Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj

Reply
 
Thread Tools
Old 05-08-08, 11:32   #3721
KoKozula

Stage 5
 
KoKozula's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 627
Member of:
[LANCIA]
Default Re: Chat

ok ... n-oi mai scrie cu sh, tz ... pardon, nu voi mai scrie

oricum ... parerea mea este ca daca in jurul nostru se vorbeste cu "musai", "no amu" si asa mai departe... dece sa nu le scrii ?

nu inteleg.

Marea majoritate a romanilor de pe aici spun " ma duc sa cumpar pita", spun io in loc de eu, spun "no hai", spun "o venit" in loc de "a venit" ... si exemplele sunt infinite.

Si atunci nu vad care e problema de a le si scrie. Atata timp cand se poate comunica cu aceste jargoane, nu vad dece nu pot fi "asternute pe hartie"

In fine.. sunt doar un simplu user... nu am de ales decat sa ma conformez sau sa dispar... nu ?!

Daca un maghiar nu e in stare sa articuleze corect cuvintele .... ii dam pace.. ca noh.. e de-al nostru ... nu ?!

Quote:
Originally Posted by di48lo View Post
Al doilea... e masina ala care mai demult statea langa podul de la marasti?
De ce le-ai dus la fier vechi? Sunt sigur ca cineva iti dadea suma ce ai primit la fier vechi.
pe acest user dece nu l-ati corectat ? sau el a scris corect ?!
__________________
_________________________
KoKozula was here ...

Last edited by KoKozula; 05-08-08 at 11:35.
KoKozula is offline   Reply With Quote
Old 05-08-08, 11:42   #3722
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Chat

kokozula, nu e nimeni mai catolic decat papa.
iti inteleg revolta, dar daca esti relativ moderat in a scrie "in jargon" nu o sa te intrebe nimeni de sanatate, insa daca un post are excesiv de multe greseli, el va fi moderat. nu iti da nimeni cartonase, warnuri, etc, doar iti corecteaza postul, in speranta ca data viitoare o vei face tu.
asta e rolul moderatorilor, sa tina un forum cu 40.000 de membri intr-o relativa stare de normalitate, si paote ca uneori se exagereaza, poate ca uneori se omit posturi, insa nu nimeni rau intentionat sau fixat pe tine ori alt user.
hai sa ne folosim "bunul simt" (as in common sense) cand postam, si sa ne ghidam dupa el, si cu siguranta ca nu o sa ne intrebe nimeni de sanatate, nu?
aleks is offline   Reply With Quote
Old 05-08-08, 11:46   #3723
KoKozula

Stage 5
 
KoKozula's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 627
Member of:
[LANCIA]
Default Re: Chat

oky...
KoKozula is offline   Reply With Quote
Old 05-08-08, 12:01   #3724
Piry
TIME SQUAD Member

Stage 5
 
Piry's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 3,105
Member of:
[TIME SQUAD]
Default Re: Chat

no daaaaaa-neeee paceeeeee )
Piry is offline   Reply With Quote
Old 05-08-08, 12:17   #3725
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Chat

cine maria ta?
aleks is offline   Reply With Quote
Old 05-08-08, 14:48   #3726
KoKozula

Stage 5
 
KoKozula's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 627
Member of:
[LANCIA]
Default Re: Chat

Si .. by the way aleks .... eu stiam ca dupa "." se scrie cu litera mare pentru ca incepe o propozitie noua.

Quote:
PUNCT, puncte, s.n. I. 1. Semn grafic mic şi rotund, asemănător cu o înţepătură de ac, folosit ca semn de punctuaţie, pentru a indica pauze între propoziţii sau fraze independente, pentru prescurtarea unui cuvânt sau care se pune deasupra literelor „i“, „j“ etc.
Si mai zici tu pe undeva...
Quote:
ms mustangule de propunere
insa mi se pare ca militezi pentru neprescurtarea cuvintelor... sau nu ?!

By the way ... ms acela.. inseamna ... Mures ?
KoKozula is offline   Reply With Quote
Old 05-08-08, 15:19   #3727
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Chat

vezi? de aia ziceam eu sa nu fim mai catolici decat papa, ca eu nu m-am pretins vreun guru al limbii romane. doar incerc si eu sa pastrez normalitatea, la fel ca toti ceilalti moderatori.
pentru ca o iei personal, sa stii ca ai acordul meu sa imi cauti toate greselile pe care le poti gasi, sunt convins ca sunt extrem de putine, insa esti liber s-o faci
cand ai terminat, si te-ai racorit tu bine ca "mi-ai tras-o tu", poate depasim subiectul, pana cand vei ajunge la momentul ala insa, esti invitatul meu sa continui
aleks is offline   Reply With Quote
Old 05-08-08, 15:26   #3728
KoKozula

Stage 5
 
KoKozula's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 627
Member of:
[LANCIA]
Default Re: Chat

Pai eu nu vreau sa depasesc subiectul ci vreau sa inteleg dece mi-a fost modificat postul. Pentru ca eu consider ca a gresit, si nu imi convine ca sa imi fie modificat ceva ce e al meu. Eu am scris... este postul meu. Nu e bun ? sterge-l, dar nu mi-l modifica pentru ca nu mai e AL MEU !!!

Si pentru acel admin care are ca si nickname numarul lui de la masina ...( banui)... sa afle si el ce e aia jargon:
Quote:
JARGÓN, jargoane, s.n. 1. Limbaj specific anumitor categorii sociale, profesionale etc., care reflectă fie dorinţa celor ce-l vorbesc de a se distinge de masa mare a vorbitorilor, fie tendinţa de a folosi termeni specifici profesiunilor respective şi care se caracterizează prin abundenţa cuvintelor şi expresiilor pretenţioase, de obicei împrumutate din alte limbi, sau a celor de îngustă specialitate. 2. (Înv., azi impr.) Dialect, grai. – Din fr. jargon.
KoKozula is offline   Reply With Quote
Old 05-08-08, 15:31   #3729
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Chat

kokozula, asta e viata pe forumuri, iti este modificat sau sters acel continut neconform, ia-o ca atare, lupta ta cu mine, cu el, cu oricine altcineva e inutila.
rezumat: scrie corect romaneste, nu injura, nu iti ataca niciunul din colegii de pe forum, si scrie la subiectul topicului (constructiv daca s-ar si putea) si posturile iti vor ramane intacte acolo, neatinse de nimeni.
daca poti respecta regulile astea extrem de simple, asa cum o fac toti ceilalti useri (cu cateva exceptii notabile, desigur) o sa fie totul ok, daca nu, posturile iti vor fi modificate sau sterse, asa cum patim cu totii, pe toate forumurile care se respecta, nu doar pe 4tuning.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 05-08-08, 15:43   #3730
KoKozula

Stage 5
 
KoKozula's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 627
Member of:
[LANCIA]
Default Re: Chat

Mdeah ...
eu sunt un user mic si amarat... cu 156 de posturi in 3 ani ... ce mai conteaza parerea mea ... ca doar forumu "mere" 'nainte si fara mine ... nu ?!

Doar voi sunteti admini si daca aveti chef sa considerati ca unii scriu bine si altii nu ... asa ramane ...

in fine.

Cum ramane cu petitia online pentru tramvae ?

P.S.

Oricum io o sa continui sa scriu aşe cum si vorbesc... si rugamintea mea este ca daca vreun admin nu intelege ceea ce scriu si imi editeaza postul ... sa imi dea (deie ?! ) si motivele pentru care a facut acel lucru.
KoKozula is offline   Reply With Quote
Old 05-08-08, 15:48   #3731
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Chat

nu te victimiza, nu TU esti problema, si eu am 10 posturi sau 100 pe alte forumuri, si ma conformez regulilor, si aici, unde am multe mii de posturi o fac cu atat mai mult.
motivele le gasesti in regulament si in linkurile primite, iar daca ti se pare ca nu sunt suficiente, poti reclama respectiva operatiune.
insa ma indoiesc sa mai fie nevoie, vad ca in ciuda opozitiei tale inversunate la schimbare, scrii cat se poate de onorabil, iar pentru un regionalism e putin probabil sa te intrebe cineva de sanatate, deci din perspectiva mea discutia noastra si-a cam pierdut subiectul
aleks is offline   Reply With Quote
Old 05-08-08, 18:33   #3732
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Chat

kokozula din pacate nu-ti arati varsta deloc .
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 05-08-08, 19:48   #3733
Jokerman170
Fiat Driver

Stage 5
 
Jokerman170's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,055
Member of:
[Fiat]
Default Re: Chat

din pacate postul tau de fapt nu este al tau, doar de nu cumva ai cumparat forumul

asa ca un add-on
Jokerman170 is offline   Reply With Quote
Old 05-08-08, 20:41   #3734
AK-ZER

Stage 5
 
AK-ZER's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 617
Default Re: Chat

ba da terminati odata
AK-ZER is offline   Reply With Quote
Old 05-08-08, 21:26   #3735
Daniel_Toa

Stage 5
 
Daniel_Toa's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 8,003
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[DACIA]
[VW]
Default Re: Chat

Aveti idee cam cat se ma ia o montat o pompa servo frana pe dacie ? Mi sa rupt garnitura si am cumparat alta pompa noua din magazin, eram azi programat la service dar nu a terminat lucrarea care o avea si maine sunt eu, eu ma gandem ca mai mult de 1 milion nu are cum sa ia ...
Daniel_Toa is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -