Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

View Poll Results: ....
...... 0 0%
---- 0 0%
Voters: 0. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 14-11-09, 11:26   #3046
alyn_k

Stage 3
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 78
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

salut allam de vanzare o avelopa continental marimea 185/60 r14 made in germania e noua ...cu perisor pe ea ... o am ca rezerva ... problema mea e ca eu am jantele de 15 si nu prea am ce face cu ea ...pretz negociabil tel 0745687457

Last edited by alyn_k; 14-11-09 at 11:28.
alyn_k is offline   Reply With Quote
Old 14-11-09, 12:46   #3047
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

MnezO ai noroc ca imi esti bun prieten altfel iti dadeam un cartonas rosu! Te iert de aceasta data ! Te astept pt uleiul ala..inca!
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 14-11-09, 18:32   #3048
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Talking Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by skimpy View Post
nu poate nimeni sa-l linisteasca pe celino ? e prea entuziasmat si acus o sa faca poc
Skimpy nu vad ce te-ai aprins asa.... la fel ai facut si tu cand ai
"descoperit " acest forum.... bine nu chiar exact la fel.... "celino' este varianta " ta", sau chiar varianta noastra inbunatatita...el este mai
aprins"... cum spunea si el... este cu VW, nu cu matiz-ul...are macar 4 bujii, 4 cilindri.... trebuie inteles ca este mai rapid in postari. Ce-i drept are si prea mult tupeu in raspunsuri personale si s-a cam umflat de posturi forumul, dar n-am auzit sa fi devenit tu...moderator.
In fine...macar s-a mai inviorat cafeneaua cu aceasta mica discutie...sa nu-i zicem cearta . Pace to all....

P.S. Hy,hy,hy am al 3 000 lea raspuns....in cafenea ceva,ceva un premiu ??? macar de consolare

Last edited by zorro6299; 14-11-09 at 18:35.
zorro6299 is offline   Reply With Quote
Old 14-11-09, 20:15   #3049
celino
VW Driver

Stage 4
 
celino's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 281
Member of:
[VW]
[MERCEDES]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Se întâmplă din astea ) și eu sunt autorul , ce să îi fac asta e!
Hai distracție plăcută în club , că eu nu ies
celino is offline   Reply With Quote
Old 14-11-09, 20:33   #3050
skimpy

Stage 5
 
skimpy's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 733
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

zorro, forumul il urmaresc din ianuarie, de cand am bomba, contul mi l-am facut in vara, cand am inceput sa postez la sectiunea daewoo. asta intamplandu-se din cauza ca pe gmclub lumea a inceput sa o dea in balarii.

tin sa precizez ca nu am facut 100 de posturi intr-o zi si macar am avut bunul simt sa salut, sa imi prezint masina...

ps: rugamintea a venit din partea unui user, nicidecum din partea unui moderator, tocmai de aceea consider ca feedback-ul lui, asta in cazul in care ar mai fi activat pe unele forumuri, sa fie unul pozitiv, nicidecum sa aiba reactia asta.

am scris acest post nu ca sa ma "scot", ci ca m-am simtit obligat fata de zorro sa ii dau un raspuns vis a vis de aceasta comparatie pe care a facut-o.

pps: celino, nu vreau sa iti ceri scuze de la mine, nu m-ai deranjat cu nimic. a inceput ca o remarca pe care ai interpretat-o gresit.
si ca idee, varsta e chiar irelevanta, cel putin in cazul de fata.


So chill, take a spliff and get wasted
skimpy is offline   Reply With Quote
Old 14-11-09, 20:52   #3051
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Claudiu cel cu 3000 a fost facut de mine! Tu ai #3001 !


Cum merge Polo-ul? E ok la directie?
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 14-11-09, 22:06   #3052
celino
VW Driver

Stage 4
 
celino's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 281
Member of:
[VW]
[MERCEDES]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Da asta e , am zis ...am făcut spam , de altă dată să am grijă ..
Eu nu stau să mă scuz , am postat peste tot pe unde am prins , peste tot ... Am stat de dimineață până seară , că nu am avut ce face și am postat ...

Că am postat , și nu eram la subiect - a fost greșeala mea -
Apropo , hai să nu o mai lungim , că nu are rost ... Tu ai remarcat ceva , eu am realizat și cam atât!
celino is offline   Reply With Quote
Old 14-11-09, 23:10   #3053
Bogdan.IS
Audi Driver

Stage 5
 
Bogdan.IS's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 990
Member of:
[AUDI]
[PEUGEOT]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

iar se cearta skimpy si cu zorro ... m-am plictisit , m-ai faceti si voi ceva nou , cum ar fi o impacare
Bogdan.IS is offline   Reply With Quote
Old 15-11-09, 00:07   #3054
celino
VW Driver

Stage 4
 
celino's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 281
Member of:
[VW]
[MERCEDES]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Bun că tot am trecut peste una sau alta , am o întrebare :

Cine imi zice și mie , unde aș putea să îmi duc iubita , cu mașină să vadă o priveliște minunată!
celino is offline   Reply With Quote
Old 15-11-09, 10:44   #3055
TuningBoy

Stage 5
 
TuningBoy's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 699
Member of:
[FOTO]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

La releu (in bucium)
TuningBoy is offline   Reply With Quote
Old 15-11-09, 11:23   #3056
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Asa e... Unde vezi acea Cruce mare alba..acolo! Cum iesi din Iasi spre Vaslui dupa Motel Bucium faci la stanga imediat si mergi inainte..are ce vedea,nu gluma! Paradisul :P mai ceva ca Parisul din Turnul Eifel !
__________________

Eşti prost ? Aprinde proiectoarele de ceaţă, cu xenon ! Eşti cel mai prost ? Aprinde şi stopul de ceaţă cu led !
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 15-11-09, 11:31   #3057
bakal

Stage 5
 
bakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,682
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

fratilor... o dati in balareli, de ni stiti ce e cu voi.....mai putin forum, mai multe intalniri live....
hai sa va zic ceva, eu, unu nu prea va cunosc personal decat pe cativa, pe cei mai vechi, pe astia noi, care va tot certati pe forum, care va tot apostrofati, care va tot credeti, adeptii tuningului, si nu mai stiu eu ce, am un singur sfat...mai si faceti fratilor ceva. dar tineti minte o chestie...nu doar voi sunteti 4t iasi, ci mai sunt o groaza, doar ca diferenta este ca unii fac treaba la evenimente, iar altii pe forum....
crys, mai explica-le si alte chestii, nu-i mai tine atat de orbi pe baieti...spune-le ca lumea 4t iasi, e mult mai mare decat le-ai descris-o tu
__________________
got smoke, will travel
bakal is offline   Reply With Quote
Old 15-11-09, 12:01   #3058
andreyutzu

Stage 4
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 267
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

raz'ule nu vreau sa supar pe nimeni aici ai mare dreptate..si eu nu is decat un pusti fata de voi..
andreyutzu is offline   Reply With Quote
Old 15-11-09, 12:12   #3059
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by bakal View Post
crys, mai explica-le si alte chestii, nu-i mai tine atat de orbi pe baieti...spune-le ca lumea 4t iasi, e mult mai mare decat le-ai descris-o tu

Nu tin minte sa le fi spus ceva! Eu am ramas doar un simplu user cu drept de cartonase rosii! Si atat. Nu mai activez ca nimic pe aici Razvane. Si din cei de mai sus ce "se certau" singurii cunoscuti sunt Sky` si Zoro`.

Tu esti unul din cei ce modereaza acum aceasta sectiune, deci reprezinti un interes pt 4T. Poti degajat sa le explici ce si cum se mananca zilnic, cum se face si ce se face oricand cu orice pe Iasi.

Last edited by CRyS`; 15-11-09 at 12:15.
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 15-11-09, 12:50   #3060
bakal

Stage 5
 
bakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,682
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

nu ma refeream strict la forum, si stii f bine, ce vroiam sa zic...
nu vreau sa starnesc polemici, sau nush ce scandaluri, dar ar fi bine daca utilizatorii forumului ar incerca sa fie mai rabdatori unii cu ceilalti, si pe cat posibil sa incerce sa se cunoasca si personal, nu doar din spatele monitoarelor....
cand am ajuns eu prima data la intalnirile 4t erau o mana de oameni, dar se cunosteau intre ei, si se respectau....si apoi am inceput sa ii cunosc si eu, si sa le arat respect si sa le castig respect...apoi, au mai tot venit si altii , si altii, si asa am inceput sa fim un grup din ce in ce mai mare, ce-i drept au existat si mici neintelegeri, dar se rezolvau...
ne simteam bine, si ushor ushor, masinnile au inceput sa fie si ele din ce in ce mai "tuning", caci la inceput, mai toti eram cu masini aproape stock. am mers la diferite evenimente prin tara, am concurat unul impotriva altuia, ne-am ajutat la nevoie, si cel mai important e faptul ca ne-am cunoscut din ce in ce mai bine, si am devenit prieteni...
chiar daca acum, suntem despartiti in diferite cluburi, inca am pastrat respectul si prietenia ce ne leaga, si vom fi , mai intai de toate prieteni, ce masinile joaca un rol important in viata noastra.
ceea ce vreau sa se inteleaga este cred faptul ca de la o vreme, camaraderia asta a cam fost inlocuita de diverse "mituri" si zvonuri cum ca noi, cluburile suntem din aia cu nasu pe sus, si mai nush ce, si ca daca parcheaza unu pe locu nostru e scandal... nimic mai fals....eu nu stiu unde va adunati voi, daca va adunati, doar am auzit ceva zvonuri....dar eu zic sa nu aruncati cu noroi in altii doar pt ca nu sunt ca voi...

intr-adevar, in cluburi se "intra "ceva mai greu, caci acolo, e mai mult decat o pasiune pt masini, e vorba de prietenie, si de faptul ca tu te potrivesti tipologiei acelui club....mai nebun, sau mai calm, mai cu pretentii, mai fara, cu membrii mai multi sau mai putini, in functie de club.....

si nu trebuie sa ai neaparat o masina tare, sau scumpa, sau rapida, atata timp cat iti place ceea ce faci, iti place sa discuti despre masini, si lumea ta sa se invarta in jurul acestor prieteni/e cu 4 roti
bakal is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -