Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj

Reply
 
Thread Tools
Old 04-07-08, 11:56   #3661
Kent8

Stage 5
 
Kent8's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,298
Default Re: Chat

https://www.220.ro/Masina_cu_autoaparare-9217.html
Kent8 is offline   Reply With Quote
Old 04-07-08, 12:00   #3662
Antilles
Opel Driver

Stage 5
 
Antilles's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,450
Member of:
[Opel]
[VW]
[Nissan]
[Honda]
Default Re: Chat

Quote:
Originally Posted by Kent8 View Post


si eu vreau asa ceva!!!!!!!!!!!!!!
Antilles is offline   Reply With Quote
Old 04-07-08, 12:16   #3663
Jokerman170
Fiat Driver

Stage 5
 
Jokerman170's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,055
Member of:
[Fiat]
Default Re: Chat

si eu, chiar daca nu se autoapara
Jokerman170 is offline   Reply With Quote
Old 04-07-08, 18:04   #3664
Fixius


Stage 5
 
Fixius's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 3,976
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[MERCEDES]
[VW]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Chat

Quote:
Originally Posted by Kent8 View Post
reclama se pare ca a fost facuta de un gay...
macar de era o politista..
Fixius is offline   Reply With Quote
Old 06-07-08, 12:07   #3665
momo_outlawz

Stage 3
 
momo_outlawz's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 120
Default Re: Prezentati-va!

Quote:
Originally Posted by Antilles View Post
Am un teren care era gata betonat,pista va fi de 400m si vreo 200 franare,avand in vedere ca e aproape tot betonat(de fapt cam 2.6 hectare din 5)e mai ieftin,mai trebuie doar sa asfaltez ar fi fost mult mai scump daca nu aveam terenul....si daca era tot camp arabil
Sper sa ai fonduri pt asfaltare, pt ca si eu m-am interesat la un moment dat si 1 km de asfalt cu latimea de 7 m, in cea mai ieftina varianta iesi la vreo 270.000 - 300.000 euro. Deci multa bafta.
__________________
OUTLAWZ Proud Member. Operating Under Thug Laws As WarriorZ.
momo_outlawz is offline   Reply With Quote
Old 06-07-08, 12:15   #3666
Antilles
Opel Driver

Stage 5
 
Antilles's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,450
Member of:
[Opel]
[VW]
[Nissan]
[Honda]
Default Re: Prezentati-va!

Quote:
Originally Posted by momo_outlawz View Post
Sper sa ai fonduri pt asfaltare, pt ca si eu m-am interesat la un moment dat si 1 km de asfalt cu latimea de 7 m, in cea mai ieftina varianta iesi la vreo 270.000 - 300.000 euro. Deci multa bafta.


ceva de genu ala ar fi costat daca nu era betonat deja,deci daca trebuie indreptat terenul si pus asfalt in strat gros sau facut ca o fundatie,ce pun eu va fi doar cativa centimetriide asfalt peste beton. Cu fondurile e mai nasol putin dar asta e unul din visele mele cate TREBUIE realizat
Oricum,merci pt. informare
Antilles is offline   Reply With Quote
Old 07-07-08, 00:31   #3667
BULLDOG

Stage 5
 
BULLDOG's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,211
Member of:
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Chat

un vis care ii foarte realizabil. Eu zic ca daca s-ar face o strangere de fonduri printre amatorii de masini si cruse s-ar strange o suma destul de maricica ce ar acoperi o parte importanta din finantarea proiectului. O colaborare cu unele firme sau stiu eu chiar si cu primaria ar putea fi si ea o varianta. Nu cred ca primaria si politia romana nu ar da aprobare si probabi o finantare pt asa ceva daca prin proiectu asta s-ar putea evita micile intreceri ilegale din oras.
BULLDOG is offline   Reply With Quote
Old 07-07-08, 08:41   #3668
Antilles
Opel Driver

Stage 5
 
Antilles's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,450
Member of:
[Opel]
[VW]
[Nissan]
[Honda]
Default Re: Chat

Quote:
Originally Posted by BULLDOG View Post
un vis care ii foarte realizabil. Eu zic ca daca s-ar face o strangere de fonduri printre amatorii de masini si cruse s-ar strange o suma destul de maricica ce ar acoperi o parte importanta din finantarea proiectului. O colaborare cu unele firme sau stiu eu chiar si cu primaria ar putea fi si ea o varianta. Nu cred ca primaria si politia romana nu ar da aprobare si probabi o finantare pt asa ceva daca prin proiectu asta s-ar putea evita micile intreceri ilegale din oras.
Merci de sugestie,dcin pacate primaria localitatii unde e terenul e prea mica si prea neinteresata de asa ceva,tot ce pot obtine de la ei e concesionare pt. o bucatica de teren(care oricum as fi putut sa-l cumpar din buzunarul meu),mai urmeaza sa incerc sa obtin ceva ajutor de la firme mari si cineva imi va face un proiectpt. fonduri UE(sau cum s-or fi numind ele)cat despore strans bani...uiti ca traim in romania?!?!?!cati dintre pasionati ar fi de acord sa puna ceva bani(chiar daca pt. o cauza comuna) sau si mai bine,cati ar avea sa dea ceva?!?! sa nu uitam ca discutam de cateva zeci de mii de euro.
Am impresia ca o sa fac totul singur si...pe banii mei,mai un credit,mai vand una alta si noh....o sa iasa cumva
Antilles is offline   Reply With Quote
Old 07-07-08, 10:46   #3669
BULLDOG

Stage 5
 
BULLDOG's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,211
Member of:
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Chat

Eu zic ca foarte multi dintre pasionati ar fi de-acord sa puna umaru. La fel si firmele de tuning mai rasarite din tara cred eu ca ar contribui la asta pentru publicitate.
BULLDOG is offline   Reply With Quote
Old 11-07-08, 21:08   #3670
bzsa

Stage 5
 
bzsa's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,231
Member of:
[VW]
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: Chat

stie cineva daca sambata se poate plati undeva amenda de politie??
bzsa is offline   Reply With Quote
Old 11-07-08, 21:19   #3671
CJ-86-UHE

Stage 5
 
CJ-86-UHE's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 593
Default Re: Chat

Quote:
Originally Posted by bzsa View Post
stie cineva daca sambata se poate plati undeva amenda de politie??
nu se poate din cate stiu eu, dar dak te gandesti la cele 48 de ore nu se iau in considerare sambetele si duminicile..
CJ-86-UHE is offline   Reply With Quote
Old 14-07-08, 21:55   #3672
-LEXION-

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,555
Default Re: Chat

Sa nu va puna Domnu sa mergeti la RAR!! Am stat de la ora 8:30 pana la 11 la o coada innafara RAR-ului, de la 11:00 la 14 pana sa intru in hala (a fost un hummer dupa care am stat 40 minute ca nu ii gaseau marimile), a urmat pauza de masa, ridicarea sacilor cu bani si la ora 18:30 mi-am primit actele.

Am auzit ca pana la ora 17 au fost deja 196 de masini la RAR...mi-am irosit o zi intreaga sa stau la o coada infernala si sa fac manevre la fiecare masina care iesea si intra in hala, la gaze, la omologare, la dracu' in praznic!
-LEXION- is offline   Reply With Quote
Old 14-07-08, 22:55   #3673
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Chat

tu n-ai prins vremurile bune , cand se mergea la RAR de la 3 jumate 4 dimineata sa prinzi un loc pe dupamasa
sa vezi atunci distractie
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 14-07-08, 23:15   #3674
Antilles
Opel Driver

Stage 5
 
Antilles's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,450
Member of:
[Opel]
[VW]
[Nissan]
[Honda]
Default Re: Chat

Quote:
Originally Posted by -LEXION- View Post
Sa nu va puna Domnu sa mergeti la RAR!! Am stat de la ora 8:30 pana la 11 la o coada innafara RAR-ului, de la 11:00 la 14 pana sa intru in hala (a fost un hummer dupa care am stat 40 minute ca nu ii gaseau marimile), a urmat pauza de masa, ridicarea sacilor cu bani si la ora 18:30 mi-am primit actele.

Am auzit ca pana la ora 17 au fost deja 196 de masini la RAR...mi-am irosit o zi intreaga sa stau la o coada infernala si sa fac manevre la fiecare masina care iesea si intra in hala, la gaze, la omologare, la dracu' in praznic!
inseamna ca erai pe langa mine,eu tot pe la 14 eram la intrarea in hala,aveam de facut doar un test de frane
Antilles is offline   Reply With Quote
Old 14-07-08, 23:40   #3675
-LEXION-

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,555
Default Re: Chat

eu am fost de dimineata...si cred ca la ora 9:00 erau programate deodata vreo 50 de masini...ca toti erau inaintea mea si stateau peste tot, blocand toate intrarile si iesirile.

Cand a trebuit sa iasa un TIR, si parca era razboi, fiecare fugea in ce parte putea, si inghesuia masina unde nu avea loc. Pe la ora 12 s-au intalnit 2 dudui, una cu Logan si una cu C klasse nou, si gata a fost, ca nici una nu vroia sa cedeze , chiar daca drumul era ingust, si nu aveau loc amandoua pe asflat, iar una trebuia sa intre cu 2 roti pe pietris. Cea din Logan zicea '' ASTA-i drumu mneu, ios din Lona, am vreme, aci stau'' si Mercedesa raspunde '' Eu am ajuns prima, eu nu ma misc'' si uite asa au facut si ele 2 cozi de cate 5-10 masini dupa fiecare, si un blocaj frumusel....
-LEXION- is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -