Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 06-03-05, 21:03   #1
B39738

Stage 5
 
B39738's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,215
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Atentie pe cine desemnati ca moderator

Salut tuturor...ma adresez in special moderatorilor si am scris aici pentru a nu fi scos de pe sectiunea IASI...vreau sa atrag atentia asupra urmatoarelor lucruri

1.din ceea ce am vazut eu ca se intampla pe 4tuning,inteleg ca se promoveaza respectarea unor reguli pentru ca fenomenul automobilistic din tara noastra sa capete un aspect civilizat,un cadru legal,sa nu mai fie batai de cap din partea politiei,etc...

2.moderatorii,fie ei super moderatori sau doar pe una din sectiuni,sper sa ma exprim bine,trebuie sa supravegheze bunul mers al discutiilor de pe forum si sa fie atenti la orice incercari de a face trimitere catre abateri de la lege...

3.pe sectiunea Iasi exista,din cate vad,2 moderatori...LaMishto...de care nu am auzit pana acum...si Cartman...vechi client de-al meu...

4.numele meu este Dragos si consider ca,prin ceea ce am facut pana acum in sensul formarii unei mici comunitati iesene,unita doar de pasiunea pentru automobile,ar trebui sa fiu cunoscut de destui omuleti si,invers,ar trebui sa cunosc la fel de multi...

5.de ce am zis despre Cartman...ca e vechi client de-al meu...am mai tras semnal de alarma si il trag inca o data si acum...la o iesire de seara,s-a decis o mica rafuiala intre doua masini...una nu conteaza ce era si de cine era condusa,alta era condusa de dragul nostru Cartman...dupa asa zisa rafuiala,Cartman este intrebat,in urma zvonurilor,daca are permis de conducere...raspunsul vine pe masura:\"Pai ce,mey,imi trebuie permis ca sa fac un play?\"...mentionez imprejurarile:drum national,zona intens circulata,un numar mare de masini stranse acolo...

6.daca un control fulger la locul rafuielii din partea organelor de lege ar fi avut loc si tu,nenea Cartman,ai fi fost gasit fara permis de conducere,ce s-ar fi intamplat cu noi toti,deja luati in vizor de politia din iasi doar pentru subwooferele ce urla la ceas de seara intr-o parcare pustie...nu-i asa ca eram catalogati cu totii ca facand parte dintr-o grupare care ocroteste incalcarea legii?...nu-i asa ca ar fi inceput o vanatoare din partea politiei?..in cateva luni,cu totii am fi fost hartuiti...

7.@La Mishto...as vrea sa expui eventualele roluri pe care le-ai avut in modestul fenomen automobilistic iesean,etc...e de datoria ta pentru ca esti moderator si ma reprezinti si pe mine,inclusiv...

8.v-as ruga ca pe sectiunea IASI sa discutati chestii serioase,in cazul in care aveti ce discuta,sa scrieti destul de coerent,fara \"ji\" si alte nebunii gen Mirc,pentru ca impresia celorlalti despre noi sa fie una buna...unii dintre noi,iesenii,mai ajung destul de des prin Bucuresti si mai au ocazia sa participe si la evenimente auto bucurestene...asa ca nu as vrea sa fiu catalogat altfel decat trebuie doar pe seama unor aberatii pe care le insira cei care ar trebui sa reprezinte Iasul...


limbaj de genul : \"

uei alcoooolistule...date dreac ca`tzi dau 2 glezne in fatza aia mutanta Lasa vorba...eu i`am dat un sfat baiatului!!! \"

(https://www.4tuning.ro/forum/viewtopi...r=asc&start=15)

consider ca nu isi are locul pe un forum de acest gen...ce faceti,domnilor moderatori???


9.as dori sa primesc un raspuns din partea unuia din moderatorii 4tuning aici,si nu pe private,ca sa aflam cu totii pozitia voastra vis-a-vis de cele scrise mai sus...nu am inventat nimic din cele povestite...va stau la dispozitite oricand cu detalii...si am nenumarate persoane care pot confirma spusele mele...

10.nu am nimic cu nimeni,doar trag un semnal de alarma....

va doresc numai bine.
__________________
©jure: MY RENAULT5 AND MY KADETT TURBO WERE STATUS SYMBOLS, THEY WERE SYMBOLIZING ME BEING POOR.

www.completechip.ro
www.anulare-dpf.ro
B39738 is offline  
Old 06-03-05, 21:21   #2
IS 18 BOG

Stage 5
 
IS 18 BOG's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 913
Default

Dragos .. asta au incercat mai multi sa spuna ... dar degeaba ...

toti am condus fara permis .. dar nu ne-am laudat ... nu ne-am laudat ca am mers cu sute de km pe ora .. cu manele la maxim sau cu alt gen de muzica. nu-mi aduc aminte de nimeni din grupul nostru laudandu-se cu ashaceva.

toti implicati intr-o anumita masura in fenomenul auto, care a luat amploare in ultimii ani in romania, ar trebui sa fim PRO LEGALITATII.
Cat despre luarea in vizor a politiei stii bine ca am fost \"bunghitzi\" si numai vrem ashaceva au fost si sunt destule probleme cu politia ptr ca pasiunea este greu de stapanit.La faza cu Cartman am fi luat-o serios ptr ca cine a citit macar odata legislatia stie despre ce este vorba si cum putem fi pedepsiti de lege.

Am tot incercat sa spun de implicarea in acest fenomen al Iasului dar se pare ca aici conteaza mai mult implicarea pe forum care ar trebui sa fie strans legata de cea de pe strazi. e imposibil sa fii reprezentat de catre cineva pe care nu-l cunosti sau nu stii ce-i duce capul. Astfel de persoane nu pot face decat sa stea de 6 si sa avertieze adminii ca unu scrie ingroshat, ca altul nu scrie citetz etc si etc ... mi s-a atras atentia penalizarii unui user Iesean acum vad ca acesta plonjeaza cum plonja si inainte si degeaba. Oare rolul unui moderator este sa \"toarte\" ceea ce se petrece intr-o rubrica ??? am tot incercat sa spun ca ceea ce se intampla pe \"strada\" e mai important decat ceea ce se scrie aici ( exemple dp rubrica Iasului: FEMEI POZATE IN MALL fara dintzi si slute ).

dar o-m trai si om vedea .....

sunt foarte curios daca raspunsurile de aici corespund cu cele primite de mine.

nici eu nu am nimic cu nimeni si daca cineva s-a simtit jignit prin aceste randuri il spun sa nu puna la suflet .
si inca ceva verificati pls adminilor ce am vb acum cateva luni bune privind cluburile facute de copii care in fatza pc-ului sunt posesori a unor masini puternice iar in realitate stau si duc gonoiul si cumpara paine iar in timpul liber merg la biblioteca ( in cel mai bun caz ).

PLS SA NU SE SIMTA NIMENI !!!!

o zi buna ...... si fara evenimente neplacute pe strazi aveti grija ca viteza ucide !
__________________
Moldovean incurabil si ma mandresc cu asta !
IS 18 BOG is offline  
Old 06-03-05, 21:29   #3
B39738

Stage 5
 
B39738's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,215
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

nu as vrea sa se inteleaga gresit ca tin partea lui IS18BOG...nu tin partea nimanui,repet...usor-usor,voi ruga pe toti amicii mei sa isi faca cont,daca nu au deja,pe 4 tuning,pentru a-si expune fiecare parerea...sa vedem ce zice lumea din Iasi...deocamdata,eu sunt doar curios in urma caror demersuri si pe baza caror criterii au fost alesi ca moderatori un necunoscut si un teribilist cu \"tatic\" bazat (Seat,am inteles...)
B39738 is offline  
Old 06-03-05, 21:53   #4
XSW

Stage 5
 
XSW's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 760
Default

Sal Dragos, nu stiam nick-ul dp 4tuning. Eu nu stiu ce sa mai zic, impreuna cu sinner am facut urat aseara pe tema asta si au iesit cateva scantei, am vb. mult la telefon cu Gratzian (un om de nota 10) si s-au clarificat cateva lucruri. Nu am nimic impotriva nimanui ci doar impotriva faptelor lor :P Nu ii stiu pe Cartman si pe LaMisto destul de bine personal, insa stiu ca nu ne reprezinta, cam atat pot spune momentan. Mai vb. cu lumea sa intre sa isi spuna parerea.
XSW is offline  
Old 06-03-05, 22:00   #5
TheSinner2

Stage 5
 
TheSinner2's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 649
Default

Asi posta si eu... dar nu vreau sa ma repet am spus cam tot ce era de spus.. astept reactii din partea moderatorilor 4tuning.
TheSinner2 is offline  
Old 06-03-05, 22:10   #6
radutzu

Stage 5
 
radutzu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 399
Member of:
[SKODA]
Default

da, bine pusa problema!! eu chiar nu shtiu dupa ce criterii au ales pe ei ca sa fie moderatori! poate dupa ureche, oricum treaba nu a fost facuta corect, deoarece aceshti oameni ne reprezinta. iar eu nu prea vad cum ar putea sa ne reprezinte 2 oameni care nici macar 18 ani nu au implinit, sa nu mai vorbesc de experientza shofatului.
toata chestia asta cu ilegalele nu e un fast and furious baieti, sa va fie clar. pe voi nu v-a luat politia la sectie si acolo sa stai cu morcov ca ar putea un tablagiu sa-ti faca dosar penal. mie mi-a ajuns.
in concluzie cei care conduc acest forum sa puna un reprezentant care sa aiba cat de cat un simtz al raspunderii, sa promoveze cursele legale si care sa faca intr-adevar ceva pentru pasionatzii mashinilor din iasi.
radutzu is offline  
Old 06-03-05, 22:17   #7
XSW

Stage 5
 
XSW's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 760
Default

baieti, sariti si cu niste propuneri daca va trece cineva prin cap, asa am discuta mai constructiv
XSW is offline  
Old 06-03-05, 22:27   #8
TheSinner2

Stage 5
 
TheSinner2's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 649
Default

ok... eu te propun pe tine si pe Dragos.
TheSinner2 is offline  
Old 06-03-05, 22:34   #9
B39738

Stage 5
 
B39738's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,215
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

nici eu,nici Octav nu avem timp,cel putin stiu in cazul meu...ramane de vazut cine doreste sa ocupe functia asta...de moderator...
B39738 is offline  
Old 06-03-05, 22:54   #10
Cartman
Banned

Stage 5
 
Cartman's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 434
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Atentie pe cine desemnati ca moderator

hai ca asta a pus punct ! mai nene mai, tu vorbesti de mine ? DA AM CONDUS ? CARE E PB ? ERAI ACOLO ? NU !!!! TE LUA PE TINE CINEVA ? NU ! SA ITI EXPLIC DETALIAT AICI TOATE PROBLEMELE PE CARE LE-A AVUT SI LE ARE IN CONTINUARE AUTOMOTORCLUB CU POLITIA IN IASI ? sa va explic cum sunteti priviti ? m-am interesat, stiu cam aproximativ TOT (pt detalii pm, sunt unele kestii destul de private, pe care, din respect fata de tine si ceilalti, am sa le discut in privat, sau poate doar intre 4 oki) ! DA, M-AM DAT, SI AM FACUT-O PT CA IMI PLACE, SI NU PT A DEMONSTRA NIMANUI CA VEZI DOAMNE NUSH CE !!!! AM FACUT-O, O FAC, SI O VOI FACE IN CONTINUARE !!!!!!

alta intrebare....CE A FACUT AUTOMOTORCLUB IN IASI ? V-ATZI ADUNAT 10, maxim 15 oameni care sunt plini de impresii ???? DISCRIMINAREA DOMINA IN AUTOMOTORCLUB...cel cu dacie e privit cu totul altfel de cel cu MERTZ...dar astea sunt problemele voastre, destul de grave, si nu mai insist asupra aspectului (am destule persoane care pot confirma, asta asa pt tine, ca sa stii ca nu vb fara sa am o acoperire, niciodata nu am facut`o si nu o s`o fac !!!!)

cat despre moderaraea sectiunii IASI, ce ati facut voi acolo ma ? ati pus 2-3 poze poze de la legalele de la iasi ? si 2-3 discutii ? innainte sa fiu eu cu LaMishto moderator, misca ceva acolo ? ZICETI FRATILOR !!! era o sectiune moarta ! am dreptate sau nu ? v-a interesat asa de tare incat v`a durut in chur de partea aia, pe romaneste ! PT EPOX: uei nene, incercam sa adunam lumea innapoi cum putem, cu subiecte mai mult sau mai putin legate de masini si curse ! si nu uita: EXISTI DATORITA 4TUNING, STII F BINE ASTA, asa cum ti`a mai zis-o cineva ! ai forum, ai site, bravo, vezi-ti de treaba ta atunci daca nu te mai intereseaza ce e pe aici!

TOTI STITI SA CRITICATI DA DE FACUT, NIMIK ! PRACTIC, SUNTETI LA PAMANT ! (cel putin pe forum)!

PS: pt dragul meu domn B39738: tu ai o obsesie cu ideea ca eu am participat la acel eveniment ? te`a intrebat cineva ceva ? acuma sincer ? nu stii cum sa te bagi in seama ?

PS2: sa stii ca nu mi`e frica de nimeni, sunt obisnuit cu amenintari si reprosuri, si sincer deja mi`e scarba, nu mai dau 2 lei
Cartman is offline  
Old 06-03-05, 23:02   #11
Singurelu

Stage 1
 
Singurelu's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 12
Default

Ok Ok Ok.....Ma simt...!!! Si?Acuma ce pot face???Singurul lucru e sa-mi cer scuze,fata de cineva sau fata de mai multi???Intrebare:daca voi nu a-ti facut nimic,am facut noi I N C E P A T O R I I !Ne-am straduit cat am putut pentru a mai face ceva...pot zice \"divertisment\"!Si am mai zis:nimeni nu a fost facut de mama natura moderator,admin si alte chestii dintr`astea!
Quote:
\"3.pe sectiunea Iasi exista,din cate vad,2 moderatori...LaMishto...de care nu am auzit pana acum...si Cartman...vechi client de-al meu... \"
Fiecare lupta pentru el!La Misto a stiut ce sa faca si sa se bage pe sub pielea cui trebuie!!Bravo lui!!Puteam face si eu asa ceva dar nu am urmarit asa ceva!!Cartman...Hmmm....Gratzian stie mai bine!!Nu ma bag!!

Quote:
\"5.de ce am zis despre Cartman...ca e vechi client de-al meu...am mai tras semnal de alarma si il trag inca o data si acum...la o iesire de seara,s-a decis o mica rafuiala intre doua masini...una nu conteaza ce era si de cine era condusa,alta era condusa de dragul nostru Cartman...dupa asa zisa rafuiala,Cartman este intrebat,in urma zvonurilor,daca are permis de conducere...raspunsul vine pe masura:\"Pai ce,mey,imi trebuie permis ca sa fac un play?\"...mentionez imprejurarile:drum national,zona intens circulata,un numar mare de masini stranse acolo... \"
Si de ce ai asistat atunci la acest show?Auzind ceea ce ai auzit si stiind ce se poate intampla puteai sa te urci frumusel in masina si sa pleci!!

Quote:
7.@La Mishto...as vrea sa expui eventualele roluri pe care le-ai avut in modestul fenomen automobilistic iesean,etc...e de datoria ta pentru ca esti moderator si ma reprezinti si pe mine,inclusiv...


Iti zic eu:Nu are!!!!!!!!!!


Quote:
La faza cu Cartman am fi luat-o serios ptr ca cine a citit macar odata legislatia stie despre ce este vorba si cum putem fi pedepsiti de lege.
Chiar si tu ai permis...ai asistat?Daca da...stiai bine de situatie!!!!


Quote:
PLS SA NU SE SIMTA NIMENI !!!!
Quote:
ca unu scrie ingroshat, ca altul nu scrie citetz etc si etc ... mi s-a atras atentia penalizarii unui user Iesean acum vad ca acesta plonjeaza cum plonja si inainte si degeaba
Uite ca ma simt!Asa sunt eu!!Si...Asa e viata!!Nu ma astept la iertari..scuze bla bla......Ma simt!!!Dar atunci de ce sunt acele....butoane puse??Peste tot scriu boldit, pe orice forum,chat....Da am o problema cu ochii si`mi este greu cate odata sa disting cu ochiul strang scrisu!! Ok?Multzumit acuma?
Singurelu is offline  
Old 06-03-05, 23:05   #12
B39738

Stage 5
 
B39738's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,215
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

din respect pentru ceilalti nu am sa iti raspund asa cum ar trebui...ma bucur ca ai recunoscut fapta despre care vorbeam...in rest,cuvintele tale demonstreaza totul...nimeni nu are figuri in grupul nostru,cel putin asa imi place sa cred...daca tot te-ai interesat de cum suntem priviti de politie,de ce nu ne imparti si noua,celor pe care ne reprezinti,ce stii...si nu imi spune mie ca ma bag in seama,activez pe 4 tuning de o vreme si am f putine posturi...

inchei cu asta:respect obivi,bianca,gt3,golf4tunat,radutzu,blu,cox,sinner ,tazz si altii,pe care tu sigur nu ii stii si care sunt,cum spuneti voi,\"miezul actiunii\"...
B39738 is offline  
Old 06-03-05, 23:13   #13
B39738

Stage 5
 
B39738's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,215
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

nu am asistat dar am aflat si sunt singurul care s-a sesizat...pentru restul poate a fost o chestie de genul:\"hai ca am scapat si de data asta\"...nu voi ati avut permisul suspendat in urma unor confuzii,nu voi ati stat prin tribunal,asa ca nu accept comentarii vis-a-vis de teama mea de politie...teama pe care sincer cred ca o impartasiti cu totii...si cu asta punct...astept un raspuns al moderatorilor...si da,aveti dreptate,nici eu nu cred ca in trecut sectiunea Iasi a fost suficient mediatizata...dar nici ca acum,cu poze cu gagici din Mall si alte chestii...vis-a-vis de poze,e valabila chestia aia:decat mult si prost mai bine putin si prost...
B39738 is offline  
Old 06-03-05, 23:20   #14
tazzz

Stock
 
tazzz's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 6
Default

poate ca ar trebui ca viitori moderatori sa fie oameni cu permis...sau macar majori...sa isi suporte singuri consecintele in in fata autoritatilor...nu sa traga pe altii dupa ei de-aiurea

nu inteleg treaba cu dacia..ca nu te accepta lumea...am dacie si nu m-o alungat nimeni, nici nu ma ignora nimeni...dei-ul are dacie si nici el nu e alungat sau ignorat...mai este pui de drac care are oltcit si e aceeasi situatia...

nu vreau sa fiu rau...da are lumea dreptate in privinta respectarii macar a legilor mai importante
tazzz is offline  
Old 06-03-05, 23:33   #15
Singurelu

Stage 1
 
Singurelu's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 12
Default

Quote:
sa nu mai vorbesc de experientza shofatului.
Bun...Bun.....Sofer esti....dar acuma cata mecanica stii???Sofer e si Schumi,dar e varza in mecanica!!!Oare si tu esti la fel??Poate nu`s mare sofer,nici un am inca permisu,am cazut de 2 ori la sala,stiu foarte bine sa conduc,si poate as da \"ceatza\" la multi dintre voi!!!Cat despre mecanica?Hmm am invatzat destule,mi`am facut 2 veri la Comat..si nu numai 2 veri,ci chiar 2 ani de cand am amaratu ala de Fiat ...la care va uitatzi ca la un căcăt!!!Parca as avea Sida...Hiv cum vrei sa zici!!Aaaa...sa mai mentzionez ca inca din anu I am fost pus la Desen Tehnic sa schitez,sa fac tot felu de chestii legate de motoare,cutii de viteze si alte piese auto???


Quote:
CE A FACUT AUTOMOTORCLUB IN IASI ? V-ATZI ADUNAT 10, maxim 15 oameni care sunt plini de impresii ???? DISCRIMINAREA DOMINA IN AUTOMOTORCLUB...cel cu dacie e privit cu totul altfel de cel cu MERTZ...dar astea sunt problemele voastre, destul de grave, si nu mai insist asupra aspectului (am destule persoane care pot confirma, asta asa pt tine, ca sa stii ca nu vb fara sa am o acoperire, niciodata nu am facut`o si nu o s`o fac !!!!)
Se stie de asa ceva si s-a mai discutat!!! Discriminarea e la putere!!!Si-l sustin pe Cartman!!Aaa.....si ce daca are Tatic la Seat(Barfitzi ca pe Acasa TV.....parca atzi fi tatza Frosa si tzata Marghioala care nu au ce face) si pile in Politzie?Pe cine deranjeaza??Uite si eu am...and...?Catzi din voi....soferilor nu avetzi??Catzi din voi nu cunosc macar un amarat de agent de circulatzie??

Deci in concluzie subsemnatul Bugur Cristinel-Mitiu(Singurelu,CRyS,Baiatu cu Fiatu d ***-cum barfitzi-) crede urmatoarele:

1. AutoMotorClub Iashi exista....cum exista,dar e jos tare!!!Epox ... regretele mele!
2. Avetzi ceva cu mine....Face 2 face...care`l tzine!!!
3. Voi fi No Speed Limit Iasi si voi face tot ce pot pt a ajunge acolo unde au ajuns toti!!! S U S !!!!Barfitzi`ma in continuare(se stie!)!!!
Singurelu is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -