Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

View Poll Results: ....
...... 0 0%
---- 0 0%
Voters: 0. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 08-12-09, 15:39   #3226
valivaly

Stage 2
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 23
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by Eriksson View Post
dane un indiciu
1000e ?
@celino frumos golfu !
multi km fara incidente
te-ai dus prea mult pt. un tico .pana la urmatorul care va da un raspuns te poti considera castigator.cica astia de la asigurari au o metoda de calcul "foarte corecta".este si pe net.dai pe google sa caute ceva in genul:calculator despagubire dauna totala.cica o masina in mod normal are cam 10.000km in bord (nu stiu de ce ).cica daca ai mai mult te afecteaza la suma care o primesti la dauna totala.pe dansii nu ii intereseaza daca ai jante sau altceva pe masina care a fost afectat in accident daca nu ai bon si nu a fost instalat de cineva autorizat.era pe la asigurari cand am patit-o un politai care ii dadea la un polo dupa anul 2000 (nu stiu exact. cert e ca masina facea pe piata cam 4000e -era inmatriculata) cam 2000e-cele intamplate au avut loc in august 2009.
valivaly is offline   Reply With Quote
Old 08-12-09, 15:53   #3227
celino
VW Driver

Stage 4
 
celino's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 281
Member of:
[VW]
[MERCEDES]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

@ Eriksson - Multumesc mult man. Asa sa fie!
celino is offline   Reply With Quote
Old 08-12-09, 16:15   #3228
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Exclamation Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by valivaly View Post
eu unul mi-am cumparat-o pentru fiabilitate(cost intretinere si consum).siguranta in caz de accident si confort le-am lasat deoparte.nu sunt genul de om care si-a luat masina sa o tina in fata blocului.crede-ma ca am fost cu tico prin tara si nu m-a dezamagit(bucuresti;arad).
man, ce sa zic....nu prea te gandesti la viata ta, sau poate te-a pacalit cineva ca ai 9 vieti , dar sa lasi " deoparte" cele mai importante lucruri....siguranta, confort-ul... depaseste orice limita. Probabil pentru cei ca tine a fit si fabricat Tico ( cutia de televizor cu roti si motoras de aspirator ).Upss un aspirator care facea 4 000 E ???? U are crazy man ??? in fine....nu te supara dar... depasesti orice limita normala. Nu am ce sa mai zic, decat succes si sa dea domnu sa nu ai parte de nici un accident, nici tu..si nimeni de prin zona asta 4tuning.
Cat despre experienta mea in legatura cu Tico, prin 2004 , cand erau foarte multe Tico la taxi , am avut un mic accident cu un taxi, care m-a depasit si cum s-a speriat ca venea o masina din fata, desi avea timp, a tras prea repede dreapta si a intrat in fata mea ( eu cu o duba ), fapt care a dus la un accident urat de tot.I-a lipsit ( dupa ) spoiler, aripa, portiera, stalp dreapta, roata cu tot cu planetara,parbriz..aproape jumatatea dreapta din masina.Si avea si client in dreapta, care a coborat din masina in genunchi, s-a asesat in genunchi si a sarutat asfaltul...ma jur, am si martori..era speriat de moarte.Accident in orash cu 40 km/ora, maxim 50. Deci...lasa-ne...lasa-ne...te rog.
Lumea " noua" din 2010 aproape..nu stie cum sa-si cumpere masina cu cat mai multe sisteme de siguranta...iar tu foarte relaxat spui ca..." le-am lasat deoparte"...te rog, abtine-te.

Realizeaza ca ai / avem de trait o singura viata !!!

Last edited by zorro6299; 08-12-09 at 16:17.
zorro6299 is offline   Reply With Quote
Old 08-12-09, 16:38   #3229
drobet@

Stage 5
 
drobet@'s Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 535
Member of:
[Nissan]
[2 Roti]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

eh iaca ca nu ai spuso cu vorba buna faza cu accidentel celor de pe forum eu saptamana trecuta am ramas pieton din cauza unora care sufera de impresii in iasul acesta figuranti de 2 lei cu golf v cu chit de gti si el are 1,4
__________________
Cars,cars and more cars

drobet@ is offline   Reply With Quote
Old 08-12-09, 16:47   #3230
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Talking Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by drobet@ View Post
eh iaca ca nu ai spuso cu vorba buna faza cu accidentel celor de pe forum eu saptamana trecuta am ramas pieton din cauza unora care sufera de impresii in iasul acesta figuranti de 2 lei cu golf v cu chit de gti si el are 1,4
sorry 4 U , drobeta, asta e..ce sa-i faci, priveste partea buna , de sarbatori poti sa te distrezi mai mult , mai bine, nu mai ai pentru ce te opri de la beutura )
Cat despre altii, Atentie !!! pe strada sunt multi care nu-si mai incap in piele...si mai sunt si unii care imediat se duc la militie si toarna accidentul ( am un amic bun care a ramas pieton recent, pt o luna..ca nu a anuntat un accident , foarte stupid, insemnificabil , practic, dupa ce s-a atins cu cineva, dupa ce i-a dat lu ala, asigurarea lui in original, nr de tel ,tot...ala s-a dus la militie. Asta-i tara in care traim, subcultura...o tara de manelisti frustati , de jmecheri si baieti de bani gata....
Iar eu..s-ar putea sa fiu pieton din...ianuarie ( dar nu cred...nu ma las asa usor....) Din cauza unui accident bizar cu un logan care voia prioritate de dreapta de la mine ( pe care i-o acordam bucuros...daca-l vedeam 9 de masinile parcate aiurea in intersectie ) in fine, ma opresc din scris ca unii comenteaza ca scriu prea mult..si n-au timp de citit

Bafta tuturor...si fara accidente conduceti prudent - important e sa ajungeti unde v-ati propus +- cateva minute..nu mai conteaza.....
zorro6299 is offline   Reply With Quote
Old 08-12-09, 16:49   #3231
Armandot

Stage 5
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1,637
Member of:
[Oltcit]
[VW]
[Fiat]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by drobet@ View Post
eh iaca ca nu ai spuso cu vorba buna faza cu accidentel celor de pe forum eu saptamana trecuta am ramas pieton din cauza unora care sufera de impresii in iasul acesta figuranti de 2 lei cu golf v cu chit de gti si el are 1,4
cum sa intamplat asta?daca nu ai nimic impotriva sa ne spui
Armandot is offline   Reply With Quote
Old 08-12-09, 16:57   #3232
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Talking Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by Armandot View Post
cum sa intamplat asta?daca nu ai nimic impotriva sa ne spui
Chiar asa..i-a dezvolta tu subiectul si povesteste-ne...desigur la accidente personale nu aici
zorro6299 is offline   Reply With Quote
Old 08-12-09, 17:06   #3233
drobet@

Stage 5
 
drobet@'s Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 535
Member of:
[Nissan]
[2 Roti]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

joi seara ca oricare seara urcam linistit pe copou venind dinspre peninteciar spre rond agronomie ma incadrez pe banda 2(linia tramvai) iar in fata mea renumitul dyu prieten cu toti baietasi de copou gen(woz sri bmw mjr ) si alti pe langa faptul ca abea se misca mai mergea si pe doua benzi facandui flash acesta se da p artea dreapta totul normal pana in prezent cand deodata trage stanga la impresii si eu panicandu-ma am tras la fel stanga intrand pe contrasens acrosand un fiat punto si un logan iar acesta nici nu a oprit sa vada despre cei vorba daca a murit vreunu sau pana mea dupa care am sunat la rutiera am povestit despre cei vb leam zis ce face colegu lor prin trafic nea zis ca daca nu sunt victime nu se deplaseaza la fata locului dupa 15 min a inceput sa ne ea cu dureri pe mine si pe pino (crazy drivers)si am chemat smurdu tot odata au venit si cei la rutiera drept care m-au scos tot pe min vinovat asa ca aveti grija in trafic cu martalogi de acestea
drobet@ is offline   Reply With Quote
Old 08-12-09, 17:21   #3234
Bogdan.IS
Audi Driver

Stage 5
 
Bogdan.IS's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 990
Member of:
[AUDI]
[PEUGEOT]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

iara capitolul figuranti/cocalari de copou , eu la cocalarii/figurantii de genul am o urare speciala , drum bun baieti , pana in primul copac ....
drobeta , imi pare rau de ceea ce ti s-a intamplat , cate marlanii se fac in accidente , de exemplu un taximetrist prost Chevrolet Kalos (IS-**-JOY) cu un prostan tanar la volan , i-a taiat fata lu taicamiu , taicamiu nervos ii taie si la prost fata da mitocanu nu o franat si i-o luat aripa spate stanga lui taicamiu . se suna la politie , vine politia , si se constat ca taicamiu era de vina , cum dracu , habar nu am , cand mitocanu nu o evitat accidentul , si din cate stiu eu , el trebuia sa fie de vina , dar uite la ce duc intelegerii dintre gabori si diversi .
__________________
Urasc cocalarul si taranul marca Romania !
Bogdan.IS is offline   Reply With Quote
Old 08-12-09, 17:53   #3235
alyn_k

Stage 3
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 78
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

umitoare intamplarile voastre...mai eu nu am patit nimic de genu asta in trafic... si nu sunt sofer de weekend... intradevar cei mai marlani soferi din iasi sunt taximetristi da cand ii vad ca se baga ii las frate ca na asta e meseria lor isi mai pierd rabdarea:P

drobeta naspa faza...toti cei care incearca sa evite un accident si din pacat cate odata nu pot sa l evite devin vinovati de toate... bine ati venit in Romania ... ahh ce imi place mie tara asta)

zorro6299 chiar m au amuzat cometarile tale despre tico:P na vezi fiecare daca are o masina o vede bmw m6 da nu se gandesc ca viata lor e intr o cutie facuta din foi a4 cum nu se gandesc at cand isi cumpara si cauciucuri reesapate
alyn_k is offline   Reply With Quote
Old 08-12-09, 19:39   #3236
celino
VW Driver

Stage 4
 
celino's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 281
Member of:
[VW]
[MERCEDES]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Mama , ce faze de tot rasul . Sunt unii care isi cumpara si ei o masina in rate (o cumpara taticul si se sparg in figuri ) . Asta e viata ce sa ii faci
celino is offline   Reply With Quote
Old 08-12-09, 19:53   #3237
2slow4u
Opel Driver

Stage 5
 
2slow4u's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 488
Member of:
[Opel]
[RENAULT]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Sorry pentru ce ai patit drobeta.. ti-as spune ceva legat de fazele astea de pe copou, dar iti dau PM []
2slow4u is offline   Reply With Quote
Old 08-12-09, 20:08   #3238
Bogdan.IS
Audi Driver

Stage 5
 
Bogdan.IS's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 990
Member of:
[AUDI]
[PEUGEOT]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

se pare ca a inceput sezonul furturilor de benzina din masina ...aseara unui prieten de-al meu aseara au incercat sa-i fure benzina din masina un suzuki swift din 2009 ... are capacul la rezervor fara cheie , doar invarti de el si se deschide . so watch out guys .

Last edited by Bogdan.IS; 08-12-09 at 20:28.
Bogdan.IS is offline   Reply With Quote
Old 08-12-09, 20:11   #3239
andreyutzu

Stage 4
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 267
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Bogdan se simnte criza si la iei nu mai au cu ce sa mearga saracii si imprumuta de la altii fara voia proprietarilor )
andreyutzu is offline   Reply With Quote
Old 08-12-09, 20:14   #3240
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by valivaly View Post
tico, in general are probleme la lonjeronul drept.cu siguranta acea masina avusese o belea mai demult.un lonjeron sudat iti crapa in cateva luni.oricum tico nu e recomandata pentru cei cu frica de moarte-am avut 2 accidente provocate de 2 idioti.ambele au fost in partea din spate a masinii.la ambele accidente s-a deformat masina de nu se mai deschideau portierele.primul intr-o intersectie -faceam stanga, al doilea accidet- a iesit pe carosabil in fata la recuperare un caine-a franat femeia din fata mea si cu mine, cand din spate...surpriza...un logan mcv (1.5t) buf... am fost proiectat in masina din fata mea. acum sa vad daca ghiciti cifra magica: cat credeti ca am primit pentru ceea ce trebuia sa fie dauna totala de la firma de asigurari astra(am optat reparatia in regie proprie).cine este cel mai aproape are 6 doze de bere.
Cand ma gandesc ca era cel din stanga...
Tico e ok in ceea ce priveste consumul si intretinerea,dar la capitolul siguranta e praf si asta-i cel mai important capitol.
Iti iei o masina care cosuma 3 4 litri in plus,dar macar nu mori ca un caine si-ti mai ramane si ceva pentru analize.
__________________
If gas gets any higher, i'm cutting a hole through the floor of my car and Flintstoning this bitch.
MihaiCsl is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -