Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Craiova

Reply
 
Thread Tools
Old 09-02-07, 00:19   #46
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

Nu se ia permisu ...eu asa stiu...trebuie doar sa ocolesti statia de tramvai cum iti arata semnul !
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 09-02-07, 01:28   #47
dj01fad

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 630
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

in afara de statiile de tramvai care trebuie ocolite, nu ai voie sa depasesti coloane de masini folosind linia de tramvai. e discutabila treaba, si ramane decizia politaiului daca te amendeaza sau nu. teoretic, daca drumul e praf cum e acolo la automatica, ma gandesc ca avem voie sa mergem pe sine pt ca oricum nu incurcam de nici o culoare circulatia ca nu e trafic mare.
dj01fad is offline   Reply With Quote
Old 11-02-07, 19:37   #48
Peter4ever

Stage 3
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 154
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

ok , am fost in Valcea am mancat o pizza la sfatul lu Al3xius de te lingi pe degete , acum parerea mea e ca strazile si cele latularnice sunt mai bune decat la noi , lumea e mai altfel ei nu au tico matiz dacia pe taxi sau pe strada , am vazut multe benzinare nu ca la noi unde sunt numai cu tdi , am vazut si ceva masini tari: m6 , m5 , m3 , imprezza noul model , range rover hcs sau cam asa ceva v8 turbo 7.2 sec suta la ora si un sunet de am ramas prost , 3 golf-uri gti , kitch-uri nu am vazut , iar masini tunate nu am vazut decat un golf 4 cu kit rieger si evacuarea si folie atat zic ca la tuning si la kitch stam mai bine... Ce mi-a placut a fost cele 2 moll-uri care sunt prea misto , mai ales cel care are patinoar pe acoperis la et 5 prea misto , acum cateva poze...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Poza-0022.jpg
Views:	206
Size:	284.9 KB
ID:	215246   Click image for larger version

Name:	Poza-0003.jpg
Views:	211
Size:	473.2 KB
ID:	215247   Click image for larger version

Name:	Poza-0020.jpg
Views:	195
Size:	390.4 KB
ID:	215248  

Click image for larger version

Name:	Poza-0013.jpg
Views:	202
Size:	348.8 KB
ID:	215249  
__________________
Insane Racers

Last edited by Peter4ever; 11-02-07 at 19:39.
Peter4ever is offline   Reply With Quote
Old 12-02-07, 19:32   #49
Toto - BOD

Presedinte Insane Racers

Stage 5
 
Toto - BOD's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 843
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

Tot timpul e mai mare capra vecinului! Asa sunt oltenii, se uita mai mult in curtea altora decat intr-a lor!
Toto - BOD is offline   Reply With Quote
Old 18-02-07, 10:35   #50
DJ77VLD
eXtreme USER

Stage 5
 
DJ77VLD's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 773
Member of:
[Extreme Racing]
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

Quote:
Originally Posted by Peter4ever View Post
ok , am fost in Valcea [...] lumea e mai altfel ei nu au tico matiz dacia pe taxi sau pe strada
Sigur ai fost in Valcea? AI grija ce afirmatii aberante faci!
In cateva zile o sa revin cu poze ca sa te contrazic!
DJ77VLD is offline   Reply With Quote
Old 18-02-07, 17:45   #51
Peter4ever

Stage 3
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 154
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

da , am fost in valcea in cantonament , daca stii sala de sport capela , unde este biserica capela , nu stiu de ce , dar am mai vaz un motel cu numele capela oare de ce ? , ps dai pe poza cu sala de sport , si citeste pe banner , numai bine
later edit priveste
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Poza-0005.jpg
Views:	227
Size:	368.3 KB
ID:	218658  

Last edited by Peter4ever; 18-02-07 at 17:50.
Peter4ever is offline   Reply With Quote
Old 18-02-07, 23:19   #52
DJ77VLD
eXtreme USER

Stage 5
 
DJ77VLD's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 773
Member of:
[Extreme Racing]
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

) nu ai inteles ce vreau sa spun. Vreau sa spun ca aberezi in toate afirmatiile tale. Pe langa taxiurile jmekere au si tico.matiz , dacia.... LA GREU!
DJ77VLD is offline   Reply With Quote
Old 20-02-07, 23:35   #53
mihai L`amour

Stage 3
 
mihai L`amour's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 89
Exclamation Re: Craiova....santier sau mina de aur?

Quote:
Originally Posted by dj01fad View Post
pai le sparg ca sa aiba ce repara ma...
ar fi frumos sa l repare dar au prostul obicei de a le sparge si sa l lase asa
de reparat ....
can o vrea d-zeu k ei nu au nici un gand
acum au blocat severinului la bila de tot
e cea mai incurkta intersectie semaforizata p kre o stiu la ora actuala
mihai L`amour is offline   Reply With Quote
Old 20-02-07, 23:40   #54
mihai L`amour

Stage 3
 
mihai L`amour's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 89
Exclamation Re: Craiova....santier sau mina de aur?

Quote:
Originally Posted by DJ77VLD View Post
) nu ai inteles ce vreau sa spun. Vreau sa spun ca aberezi in toate afirmatiile tale. Pe langa taxiurile jmekere au si tico.matiz , dacia.... LA GREU!
da frate dar oricum la ei nu domina tdi k la noi
nu cred k gasesti strazile p centura si stradutele alea d s circula o data p an p acolo cum sunt la noi "arterele principale"
si nu poti zice k sunt si daci si tico si matiz dar nu k la noi
sincer orasul ala nu s compara cu nik de la noi
e mult peste
acolo chiar ai unde ai unde sa t distrezi
ce-i drept e mai greu cu ceva activitati auto k pol;itia e mai rea decat la noi
sii multe altele
mie chiar imi place orasul ala
mihai L`amour is offline   Reply With Quote
Old 21-02-07, 09:11   #55
t1grul
VW Driver

Stage 5
 
t1grul's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,197
Member of:
[PEUGEOT]
[VW]
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

sal`tare....dar de "lucrarile" din intersectia de la Billa de acolo, ce ziceti??? blocaj de la 6 dim pana seara...wtf...din cate am inteles eu...dupa ce au spart toata Calea Severinului, au "uitat" sa faca o scurgere la canalizare
__________________
my mk3 BASTurbo?
t1grul is offline   Reply With Quote
Old 04-08-07, 03:41   #56
dinteus

Stage 5
 
dinteus's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 300
Wink Re: Craiova....santier sau mina de aur?

Salut :d
As putea sa trezesc zona Craiova?:P...
Ca sa fiu pe ultimul subiect...recent...de acum multe luni...imi e lene sa le numar...Ce mai ziceti de intersectia Billa?))....A mai fost inchisa de cel putin 2 ori pana acum.....pentru lucrari...Pentru cei care spun sa ne obishnuim,ca asa e la noi,la RO...sa se uite mai bine ce taxe platesc)...de intretinere a drumurilor etc...Eu unul shtiu decat o strada buna in Craiova...si aia este strada lui BOD...poate mai sunt si altele,dar acum nu imi vin in minte....restul nu cred ca se pot numi bune...nu pentru ca ar avea gropi...dar ce e facut recent si e in stare buna are canale...ciudat sistem de canalizare...AA...da...si normal....Centura...
care e cea mai recenta...Restul s-a decopertat....prin multe locuri..si se completeaza.Cea mai stupida idee...diferenta de temperatura de la frig / cald(toamna/iarna) omoara asfaltul...Stiati ca asfaltul de la RO a fost gandit pentru o maxima de temperatura de 30 grade....de ce?Pentru ca ii doare in pushca!
__________________
I can do Google , me!!!
dinteus is offline   Reply With Quote
Old 08-08-07, 03:42   #57
ponny

Stage 4
 
ponny's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 290
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

Lasa ca aveti fintini ))))))))))))))))))))) Alea erau mai importante )))))))))))))))))
ponny is offline   Reply With Quote
Old 08-08-07, 13:08   #58
Vialy

Vicepresedinte Insane Racers

Stage 5
 
Vialy's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 814
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[INSANE RACERS]
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

Quote:
Originally Posted by ponny View Post
Lasa ca aveti fintini ))))))))))))))))))))) Alea erau mai importante )))))))))))))))))
Avem cel mai frumos centru din romania !
Vialy is offline   Reply With Quote
Old 08-08-07, 19:11   #59
ponny

Stage 4
 
ponny's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 290
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

daaaa cel mai spectaculos)) macar daca facea totul cum trebuie la citi bani a cheltuit solomon))
ponny is offline   Reply With Quote
Old 08-08-07, 19:19   #60
dinteus

Stage 5
 
dinteus's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 300
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

...Mie ...sincer sa fiu...mi se pare un centru foarte chicios...adica..are si partile lui bune...lampile...ceasurile...si sunt sigur ca mai sunt cateva...
Dar in rest e plin de fantani facute parca pe vapor...cu metode "ingenioase" totally made in Romania...1000 de de led-uri la fantanile alea de te doare capul...Dar e si o schimbare in bine...led-urile s-au cam stricat si acum apa are numai o culoare...
Alta problema....fantanile astea "super tari" dau pe-afara...nici una nu functioneaza cum trebuie...si cand zic nici una vb serios...
Singura fantana frumoasa mie sincer mi se pare cea de la Ciuperca...dar si cu aia e o mare problema...nu cu fantana in sine,trecand pe langa faptul ca si aia cam "da pe dinafara"...dar...poate ca nu shtiatzi ca fantana care era initial la ciuperca...CIUPERCA in sine...era monument national...ocrotit etc...Oamenii si-au "amintiti" abia dupa ce au dat-o jos in mii de bucatzele...
Asa ca...ma baietzi...nu mai zicetzi de centrul nostru...normal...are elemente bune...noi...in regula...dar are multe elemente de chici...foarte multe...Oricum...trebuia facut ceva cu centrul nostruu...se putea si mai rau...dar va garantez eu ca nu e cel mai frumos centru....nicidecum!!!!Sper k nu va suparatzi pe mine,dar cred ca pana si Bucurestiul are centru mai mishto...privind de pe nush ce bulevard spre Casa Poporului ai o super vedere de pici...(pe timp de noapte)...etc etc....
p.s. Am facut la un moment dat o luicrare despre noul nostru centru GRI...lucrare foarte apreciata de catre un mare profesor de la Bucureshti...fiind desigur singura mea lucrare buna .... since ever...
Sper k nu v-am suparat...astept cu nerabdare sa vbim despre super orasul nostru...)
dinteus is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -