Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Craiova

Reply
 
Thread Tools
Old 28-08-07, 00:53   #121
t1grul
VW Driver

Stage 5
 
t1grul's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,197
Member of:
[PEUGEOT]
[VW]
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

asa era sa dau aseara intr`o "sapatura" din aia...pt ca si`a tras omu apa sau ce si`o fi tras...pe strada aia care urca pe langa parc (am impresia ca se num Corneliu Coposu)...dar am avut noroc ca a dat unul din fata mea in ea si eu am ocolit`o
__________________
my mk3 BASTurbo?
t1grul is offline   Reply With Quote
Old 28-08-07, 00:55   #122
ponny

Stage 4
 
ponny's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 290
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

io am jeep ) m-am lasat de masini sport ca nu se merita )
ponny is offline   Reply With Quote
Old 28-08-07, 01:06   #123
dinteus

Stage 5
 
dinteus's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 300
Wink Re: Craiova....santier sau mina de aur?

Parcul N Romanescu nu este parc natural...Este AMENAJAT de un mare arhitect peisagist francez pe la 1900,perioada in care a castigat si marele premiu la concursul international bla bla (nush kre...unu f f f important) de la Paris...--->>>concurs cu parcuri/peisagistica,normal...Chestia cu bazinul olimpic mi se pare foarte tare...desi este cam rasuflata...Mai intai as vrea sa vad si eu Sala Polivalenta terminata,pentru ca tot de municipalitate tine si aia...chiar e pacat de ea,bataie de joc.

Se pare ca lui Solomon ii place sa se joace cu cuvintele...duma cu centrul sau piatza umana ---->>> adik centrul Craiovei,Piatza Prefecturii....asta e un mare joc de cuvinte,ca omu sa fie imprsionat...ganditi-va!!!:::BAZIN OLIMPIC!!!!!!WWWOOOOOOOOOOWWWWWWWW ......AQUA PARK!!!!WOOOOOWWWWW ....chestia cu hotelul ala de 5 stele nush cum ma ajuta...sa vedem si cum apare parcarea aia de 700 locuri...pentru ca e dubioasa...sper sa fie adevarat.
In arhitectura toate proiectele au initial foarte multe parcari ca sa se supuna "legii"...dar,in mod bizar..la finalizare nu mai sunt parcarile...schimbari de "plan" etc etc...asta s-a intamplat in frumosul Bucuresti in ultimul deceniu...acolo e mare mare criza,ce e in Craiova e minciuna...
AQUA PARK!!!!!!!WOOOWWWW .... chestia cu magazinele este buna...dar are dublu taish...magazinele fac rau unei comunitati daca acestea fac parte dintr-un lantz national etc...adica...acolo este o sugativa care trage banii din orash...cine shtie ceva economie (globala...sau nush d kre) isi da seama despre ce vbesc...efectele nu sunt vizibile,dar circuitul banilor este daunator orasului in cazul asta...
Eu, ca individ...normal k vreau sa apara multe magazine,pentru ca cele de acum sunt de-a dreptul mizerabile...preturi mari,putine reprezentantze ...iar astea te rup...
La naiba!!!!!Nu mai continui , ca m-am intins rau de tot si oricum nu citeste nimeni...Mai scriu si alta data

Pare rau ca te-am suparat,Vialy....




p.s. Parcul Romanescu e de nota 10!!!! Solomon rules anyway
__________________
I can do Google , me!!!

Last edited by dinteus; 28-08-07 at 01:09.
dinteus is offline   Reply With Quote
Old 28-08-07, 13:42   #124
Vialy

Vicepresedinte Insane Racers

Stage 5
 
Vialy's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 814
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[INSANE RACERS]
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

dinteus stai linistit frate , nu e nici o suparare , pur si simplu discutam .. fiecare cu parerea lui ... incercam sa intelegem ce se petrece in orasul nostru minunat !
Vialy is offline   Reply With Quote
Old 28-08-07, 14:28   #125
dinteus

Stage 5
 
dinteus's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 300
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

Pai tu zici de bine...eu zic de rau...(in mare parte)...oricum...orasul "creshte" si la propriu si la figurat...o sa fie din ce in ce mai bine...nu exista alta directie...
dinteus is offline   Reply With Quote
Old 28-08-07, 14:43   #126
feline
Peugeot Driver

Stage 3
 
feline's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 125
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

oricum, sa faci atatea in parcul ala ar inseamn sa-l razi cel putin 70% si ar mai ramane totusi ceva dar daca lucrurile sa fac tot in sitlul romanesc adica asa ca sa fie...
poate are de gand sa le combine si sa imprastie toate astea prin tot parcul si atunci ar fi ceva interesatn dar nu-i vad in stare de asa ceva.

si pana la urma, orasul asta e o mina de aur pentru ei.
feline is offline   Reply With Quote
Old 29-08-07, 01:46   #127
dinteus

Stage 5
 
dinteus's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 300
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

off... de parc nu se poate atinge...ce vrea el sa faca vrea sa faca in spatele parcului,dar e totul cam vrajeala..pentru ca acolo terenurile sunt ale nu-stiu-cui...zona deja a inceput sa explodeze...probabil pentru noul cartier de acolo o sa fie toate astea...o puternica zona rezidentiala...e deja o portiune asfaltata in spatele parcului,acolo...totul are sens...
dinteus is offline   Reply With Quote
Old 29-08-07, 01:53   #128
ponny

Stage 4
 
ponny's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 290
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

io-s convins ca parcul ala o sa dispara ) deci daca o iei logic terenul ala valoreaza enorm , comisioanele sint enorme , + ca nu mai au voie cu zoo pt ca nu e spatiu pt a tine animalele deci toate motivele pt a face parcul praf. si da e vorba sa se faca un mall sau ceva de gen prin spatele parcului cu carefour etc am inteles ca cel mai mare mall ...asta ti-o spun siguranta pt ca am vazut schita cu spatiile sau cum se numeste pliantul ala etc si e undeva linga parc si singurul loc e in spate dar daca terenurile sint ale cuiva nu mai stiu care o sa fie smecheria
ponny is offline   Reply With Quote
Old 29-08-07, 02:00   #129
dinteus

Stage 5
 
dinteus's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 300
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

omule...hai sa facem un pariu pe termen scurt...nu shtii ce inseamna MONUMENT NATIONAL?parcul asta nu o sa dispara niciodata...de-asta crezi ca il ingrijesc astia la greu si Solomon se plimba aproape in fiecare seara prin el...Parcul asta nu o sa dispara!!!!!
dinteus is offline   Reply With Quote
Old 29-08-07, 02:04   #130
ponny

Stage 4
 
ponny's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 290
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

Mai mult, am un proiect indraznet. Desfiintez gradina zoologica din Parcul Romanescu. Ma obliga Comunitatea Europeana sa asigur animalelor un habitat corespunzator sau o vor inchide. De aceea o vom definta pe cea din Parcul Romanescu si vom incerca sa realizam un Jungle Park in parcul din Lunca Jiului. Trebuie sa avem grija de tot ce inseamna comunitate locala.

In curand Parcul Romanescu va prinde viata - si nu este o poveste ce spun acum - va lua nastere o zona comerciala si distractiva unica in tara: un bazin olimpic, un teren de joaca, unul de de sport, magazine tip mall dezvoltate pe orizontala, cinematograf, hotel de 5 stele, parcare de 700 de locuri, un aqua parc. Zona de langa hipodrom va deveni o zona extrem de bine mobilata. Proiectul insa este intr-o sa zic asa prima faza de dezbatere.


n-am zis eu asta ca nu-s io primar ..... + ca zi-mi tu mie unde poate el sa faca toate astea.... un mall pe orizontala stii cit loc inseamna ? sau o parcare de 700 de locuri ? sau aqua parc ?hotel ? gindeste-te bine si da-mi un raspuns ))
ponny is offline   Reply With Quote
Old 29-08-07, 02:07   #131
dinteus

Stage 5
 
dinteus's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 300
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

Zona de langa hipodrom va deveni o zona extrem de bine mobilata.]



Nu se referea nicidecum ca taie copacii...etc etc...este vorba de zona de la hipodrom spre camp....
"Zona de langa hipodrom va deveni o zona extrem de bine mobilata."....se refera la mobilier urban...este foarte bine ca zice "zona de langa hipodrom"...asta inseamna ca hipodromul nu se desfiinteaza...
Tu crezi sincer ca dispare parcul asta,atractia principala a orasului?....fantana e o minciuna fatza de parcul asta...plus ca au mai pus si arteziana in mijlocul lacului...crezi ca mai investeau in arteziana?)))))))
Shtiu sigur k nu s desfiinteaza si gata....locurile de parcare sunt foarte bune,pentru ca astia parcau masinile pana la mine in fatza blocului cand era nush ce concert sau eveniment la velodrom...dar am zis...stai sa ma gandesc care e nordul...parcarile si toate draciile o sa se costruiasca la est de parc,in zona noului cartier...totul face sa creasca pretul terenului de acolo, teren care este al unuia care e pus pe bune cu primarul....matematica)
dinteus is offline   Reply With Quote
Old 29-08-07, 02:10   #132
dinteus

Stage 5
 
dinteus's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 300
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

ai vazut zona aia despre care vorbesc?eu am trecut de cateva ori pe acolo...este muuuuuuulllllttttttt camp....zona frumoasa...libera...cu mult spatiu sa construiesti inca un oras....aoleu....cred ca acolo este de fapt sudul parcului...my bad...oricum...este foarte mult spatiu si tot ce trebuie
dinteus is offline   Reply With Quote
Old 29-08-07, 02:10   #133
ponny

Stage 4
 
ponny's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 290
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

informeaza-te mai bine http://www.editie.ro/mod.php?mod=sti...&idstire=44498 citeste acolo iar ce vezi tu in poza aia eu am vazut acum luni de zile ) o avea mititelu ala ceva cu solomon dar aia cu mallul e adevarata nu e inventata de aia de la ziarul ala ...iar atita timp cit hipodromul ala face parte din parc si el vrea sa-l darime ce te face sa crezi ca-i e greu sa mai lase jumate de parc ? pt ca oricum zoo se desfiinteaza. crezi ca de nebuni zic arhitectii aia ?

Last edited by ponny; 29-08-07 at 02:12.
ponny is offline   Reply With Quote
Old 29-08-07, 02:12   #134
dinteus

Stage 5
 
dinteus's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 300
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

nu stiam de asta,dar iti garantez ca nu o sa se intample...shtii ca Solomon vroia sa construiasca un mare mall chiar in spatele teatrului,langa Aleea Personalitatilor(cred)....nu a putut...si chestia aia era o porcarie mai mica decat asta...iti zic eu ca nu o sa se intample...singura zona unde poate face ceva de genul asta e mai in colo de hipodrom...
dinteus is offline   Reply With Quote
Old 29-08-07, 02:14   #135
ponny

Stage 4
 
ponny's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 290
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

o sa vedem )) adu-ti aminte ca in buc au facut astia case linga pista de la baneasa pe alea de semnalizare )) si daca ma gindesc bine au zis ca le demoleaza si parca nu le-au mai demolat )) sint in joc bani multi asta vreau sa-ti zic
ponny is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -