Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Craiova

Reply
 
Thread Tools
Old 19-01-07, 14:26   #16
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

Din intamplare am fost in perioada sarbatorilor in Valcea cu niste treaba si am ramas uimit de ce am vazut acolo. Pe langa faptul ca pomii erau impodobiti si asa mai departe la fiecare colt de strada si la fiecare trece de pietoni, pe stalpi, erau montate boxe si se ascultau colinde. Pai la noi cred ca in 2 ore le-ar salta baietii ... )
__________________
Many Hearts But One Soul - ACS Ghost Racing Team !
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 19-01-07, 15:02   #17
dj16xxs

Vicepresedinte EXTREME RACING CLUB

Stage 5
 
dj16xxs's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,663
Member of:
[Moderators]
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[FORD]
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

Quote:
Originally Posted by Al3xius View Post
Din intamplare am fost in perioada sarbatorilor in Valcea cu niste treaba si am ramas uimit de ce am vazut acolo. Pe langa faptul ca pomii erau impodobiti si asa mai departe la fiecare colt de strada si la fiecare trece de pietoni, pe stalpi, erau montate boxe si se ascultau colinde. Pai la noi cred ca in 2 ore le-ar salta baietii ... )
nu avem cum sa-i ajungem...cel putin cu mentalitatea de acum nu...si aici ma refer la EDILI!!!
dj16xxs is offline   Reply With Quote
Old 19-01-07, 17:10   #18
frozzen
BMW Driver

Stage 5
 
frozzen's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 409
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

macar sa refaca canalizarea odata si odata!! sa fie cum trebuie si dupaia sa se apuce de drumuri . decat sa faca drumurile si sa le sparga de 100 ori ca sa repare canalizarea aia de 2 lei!singuru drum ca in palma e rocada...poate din cauza ca e proaspat facuta si deaia)
__________________
frozzen is offline   Reply With Quote
Old 19-01-07, 18:03   #19
Toto - BOD

Presedinte Insane Racers

Stage 5
 
Toto - BOD's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 843
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

oameni buni, in 30 de ani masinile o sa mearga la juma de metru distanta de pamant! Nu o sa ne mai trebuiasca strazi, deci refacerea strazilor este o investitie proasta si de scurta durata!

Serios vorbind acum, din punctul meu de vedere, politistii prosti si corupti de la rutiera, care prefera sa stea la 'ciuguleala' decat sa previna, sunt mai de k k t decat orice groapa din Craiova asta imputita! O groapa o vezi, incetinesti, o injuri, eventual te inchini, treci mai departe si o uiti; in schimb un politist prost, care iti da o amenda tampita din legislatia asta absurda uneori, il tii minte 3 saptamani!

ps: scuze de offtopic, dar tara asta are probleme mult mai mari decat niste gropi intr-un oras! Si degeaba ne scandalam noi pe aici ca drumurile sunt cum sunt, ca nu o sa vina nimeni sa ni le repare dupa ce citeste aici! Cel putin asta e parerea mea!
__________________
Proud driver of Renault Clio and Mazda Mx5

www.rensit.ro
www.clubclio.ro
Toto - BOD is offline   Reply With Quote
Old 19-01-07, 19:00   #20
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

Quote:
Originally Posted by Al3xius View Post
la fiecare colt de strada si la fiecare trece de pietoni, pe stalpi, erau montate boxe si se ascultau colinde. Pai la noi cred ca in 2 ore le-ar salta baietii ... )
ce 2 ore.. ca e mult..
sunt o gramada de cratere in oras....si dupa ce ca sunt gropi...unde nu sunt.. e masina politiei ba cu radar.. ba cu alta.....alta groapa si ajungi la semafor.... unde verdele tine 3 sec.... dereglate...sunt ele.. sau aia de le-au reglat
__________________
carDesign
Magazin CarDesign 4Tuning
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 20-01-07, 00:39   #21
dj16xxs

Vicepresedinte EXTREME RACING CLUB

Stage 5
 
dj16xxs's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,663
Member of:
[Moderators]
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[FORD]
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

Quote:
Originally Posted by Toto - BOD View Post
oameni buni, in 30 de ani masinile o sa mearga la juma de metru distanta de pamant! Nu o sa ne mai trebuiasca strazi, deci refacerea strazilor este o investitie proasta si de scurta durata!

Serios vorbind acum, din punctul meu de vedere, politistii prosti si corupti de la rutiera, care prefera sa stea la 'ciuguleala' decat sa previna, sunt mai de k k t decat orice groapa din Craiova asta imputita! O groapa o vezi, incetinesti, o injuri, eventual te inchini, treci mai departe si o uiti; in schimb un politist prost, care iti da o amenda tampita din legislatia asta absurda uneori, il tii minte 3 saptamani!

ps: scuze de offtopic, dar tara asta are probleme mult mai mari decat niste gropi intr-un oras! Si degeaba ne scandalam noi pe aici ca drumurile sunt cum sunt, ca nu o sa vina nimeni sa ni le repare dupa ce citeste aici! Cel putin asta e parerea mea!
deschide un topic cu treaba asa...eu sincer nu am mai avut probleme cu ei deloc...nu are absolut nici o legatura politistul corupt cu gaura din asfalt!!!
dj16xxs is offline   Reply With Quote
Old 20-01-07, 02:27   #22
Toto - BOD

Presedinte Insane Racers

Stage 5
 
Toto - BOD's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 843
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

ideea era ca oricum nu se ajunge nicaieri daca se vorbeste despre asta! Cel putin nu aici! Gropile sunt o problema generala in romania, iar daca prin absurd, un edil vede ceea ce e scris aici, nu o sa faca nimic!

Din cate am vazut eu in articolul din din gds (al doilea sau al treilea post al threadului) scrie ca se aloca fonduri si pentru drumuri... Am citit eu gresit cumva?

In ceea ce priveste politia, nici eu nu am avut probleme cu ei (pana acum am luat 3 amenzi pe buna dreptate), dar nu trebuie sa am un contact direct cu ei ca sa imi dau seama ca sunt aberanti uneori.

In fine... revenind la subiect, am vazut ca se pregatesc sa sparga si partea noua a centurii de sud (aia care au deschis`o nu demult si care era bunicica). Pe langa asta, am observat o incompetenta a constructorilor drumurilor de a face gurile de canal! Sunt foarte multe drumuri bune si fara gropi dar nivelul gurilor de canal este mai mic si din cauza asta se creaza o denivelare enervanta. Evident, numai in Romania si in filme am vazut guri de canal pe mijlocul strazii... dar oricum, cel putin in filme sunt ok!
Toto - BOD is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 23:41   #23
NSL_Doru

Stage 5
 
NSL_Doru's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 467
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

Ieri am vazut unul dintre edilii Craiovei vorbind despre repararea strazilor. Intr-o emisiune pe 3TV viceprimarul Nedelescu spunea ca au fost alocate fonduri de la buget pentru reabilitarea bulevardului Nicolae Titulescu care este jalnic dupa ce s-au efectuat acele lucrari de modernizare a canalizarii si deasemenea pentru strazile din cartiere si amenajarea parcarilor dintre blocuri. Sa speram ca vor face macar atat desi ar fi nevoie de mult mai mult ... vom vedea daca in 2007 se va lucra la acest capitol.
NSL_Doru is offline   Reply With Quote
Old 24-01-07, 15:38   #24
dj16xxs

Vicepresedinte EXTREME RACING CLUB

Stage 5
 
dj16xxs's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,663
Member of:
[Moderators]
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[FORD]
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

Quote:
Originally Posted by NSL_Doru View Post
Ieri am vazut unul dintre edilii Craiovei vorbind despre repararea strazilor. Intr-o emisiune pe 3TV viceprimarul Nedelescu spunea ca au fost alocate fonduri de la buget pentru reabilitarea bulevardului Nicolae Titulescu care este jalnic dupa ce s-au efectuat acele lucrari de modernizare a canalizarii si deasemenea pentru strazile din cartiere si amenajarea parcarilor dintre blocuri. Sa speram ca vor face macar atat desi ar fi nevoie de mult mai mult ... vom vedea daca in 2007 se va lucra la acest capitol.
si tu ai pus botul???....vine 2008....an electoral!!!! de aia se asfalteaza si se fac acum multe....sa aibe cu ce sa ne scoata ochii...si bine ne fac!!!...ca sa ne fie BINE! :d:d:d
__________________
FORD MONDEO MK3-2006
MINI COOPER R56-2008
HYUNDAI I30-2013
dj16xxs is offline   Reply With Quote
Old 24-01-07, 21:22   #25
Toto - BOD

Presedinte Insane Racers

Stage 5
 
Toto - BOD's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 843
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

parcarile dintre blocuri chiar ca sunt o urgenta! Nea` Ceasca a facut o parcare pentru 20 de masini la 10 blocuri... Restul, parcheaza unde apuca!
Toto - BOD is offline   Reply With Quote
Old 30-01-07, 13:25   #26
Vialy

Vicepresedinte Insane Racers

Stage 5
 
Vialy's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 814
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[INSANE RACERS]
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

B-dul Dacia , Nicolae Titulescu, Brestei , strada de la podul electro pana la banie ! A I Cuza , acestea sunt bulevardele mari care trebuie reparate urgent ! cred ca mai sunt si altele dar nu-mi vin in minte

pe langa acestea mai sunt toate stradutzele mici din cartiere .. care au unele gropi de cateva palme .... daca dai cu janta " daca o ai din metro " e clar ca se duce dreaq !

compatimesc pe cei cu gumele cu garda mai mica de 55 , 50 !
__________________
NU MAI ESTE VALABIL
Vialy is offline   Reply With Quote
Old 30-01-07, 13:44   #27
Peter4ever

Stage 3
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 154
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

si oamenii sunt altfel in valcea , au venit fetele de la Valcea de la volei sa joace cu cele din Cr si m-am bagat in seama cu cateva din ele , gandesc total diferit fata de ale noastre mi se par mai culte
__________________
Insane Racers
Peter4ever is offline   Reply With Quote
Old 30-01-07, 14:26   #28
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

CulTe sau cuR.. ) ?
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 30-01-07, 15:59   #29
radu_lkv
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 515
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Mitsubishi]
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

bah mai lasati draq valcea aia, ca o stiu ca in palma (am rude f apropiate acolo) si va pot spune ca e plina de zdrentze si tarani retarzi! logic ca sunt si exceptii ca si la noi, dar sa nu exageram!
are strazi mai bune? nu cred ca le stiti voi pe toate, iar daca va referiti la 2 bulevarde || si 3 stradutze asta nu e mare lucru. in primul rand valcea nu e nici a 8-a parte din craiova, iar daca adunam metrii liniari de asfalt BUN in craiova sunt de 10 ori mai multi. Si in plus, la ce rahaturi de stradutze sunt...nu ai loc sa te dai de loc; parca asi fi in venetzia (bine...acum am comparat eforie sud cu ibitza, stiu, dar ma refeream strict la latimea si lungimea strazilor)

am scris mai sus, in prima pagina, parerea mea despre porcaria asta de oras (craiova) in care locuim, deci sa nu se inteleaga gresit, dar totusi...valcea...e mult sub ca orice: infrastructura, industrie, distractii, parc auto, nivel de trai (exceptand un rahat de mall, dragutz pe exterior, dar jalnic si gol pe interior), NIVEL CULTURAL SI INTELECTUAL etc.
valcea este peste craiova la capitolul recreere si peisaje si curatenie! ATAT!
__________________
ex LKV, now EVO IX Redefines My Cornering
radu_lkv is offline   Reply With Quote
Old 30-01-07, 16:59   #30
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

Si curve !
Al3xius is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -