Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Craiova

Reply
 
Thread Tools
Old 13-08-07, 18:33   #76
Calimero2003

Stage 5
 
Calimero2003's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 853
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

Quote:
Originally Posted by dinteus View Post
Vialy...vecine...sau sa iti zic si eu tot craiovene?))...
Despre centrul nostru am facut,dupa cum am mai spus,o lucrare.Din nimereala aceasta a ajuns la unul dintre cei mai buni arhitecti urbanishti de la noi(noi reprezentand Romania).In lucrarea asta am zis in mare parte de rau.Si dupa cum am spus,lucrarea a fost cea mai buna lucrare a mea (since ever).
Chestia cu fantanile este total relativa.Atata timp cat nu shtii cum trebuiau sa se comporte fantanile alea,eu vorbesc degeaba.Ele sunt acum ceva intre home made si ultra mega super profesional realizate)...
Sa iti zic si ca vicepresedintele Ordinului Arhitectilor imi da dreptate?...
Singurul lucru 100% bun care a fost facut mi s-a parut refacerea pasarelei (restaurarea?) ce uneste biserica din fatza de la Colegiul Carol si blocul turn,cel din fatza de la Proiect,la parterul caruia se afla sediul ACR. Parcarea aia mi se pare chiar misto. Oricum tu shtii mai bine ca era mare nevoie de o parcare in zona.Desi asta e micutza...e mult mai bine decat deloc.Si arata bine,mai ales noaptea.
Cu fantanile...inca o data iti zic...nu functioneaza cum trebuie!!!!Am date de la oameni care se pricep(inclusiv consilieri locali)...
Daca sunt din Craiova nu inseamna neaparat ca trebuie sa laud orasul asta.
Recunosc necesitatea centrului astuia...dar se putea si mult mai bine,asa cum se putea si mult mai rau...
p.s. Mishto Kawa...
Al tau vecin de cartier,eu...
Dupa parerea mea esti o persoana care bate campii si care vorbeste total aiurea .... poate chesti cu plecatul tau la Bucuresti te face sa inventezi defecte care sa intareasca ideia ta de a parasi Craiova pt un oras mai dezvoltat .... poate nu stiai un lucru extrem de important ... bucurestul este orasul cu cele mai multe gunoaie raportate pe cap de locuitor .... asa ca lasa-ma cu bucurestul ala ... e un oras frumos pt lumea cu bani .... nu cred ca tu faci parte din clasa aia .... pt ca daca aicea unde totul este mult mai ieftin ti se pare naspa ... acolo o sa fie grav!!!
__________________
E46 323 Turbo - Horsepower Freaks
"I hope you're not going to be an irresponsible driver.
"This thing is scary.
"This thing is serious.
"This thing is fucking sonofabitch.
Calimero2003 is offline   Reply With Quote
Old 13-08-07, 18:40   #77
dinteus

Stage 5
 
dinteus's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 300
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

Tu batzi campii clar!!!!!!!!!Nu am zis k plec de drag la Bucureshti!!!!
In tot ceea ce am zis am precizat de la cine am date...cred ca habar nu ai ce vorbeshti!!!Mai intereseaza-te....INCREDIBIL!!!!
__________________
I can do Google , me!!!
dinteus is offline   Reply With Quote
Old 14-08-07, 00:28   #78
ponny

Stage 4
 
ponny's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 290
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

ce v-o place asa craiova aia nu stiu. nu imi mai place nimic in orasul ala incepind cu caracterul infect al majoritatii oamenilor . pe toti ii roade ce face unul si altul . asa ca am ales sa plec de acolo. iar daca o dai ca vai ce ieftin e in craiova si ca buc e pt oamenii cu bani , nu te supara pe mine dar mie niciodata nu mi-a placut sa ramin la stadiul de a avea bani in buzunar cit sa imi permit 2-3 cico pe zi si o masa in oras.
ponny is offline   Reply With Quote
Old 14-08-07, 08:49   #79
EVOLUTION8

Stage 5
 
EVOLUTION8's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,057
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

Quote:
Originally Posted by ponny View Post
ce v-o place asa craiova aia nu stiu. nu imi mai place nimic in orasul ala incepind cu caracterul infect al majoritatii oamenilor . pe toti ii roade ce face unul si altul . asa ca am ales sa plec de acolo. iar daca o dai ca vai ce ieftin e in craiova si ca buc e pt oamenii cu bani , nu te supara pe mine dar mie niciodata nu mi-a placut sa ramin la stadiul de a avea bani in buzunar cit sa imi permit 2-3 cico pe zi si o masa in oras.
Ai perfecta dreptate legat de caracterul oltenilor !!
EVOLUTION8 is offline   Reply With Quote
Old 14-08-07, 09:48   #80
feline
Peugeot Driver

Stage 3
 
feline's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 125
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

cand eram mic, veneam de 2-3 ori pe saptamana in craiova si cand imi amintesc cum arata fata de valcea.... acum, s-a schimbat situatia destul de mult si probabil ca, in ritmul asta sunt sanse sa se mai schimbe trebuie doar sa fie profitabile afacerile.
nu stiu ce a fost in capul lor cu fantana dar din tot ce reprezinta ea, doar ideea e buna, in rest, parca s-au ocupat romanii de ea. si da, cu granitul au dat-o rau de tot in bara, asta strica tot farmecul dar daca nu te intereseaza calitatea lucarii ce mai conteaza cand avem o gramada de bece si leduri?

le: ma gandesc totusi, cate strazi puteau sa reasfalteze cu banii aia.
feline is offline   Reply With Quote
Old 14-08-07, 13:38   #81
dinteus

Stage 5
 
dinteus's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 300
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

Craiova se zice ca o sa o duca bine in cam ...10 ani...dupa ce se construieste podull peste Dunare de la Calafat. In legatura cu centrul...iar si iar...este mult mai bine decat inainte,cand pe Unirii erau gauri...dar se putea mult mai bine...nici eu nu sunt fanul led-urilor...Nu imi e rusine cu centrul ala dar na...led-urile s-au cam blocat pe o culoare.E bine,macar nu mai e plin de licurici...
dinteus is offline   Reply With Quote
Old 14-08-07, 14:09   #82
t1grul
VW Driver

Stage 5
 
t1grul's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,197
Member of:
[PEUGEOT]
[VW]
Exclamation Craiova....santier sau mina de aur?

ati cam deviat de la topic
t1grul is offline   Reply With Quote
Old 15-08-07, 08:32   #83
feline
Peugeot Driver

Stage 3
 
feline's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 125
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

si mai sunt "bulevardele" dacia - decebal. mai au si portiuni bune dar parca le-au facut din bucati de asfalt adunate de peste tot. cam la fel e si magheru si probabil cea mai ingrozitoare e coborarea de pe pod, cand vii dinspre metro spre gara, se zguduie pejoul de imi vine sa urlu.
feline is offline   Reply With Quote
Old 17-08-07, 03:52   #84
umf_student

Stage 3
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 145
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

Salut!Ma baieti,eu emigrez frate,k mi-am rupt masina in doua azi,NU E POSIBIL ASA CEVA p unde mergi s lucreaza.Dak azi s asfalteaza o strada,maine s sparge k a uitat unu p p...a masi sa ingroape acolo,s asfalteaza iar si dupa la gurile d knal mai jos sau mai sus,asta e kzul fericit dar sar putea sa nu aiba kpace.Si o alta problema majora sunt nenorociti d kini,toata craiova e plina d kini,eu unu am lovit o javra si acum sunt cu masina in servis.Parerea mea e k dak noi k cetateni ai acestui oras nu luam atitudine,cine sa ia?
NU MAI SUPORT,INTREBAREA UNDE SA MA DUC K TOATA ROMANIA E LA FEL?
CONCLUZIA:stau dracu in Craiova k makr cunosc in mare parte gropile!
DOAMNE AJUTA!!!!!
umf_student is offline   Reply With Quote
Old 17-08-07, 08:48   #85
feline
Peugeot Driver

Stage 3
 
feline's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 125
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

sunt prea multe ca se la mai tin minte. si canalele...
feline is offline   Reply With Quote
Old 17-08-07, 13:19   #86
dinteus

Stage 5
 
dinteus's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 300
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

incradibil ce se petrece in orasul asta...Severinului rupt...pe centru nu poti trece de aglomeratie...peste tot ori se lucreaza ori e parcat unu aiurea...insuportabil traficul in Craiova asta...am fost azi sa o duc la gara pe sora mea...40 minute din 1 mai pana la gara...si am fost obligat pur si simplu sa ocolesc centrul...
oras aiurea...ce e oare de facut????
dinteus is offline   Reply With Quote
Old 18-08-07, 10:48   #87
dj16xxs

Vicepresedinte EXTREME RACING CLUB

Stage 5
 
dj16xxs's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,663
Member of:
[Moderators]
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[FORD]
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

Quote:
Originally Posted by dinteus View Post
incradibil ce se petrece in orasul asta...Severinului rupt...pe centru nu poti trece de aglomeratie...peste tot ori se lucreaza ori e parcat unu aiurea...insuportabil traficul in Craiova asta...am fost azi sa o duc la gara pe sora mea...40 minute din 1 mai pana la gara...si am fost obligat pur si simplu sa ocolesc centrul...
oras aiurea...ce e oare de facut????
ti se pare ca ai facut mult????

de la intrare din militari pana la palatul parlamentului 1.30 ce zici???...in total 2.30 in bucuresti....sa-l traversez...cum e???
__________________
FORD MONDEO MK3-2006
MINI COOPER R56-2008
HYUNDAI I30-2013
dj16xxs is offline   Reply With Quote
Old 18-08-07, 11:14   #88
feline
Peugeot Driver

Stage 3
 
feline's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 125
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

totusi, in craiova vorbim de cativa kilometri.
feline is offline   Reply With Quote
Old 19-08-07, 20:27   #89
ponny

Stage 4
 
ponny's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 290
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

mie mi se pare altfel traficul in buc decit in craiova. chiar daca e aglomerat parca e altfel . mai ales ca distantele sint altele.
ponny is offline   Reply With Quote
Old 23-08-07, 04:29   #90
DJ-23-SLK

Stage 3
 
DJ-23-SLK's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 143
Member of:
[Extreme Racing]
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

Daaaa e altfel traficul din bucuresti fatza de cel din craiova..Magheru 1 50 ca sa nu ami vorbim de Otopeni pana la primele semafoare din bucuresti..2.50 trebe sa stai bine de tot cu nervii...cat despre MIIIINunatul oras Craiova cred ca ne mai procopsim cu una bucata fantanitza in fatz ala Balcescu
__________________
MEMBRU FONDATOR EXTREME RACING CLUB!!!
e X t r e m e FOREVER!!!
DJ-23-SLK is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -