Re: Dilema
Prima mare greseala ( la moda de altfel ) e ca ai cumparat difuzoare care sunt facute pentru amplificator, si nu pentru HU.
Imagineaza-ti un BMW seria 7 pe care pui un motor de 1.1 !
Difuzoarele Infinity de care vorbesti sunt facute la 2 ohmi sa functioneze pe amplificatoare ce suporta impedanta asta.
Daca nu vreti sa folositi amplificatoare, nu mai aruncati banii pe difuzoare scumpe. NU se va auzi mai tare daca scrie pe ele ca au multi watti, ba din contra...
Ca raspuns la intrebarea ta, daca le pui pe cele de 2 ohmi pe HU vei praji finalii. Daca vrei Infinity neaparat, cauta orice difuzor care are 4 ohmi si putere cit mai mica. Daca nu gasesti, cauta alta marca .
__________________
Quality first !
Last edited by saxo; 01-07-06 at 06:55.
|