........ de aceea m-am referit la clime si la electrica.............

Pacat ca tu sunt convins ca te gandeai la 2 pivoti si 3 rulmenti.


De aceea la orice povestire daca vrei sa-ti spui pararea ar fi bine sa asculti ambele variante.
norocbun is offline   Reply With Quote
Old 24-10-07, 22:06   #51
tm8bnz

Stage 5
 
tm8bnz's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,584
Member of:
[Moderators]
[RR]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")

Deci prietene "shef de service" sau cine ai fi tu acest "norocbun" fara identitate,nu cred ca e nevoie sa te invat,sau sa iti aduc aminte ca in orice service serios,masina se ia in lucru pe baza unei comenzi insotita de un deviz de reparatie.Astfel se face un calcul,i se inmaneaza omului rezultatul si acesta plateste devizul ~20-30 RON !

Clientul firesc este INSTIINTAT inainte de a i se face receptia masinii precum si devizul care sunt procedurile precum si costul acestuia !

In urma constatarii si a calculului clientul isi da acordul cu reparatia ce inspectorul a considerat necesar a fi facuta,moment in care se si obliga sa plateasca lucrarea.

Daca tu iti permiti sa iei masina in service sa "te uiti la ea" "sa vedem ce e de schimbat" ap'ai asta o faci pe riscul tau !

Chiar nu ii dadeam crezanie tipului cu primul post,si chiar am crezut ca e un atac direct nefondat la adresa voastra,dar acum dupa 3 pagini mi-am format o opinie...PROASTA !

ATENTIE ! Concluziile mele au fost trase din vorbele spuse de tine.Sincer nu cunosc nici o persoana din service-ul Promotor,precum nici pe initiatorul acestui topic,mai mult de atat,nu am avut niciodata de'a face cu acest service,caz ce acum ma bucura !

Last edited by tm8bnz; 24-10-07 at 22:11.
tm8bnz is offline   Reply With Quote
Old 24-10-07, 22:24   #52
norocbun

Stage 1
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 18
Default Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")

ai lucrat vreodata la o instalaie de clima la masina???? ai idee de cat timp e necesar pentrru a identifica o problema ???? Am incercat sa-ti explic dar stai prost cu imaginatia. o constatre poate dura 5 ore dupa care clientul poate sa spuna NU repar ..... constatarea se plateste impreuna cu tot ce tine de ea. De aceea masina iese exact cum a intrat defecta.... IAR TU SPUI CA DIN PUNCTUL TAU DE VEDERE NU AI CE SA PLATESTI.....Exact aici e discutia.... una e sa platesti constatarea si alta e sa nu platesti nimic
norocbun is offline   Reply With Quote
Old 24-10-07, 22:57   #53
buster_21

Stock
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 3
Talking Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")

Dak va credeti asa de inteligenti . ... de ce mama naibii nu reparati acas masinile singuri ... tot atata zarva>>> mai un vecin ceva si e gata masina ...
K de exemplu cu comentariile lu adrianbomba care i se pare k ceea ce au facut mecanicii nu au facut bn ... vine cu masina in stare jalnica din cate am inteles si la sfarsit mai baga pe gat celor care au lucrat la ea k ei au stricat cn stie c.... Vrajeala ... s-a furat senzori ...
tot felu de tampenii de acuzatii care le sunt aduse mecanicilor de la ProMotor .
Domnu Tm8bnz nush dak are vreo treaba cu promotor . . dar s-a bagat si el... macar sa nu stea asa p deoparte.... orcum cred k a inteles ceva in cele din urma
mei atunci ramane doar sa veniti voi si sa invatzati pe mecanici cum se repara si atunci poate sunteti multumiti ...

Pa. domnilor
buster_21 is offline   Reply With Quote
Old 24-10-07, 23:02   #54
yObIg

Stock
 
yObIg's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 5
Post Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")

sunt complet de acord cu buster_21!!!mai frate daca tot vreti sa ne anuntatzi de ce se poate intampla,bun spuneti si gata!!!nu mai ziceti p urma din c "VA AMINTITI"ba k nu mi-a mai facut nu stiu c,ba ca mia luat bani in plus...etc...daca ai avut ceva de zis,ai zis si GATA!!atata am avut de spus..in rest descurcati-va oameni buni k aveti maini,picioare,gura...


Cu respect pt unii,
Roxana
yObIg is offline   Reply With Quote
Old 24-10-07, 23:23   #55
tm8bnz

Stage 5
 
tm8bnz's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,584
Member of:
[Moderators]
[RR]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")

buster,da nu am nici o treaba cu promotor,dupa cum nu ai citit mai sus,chiar am specificat !

Sti de ce m-am bagat in seama ? ca sa evidentiez exact ceea ce faceti voi toti angajatii promotor aici...RECLAMA PROASTA !

Firesc e si asta o reclama,si o faceti cu mainile voastre,doar ca,aparent voi nu va prindeti care e miscarea !
tm8bnz is offline   Reply With Quote
Old 25-10-07, 00:08   #56
buster_21

Stock
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 3
Thumbs down Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")

Quote:
Originally Posted by tm8bnz View Post
buster,da nu am nici o treaba cu promotor,dupa cum nu ai citit mai sus,chiar am specificat !

Sti de ce m-am bagat in seama ? ca sa evidentiez exact ceea ce faceti voi toti angajatii promotor aici...RECLAMA PROASTA !

Firesc e si asta o reclama,si o faceti cu mainile voastre,doar ca,aparent voi nu va prindeti care e miscarea !

Mah e vorba de acei oameni care nu au incredere si sigurantza nici in propria persoana... Vede ceva k nu e bn, gata e marsavenie ... asa s zice nuh ? Poate tu il cunosti mai bn p adrian asta ...

Ati vrea k mecanicii sa lucreze asa din partea casei nuh din cate s vd...

In ultimul rand nu era vorba de nici o reclama... era vorba de un client care e prea bun la scris basme .. . nu mai dau amanunte ..
Nu mai are nici un rost sa comentez...chestii care nu sunt intelese de unii pentru un simplu fapt k nu vor sa stie desi sunt explicate detailat...
buster_21 is offline   Reply With Quote
Old 25-10-07, 10:32   #57
laurentiu_tim

Stage 5
 
laurentiu_tim's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,043
Member of:
[SKODA]
Default Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")

exista si alte service-uri in oras!!~!!nasoala toata faza asta dar un lucru e cert mai avem mult pana vom fi pusi la punct cu tot ce inseamna un service serios
__________________
TRACTARI AUTO 24/7

https://forum.4tuning.ro/208-zona-com...ml#post5788074
laurentiu_tim is offline   Reply With Quote
Old 25-10-07, 12:01   #58
ViRgO

Stage 3
 
ViRgO's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 75
Default Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")

1. norocbun cred ca nu ai citit bine postul meu. La clima mea s-a lucrat in service-ul ProMotor, nu 2 ore, nu 5, nu 10... s-a lucrat pe decursul a doua veri! prima oara mi-a mers pana la Bucuresti. De acolo pana la mare si inapoi am mers fara. Si asta cu toate ca mi-am platit ce am avut de platit.
2. Si una este ca dupa 5 ore iti spune mecanicul, trebuie schimbat asta si asta, te costa ata si tu nu vrei e o treaba. Dar daca dupa orele alea mecanicul spune ca nu poate rezolva problema e cu totul alta chestie.
Eu sunt SW developer. daca un client imi spune sa ii fac un soft, ma muncesc 4-5 ore si imi dau seama ca nu stiu sa il fac, ii cer bani?
3.
Quote:
Originally Posted by norocbun
Faptul ca mecanicul nu incaseaza nimic in sa zicem 6 ore de munca inseamna ca a muncit degeaba
Mecanicul ala nu are salar? Cum adica a muncit degeaba?
ViRgO is offline   Reply With Quote
Old 25-10-07, 12:25   #59
norocbun

Stage 1
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 18
Default Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")

virgo.......
ultima data nu ai platit incarcarea cu freon decat 50 ron .... restul l-ai sunat pe Ionut si ai zis ca nu mai vii sa-i platesti. In plus era o operatie SOLICITATA DE TINE NU RECOMANDATA DE NOI..... Oricum noi era sa nenorocim aparatul de clima pentu ca tu in loc sa cumperi radiator de clima nou l-ai spalat cu otet ..... iar in momentul vidarii aparatul a absorbit otetul ...
Tu stii bine ce compresor de clima ai avut cand ai cumparat masina si ca masina era cu belele de cand ai luat-o......
Diferenta intre noi si tine e ca tu s-ar putea sa nu stii face un anumit soft.... in schimb noi putem sa-ti reparam masina......TU NU VREI SA SUPORTI CHELTUIELILE PE CARE LE IMPLICA O REPARATIE CA LA CARTE


In acest caz nu cred ca esti TU persoana potrivita pentru a-ti exprima parerea vis-a vis de serviceul nostru si de profesionalismul sau neprofesionalismul nostru.
norocbun is offline   Reply With Quote
Old 25-10-07, 16:58   #60
ViRgO

Stage 3
 
ViRgO's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 75
Default Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")

ceea ce imi recomandati voi este schimbarea intregului sistem de climatizare. Asta nu e reparatie, asta pot sa fac si eu. Normal ca era o operatie solicitata de mine pentru ca tot ce ati mai recomandat in afara de schimbarea intregului sistem nu a functionat. M-am saturat sa platesc banii pe incercari. "Hai sa schimbam si asta ca poate asa merge".
Am schimbat:
1. Am schimbat bobina pe compresor
2. Am schimbat valva de sub bord (nu stiu exact cum ii zice)
3. Am schimbat senzorul de presiune (de 2 ori)
4. Im incarcat si descarcat freonu in masina aia de cel putin 10 ori pentru incercari
5. Faza cu acidul acetic din radiator o recunosc dar eram disperat si nu stiam ce sa mai fac sa mearga. In momentul in care am ajuns acolo am anuntat ca am facut operatia asta si nu sunt eu de vina ca a fost conectat direct aparatul fara alte teste inainte.
5. Masina a fost pe tester in service-ul vostru in momentul in care am cumparat-o si mi s-a spus ca totul e in regula la ea.
6. Faza ca "masina era cu belele" de cand am cumparat-o nu cred ca are relevanta. Conteaza ca am luat-o ce ele sau au aparut pe parcurs?
Dar bineinteles ca nu pot dovedi toate astea ca doar nu am primit vre-o chitanta/factura sau orice alceva.

Sincer nu am vrut sa mai amintesc de chestiile astea dar maniera in care ati tratat omul cu pinochio su alte chestii m-a determinat sa scriu toate astea. Ma gandesc ca poate asa am fost si eu pinochio cand nu eram in zona. Chiar daca omul ala ar fi mintit, desi cred ca unele chestii sunt adevarate si acolo, asta nu e maniera de a vorbi cu un client char fiind el nemultumit.

Cat despre incarcarea freonului... pai am platit nu stiu cate incarcari pe tot felul de teste.
ViRgO is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -