Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

Reply
 
Thread Tools
Old 18-02-12, 18:50   #916
red5

Stage 1
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 19
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

1. O spalatorie cu apa calda?
2. Spalatoria automata din pacurari, din spate la petrom, are si un program fara perii? adica sa nu iti atinga masina deloc?
3. Un broker serios unde pot sa fac un casco?

Last edited by red5; 18-02-12 at 19:20.
red5 is offline   Reply With Quote
Old 18-02-12, 22:48   #917
vinyl
VW Driver

Stage 5
 
vinyl's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2,092
Member of:
[Nissan]
[VW]
[2 Roti]
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

1.Spalatoria de pe sararie e cu apa calda.
2.Spalatoria din spatele PETROM-ului din Pacurari, din cate stiu, nu mai functioneaza.
vinyl is offline   Reply With Quote
Old 19-02-12, 11:00   #918
CiRiNeL

Stage 4
 
CiRiNeL's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 254
Member of:
[Crazy Drivers]
[VW]
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by Rih85 View Post
Aha. Deci sa inteleg ca ori raman pe normal (amortizoare + arcuri) ori trec pe sport ambele. Si atunci te intreb.. daca trec pe sport ambele nu imi coboara masina prea mult? Eu mai mult de 30-40 mm nu as vrea...
Daca nu vrei sa cobori mai mult de 30-40 mm exista varianta suspensiei reglabile pe inaltime(sau inaltime si duritate in functie de buget) sau suspensii fixe cu un drop de 40/40.
Salut.
__________________
CiRiNeL is offline   Reply With Quote
Old 19-02-12, 11:07   #919
Rih85

Stage 5
 
Rih85's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 380
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by CiRiNeL View Post
Daca nu vrei sa cobori mai mult de 30-40 mm exista varianta suspensiei reglabile pe inaltime(sau inaltime si duritate in functie de buget) sau suspensii fixe cu un drop de 40/40.
Salut.
Salut. Am vazut ceva de la Koni(reglabile pe duritate) pentru masina mea dar nu stiu daca se merita investitia. Pe fata 739 RON incl.TVA / bucata iar pe spate
669 RON incl.TVA / bucata. As avea banii dar stau in dubii.... Dar te rog sa imi zici ceva.. la ce te referi cand spui suspensii fixe? La cele sport?
__________________
IS 85 RIH
Rih85 is offline   Reply With Quote
Old 19-02-12, 14:45   #920
cotto
VW Driver

Stage 5
 
cotto's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 547
Member of:
[VW]
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Salut baieti, imi puteti spune si mie unde pot scoate niste stickere auto in Iasi ? ceva mic L 20 si latime 1.5, scrisul alb si sa fie cu foaie de transfer. Multumesc
cotto is offline   Reply With Quote
Old 19-02-12, 14:51   #921
2slow4u
Opel Driver

Stage 5
 
2slow4u's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 488
Member of:
[Opel]
[RENAULT]
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by cotto View Post
Salut baieti, imi puteti spune si mie unde pot scoate niste stickere auto in Iasi ? ceva mic L 20 si latime 1.5, scrisul alb si sa fie cu foaie de transfer. Multumesc
Need 4 sticker baieti de trb...acolo am scos tot ce am pe masina


Rih85 de ce te temi sa nu cobori mai mult? Pune suspensie fixa sport, adica arc+ amortizor sport, masina nu o poti ridica dar nici nu lovesti de pamant, ar trb sa fie mai rigida.

Acum fiecare cum doreste eu m-am obisnuit sa topai.
__________________
Opel Astra H metro blue and other things ⟹ https://forum.4tuning.ro/116-masina-m...ml#post3223627

Last edited by 2slow4u; 19-02-12 at 15:00.
2slow4u is offline   Reply With Quote
Old 19-02-12, 15:01   #922
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by Rih85 View Post
Dar te rog sa imi zici ceva.. la ce te referi cand spui suspensii fixe? La cele sport?
Suspensiile sport sunt de 2 feluri: fixe si reglabile
Reglabile pot fi tot de 3 feluri: pe inaltime, pe duritate, sau (rare si scumpe) si una si alta.
Insa in 90% din discutii alea "reglabile" sunt suspensiile care pe amortizor au un filet, 2 piulite mari, si in functie de cate spire ridici sau cobori piulitele iti urca sau coboara garda la sol. simplu si plictisitor de facut prea des
aleks is offline   Reply With Quote
Old 19-02-12, 21:19   #923
CiRiNeL

Stage 4
 
CiRiNeL's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 254
Member of:
[Crazy Drivers]
[VW]
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by Rih85 View Post
Salut. Am vazut ceva de la Koni(reglabile pe duritate) pentru masina mea dar nu stiu daca se merita investitia. Pe fata 739 RON incl.TVA / bucata iar pe spate
669 RON incl.TVA / bucata. As avea banii dar stau in dubii.... Dar te rog sa imi zici ceva.. la ce te referi cand spui suspensii fixe? La cele sport?
La partea cu suspensiile fixe ti-a raspuns Aleks, iar la partea cu investitia nu iti poate raspunde nimeni de pe forum...asta trebuie sa stii tu pentru ca depinde ce vrei sa faci cu masina si in ce conditii o vei exploata...
Daca am inteles eu bine tu vrei doar sa o cobori si in cazul in care nu vrei sa faci performanta iti recomand o reglabila doar pe inaltime. Se gasesc chiar si aici pe forum la preturi accesibile.
Salut.
CiRiNeL is offline   Reply With Quote
Old 19-02-12, 21:28   #924
Rih85

Stage 5
 
Rih85's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 380
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by CiRiNeL View Post
La partea cu suspensiile fixe ti-a raspuns Aleks, iar la partea cu investitia nu iti poate raspunde nimeni de pe forum...asta trebuie sa stii tu pentru ca depinde ce vrei sa faci cu masina si in ce conditii o vei exploata...
Daca am inteles eu bine tu vrei doar sa o cobori si in cazul in care nu vrei sa faci performanta iti recomand o reglabila doar pe inaltime. Se gasesc chiar si aici pe forum la preturi accesibile.
Salut.
Crede-ma ca pentru modelul asta de masina nu am prea mult optiuni. Din pct asta de vedere au fost si am cateodata momente cand regret ca am luat-o. Vreau sa o cobor putin doar pentru estetica, nu sa o tin doar pentru drumuri bune(sa zicem canta,pacurari,copou,etc..)
Rih85 is offline   Reply With Quote
Old 20-02-12, 12:29   #925
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Cunoaste cineva un ITP unde as putea sa trec si eu, ca aparent nici un ITP din Iasi sau tara nu e autorizat pentru sistemul de gaz care-l am pe masina.
Ma duc maine la rar, dar ma omoara aia
__________________
If gas gets any higher, i'm cutting a hole through the floor of my car and Flintstoning this bitch.
MihaiCsl is offline   Reply With Quote
Old 20-02-12, 17:44   #926
cotto
VW Driver

Stage 5
 
cotto's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 547
Member of:
[VW]
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by 2slow4u View Post
Need 4 sticker baieti de trb...acolo am scos tot ce am pe masina
Am vorbit acum cateva luni la ei si pe un sticker de 20 cm lungime si 1.5 latime scrisul sa fie alb mi-a cerut 6 lei bucata si peste tot in tara este 1 leu bucata (1 leu buc daca iau 10, dar trebuies a platesc si posta 7 lei si nu fac nici o afacere), ma gandeam ca exista vreun copycenter care sa scoata (am dat niste e-mailuri dar nici un raspuns) Bafta
cotto is offline   Reply With Quote
Old 22-02-12, 14:49   #927
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by MihaiCsl View Post
Cunoaste cineva un ITP unde as putea sa trec si eu, ca aparent nici un ITP din Iasi sau tara nu e autorizat pentru sistemul de gaz care-l am pe masina.
Ma duc maine la rar, dar ma omoara aia
Vezi in Pacurari la fostul RAR ...

Succes!
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 22-02-12, 17:36   #928
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by CRyS` View Post
Vezi in Pacurari la fostul RAR ...

Succes!
Fusesem si acolo ca vorbisem cu Florin iar tipul de acolo dupa ce i-am zis toata treaba m-a intrebat in sictir "si eu ce vrei sa-ti fac?".
Am rezolvat cu ajutorul unui tip de pe forum. Multumesc oricum.

Last edited by MihaiCsl; 22-02-12 at 18:00.
MihaiCsl is offline   Reply With Quote
Old 27-02-12, 20:54   #929
UrbanWorks

Stock
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 6
Member of:
[SKODA]
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by cotto View Post
Am vorbit acum cateva luni la ei si pe un sticker de 20 cm lungime si 1.5 latime scrisul sa fie alb mi-a cerut 6 lei bucata si peste tot in tara este 1 leu bucata (1 leu buc daca iau 10, dar trebuies a platesc si posta 7 lei si nu fac nici o afacere), ma gandeam ca exista vreun copycenter care sa scoata (am dat niste e-mailuri dar nici un raspuns) Bafta

la adi center in copou ai fost?
UrbanWorks is offline   Reply With Quote
Old 28-02-12, 15:56   #930
red5

Stage 1
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 19
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Un centru de parbrize care lucreaza cu Euroins?
red5 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -